Νομικές σχολές

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Γενικά ποια είναι η γνώμη σας για την νομική;

Ακρως απαιτητικη επιστημη αλλα και μια απο τις πιο ενδιαφερουσες και ανεκαθεν χρησιμες στη ζωη του ανθρωπου...αν σε ενδιαφερει το νομικο συστημα και οχι απλως το περι δικαιου αισθημα,σκεψου το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki G.

Νεοφερμένος

Η Aggeliki G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ακρως απαιτητικη επιστημη αλλα και μια απο τις πιο ενδιαφερουσες και ανεκαθεν χρησιμες στη ζωη του ανθρωπου...αν σε ενδιαφερει το νομικο συστημα και οχι απλως το περι δικαιου αισθημα,σκεψου το.

Είμαι ανάμεσα σε αυτή και τα οικονομικά και δεν ξέρω τι να επιλέξω :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ειτε ασχοληθεις με τη νομικη ειτε με τα οικονομικα εχεις πολυ τρεξιμο γιατι ειναι και οι δυο κλαδοι κορεσμενοι...οποτε,σκεψου που εχεις μεγαλυτερη κλιση και τι θα σε ενδιεφερε περισσοτερο..και εγω περσυ ειχα περιπου ενα τετοιο διλημμα αλλα τελικα προτιμησα τη νομικη.Μεχρθ στιγμης δεν εχω μετανιωσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Είμαι ανάμεσα σε αυτή και τα οικονομικά και δεν ξέρω τι να επιλέξω :confused:
Eυκολακι, οικονομικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

Aggeliki G.

Νεοφερμένος

Η Aggeliki G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ειτε ασχοληθεις με τη νομικη ειτε με τα οικονομικα εχεις πολυ τρεξιμο γιατι ειναι και οι δυο κλαδοι κορεσμενοι...οποτε,σκεψου που εχεις μεγαλυτερη κλιση και τι θα σε ενδιεφερε περισσοτερο..και εγω περσυ ειχα περιπου ενα τετοιο διλημμα αλλα τελικα προτιμησα τη νομικη.Μεχρθ στιγμης δεν εχω μετανιωσει :)

Το θέμα είναι ότι μεγαλύτερη κλίση έχω στη νομική, αλλά θα με ενδιέφεραν ίσως λίγο περισσότερα τα οικονομικά :hmm: γι' αυτό δεν μπορώ να αποφασίσω

Eυκολακι, οικονομικα.

Δεν σου αρέσει τελικά η νομική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι χρειάζεται ένας νομικός για να είναι σωστός επαγγελματίας; Αναφέρομαι σε στοιχεία προσωπικότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Είμαι μαθήτρια της α λυκειου και έχω κλίση στα φιλολογικά μαθήματα, αλλά και συμμετέχω από τη β γυμνασιου σε αγώνες επιχειρηματολογίας (debate).Όι τελευταίοι μου αρέσουν πάρα πολύ και θα ήθελα να ασχοληθώ στο μέλλον με επαγγέλματα που σχετίζονται με το εν λόγω αντικείμενο. Θα ήθελα να ρωτήσω αν στο τμήμα της νομικής υπάρχει κάποιο μαθημα που να περιλαμβάνει debate (Δηλαδή πρακτικές εφαρμογές των μαθηματων) ή απλώς οι φοιτητές εξοικειώνονται με τους νόμους και τα δίκαια
Έχω ακούσει καλά λόγια και για το τμήμα πολιτικών Επιστημών, αλλά δεν γνωρίζω ακριβως περί τίνος πρόκειται
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος, έχουμε δυο-τρεις μεγαλύτερους απόφοιτους νομικής εδώ πέρα, σωστά?

Καθώς πλησιάζει λοιπόν ο καιρός , έχω αρχίσει κι εγώ να διερευνώ τις εναλλακτικές μου για άσκηση, και θα ήθελα να σας ρωτήσω: δυσκολευτήκατε πολύ να βρείτε γραφείο για άσκηση? Τι πρέπει να προσέξω και πώς να κινηθώ για την επιλογή?

θα εκτιμούσα κάποιες παραπάνω γνώμες επί του θέματος!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top