Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,440 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,801 μηνύματα σε 74,338 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 275 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα;

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,283 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 10:53, 25-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Italian dream...
Στην τριτη μπορει να μην εχει γεωγραφια, αλλα ξαναρχεται η βιολογια...
Αυτο μην μου το θυμιζεις ξερεις εσυ γιατι ωχχ θεεε μουυυ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:18, 25-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Αυτο μην μου το θυμιζεις ξερεις εσυ γιατι ωχχ θεεε μουυυ
Σας πληροφορώ γλυκές μου ότι η Βιολογία του χρόνου εκτός του 5ου κεφαλαίου είναι πράγματα που γνωρίζετε λίγο πιο εξειδικευμένα μαζί με κάποια καινούρια.
Δεν είναι σαν αυτή την απαίσια βλακεία με το όνομα Γεωγραφία που παπαγαλίζεις περισσότερο και από την Ιστορία.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,283 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:29, 25-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Σας πληροφορώ γλυκές μου ότι η Βιολογία του χρόνου εκτός του 5ου κεφαλαίου είναι πράγματα που γνωρίζετε λίγο πιο εξειδικευμένα μαζί με κάποια καινούρια.
Δεν είναι σαν αυτή την απαίσια βλακεία με το όνομα Γεωγραφία που παπαγαλίζεις περισσότερο και από την Ιστορία.
εγω λατρευω βιολογια. Αλλα οταν εχεις την μανα σου καθηγητρια εχεις τετοια αντιδραση
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:53, 25-06-13:

εγω λατρευω βιολογια. Αλλα οταν εχεις την μανα σου καθηγητρια εχεις τετοια αντιδραση
Η μάνα μου μου έκανε 4 χρόνια πιάνο.
Ξέρω τι είναι να σου κάνει η μαμά σου μάθημα.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:57, 25-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Η μάνα μου μου έκανε 4 χρόνια πιάνο.
Ξέρω τι είναι να σου κάνει η μαμά σου μάθημα.
τα νευρα μου οπως περυσι ρε ειχα φαει το δουλεμα της ζωης μου απο τους συμμαθητες μου ε καμια περιπτωση ομως η βιολογια δεν ειναι δυσκολη... τουλαχιστον με τα περσινα δεδομενα.
Παράθεση

Elen!

Νεοφερμένος

H Elen! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Elen! έγραψε στις 10:35, 29-06-13:

Αν διαβαζεις συστηματικα και με προγραμμα τιποτα δεν θα συναντησεις δυσκολιες σε κανενα μαθημα.
Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Φοιτητής

H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 16:21, 04-07-13:

Αν διαβάσεις, είναι όλα τα μαθήματα κατανοητά... Αν και στη Γ' γυμνασίου θα θεωρήσω δύσκολο μάθημα την ιστορία.
Παράθεση

kparas7

Νεοφερμένος

Ο kparas7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O kparas7 έγραψε στις 17:01, 21-08-13:

Νομίζω ότι όλα τα μαθήματα δεν είναι τόσο δύσκολα όσο πιστεύουν πολλοί μαθητές, παρόλαυτά, τα Μαθηματικά σίγουρα χρειάζονται περισσότερο διάβασμα σε σχέση με άλλα μαθήματα! Σίγουρα και τα αρχαία με την φυσική, την χημεία και την έκθεση... Κατά τα άλλα σίγουρα δεν υπάρχουν τόσο μεγάλες δυσκολίες!
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Φοιτητής

H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 18:37, 25-07-14:

Το πιο δύσκολο μάθημα θεωρώ είναι ανάλογο στις κλίσεις του κάθε μαθητή,το διάβασμα,τον καθηγητή που θα έχει.Για έμενα το πιο δύσκολο και τα 3 χρόνια ήταν τα Αρχαία και όπως των περισσότερων όπως βλέπω.
Παράθεση

asko

Νεοφερμένος

Ο asko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O asko καλησπερα *0* έγραψε στις 13:06, 27-09-14:

για μένα προσωπικά αρχαία ιστορία ._.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 27-09-14 στις 13:13. Αιτία: Διόρθωση Greeklish
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:46, 27-09-14:

Tώρα στο λύκειο, δεν έχω συναντήσει ακόμη κάποια έντονη δυσκολία σε κάποιο μάθημα.

Δηλαδή, στο γυμνάσιο που έσκαγα με την άλγεβρα και τη γεωμετρία (κοινώς με τα μαθηματικά) φέτος στο λύκειο ειδικά η άλγεβρα, μάλλον επειδή κάνουμε πιθανότητες, μου φαίνεται ποοοολύ πιο εύκολη.
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O Andypro έγραψε στις 19:09, 16-02-15:

Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας Α' Γυμνασίου

Πιο μ*****α μάθημα δεν υπάρχει!

