Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας

KayEs

Νεοφερμένος

Η KayEs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Χαιρετε, φετος περασα κοινωνικη εργασια κρητης το θεμα ειναι οτι μενω αθηνα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μετακομισω για την κρητη τουλαχιστον για αυτα τα δυο εξαμηνα.Γνωριζει καποιος αν θα μπορουσα να σπουδασω εξ αποστασεως και αν θα μπορουσα να αντεπεξελθω στα εργαστηριακα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαιρετε, φετος περασα κοινωνικη εργασια κρητης το θεμα ειναι οτι μενω αθηνα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μετακομισω για την κρητη τουλαχιστον για αυτα τα δυο εξαμηνα.Γνωριζει καποιος αν θα μπορουσα να σπουδασω εξ αποστασεως και αν θα μπορουσα να αντεπεξελθω στα εργαστηριακα μαθηματα?

Μπορείς να γραφτείς κανονικά, να πάρεις τα βιβλία, να διαβάσεις και να δώσεις στις εξεταστικές μόνο τα θεωρητικά μαθήματα αφήνοντας τα μαθήματα που έχουν εργαστήρια για του χρόνου που θα μπορείς να πας και να παρακολουθήσεις κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτώ27

Νεοφερμένος

Η Μυρτώ27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας,
Είμαι απόφοιτη του τμήματος Κοινωνιολογίας της Κρήτης και φέτος τελείωσα το μεταπτυχιακό μου στην Κοινωνική Εργασία στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας! Στις αιτήσεις που κάνω για τις θέσεις του Κοινωνικού Λειτουργού ζητάνε άδεια άσκησης επαγγέλματος ή βεβαίωση απο την αρμόδια διοικιτική αρχή ότι πληρώ όλες τις νόμιμες προΰποθέσεις για την άσκηση του επαγγέλματος. Μήπως γνωρίζετε από που μπορώ να πάρω την βεβαίωση? Γιατί εγώ το πρώτο που σκέφτηκα είναι το Πανεπιστήμιο όπου έκανα το μεταπτυχιακό μου αλλά μου είπανε πως δεν μπορούν να μου δώσουν την βεβαίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Είμαι απόφοιτη του τμήματος Κοινωνιολογίας της Κρήτης και φέτος τελείωσα το μεταπτυχιακό μου στην Κοινωνική Εργασία στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας! Στις αιτήσεις που κάνω για τις θέσεις του Κοινωνικού Λειτουργού ζητάνε άδεια άσκησης επαγγέλματος ή βεβαίωση απο την αρμόδια διοικιτική αρχή ότι πληρώ όλες τις νόμιμες προΰποθέσεις για την άσκηση του επαγγέλματος. Μήπως γνωρίζετε από που μπορώ να πάρω την βεβαίωση? Γιατί εγώ το πρώτο που σκέφτηκα είναι το Πανεπιστήμιο όπου έκανα το μεταπτυχιακό μου αλλά μου είπανε πως δεν μπορούν να μου δώσουν την βεβαίωση.

Στην Ελλαδα δεν αποκτας επαγγελματικα δικαιωματα Κοινωνικου Λειτουργου με το μεταπτυχιακο διπλωμα, αλλα με το βασικο πτυχιο.

Το μεταπτυχιακο που εκανες, στην Κυπρο σου δινει τη δυνατοτητα να εργαστεις εκει ως κοινωνικη λειτουργος; Εαν συμβαινει τουτο λογικα θα θελει να παρεις βεβαιωση απο τον εκει αρμοδιο φορεα, οτι πληροις τις νομιμες προυποθεσεις ασκησης του επαγγελματος και να προσπαθησεις να κανεις μεταφορα των επαγγελματικων δικαιωματων στην Ελλαδα, δηλαδη απο μια χωρα της ΕΕ, σε μια αλλη. Εχεις ρωτησει καθολου εαν στην Κυπρο μπορεις να εργαστεις ως Κοινωνικη Λειτουργος με βασικο πτυχιο Κοινωνιολογιας και Μεταπτυχιακο στην Κ.Ε. ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας,
Είμαι απόφοιτη του τμήματος Κοινωνιολογίας της Κρήτης και φέτος τελείωσα το μεταπτυχιακό μου στην Κοινωνική Εργασία στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας! Στις αιτήσεις που κάνω για τις θέσεις του Κοινωνικού Λειτουργού ζητάνε άδεια άσκησης επαγγέλματος ή βεβαίωση απο την αρμόδια διοικιτική αρχή ότι πληρώ όλες τις νόμιμες προΰποθέσεις για την άσκηση του επαγγέλματος. Μήπως γνωρίζετε από που μπορώ να πάρω την βεβαίωση? Γιατί εγώ το πρώτο που σκέφτηκα είναι το Πανεπιστήμιο όπου έκανα το μεταπτυχιακό μου αλλά μου είπανε πως δεν μπορούν να μου δώσουν την βεβαίωση.

Πολύ σωστά τα λέει ο Obito. Ρίξε μια ματιά εδώ
https://www.teiath.gr/seyp/socialwork/categories.php?id=8102&lang=el
https://www.skle.gr/index.php/el/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Το Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας του ΤΕΙ Αθήνας απειλείται με συγχώνευση σ' ένα νέο Τμήμα (η ονομασία του μάλλον θα είναι: Επιστημών Υγείας και Πρόνοιας με τρεις κατευθύνσεις), το οποίο θα διαμορφωθεί εν όψει της ίδρυσης του νέου Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής.

Παρακαλώ, όσες/όσοι είναι ενάντιες/ενάντιοι στην κατάργηση της αυτονομίας, ας ψηφίσουν εδώ:
https://secure.avaaz.org/el/petitio...imatos_Koinonikis_Ergasias&utm_term=Sngqib+elhttps://secure.avaaz.org/el/petition/Ypoyrgos_Paideias_kai_Prytanis_TEI_Athinas_OHI_stin_katargisi_tis_aytodynamias_toy_Tmimatos_Koinonikis_Ergasias/?fSngqib&utm_source=sharetools&utm_medium=facebook&utm_campaign=petition-445731-Ypoyrgos_Paideias_kai_Prytanis_TEI_Athinas_OHI_stin_katargisi_tis_aytodynamias_toy_Tmimatos_Koinonikis_Ergasias&utm_term=Sngqib%2Bel




Η προσωπική μου θέση για το εν λόγω ζήτημα είναι: α) το Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας να παραμένει αυτόνομο στο υπό ίδρυση Πανεπιστήμιο, ή β) να ενταχθεί σε άλλο Πανεπιστήμιο της Αθήνας, όπου οι κοινωνικές επιστήμες έχουν την πρέπουσα αποδοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Το τελευταίο δελτίο τύπου του Τμήματος Κοινωνικής Εργασίας σχετικά με την συγχώνευση μη συναφών Τμημάτων στο πλαίσιο της ίδρυσης του νέου Πανεπιστημίου.

https://www.teiath.gr/userfiles/lamveny/documents/tmima_koinonikis_ergasias/aytonomisi2017/trito_deltio_typou.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νick29

Νεοφερμένος

Ο Νick29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημερα,ενδιαφερομαι για την συγκεκριμενη σχολη. Υπαρχει καποιος φοιτητης-αποφοιτος της να πει τις εμπειριες του?

Η σχολη φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα και μπορω να πω οτι ειναι στο στοιχειο μου,θα προτιμουσα βεβαια ψυχολογια,αλλα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Με νοιαζει πιο πολυ η αποκατασταση αφου τελειωσεις την σχολη. Ναι εχω διαβασει οτι μπορεις να δουλεψεις σε νοσοκομεια-ιδρυματα,αλλα μονο σε αυτα μπορεις? Με μια αναζητηση οnline βλεπω ελαχιστους κοινωνικους λειτουργους να εχουν ιδιωτικο γραφειο,στην πολη μου,τουλαχιστον online δεν υπαρχει κανενας απολυτως. Για ποιο λογο ειναι ετσι τα πραγματα? Αφου απο οτι εχω διαβασει μπορεις να δουλεψεις ιδιωτικα και να παρεχεις συμβουλευτικη κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημερα,ενδιαφερομαι για την συγκεκριμενη σχολη. Υπαρχει καποιος φοιτητης-αποφοιτος της να πει τις εμπειριες του?

Η σχολη φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα και μπορω να πω οτι ειναι στο στοιχειο μου,θα προτιμουσα βεβαια ψυχολογια,αλλα δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα.

Με νοιαζει πιο πολυ η αποκατασταση αφου τελειωσεις την σχολη. Ναι εχω διαβασει οτι μπορεις να δουλεψεις σε νοσοκομεια-ιδρυματα,αλλα μονο σε αυτα μπορεις? Με μια αναζητηση οnline βλεπω ελαχιστους κοινωνικους λειτουργους να εχουν ιδιωτικο γραφειο,στην πολη μου,τουλαχιστον online δεν υπαρχει κανενας απολυτως. Για ποιο λογο ειναι ετσι τα πραγματα? Αφου απο οτι εχω διαβασει μπορεις να δουλεψεις ιδιωτικα και να παρεχεις συμβουλευτικη κλπ.

Διάβασε εδώ τα "πλαίσια άσκησης επαγγέλματος" https://www.teiath.gr/seyp/socialwork/categories.php?id=8102&lang=el
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νick29

Νεοφερμένος

Ο Νick29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Oποτε για να δουλεψεις ως ελευθερος επαγγελματιας,θες 5 χρονια προυπηρεσια σε νοσοκομεια-ιδρυματα,καταλαβα σωστα?

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο κατι τετοιο,αφου γενικα το επαγγελμα καλυπτει λιγες θεσεις και πχ και οι συμβασεις που υπαρχουν στον ΑΣΕΠ ειναι 12μηνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Oποτε για να δουλεψεις ως ελευθερος επαγγελματιας,θες 5 χρονια προυπηρεσια σε νοσοκομεια-ιδρυματα,καταλαβα σωστα?

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο κατι τετοιο,αφου γενικα το επαγγελμα καλυπτει λιγες θεσεις και πχ και οι συμβασεις που υπαρχουν στον ΑΣΕΠ ειναι 12μηνες.

Ναι. Τη σημερινή εποχή έχει δυσκολέψει η επαγγελματική αποκατάσταση για τους αποφοίτους όλων των Σχολών, πάντως όπως φαίνεται οι κοινωνικοί λειτουργοί ακόμα μπορούν να βρουν διεξόδους και να καταφέρουν να ασκήσουν το επάγγελμά τους. (https://www.teiath.gr/seyp/socialwork/articles.php?id=32921&lang=el)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νick29

Νεοφερμένος

Ο Νick29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι εννοειται οτι το προβλημα ειναι γενικο σε ολα τα επαγγελματα. Θα βοηθουσε παντως αν υπηρχε καποιος αποφοιτος να πει την εμπειρια του στην αγορα εργασιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,295 μηνύματα.
Γεια σας παιδια με ενδιαφερει πολυ η δουλεια του Κοινωνικου Λειτουργου . Για να περασεις σε αυτην την σχολη πρεπει να δωσεις ειδικο μαθημα Κοινωνιολογια ? Και με ενδιαφερει κυριως να εργαστω εντος καποιας φυλακης ανηλικων γιατι με ολη μου την καρδια θελω να βοηθησω αυτα τα παιδια που για ενα μοιραιο λαθος που καναν (μιας που το αιμα βραζει στην εφηβεια) σε συνεργασια με το σαπιο ποινικο συστημα της χωρας μας ειναι πισω απο τα σιδερα της φυλακης . Ξερετε αν παιρνουν κοινωνικους λειτουργους στα σωφρονιστικα ιδρυματα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Γεια σας παιδια με ενδιαφερει πολυ η δουλεια του Κοινωνικου Λειτουργου . Για να περασεις σε αυτην την σχολη πρεπει να δωσεις ειδικο μαθημα Κοινωνιολογια ? Και με ενδιαφερει κυριως να εργαστω εντος καποιας φυλακης ανηλικων γιατι με ολη μου την καρδια θελω να βοηθησω αυτα τα παιδια που για ενα μοιραιο λαθος που καναν (μιας που το αιμα βραζει στην εφηβεια) σε συνεργασια με το σαπιο ποινικο συστημα της χωρας μας ειναι πισω απο τα σιδερα της φυλακης . Ξερετε αν παιρνουν κοινωνικους λειτουργους στα σωφρονιστικα ιδρυματα ?
Δεν χρειάζεσαι ειδικό μάθημα. Μόνο τα βασικά: Έκθεση, Αρχαία προσανατολισμού, Ιστορία προσανατολισμού και Λατινικά. :)
Το πού θα εργαστείς εξαρτάται και από κάποιο μεταπτυχιακό που ίσως κάνεις κλπ. Φαντάζομαι θα μπορείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά, τα εργαστήρια είναι όντως τόσα πολλά όσο ακούω; Δεν έχω ιδέα πως λειτουργούν τα ΤΕΙ. Επίσης η παρακολούθηση όλων των μαθημάτων είναι υποχρεωτική επειδή δηλαδή είναι εργαστήρια ; Η είναι όπως στα ΑΕΙ που ναι μεν πρέπει να τα παρακολουθείς όλα αλλα υπάρχουν και ...απουσίες ; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά, τα εργαστήρια είναι όντως τόσα πολλά όσο ακούω; Δεν έχω ιδέα πως λειτουργούν τα ΤΕΙ. Επίσης η παρακολούθηση όλων των μαθημάτων είναι υποχρεωτική επειδή δηλαδή είναι εργαστήρια ; Η είναι όπως στα ΑΕΙ που ναι μεν πρέπει να τα παρακολουθείς όλα αλλα υπάρχουν και ...απουσίες ; :Ρ

