Γενικό -  Επαναλήψεις

irini18

Νεοφερμένος

Η irini18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
βρε παιδια.εντάξει μέχρι τώρα.Δύσκολη βέβαια χρονιά (γ λυκειου,θετικη) αλλά
κυλησε. Το προβλημα ειναι τωρα στις επαναλήψεις. Το πρόγραμμα που εκανα
με πεταει συνεχεια απ'εξω και με αγχώνει αφανταστα. Καμιά συμβουλή για το πως να κάνω τις επαναλήψεις?ένα μόνο μάθημα την φορά ή από λίγο όλα μαζί? βοήθεια please
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα....Λέω πχ σήμερα θα βγάλω όλο το 1o κεφάλαιο αλλά δεν...Άμα πιάνεις ένα ένα μάθημα ξεχωριστά νομίζα είναι πιο αγχωτικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_blonde

Νεοφερμένος

Η anna_blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω αποφευγω να κανω τα μαθηματα ενα-ενα(πχ να αφιερωνω τρεις μερες στην ιστορια,τρεις στη βιολογια κ παει λεγοντας)...αισθανομαι οτι αφηνω πισω τα αλλα κ δεν κανω τιποτα...αν κ δεν ειναι ετσι...
προτιμω καθε μερα να διαβαζω δυο μαθηματα...αργα αλλα σταθερα!μην αγχωνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Και γω προτείνω τουλάχιστον 2 μαθήματα την ημέρα να διαβάζετε.
Και αν μπορείτε κά8ε βράδυ αργά πριν κοιμηθείτε -για τη θετική- να βγάζετε ένα κεφάλαιο βιολογιας σε μια ωρίτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina91

Νεοφερμένος

Η Mατινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλησπερα! ειμαι εκαι εγω απιστευτα ανχωμενη με το 8εμα των επαναληψεων... οτι προγραμμα και να φτιαξω δεν μπορω να το τηρησω γιατι παντα κατι μου παιρνει λιγο παραπανω χρονο και αγχωνομαι τρελαααα... το χειροτερο βεβαια ειναι εκει που λεω οτι 8α αρχισω τις επαναληψεις μου στην φυσικη και τα μαθηματικα, εχω τους κα8ηγητεσ μου που μου εχουν βαλει απο 20 ασκησεισ και μεχρι να τις λυσω παει η επαναληψη:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irini18

Νεοφερμένος

Η irini18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ματίνα, κι εγώ το ίδιο αγχωμένη. Οι μέρες περνάνε κι επανάληψη δεν προλαβαίνω να κάνω.Κυνηγάω τα μαθήματα,τις ασκήσεις, τα ιδιαίτερα.Απελπισία, νομίζω θα τους παρατήσω όλους, χρειαζομε χρονο για προσωπικο διαβασμα.Κι αν πάλι δεν κάνω καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Καλό θα ήταν γύρω στα 2-3 μαθήματα την ημέρα,όχι ένα!
Να δώσετε προτεραιότητα στα μαθήματα που αισθάνεστε περισσότερο αδύναμοι , χωρίς να παραμελείτε τα υπόλοιπα βεβαια

Και αν μπορείτε κά8ε βράδυ αργά πριν κοιμηθείτε -για τη θετική- να βγάζετε ένα κεφάλαιο βιολογιας σε μια ωρίτσα.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό επίσης. Πέρσι είχα παρατήσει τη βιολογία για 2 εβδομάδες περίπου μετά το πάσχα και μετά έτρεχα και δεν έφτανα, παρ όλο που μεσα στο χρόνο την είχα μάθει πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
εγω μονο διοικηση και ορισμενα κεφαλαι φυσικης κανω επαναληψη. οποτε οπως καταλαβαινετε απο χρονο αλλο τιποτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δέσποινα Χ

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα Χ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει για το πως να οργανώσω την επανάληψη μου;; Με πιάνει πανικός χωρίς να υπάρχει λόγος!!! (Είμαι θετική και δίνω βιολογία) ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top