Για Β' και Γ' δεν ξέρω πώς είναι!
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,058 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 20:34, 16-02-15:

ΦΥΣΙΚΗ!!!!

Στη β'γυμνασίου παλεύεται,στη γ'γυμνασίου είναι σκ@τά!!!! (για το λύκειο δεν ξέρω)
Παράθεση

damn

Περιβόητο Μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

O damn έγραψε στις 22:21, 16-02-15:

Παναγιώτη δεν είναι τόσο τραγικα τα πράγματα στην φυσική αγόρασε ένα βοήθημα απο τις εκδόσεις σαββαλας και θα τα κατανοήσεις.Τι κατεύθυνση θα διαλέξεις ;
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 23:31, 16-02-15:

Καλα αν σαν φενονται δυσκολα τα μαθηματα στο γυμνασιο αμα πατε λυκειο θα κλαψετε... Την φυσικη να δειτε μονο ...Οταν τα ειδα σηκωσα τα χερια ψηλα και λεω ενταξει, εδω τα παραταω.. Αληθεια το γυμνασιο δεν ειναι τπτ μπροστα στο λυκειο!
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 934 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 00:09, 17-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Καλα αν σαν φενονται δυσκολα τα μαθηματα στο γυμνασιο αμα πατε λυκειο θα κλαψετε... Την φυσικη να δειτε μονο ...Οταν τα ειδα σηκωσα τα χερια ψηλα και λεω ενταξει, εδω τα παραταω.. Αληθεια το γυμνασιο δεν ειναι τπτ μπροστα στο λυκειο!
Πω ρε φίλε, πάντα μου την έσπαγε αυτό το "εδώ που είμαι εγώ, όλα είναι παλούκια, εσείς μια χαρά είστε εκεί που είστε". Προφανώς και κάποιος μπορεί να δυσκολεύεται κάπου στο γυμνάσιο πχ μαθηματικά, να το παλεύει και να τα καταφέρνει, μετά εξίσου στο λύκειο να δυσκολεύεται, να το παλεύει και να τα καταφέρνει. Υπάρχει κάτι που λέγεται βελτίωση των ικανοτήτων σου. Κανείς πριν πάει στο πανεπιστήμιο δεν περίμενε ότι θα μπορούσε να μάθει 400 σελίδες απ' έξω. Πολλοί τα είχαμε παίξει όταν πρωτοκάναμε στερεό σώμα ή ολοκληρώματα. Φράσεις του τύπου "το γυμνάσιο δεν είναι τίπτοα μπροστά στο λύκειο" δεν λένε τίποτα ακριβώς. Μόνο μαγκιά δείχνουν και τρομακρατούν ίσως κάποιους.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 01:10, 17-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Ξες η δυσκολία αυξάνει όσο προχωράς. Όταν είσαι γυμνάσιο σε φαίνονται βουνό αυτά που έχεις. Όταν τα μάθεις και πας στου λυκείου που είναι ένα κλικ πάνω σε φαίνονται επίσης βουνό μέχρι να τα αφομοιώσεις. Κάπως έτσι πας και πανεπιστήμιο με το καλό και γελάς όταν βλέπεις τι ύλη έχεις εκεί και τι ύλη είχες στο λύκειο. Έτσι πάει.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 371 μηνύματα.

O Andypro έγραψε στις 10:45, 13-06-15:

Έκανα μαζί με τον pante pap μια βαθμολόγηση του επίπεδου δυσκολίας των μαθημάτων:
https://drive.google.com/file/d/0B4x...ew?usp=sharing
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,214 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 13:19, 13-06-15:

Βαριέσαι πολύ, ε?
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γατόπαρδος.

Φοιτητής

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 604 μηνύματα.

O Γατόπαρδος. έγραψε στις 13:31, 13-06-15:

Εμένα προσωπικά στο γυμνάσιο με δυσκόλευε πολύ το μάθημα της μουσικής. Μας έβαζε πολύ δουλειά για το σπίτι , δεν πήγαινα φροντιστήριο και το μισούσα αυτό το μάθημα
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Α' λυκείου

O Andypro έγραψε στις 13:35, 13-06-15:

Γιατί το λες αυτό;
Παράθεση

Vold (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,420 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 13:59, 13-06-15:

Γιατί το βλέπει ακόμη κι ο .... τυφλός
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Α' λυκείου

O Andypro έγραψε στις 14:24, 13-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Vold
Γιατί το βλέπει ακόμη κι ο .... τυφλός
Δεν την περίμενα αυτήν την αντίδραση... Αλλά άμα ήταν προφανές γιατί δημιουργήθηκε συζήτηση;
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:04, 13-06-15:

Πόση φαντασία και ελεύθερο χρόνο έχεις Άντυ;
Δώσε μου λίγο και από τα 2 γιατί ούτε φαντασία, ούτε χρόνο έχω
* Από πότε η γλώσσα έχει ΤΔ 10? και διάβασμα 9 ας πούμε;
** Εκτός κι αν βαθμολογείς με άλλο σύστημα.
*** την ψυχρότητα δεν την έπιασα
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Α' λυκείου

O Andypro έγραψε στις 15:11, 13-06-15:

Πόση φαντασία και ελεύθερο χρόνο έχεις Άντυ;
Δώσε μου λίγο και από τα 2 γιατί ούτε φαντασία, ούτε χρόνο έχω
* Από πότε η γλώσσα έχει ΤΔ 10? και διάβασμα 9 ας πούμε;
** Εκτός κι αν βαθμολογείς με άλλο σύστημα.
*** την ψυχρότητα δεν την έπιασα
* Ο καθηγητής φταίει
** Επίσης
*** Είναι του καθηγητή.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:13, 13-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Andypro
* Ο καθηγητής φταίει
** Επίσης
*** Είναι του καθηγητή.
Το μάθημα δεν το βαθμολογούμε με βάση τους καθηγητές
Άρα η βαθμολόγησή σου δεν είναι αντικειμενική
Ο καθηγητής σήμερα είναι αύριο δεν είναι. Το μάθημα μένει όμως.
Η γλώσσα και ειδικά στη α γυμν ήταν από τα ευκολότερα ( για να μην πω το ευκολότερο) μάθημα που είχα.
Και είχα και απαιτητική καθηγήτρια. Αλλά δεν έλεγα το μάθημα βαθμού δυσκολίας 10
Παράθεση

Andypro

Μαθητής Α' λυκείου

O Andypro έγραψε στις 15:20, 13-06-15:

Το μάθημα δεν το βαθμολογούμε με βάσει τους καθηγητές
Άρα η βαθμολόγησή σου δεν είναι αντικειμενική
Ο καθηγητής σήμερα είναι αύριο δεν είναι. Το μάθημα μένει όμως.
Η γλώσσα και ειδικά στη α γυμν ήταν από τα ευκολότερα ( για να μην πω το ευκολότερο) μάθημα που είχα.
Και είχα και απαιτητική καθηγήτρια. Αλλά δεν έλεγα το μάθημα βαθμού δυσκολίας 10
Όμως, επειδή δεν μπορούμε σε κάθε μάθημα να έχουμε μέσους καθηγητές οι οποίοι κάνουν το μέσο μάθημα, είναι αναπόφευκτο το να επηρεαστούμε από το χαρακτήρα και τον τρόπο διδασκαλίας τους.

Απο το αντικειμενικό κομμάτι, τώρα , η έκθεση είναι ιδιαίτερα απαιτητική.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:57, 13-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Andypro
Όμως, επειδή δεν μπορούμε σε κάθε μάθημα να έχουμε μέσους καθηγητές οι οποίοι κάνουν το μέσο μάθημα, είναι αναπόφευκτο το να επηρεαστούμε από το χαρακτήρα και τον τρόπο διδασκαλίας τους.

Απο το αντικειμενικό κομμάτι, τώρα , η έκθεση είναι ιδιαίτερα απαιτητική.
Μα εσύ δεν πας σχολείο για να κρίνεις αν ο καθηγητής της έκθεσης έχει καλό χαρακτήρα ή όχι. Η φυσικός μου, είναι υπέροχος άνθρωπος αλλά δεν έχει καθόλου μεταδοτικότητα. Επειδή η φυσικός είναι καλός άνθρωπος θα πω την φυσική εύκολη;
Άλλο παράδειγμα... Έχω υπέροχους καθηγητές που σαν άνθρωποι δεν μου αρέσουν. Θα βγάλω το μάθημα τους ''δύσκολο'' ''βλακεία'' κλπ επειδή δεν είναι καλοί για εμένα άνθρωποι;

Δεν λέω, φυσικά και τα κοιτάμε όλα. Αλλά σε ένα τέτοιο έγγραφο που έκανες, τα μαθήματα δεν τα κρίνουμε καθόλου με κριτήριο τον καθηγητή. Αλλά την ύλη, τα αντικείμενα που εξετάζει, με το αν οι ώρες είναι λίγες για ένα τέτοιο μάθημα και αυτό το κάνει δύσκολο κλπ.
Και η έκθεση δεν είναι βαθμού δυσκολίας 10 πάνω από 5-6 ναι αλλά όχι και 10.
Πιο πολλοί δυσκολεύονται στα μαθηματικά πχ
Παράθεση

Sev_vo (Σεβαστή)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Σεβαστή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H Sev_vo Queen. έγραψε στις 12:52, 17-07-15:

Για εμένα, η φυσική. Χρειάζεται πολύ διάβασμα καθώς εάν δεν προσέχεις από την αρχή στο μάθημα στην πορεία θα σου φανεί παλούκι..
Παράθεση

MariaLoveItaly (Μαρία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H MariaLoveItaly έγραψε στις 12:55, 17-07-15:

Μαθηματικά....
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Α' λυκείου

H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε στις 01:39, 26-12-15:

Προσωπικά με δυσκολεύουν τα Αρχαία. Τις καταλήξεις τις ξαναξεχνάω μετά από κάθε διαγώνισμα, και δεν μπορώ να καταλάβω τη σύνταξη. Θα συμφωνήσω όμως με την Sev_vo, η Φυσική δυσκολεύει πολύ περισσότερο κόσμο, και, αν δεν προσέχεις στο μάθημα (ειδικά αν ο καθηγητής δεν ακολουθεί το βιβλίο και πρέπει να κρατάς δικές σου σημειώσεις),αργότερα θα τρέχεις να συμμαζεύεις τα ασυμμάζευτα
Παράθεση

ΑmyC

Φοιτητής

H ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H ΑmyC έγραψε στις 13:06, 26-12-15:

Το πιο δυσκολο μαθημα στο γυμνασιο ειναι η φυσικη και τα μαθηματικα ( αλλο που ειναι και απο τα ωραιοτερα μαζι με τη χημεια!)
Παράθεση

chloe26

Νεοφερμένος

H chloe26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H chloe26 έγραψε στις 17:09, 05-01-18:

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι για τα παιδιά που θέλουν να επιλέξουν στο Λύκειο την θεωρητική κατεύθυνση το πιο δύσκολο μάθημα είναι τα μαθηματικά (Άλγεβρα & Γεωμετρία)
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,941 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε στις 18:11, 05-01-18:

Α γυμνασίου= κανένα
Β γυμνασίου = κανένα
Γ γυμνασίου = πληροφορική(απλά δεν μου άρεσε)
Α λυκειου = γεωμετρία
Β λυκειου = γεωμετρία,φυσική κατεύθυνσης
Γ λυκειου= ανάλογα με την κατεύθυνση.
Παράθεση

Nikos667

Φοιτητής

Ο Nikos667 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O Nikos667 Go where the ignorance is maximum. έγραψε στις 20:29, 25-01-18:

Αρχική Δημοσίευση από chloe26
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι για τα παιδιά που θέλουν να επιλέξουν στο Λύκειο την θεωρητική κατεύθυνση το πιο δύσκολο μάθημα είναι τα μαθηματικά (Άλγεβρα & Γεωμετρία)
Η πιο δυσκολη κατεύθυνση ομολογουμενως ειναι η θετικη στο λυκειο.Χρειαζεσαι πολλες ωρες για να εμβαθυνεις εναξαρτητου ποσο εξυπνος η οχι εισαι.Παντα θα υπαρχουν πιο δυσκολες ασκησεις απο αυτες που μπορεις να λυσεις και το χειροτερο εχεις το συνδυασμο μαθηματων δυναμιτη που προχωρησαν τον κοσμο μπροστα( Μαθηματικα-φυσικη-Χημεια).

Η γεωμετρια θεωρειται δυσκολη διοτι οι περισσοτεροι την αγνοούν η κανουν τσιρκο την ταξη οταν διδασκεται καθως την θεωρουν κατωτερη η αχρηστη σε σχεση με τα αλλα μαθηματα.Αυτο ειναι παραδοξο ομως,διοτι η γεωμετρια αποτελει αναποσπαστο κομματι των μαθηματικων.Ειναι ωρα που κανεις μαθηματικα με ολη την εννοια της λεξης.Δεν υπαρχουν μεθοδολογιες και αλλες τετοιες αηδιες,υπαρχει καθαρη σκεψη.Ισως ειναι το μονο μαθημα που αξιζει περισσοτερο απο ολα με διαφορα στο λυκειο,οσον αφορα την αληθινη επαφη με την εκαστοτε επιστημη που αντιπροσωπευει το μαθημα.Αποκτας γνησια μαθηματικη καλλιεργεια και παιδεια.

Θα τολμουσα ισως να φτασω να πω οτι πραγματικο παθος μπορει να αναπτυξει καποιος για τα μαθηματικα μονο μεσω της γεωμετριας και της μαθηματικης λογικης(συνολα κτλπ.).
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikos667 : 25-01-18 στις 20:33.
Παράθεση

NastStorm (Αναστασία)

Μαθητής Α' λυκείου

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H NastStorm έγραψε στις 12:59, 27-01-18:

Προσωπικα θεωρω οτι είναι τα αρχαία.. Είναι δύσκολα απο την αποψη οτι εχεις να μαθεις πολλη γραμματικη...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NastStorm : 27-01-18 στις 19:58.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους