Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,033 εγγεγραμμένα μέλη και 2,416,564 μηνύματα σε 75,362 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 582 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Αντιστοίχηση γαλλικών με αγγλικά πτυχία

yiannis123

Μαθητής Α' λυκείου

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O yiannis123 έγραψε: στις 19:10, 08-10-09:

Θα ήθελα να ροτήσω αν κάποιος ξέρει αν οι εξετάσεις Α1,Α2,Β1....Γ2 που δίνουμε για γαλλικά ποια είναι η ανάλογη αντιστοίχηση με τα αγλικά πτυχία.
Ασπούμε το Γ2 στα γαλλικά ισούται με το A-level in French , λέω τώρα δεν είμαι σίγουρος απλά έδωσα ένα παράδειγμα.Παρακαλώ αν ξέρετε αναφέρεται μου για όλα τα πτυχία από Α1-Γ2
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Φοιτητής

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 19:12, 08-10-09:

Το B2 είναι το lower, το C1 το advanced και το C2 το prof. νομίζω.

Για μικρότερα διπλώματα δεν ξέρω. =/
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yiannis123

Μαθητής Α' λυκείου

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O yiannis123 έγραψε: στις 19:15, 08-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Το B2 είναι το lower, το C1 το advanced και το C2 το prof. νομίζω.

Για μικρότερα διπλώματα δεν ξέρω. =/
ευχαριστώ ! για το gce ξέρεις??
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 22:46, 08-10-09:

To gce τι είναι; Αγγλικό πτυχίο;
Παράθεση

yiannis123

Μαθητής Α' λυκείου

O yiannis123 έγραψε: στις 18:00, 09-10-09:

ναι δεν το ξέρατε :/
igcse as a second language
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 13:08, 10-10-09:

Πρώτη φορά το ακούω!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,429 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 14:35, 10-10-09:

Το δινουν στο εξωτερικο και ιδιως στην Κυπρο.
Ουτε και γω το ξερω πολυ καλα αλλα το εχω ακουστα απο κατι παιδια στην Κυπρο.
Παράθεση

diabolakos

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο diabolakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O diabolakos έγραψε: στις 20:57, 13-10-09:

Τα εχω παρει ολα αλλα δεν ξερω ποιες ριναι οι αντιστοιχιες γισ τα κυπριακα πτυχια
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 10:15, 14-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από francofilisvasos
http://www.britishcouncil.org/GR/greece-exams-professional-gce.htm

GCE/IGCSEEdexcel International GCE O & A LevelΟι εξετάσεις αυτές ισοδυναμούν με τις απολυτήριες εξετάσεις του σχολείου ή τις εισαγωγικές εξετάσεις σε πανεπιστήμιο και διενεργούνται σε πολλά μαθήματα. Στη Βρετανία, τα A-levels αποτελούν τη βασική προϋπόθεση για εισαγωγή στην ανώτατη εκπαίδευση.
Ημερομηνιες εγγραφων & εξετασεων
Εξεταστικές ΠερίοδοιΗμερομηνίες εγγραφής1. Μάιος/ΙούνιοςΙανουάριος2. ΙανουάριοςΣεπτέμβριοςΣΗΜΕΙΩΣΗ: Οι ακριβείς ημερομηνίες μεμονωμένων εξετάσεων ανακοινώνονται κατά την εγγραφή.
Εξεταστρα
Τα εξέταστρα (ανά ενότητα) είναι:
  • O Level/Alter O Level: ###8364;110
  • A Level: ###8364;160
  • Advanced Supplementary: ###8364;125
Επισημανση:
Εάν δεν προλάβατε να εγγραφείτε στις καθορισμένες ημερομηνίες, μπορείτε να εγγραφείτε εκ των υστέρων, αλλά θα πρέπει να καταβάλετε τέλος καθυστερημένης εγγραφής ύψους ###8364;125, ποσό το οποίο καθορίζεται από το Edexcel International:
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 11:24, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από diabolakos
Τα εχω παρει ολα αλλα δεν ξερω ποιες ριναι οι αντιστοιχιες γισ τα κυπριακα πτυχια
Δυστυχώς δεν έχω σχέσεις με την Κύπρο. Πρέπει να επικοινωνήσεις με τα ινστιτούτα της χώρας σου
Παράθεση

gorgonokoritso (zenia....)

Πολύ δραστήριο μέλος

H zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H gorgonokoritso έγραψε: στις 23:46, 04-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis123
Θα ήθελα να ροτήσω αν κάποιος ξέρει αν οι εξετάσεις Α1,Α2,Β1....Γ2 που δίνουμε για γαλλικά ποια είναι η ανάλογη αντιστοίχηση με τα αγλικά πτυχία.
Ασπούμε το Γ2 στα γαλλικά ισούται με το A-level in French , λέω τώρα δεν είμαι σίγουρος απλά έδωσα ένα παράδειγμα.Παρακαλώ αν ξέρετε αναφέρεται μου για όλα τα πτυχία από Α1-Γ2
εχουμε και λεμε...
το Α1 γαλλικων δεν εχει αντιστοιχια
το Α2 γαλλικων με το ΚΕΤ αγγλικων
το Β1 γαλλικων με το ΡΕΤ αγγλικων
το Β2 γαλλικων με το LOWER (FCE) αγγλικων
το C1 γαλλικων με το ADVANCE (CAE) αγγλικων
το C2 γαλλικων με το PROFICIENCY (CPE) αγγλικων
Παράθεση

dimitris240

Νεοφερμένος

Ο dimitris240 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O dimitris240 έγραψε: στις 17:29, 14-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από gorgonokoritso
εχουμε και λεμε...
το Α1 γαλλικων δεν εχει αντιστοιχια
το Α2 γαλλικων με το ΚΕΤ αγγλικων
το Β1 γαλλικων με το ΡΕΤ αγγλικων
το Β2 γαλλικων με το LOWER (FCE) αγγλικων
το C1 γαλλικων με το ADVANCE (CAE) αγγλικων
το C2 γαλλικων με το PROFICIENCY (CPE) αγγλικων
Και το Α1 γαλλικών έχει αντιστοιχία και είναι το YLE(Starters, Movers, Flyers) των Αγγλικών.
Παράθεση

Ermina.S

Φοιτητής

H Ermina.S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Ermina.S έγραψε: στις 16:17, 10-09-13:

η αντιστοιχια ειναι οντως αυτη αλλα αν το δουμε ουσιαστικα το β1 των γαλλικων ειναι σαν lower αγγλικων οσον αφορα το βαθμο δυσκολιας του πτυχιου, των κανονων της γραμματικης, της κλισης των ρηματων και του λεξιλογιου αφου τα γαλλικα ειναι πολυ πιο απαιτητικη γλωσσα απο τα αγγλικα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 16:37, 10-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ermina.S
η αντιστοιχια ειναι οντως αυτη αλλα αν το δουμε ουσιαστικα το β1 των γαλλικων ειναι σαν lower αγγλικων οσον αφορα το βαθμο δυσκολιας του πτυχιου, των κανονων της γραμματικης, της κλισης των ρηματων και του λεξιλογιου αφου τα γαλλικα ειναι πολυ πιο απαιτητικη γλωσσα απο τα αγγλικα.
Ναι απλώς σύμφωνα με το Ευρωπαϊκό Πλαίσιο Αναφοράς για τις Γλώσσες το επίπεδο που είναι Lower είναι το Β2 και όχι το Β1.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πτυχία και Μεταπτυχιακά - Από nPb
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μεταπτυχιακά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-02-16 στις 23:28.
    • Τριετή πτυχία από τα πανεπιστήμια - Από VouDou
      Το θέμα έχει λάβει 38 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σχολές & Τμήματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-06-11 στις 20:07.
    • Πτυχία γερμανικών - Από NikoTexXx
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γερμανικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-10-09 στις 08:54.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα