Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι για εναν φιλο μου που ενδιαφερεται,γινεται χωρις να δηλωσει φετος καθολου στρατιωτικες σχολες αφου δν εδωσε αθληματα να δωσει του χρονου με το 10%?

γίνεται ναί:no1: αρκεί τον φεβρουάριο να πάει σχολείο για να κάνει τα χαρτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ακούσα ότι φέτος είναι η τελευταία φορά που χρησιμοποιείται το 10% και του ότι του χρόνου καταργείται!!!

Εσείς έχετε ακούσει κάτι ανάλογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Δεν καταργείται... Απλά θα μπορούν να κάνουν μηχανογραφικό με το 10% μόνο οι πρωτοετείς και οι δευτεροετείς μιας σχολής, δηλαδή θα έχουν το δικαίωμα οι απόφοιτοι μόνο για τα επόμενα δύο χρόνια από τότε που έδωσαν πανελλήνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δεν καταργείται... Απλά θα μπορούν να κάνουν μηχανογραφικό με το 10% μόνο οι πρωτοετείς και οι δευτεροετείς μιας σχολής, δηλαδή θα έχουν το δικαίωμα οι απόφοιτοι μόνο για τα επόμενα δύο χρόνια από τότε που έδωσαν πανελλήνιες!
Ετσι ακριβως ειναι!! Η μονη αξιοσημειωτη αλλαγη που εχουμε δει τα τελευταια χρονια...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Λοιπον επειδη απ' οτι εχω καταλαβει υπαρχουν αρκετες αποριες απο τους περισσοτερους απο μας σχετικα με αυτο το συστημα θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις μηπως μπορεσει να απαντησει κανεις: 1) Ειναι δεδομενο οτι η βαση μιας σχολης ειναι υψηλοτερη με το 10%;
2) Μπορεις πχ εχοντας ενα πτυχιο να μπεις σε αλλη σχολη με το 10%;
3) Εφοσον πιανεις την βαθμολογια που απαιτειται στη σχολη μπαινουν αυτοι με τις υψηλοτερες βαθμολογιες, ετσι; (αφου ο αριθμος των εισακτεων ειναι περιορισμενος)
4) Αυτο το συστημα εχει χρονικο περιορισμο? Δηλαδη μπορω εγω πχ να δηλωσω οτι θελω να περασω στην ταδε σχολη με αυτο το συστημα ακομη και αν εχουν περασει 10 χροονια απο την χρονια που εδωσα πανελληνιες;

Αυτα προς το παρον..Ας με διαφωτισει καποιος! Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
1)Nαι
2)Μέχρι 2 χρόνια ισχύει,οπότε δεν προλαβαίνεις να τελειώσεις τη σχολή
3)Ναι
4)2 χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Λοιπον επειδη απ' οτι εχω καταλαβει υπαρχουν αρκετες αποριες απο τους περισσοτερους απο μας σχετικα με αυτο το συστημα θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις μηπως μπορεσει να απαντησει κανεις: 1) Ειναι δεδομενο οτι η βαση μιας σχολης ειναι υψηλοτερη με το 10%;
2) Μπορεις πχ εχοντας ενα πτυχιο να μπεις σε αλλη σχολη με το 10%;
3) Εφοσον πιανεις την βαθμολογια που απαιτειται στη σχολη μπαινουν αυτοι με τις υψηλοτερες βαθμολογιες, ετσι; (αφου ο αριθμος των εισακτεων ειναι περιορισμενος)
4) Αυτο το συστημα εχει χρονικο περιορισμο? Δηλαδη μπορω εγω πχ να δηλωσω οτι θελω να περασω στην ταδε σχολη με αυτο το συστημα ακομη και αν εχουν περασει 10 χροονια απο την χρονια που εδωσα πανελληνιες;

Αυτα προς το παρον..Ας με διαφωτισει καποιος! Ευχαριστω!

