Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (Κατεύθυνση Μάρκετινγκ) Αθήνα vs Έδεσσα

zoezaxariadi

Νεοφερμένος

Η ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ξερει κανεις να μ πει ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στο μαρκεντινκ και εποικοινωνιας της αθηνας και του μαρκετινκ της εδεσσας και γτ δν ειναι δυνατη η μεταγραφη??..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μια ουσιώδης διαφορά...Το ένα έχει κοντά στο 18K και το άλλο στο 15.500:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Basil_mbc

Νεοφερμένος

Ο Basil_mbc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, είμαι φοιτητής στο τμήμα μαρκετινγκ και επικοινωνίας και γνωρίζω εκ των έσω την κατάσταση. Εκτός από τη διαφορά βάσης υπάρχουν σημαντικές διαφορές και σε άλλα επίπεδα μεταξύ των δύο τμημάτων.

1. Το τμήμα μάρκετινγκ και επικοινωνιας εκτός από το κομμάτι του μάρκετινγκ εξειδικεύεται και στο κομμάτι της εταιρικής επικοινωνίας κάτι που δεν διδάσκεται σχεδόν καθόλου στο τμήμα της Εδεσσας.

2. Χωρίς να θέλω να υποτιμίσω τους διδάσκοντες του τμήματος της Εδεσσας, οι διδάσκοντες του τμήματός μου είναι οι πλεον καταρτισμένοι στην επιστήμη τους με πάρα πολλές δημοσιεύσεις σε διεθνή επιστημονικά περιοδικά του χώρου και είναι οι πρώτοι που εισήγαγαν το συγκεκριμένο επιστημονικό αντικείμενο στην Ελλάδα ακαδημαικά και πρακτικά.

3. Επίσης, μην ξεχνάμε οτι το τμήμα μαρκετινγκ και επικοινωνίας βρίσκεται στην ΑΣΟΕΕ και είναι λογικό η βάση του να είναι υψηλότερη και λόγω της φήμης του πανεπιστημίου αλλά και της εδρας του που είναι στην Αθήνα.

Συνεπώς έτσι εξηγείται και η διαφορά βάσης εισαγωγής αλλά και της μη αντιστοιχίας μεταξύ των δύο τμημάτων.

Πάντως όποιοι από εσας ενδιαφέρεστε να ενημερωθείτε για το τμήμα περεταιρω όπως έχω γραψει και σε παλαιότερο post μπορείτε να έρθετε αύριο 4 ιουνίου στην ΑΣΟΕΕ στη διημερίδα που διοργανώνει το τμήμα μας από τις 14:00 έως τις 20:00 οπου θα αναλυθούν θέματα του προγράμματος σπουδών (συγκεκριμένα 14:00-16:00). Εκεί θα είμαστε όλοι διαθέσιμοι να λύσουμε τις απορίες σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, είμαι φοιτητής στο τμήμα μαρκετινγκ και επικοινωνίας και γνωρίζω εκ των έσω την κατάσταση. Εκτός από τη διαφορά βάσης υπάρχουν σημαντικές διαφορές και σε άλλα επίπεδα μεταξύ των δύο τμημάτων.

1. Το τμήμα μάρκετινγκ και επικοινωνιας εκτός από το κομμάτι του μάρκετινγκ εξειδικεύεται και στο κομμάτι της εταιρικής επικοινωνίας κάτι που δεν διδάσκεται σχεδόν καθόλου στο τμήμα της Εδεσσας.

2. Χωρίς να θέλω να υποτιμίσω τους διδάσκοντες του τμήματος της Εδεσσας, οι διδάσκοντες του τμήματός μου είναι οι πλεον καταρτισμένοι στην επιστήμη τους με πάρα πολλές δημοσιεύσεις σε διεθνή επιστημονικά περιοδικά του χώρου και είναι οι πρώτοι που εισήγαγαν το συγκεκριμένο επιστημονικό αντικείμενο στην Ελλάδα ακαδημαικά και πρακτικά.

3. Επίσης, μην ξεχνάμε οτι το τμήμα μαρκετινγκ και επικοινωνίας βρίσκεται στην ΑΣΟΕΕ και είναι λογικό η βάση του να είναι υψηλότερη και λόγω της φήμης του πανεπιστημίου αλλά και της εδρας του που είναι στην Αθήνα.

Συνεπώς έτσι εξηγείται και η διαφορά βάσης εισαγωγής αλλά και της μη αντιστοιχίας μεταξύ των δύο τμημάτων.

Πάντως όποιοι από εσας ενδιαφέρεστε να ενημερωθείτε για το τμήμα περεταιρω όπως έχω γραψει και σε παλαιότερο post μπορείτε να έρθετε αύριο 4 ιουνίου στην ΑΣΟΕΕ στη διημερίδα που διοργανώνει το τμήμα μας από τις 14:00 έως τις 20:00 οπου θα αναλυθούν θέματα του προγράμματος σπουδών (συγκεκριμένα 14:00-16:00). Εκεί θα είμαστε όλοι διαθέσιμοι να λύσουμε τις απορίες σας

Όπως το λέει ο φίλος είναι. Στο ΟΠΑ οι καθηγητές, επειδή μέχρι το 2002 γινόντουσαν συνέχεια μεταγραφές από άλλα τμήματα, έκαναν προσπάθεια ώστε να μην μπορούν να έχουν αυτή την δυνατότητα όσοι δεν περνάνε. Και στο στατιστικό δεν γίνονται δεκτοί του Πειραιά και της Σάμου. Πέραν όλων των άλλων, είναι αρκετά πιο ανεβασμένο το επίπεδο, λόγω και του ονόματος αλλά και του επιπέδου των καθηγητών. Φαντάζομαι ότι στα περισσότερα τμήματα θα ισχύει το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiinlove

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
να ρωτησω ομωσ κατι???υπαρχουν 2 σχολεσ μαρκετινγκ σε ολη την χωρα!!!!!εγω δεν επιασα στην ασοε λογω μαθηματικων κατευθυνσησ!!!!τι να εκανα δηλαδη τωρα???να πηγαινα σε ενα καθαρα οικονομικο πανεπιστημιο ή να εκανα την καρδια μου πετρα κ να πηγαινα στην εδεσσα αφου το μαρκρτινγκ ειναι κατι που μου αρεσει....???εγς προσωπικα επελεξα την εδεσσα και οπωσ μου τονισε ενασ πολυ καλος καθηγητησ μου,η μεγαλη διαφορα μοριων εχει να κανει συνηθωσ με την φημη τησ σχολησ και την περιοχη που βρισκεται και λιγοτερο με τισ γνωσεισ που προσφερει....και να φανταστειτε οτι εχω 1500 μορια επιπλεον απο τησ εδεσσας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiinlove

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εκανα χθες το μηχανογραφικο μου και μαλλον μπαινω στο μαρκετινγκ στην εδεσσα!!!αν και εχω 1500 μορια παραπανω κατεληξα οτι αυτο θα ειναι καλυτερο για το μελλον μου!!!!γνωριζετε τιποτα???θα το δηλωσει κανεισ σας???:no1::no1::):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
εκανα χθες το μηχανογραφικο μου και μαλλον μπαινω στο μαρκετινγκ στην εδεσσα!!!αν και εχω 1500 μορια παραπανω κατεληξα οτι αυτο θα ειναι καλυτερο για το μελλον μου!!!!γνωριζετε τιποτα???θα το δηλωσει κανεισ σας???:no1::no1::):):)

Ρίχνοντας μια ματιά στον οδηγό σπουδών, και γνωρίζοντας λόγω αντικειμένου την Έρευνα Μάρκετινγκ, μιλώντας μόνο γι'αυτό το κομμάτι το βρίσκω 10 κλάσεις ανώτερο του ΟΠΑ. Βέβαια, έναν οδηγό σπουδών είδα και αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη. Με βεβαιότητα λέω ότι απόφοιτος του ΟΠΑ δεν έχει την δυνατότητα να εργαστεί κατευθείαν σε κομμάτι της Έρευνας Μάρκετινγκ γιατί ουσιαστικά τους αφήνουν στην τύχη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Oντως στατιστικος ..κοιταξα και εγω λιγο το προγραμμα σπουδων και φαινεται πολυ καλο τμημα..Το θεμα τωρα ειναι το πως ειναι οι καθηγητες και σε τι βαθος γινεται το μαθημα.Αλλα ο οδηγος σπουδων ειναι παρα πολυ καλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Είναι αξιόλογο τμήμα.Αν και δεν γνωρίζω πολλά από 5ο πεδίο έχω ακούσει καλά λόγια από άτομα που σπουδάζουν εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiinlove

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ειχα μπει στο site και μου φανηκε πολυ καλο.....ο καθηγητησ μου μου το συστησε ανεπιφυλακτα!!!!ελπιζω να γινεται καλο μαθημα!!!!
-----------------------------------------
mi3s πωσ ειναι η εδεσσα σαν πολη???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Από γνωστή εκεί έχω ακούσει καλά λόγια. Το τμήμα είναι μικρό και επειδή είναι νεοσύστατο προσπαθούν να είναι κοντά στους φοιτητές και να προσφέρουν ποιοτικό μάθημα. Η Έδεσσα είναι πολύ όμορφη πόλη και αν θέλετε είστε κοντά σχετικά σε Θεσσαλονίκη για πιο κοσμοπολίτικες εξορμήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Καλά έκανες και δήλωσες Έδεσσα, αφού ήθελες μάρκετινγκ σώνει και καλά γιατί να συμβιβαστείς με κάτι που δε σε ενδιαφέρει απλά για να πεις πως τέλειωσες ΟΠΑ? Στο χέρι σου είναι να τελειώσεις τη σχολή με βαθμό και μετά να κυνηγήσεις μια καλή θέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiinlove

Νεοφερμένος

Η ΜΑΡΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
και ειμαι κ απο θεσσαλονικη οποτε με βολευει μια χαρα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ειναι η καλυτερη σχολη στον τομεα της,απο οσο εχω ακουσει.

Οσο για την Εδεσσα,οπου μενω,ειναι πολυ ομορφη πολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
πηγα εδεσσα το χειμωνα και πραγματικα ειναι παρα πολυ ωραια πολη....μου αρεσε παρα πολυ η πλατεια με τους καταρραχτες και ειναι και αρκετα κοντα στη θεσσαλονικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top