Σχεδόν όλα τα μαθήματα των ΤΕΙ χωρίζονται στο θεωρητικό και στο εργαστηριακό μέρος. Οπότε ναι, τα εργαστήρια είναι πολλά! Στο θεωρητικό μέρος η παρακολούθηση δεν είναι υποχρεωτική. Αντιθέτως στο εργαστηριακό μέρος είναι υποχρεωτική (παίρνουν παρουσίες κάθε φορά) και μόνο ελάχιστες απουσίες (αν δεν κάνω λάθος μόνο 2 φορές σε κάθε εργαστήριο) μπορείς να κάνεις. Αν τις ξεπεράσεις, θεωρείται ότι δεν το παρακολούθησες και πρέπει να το επαναλάβεις σε άλλο εξάμηνο. Διάβασε εδώ να δεις πώς λειτουργεί το σύστημα https://www.teiath.gr/userfiles/lamveny/documents/tmima_koinonikis_ergasias/2015_odygos_spoudon.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefkef

Νεοφερμένος

Ο stefkef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Kαλησπέρα,είμαι 25 και έχω τελειώσει πολιτικές επιστήμες και ιστορία στο Πάντειο και θέλω να δώσω κατατακτήριες τον Δεκέμβριο για το τμήμα Κοινωνικής Εργασίας στην Αθήνα.Υπάρχει κάποιος που έχει δώσει στο συγκεκριμένο τμήμα για να μου πει τη γνώμη του και προηγούμενα θέματα.Η ύλη που έχει αναρτηθεί είναι κάποια συγκεκριμένα σημεία ή όλο το βιβλιο? Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Kαλησπέρα,είμαι 25 και έχω τελειώσει πολιτικές επιστήμες και ιστορία στο Πάντειο και θέλω να δώσω κατατακτήριες τον Δεκέμβριο για το τμήμα Κοινωνικής Εργασίας στην Αθήνα.Υπάρχει κάποιος που έχει δώσει στο συγκεκριμένο τμήμα για να μου πει τη γνώμη του και προηγούμενα θέματα.Η ύλη που έχει αναρτηθεί είναι κάποια συγκεκριμένα σημεία ή όλο το βιβλιο? Ευχαριστώ.

Καλησπέρα, εάν εννοείς το τμήμα του ΠΑΝΔΑ (πρώην ΤΕΙ Αθήνας)επειδή όλα τα τμήματα βρίσκονται σε μεταβατικό πρόγραμμα σπουδών θα ήταν καλό ειδικά για τα μαθήματα και τις κατατακτήριες να ρωτήσεις γραμματεία, διότι σίγουρα το νέο ΠΣ θα τις επηρεάσει. Τώρα γενικά για γενική εικόνα δεν ξέρω, θα σου πουν τα παιδιά αλλά έχω ακούσει καλά λόγια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefkef

Νεοφερμένος

Ο stefkef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχει βγει σχετική ανακοίνωση https://www.teiath.gr/userfiles/lamveny/documents/katataktiries/2018_19/__201819_YLI.pdf. Γνωρίζεις στις κατατακτήριες έχει ζήτηση όσον αφορά τον ανταγωνισμό.Σύμφωνα με το 12% των εισακτέων φέτος θα δεχτούν 14-15 άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Έχει βγει σχετική ανακοίνωση https://www.teiath.gr/userfiles/lamveny/documents/katataktiries/2018_19/__201819_YLI.pdf. Γνωρίζεις στις κατατακτήριες έχει ζήτηση όσον αφορά τον ανταγωνισμό.Σύμφωνα με το 12% των εισακτέων φέτος θα δεχτούν 14-15 άτομα.

Αααα οκ, συγγνώμη νόμιζα ότι θα αλλάξουν και αυτές τώρα λόγω μετάβασης για αυτό στο είπα. Επειδή τώρα ανακοινώνουν νέα προγράμματα μήπως κάνουν αλλαγή και στη ύλη κλπ, εγώ θα ρωτούσα πάντως για να είμαι σίγουρη ;) Δεκέμβρη δεν δίνετε ;

Δεν ξέρω συγκεκριμένα για την ζήτηση του τμήματος που θέλεις , αλλά γενικά δυστυχώς όπως και με αυτό που θες, οι θέσεις λίγες και περνούν ελάχιστοι και ο ανταγωνισμός μεγάλος. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top