1) Όχι. Π.χ. στις αρχιτεκτονικές σχολές η βάση με το 10% είναι μικρότερη από την αντίστοιχη του 90% της ίδιας χρονιάς. Τα πάντα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης. Μπορεί μεν οι διαθέσιμες θέσεις να είναι 9 φορές λιγότερες αλλά αν και η ζήτηση είναι 9 φορές μικρότερη τότε επανερχόμαστε στον ίδιο παρανομαστή. Συνήθως όμως είναι μεγαλύτερες οι βάσεις του 10% από τις αντίστοιχες του 90% για την ίδια πάντα χρονιά.

2) Το 10% είναι διαδικασία εισαγωγής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με πανελλήνιες εξετάσεις. Η κατοχή πτυχίου ή και 100 πτυχίων δεν παίζει κανένα ρόλο και δε λαμβάνεται υπόψη. Οι απόφοιτοι ΑΕΙ-ΤΕΙ και ισοδύναμων σχολών μπορούν να εγγραφούν σε άλλο τμήμα ή σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης εφόσον επιτύχουν στις κατατακτήριες εξετάσεις ή εφοσον επιλέγουν αν η κατάταξη γίνει με τον βαθμό πτυχίου. Εκεί παίζει ρόλο το πτυχίο και αν είναι συναφές ή όχι με το αντικείμενοσχολή υποδοχής.

3) Δεν υπάρχει βαθμολογία που απαιτείται για να εισαχθείς σε μία σχολή με πανελλήνιες εξετάσεις (είτε πρόκειται για το 90% είτε για το 10%) με την έννοια ότι υπάρχει ένα βαθμολογικό όριο και όσοι το πιάσουν περνάνε ενώ όσοι δεν το πιάσουν κόβονται. Το μόνο βαθμολογικό όριο είναι η βάση του 10. Η βάση εισαγωγής σε μία σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης με το 10% προσδιορίζεται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο όπως και με το 90%. Η βάση εισαγωγής σε ια σχολή με το 10% είναι η βαθμολογία (μόρια) του τελευταίου υποψηφίου που εισάγεται σε αυτήν ο οποίος υπέβαλλε μηχανογραφικό με το 10%.

4) Ναι για την 1η ερώτηση. Όχι για την 2η ερώτηση. Το 2009 είναι η τελευταία χρονιά που έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο με το 10% οι απόφοιτοι που ήταν υποψήφιοι τελευταία φορά στο διάστημα 2000-2007. Από του χρόνου δικαίωμα υποβολής μηχανογραφικού δελτίου με το 10% θα έχουν όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις μέχρι και 2 χρόνια το πολύ πριν από το έτος υποβολής του μηχανογραφικού δελτίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Φέτος έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό με το 10% όλοι οι υποψήφιοι που έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις στο διάστημα 2000-2008. Το 2010 θα έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό με το 10% όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις το 2008 ή το 2009. Το 2011 θα έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό με το 10% όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις το 2009 ή το 2010 κοκ.


Έχει βγεί κάποια σχετική ανακοίνωση απο το ΥΠΕΠΘ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Επειδή και οι 2 κατηγορίες υποψηφίων θεωρούνται εισακτέοι με πανελλήνιες εξετάσεις, έχουν τα ίδια δικαιώματα στην διεκδίκηση υποτροφιών και επιδότησης laptop (νομίζω).

Αμ, γι' αυτό και όλες οι σχολές έχουν 5-6 χιλιάδες μόρια πιο πάνω βάση με το 10%...
...έτσι εξηγείται...
λέω και γώ ποιό το νόημα να ξανακάνει μηχανογραφικό κάποιος με 18,19 χιλιάδες μόρια, και να δηλώσει σχολές ΤΕΙ, την ώρα που αυτός θα 'χε μπει σε όποια σχολή ήθελε...
:nono:μην κοροϊδευόμαστε τώρα, ναι μεν είναι λίγοι 5-10 το πολύ οι εισακτέοι κάθε χρόνο με το 10% σε κάθε σχολή, αλλά δε νοείται τώρα να χουν βάση κάποιες σχολές τόσο υψηλές ενώ δεν έχουν ούτε επαγγελματική αποκατάσταση ούτε τπτ...
προφανώς κάτι παιζόταν... έλεγα και γω τι...

Επιτέλους και ένα σοβαρό μέτρο από το Υπ. Παιδείας... γιατί τελευταία απ' το κακό στο χειρρότερο πάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
4) Ναι για την 1η ερώτηση. Όχι για την 2η ερώτηση. Το 2009 είναι η τελευταία χρονιά που έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο με το 10% οι απόφοιτοι που ήταν υποψήφιοι τελευταία φορά στο διάστημα 2000-2007. Από του χρόνου δικαίωμα υποβολής μηχανογραφικού δελτίου με το 10% θα έχουν όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις μέχρι και 2 χρόνια το πολύ πριν από το έτος υποβολής του μηχανογραφικού δελτίου.[/quote]

Μια διευκρίνιση,στο άρθρο παρακάτω λέει ότι οι παλιοί(2000 και μετά) έχουν το δικαίωμα με 10% μέχρι και το ακαδημαϊκο έτος 2009-2010 δηλάδη και του χρόνου ?Η μόνο μέχρι φέτος για τι έχω μπερδευτεί!!!
====================================================================
Άρθρο


ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΣΤ΄
ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ
Άρθρο 25
Οι διατάξεις του άρθρου 2 παράγραφος 5 περίπτωση
α΄ στοιχείο i του ν. 2525/1997 (ΦΕΚ 188/Α΄), όπως αντι−
καταστάθηκαν με την παράγραφο 2 του άρθρου 1 του
ν. 2909/2001 (ΦΕΚ 90/Α΄), ισχύουν μόνο για τα δύο ακα−
δημαϊκά έτη από αυτό που έπεται της αποφοίτησης
από το Γενικό Λύκειο, ή αυτού που εξετάσθηκαν στα
μαθήματα της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου σε εθνικό
επίπεδο την τελευταία φορά. Ειδικά για τους αποφοί−
τους Ενιαίου Λυκείου των σχολικών ετών 1999−2000,
2000−2001, 2001−2002, 2002−2003, 2003−2004, 2004−2005
και 2005−2006, καθώς και για όσους εξετάσθηκαν τα
παραπάνω σχολικά έτη στα μαθήματα της Γ΄ τάξης Ενι−
αίου Λυκείου σε εθνικό επίπεδο, οι ανωτέρω διατάξεις
ισχύουν μέχρι και το ακαδημαϊκό έτος 2009−2010
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ποτε κανουμε την δηλωση για το 10%?τον φλεβαρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ποτε κανουμε την δηλωση για το 10%?τον φλεβαρη?

Nαι θα βγεί ανακοίνωση για τις μέρες του Φλεβάρη,από ποιό έτος έχεις βεβαίωση πρόσβασης?
Που θες να περάσεις με το καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Nαι θα βγεί ανακοίνωση για τις μέρες του Φλεβάρη,από ποιό έτος έχεις βεβαίωση πρόσβασης?
Που θες να περάσεις με το καλό?
κοιταξε ειμαι μπερδεμενος ακομα.φετος εδωσα πανελληνιες και περασα στατιστικη και ασφαλιστικη στο παπει.αλλα τωρα τελευταια μου εχει κολλησει να περασω στην αστυφυλακων.δεν ξερω τι θα κανω.θα παω στη σχολη μου να δω αν μου αρεσει και μετα θα αποφασισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexgerow

Νεοφερμένος

Ο alexgerow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα παιδια και απο εμενα θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι με τη σειρα μου που με ενδιαφερει σχετικα με το τοπικ που εχει δημιουργηθει.εγω σε λιγο θα ειμαι αποφοιτος του Ο.Π.Α εχω μπει το ετος 2004-2005 και θελω να μαθω εαν μπορω να συμπληρωσω μηχανογραφικο με το 10% ωστε να μπω σε μια αλλη σχολη.γινεται αυτο στη δικη μου περιπτωση η μηπως οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα αν και αργά. Για την περίπτωση σου Alexgerow να ξέρεις ότι φυσικά γίνεται να υποβάλεις μηχανογραφικό δελτίο με το 10% και μάλιστα εσείς που αποφητήσατε απο το Λύκειο ή αποκτήσατε τελευταία βεβαίωση πρόσβασης το 2005 έχετα το δικαίωμα να υποβάλετε μηχανογραφικό με το 10% για σχολές ανεξάρτητων πεδίων απο την κατεύθυνση στην οποία βρισκόσταταν. Για παράδειγμα αν ήσουν στην Θεωρητική κατεύθυνση και είχες μία καλή βαθμολογία θα μπορέσεις να επιλέξεις και σχολές του 3 πεδίου ακόμα και ας μην είχες πάρει ως μάθημα Γενικής Παιδείας Βιολογία. Το τελευταίο τελείως πληροφοριακά. Μην ξεχάσω να σου πώ πως έχεις δικαίωμα κατάθεσης με το 10% μόνο για του χρόνου. Το 2011 δεν θα έχεις το δικαίωμα.:readrules:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mic91

Νεοφερμένος

Ο mic91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
φιλε drayton κανεις λαθος.Πρωτον όπως γραφει και πιο πάνω ο Civilara
4) Ναι για την 1η ερώτηση. Όχι για την 2η ερώτηση. Το 2009 είναι η τελευταία χρονιά που έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο με το 10% οι απόφοιτοι που ήταν υποψήφιοι τελευταία φορά στο διάστημα 2000-2007. Από του χρόνου δικαίωμα υποβολής μηχανογραφικού δελτίου με το 10% θα έχουν όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις μέχρι και 2 χρόνια το πολύ πριν από το έτος υποβολής του μηχανογραφικού δελτίου.
. Για το αλλο που λες οτι μπορεις ανεξαρτητα απο το πιο πεδιο ησουν μου φαινεται λιγο περιεργο να ισχυε.Τεσπα το θέμα είναι ένα ότι δεν εχει δικαιομα το παιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Οντως, απόφοιτος του 2005 δεν μπορει να καταθεσει μηχανογραφικο το 2010 (δεν γραφει σ αυτο που παραθεσατε τιποτα για σχολικο ετος 2009-2010 αλλα για ακαδημαικο!!!!)

Θα μπορουσε να δηλωσει οποιο πεδιο ήθελε εκτος απο 5ο . Για να δηλωσει 5ο πεδιο θα επρεπε να ειχε δωσει και ΑΟΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drayton

Νεοφερμένος

Ο Drayton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ρε παιδιά χωρίς παρεξήγηση αν μπείτε στο ΥΠΕΠΘ και κοιτάξετε την διάταξη για το 10% ισχύει αυτό που λέω, εκτός αν άλλαξε κάτι με την νέα κυβέρνηση. Εκτός αυτού έχω παραθέση το απόσπασμα του ΥΠΕΠΘ σε κάποιο τόπικ εδώ μέσα δε θυμάμαι όμως πιο. Αν ψάξετε θα το βρειτε σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ναι, αυτη ειναι η διαταξη αλλα όπως έγραψα και παραπανω γραφει ακαδημαικο ετος (δλδ έτος στο πανεπιστημιο).
Για το ακαδημαικο έτος 2009-2010 μπορουσαν να κανουν οι αποφοιτοι 2000-2007 10%. Το σχολικο έτος 2009-2010 δεν μπορουν όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ναι, αυτη ειναι η διαταξη αλλα όπως έγραψα και παραπανω γραφει ακαδημαικο ετος (δλδ έτος στο πανεπιστημιο).
Για το ακαδημαικο έτος 2009-2010 μπορουσαν να κανουν οι αποφοιτοι 2000-2007 10%. Το σχολικο έτος 2009-2010 δεν μπορουν όμως!
ναι και εγω το εχω ελεγξει το θεμα και η αλεκα εχει για αλλη μια φορα δικαιο.:bravo::bravo:.τερμα τα ψεμματα . επιτελους κατι δικαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top