Μηχανικών Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Συστημάτων (Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδας)

Aris90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Ιωάννινα). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ηλεκτρονικός Μηχανικός βγαίνεις :)
Πληροφορίες για δικαιώματα κτλ στο www.tee.gr

και κατι τελευταιο να ρωτησω το πτυχιο ειναι το ιδιο με αυτο της κρητης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Το πτυχίο της σχολής που λες είναι ισότιμο με τα Χανιά,τα δίκτυα στο Βόλο,τους μηχανικούς Η/Υ στην Πάτρα,και τα πληροφοριακά συστήματα της Σάμου .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Ιωάννινα). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ευχαριστω για τις πληροφοριες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NasosJet

Νεοφερμένος

Ο NasosJet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδια οποιος ειναι στο συγκεκριμενο τμημα ή γνωριζει, μπορει να με ενημερωσει για το τμημα?Ισχυει οτι δν υπαρχουν εργαστηρια, αιθουσες που να ανταποκρινονται σε πολυτεχνικη σχολη και μαθηματα ή ακομα και ολοκληροι κλαδοι που δν διδασκονται(λ.χ. τηλεπικοινωνιες)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Παιδια οποιος ειναι στο συγκεκριμενο τμημα ή γνωριζει, μπορει να με ενημερωσει για το τμημα?Ισχυει οτι δν υπαρχουν εργαστηρια, αιθουσες που να ανταποκρινονται σε πολυτεχνικη σχολη και μαθηματα ή ακομα και ολοκληροι κλαδοι που δν διδασκονται(λ.χ. τηλεπικοινωνιες)?

Εργαιστιρια γινονται κανονικα .Η αιθουσες ωραιοτατες ειναι αλλα δεν υπαρχουν παραθυρα .Δεν ξερω ακριβος για κλαδους αλλα μια φορ α τηλεπικοθνωνιες γινονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ενδιαφερων σχολη ειναι η συγκεκριμενη αλλα υπαρχουν ορισμενα προβληματα.
Το παρακατω βιντεο αναφερει καποια απο αυτα :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος (Ιανουάριος 2014):
https://www.adip.gr/eks/UniWestMaced_MechEng_2013.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Το ΠΔΜ πρωτοπορεί. Οι φοιτητές του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών συμμετέχουν για πρώτη φορά στο Διεθνή Διαγωνισμό MotoStudent με την ομάδα Tyφoon. https://m.facebook.com/typhoonmotoracing?ref=bookmark
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panossalonika

Νεοφερμένος

Ο panossalonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
παιδια περασα σε αυτο το τμημα φετος αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα παω γιατι δεν εχω ακουσει καλα λογια για το πανεπιστημιο. μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει πως ειναι το τμημα (υποδομες,τι δουλεια γινεται,επιπεδο καθηγητων)?ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μηχανικός γενικότερα (όχι απλά μηχανολόγος) κι εφόσον υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για σπουδές εκτός Ελλάδας δε βρίσκω το λόγο να σπουδάσει κανείς στη χώρα μας!
Για ποιο λόγο, για να καταλήξει να εργάζεται για το μπάρμπα Μήτσο μ' ένα 500άρικο άνευ ωραρίου κάτω από άθλιες συνθήκες;Για ν' ανοίξει γραφείο και να φορολογείται απ' το 1€ +τους όποιους έμμεσους φόρους;

Αν και δεν έχω πρόσφατη εικόνα, το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι οι σχολές βρίσκονται σε τραγική κατάσταση, πόσο μάλλον τμήματα σαν της Κοζάνης που στήθηκαν "στο πόδι" με υπουργικές αποφάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
παιδια περασα σε αυτο το τμημα φετος αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα παω γιατι δεν εχω ακουσει καλα λογια για το πανεπιστημιο. μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει πως ειναι το τμημα (υποδομες,τι δουλεια γινεται,επιπεδο καθηγητων)?ευχαριστω πολυ!
Οι υποδομες ειναι το μεγαλο προβλημα του τμηματος μια και δεν υπαρχει ενα οργανομενο χωρος οπου θα στεγαζονται τα τμηματα .απο πλευρα καθηγητων κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι καλο διοτι ειναι νεαρη οι ποιο πολλη και ειναι κοντα στους φοιτητες με συνεπεια να γινεται καλη δουλεια σε συνδιασμο με τον μικρο αριθμο φοιτητων .στο κομματι των κατευτησεων ισως να υστερη λιγο σε σχεσει με καποιο ισως αστικο κεντρο .Για μενα αν θες ως πρωτη επιλογη μηχανολογος αξιζει να πας .Αν θες κατι αλλο ρωτα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liquid Snake

Νεοφερμένος

Ο Liquid Snake αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η παρουσίαση του τμήματος
https://www.youtube.com/watch?v=ttsy5w_otwM

Μιλάμε για χάλι. Τι να σου κάνουν 16 μέλη ΔΕΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

S.s.

Νεοφερμένος

Ο S.s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά είναι κανείς σε αυτο το τμήμα;Θα ήθελα αν είναι δυνατόν να με κατατοπίσει λίγο με τα μαθήματα του 1ου και του 2ου έτους.Ποιά θέλουν επειγόντως παρακολούθηση ;και ποια θεωρούντε πιο εύκολα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Καλο ειναι τα δεις ολα τα μαθηματα και μην μενεις στην αποψη καποιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S.s.

Νεοφερμένος

Ο S.s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο, και εννοείται οτι τα έχω δεί.Απλά ως πρωτοετής, μου είναι δύσκολο ακόμα να ξεχωρήσω ποιός καθηγητής είναι πιο απαιτητικός στην εξεταστική(δυσκολία θεμάτων και ελαστικότητα στην βαθμολογία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Αν διαβαζεις και παρακολουθεις δεν θα εχεις θεμα .Τωρα για θεματα ψαξε βρες απο ποιο παλιες χρονιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S.s.

Νεοφερμένος

Ο S.s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οκ!!Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
https://www.facebook.com/groups/mech.uowm/ ισως εδω να μπορεις να παρεις μια καλητερη απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kompy85

Νεοφερμένος

Ο kompy85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα στην φοιτητικη-μαθητικη παρεα!!!
Εχω μια απορια σχετικα με ενα τμημα της Κοζανης και συγκεκριμενα την σχολη:
Μηχανικών Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (www.icte.uowm.gr)

Σε ποιο επιστημονικο πεδιο ανηκει?
Στο 2ο και στο 4ο? (https://www.eimaifoititis.gr/sxoles/...a-mhchanikwn-plhroforikhs-kai-thlepikoinwniwn)

Στο 2ο και στο 5ο(https://sep4u.gr/sxoless_new/ce.php)

Καλεσα στη γραμματεια της σχολης αλλα δεν γνωριζαν και μου ειπαν να ξανακαλεσω την Δευτερα.
Καποιος που γνωριζει περισσοτερες λεπτομερειες θα με βοηθουσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
2o θετικη (μαθηματικα) +5ο οικονομίας&Πληροφορικής
(2,4 αναφέρεται στο παλιό σύστημα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top