Πανελλήνιες και σχέση

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω κατι τρεχει με μια κοπελια αλλα οποτε την σκεφτομαι δεν μπορω να διαβασω χαχα δεν θα κανω τπτ μαλλον αν θελει να περιμενει:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Γενικευεσαι πολυ τσοκο.εγω πιστευω πως στις πανελληνιες μπορεις να εχεις σχεση,αρκει σ αυτη τη σχεση να υπαρχει κατανοηση και αλληλουποστηριξη.ολα συνδιαζονται,αρκει να το θες πραγματικα..

Μετά από μερικές αναθεωρώ την άποψη μου και λέω πως είτε αγόρι είσαι είτε κορίτσι, αν θες να περάσεις δεν πρέπει να μπλέξεις και σχέσεις αυτό το διάστημα των πανελληνίων. :worry:

Εγω κατι τρεχει με μια κοπελια αλλα οποτε την σκεφτομαι δεν μπορω να διαβασω χαχα δεν θα κανω τπτ μαλλον αν θελει να περιμενει:hmm:

Αν είναι και κείνη ίδια κατεύθυνση με σένα θα μπορούσατε να περνάτε χρόνο μαζί, διαβάζοντας! Αλλά μόνο διάβασμα δεν θα κάνετε..:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μετά από μερικές αναθεωρώ την άποψη μου και λέω πως είτε αγόρι είσαι είτε κορίτσι, αν θες να περάσεις δεν πρέπει να μπλέξεις και σχέσεις αυτό το διάστημα των πανελληνίων. :worry:



Αν είναι και κείνη ίδια κατεύθυνση με σένα θα μπορούσατε να περνάτε χρόνο μαζί, διαβάζοντας! Αλλά μόνο διάβασμα δεν θα κάνετε..:hehe:

Μπα δεν ειναι τωρα την γνωρισα
Ξερω οτι αν κανω κατι θα αποσυγκεντρωθω ενω αν δεν κανω θα ξενερωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εγω παντως πιστευω οτι ειναι αναλογα στο ατομο. Εγω εκανα σχεση με μια κοπελα τον Μαρτιο πριν τις Πανελληνιες (μετα την πολυημερη εκδρομη μας;)) και ειμαστε ακομα μαζι. Εχουμε περασει και οι 2 στις σχολες πρωτης μας επιλογης και βρισκομασταν καθε μερα εστω για μιση ωρα.

Μπορει αυτη η μιση ωρα να ελειψε απο διαβασμα, ομως βοηθησε στο να ξεθολωνει το μυαλο μας και να ηρεμουμε απο την πιεση και απο ολα. Σαν ανθρωπος εγω δεν νιωθω τοση πιεση, ομως η κοπελα μου ηταν υπερβολικα αγχωμενη και πιστευω οτι τη βοηθησε που ειμασταν μαζι και την ηρεμουσα σε καθε ευκαιρια και ξεχνιοταν απο ολο αυτο. Οταν κατι γινεται με μετρο (πχ οχι την περιοδο των πανελληνιων να ειμαστε μαζι 5 ωρες και να παραμελουμε τις αλλες υποχρεωσεις οπως φροντιστηρια κλπ.) θεωρω οτι δρα ευεργετικα και οχι το αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν είναι και κείνη ίδια κατεύθυνση με σένα θα μπορούσατε να περνάτε χρόνο μαζί, διαβάζοντας! Αλλά μόνο διάβασμα δεν θα κάνετε..:hehe:
Έχεις πολύ πονηρό μυαλό.:sly:
Επί του θέματος,εγώ προσωπικά δε νομίζω να το ρίσκαρα. Όχι ότι δεν γίνεται,αλλά επειδή έχω το αρνητικό πως αν καταπιαστώ με κάτι/μπω σε μία σχέση μ'αρέσει να μπαίνω δυναμικά και όχι "Αχ,μη έχω στις 19.00 Άγνωστο,φτου πρέπει να πάω να τελειώσω το διάβασμα". Ούτε καν.:P Δεν μπορώ,το είχα επιχειρήσει μία άλλη περίοδο που πάλι είχα ζόρια and it didn't go well. Γενικά,δεν ξέρω πώς θα πρέπει να αντιδράσω όταν πω πως "Εμμμμ,ναι".:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Εγω παντως πιστευω οτι ειναι αναλογα στο ατομο. Εγω εκανα σχεση με μια κοπελα τον Μαρτιο πριν τις Πανελληνιες (μετα την πολυημερη εκδρομη μας;)) και ειμαστε ακομα μαζι. Εχουμε περασει και οι 2 στις σχολες πρωτης μας επιλογης και βρισκομασταν καθε μερα εστω για μιση ωρα.

Μπορει αυτη η μιση ωρα να ελειψε απο διαβασμα, ομως βοηθησε στο να ξεθολωνει το μυαλο μας και να ηρεμουμε απο την πιεση και απο ολα. Σαν ανθρωπος εγω δεν νιωθω τοση πιεση, ομως η κοπελα μου ηταν υπερβολικα αγχωμενη και πιστευω οτι τη βοηθησε που ειμασταν μαζι και την ηρεμουσα σε καθε ευκαιρια και ξεχνιοταν απο ολο αυτο. Οταν κατι γινεται με μετρο (πχ οχι την περιοδο των πανελληνιων να ειμαστε μαζι 5 ωρες και να παραμελουμε τις αλλες υποχρεωσεις οπως φροντιστηρια κλπ.) θεωρω οτι δρα ευεργετικα και οχι το αντιθετο.


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Πέρασα και εγώ ακριβώς την ίδια φάση στο ίδιο χρονικό σημείο με σένα :D
7ήμερη και δεν συμμαζεύεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μην κανετε σχεση στην τριτη λυκειου μονο με την καρεκλα του γραφειου σας. Δεν βοηθαει. Μπορει καποιοι να θεωρειτε την μια εστω ωρα καθε μερα που αφιερωνεις σε μια σχεση ως χαμενο χρονο απο το διαβασμα αλλα στην πραγματικοτητα βοηθαει το μυαλο σας να ξεθολωνει. Ξεφευγεις λιγο απο τη μιζερια του διαβασματος. Βαλτε προγραμμα στη ζωη σας και ολα γινονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μην κανετε σχεση στην τριτη λυκειου μονο με την καρεκλα του γραφειου σας. Δεν βοηθαει. Μπορει καποιοι να θεωρειτε την μια εστω ωρα καθε μερα που αφιερωνεις σε μια σχεση ως χαμενο χρονο απο το διαβασμα αλλα στην πραγματικοτητα βοηθαει το μυαλο σας να ξεθολωνει. Ξεφευγεις λιγο απο τη μιζερια του διαβασματος. Βαλτε προγραμμα στη ζωη σας και ολα γινονται

Σε περίπτωση που δεν ξέρεις δεν είναι μια ώρα την ημέρα.Είναι πολύ παραπάνω.Είναι τα μηνύματα που σε αποσπούν,είναι οι στιγμές που βρίσκεστε,είναι οι σκέψεις που κάνεις όταν διαβάζεις.Κάτσε διάβασε εσύ και μη σκέφτεσαι τα φιλάκια,το σεξ αν μπορείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μπα δεν ειναι τωρα την γνωρισα
Ξερω οτι αν κανω κατι θα αποσυγκεντρωθω ενω αν δεν κανω θα ξενερωσει

Και που τι γνώρισες τώρα τι; Θα σε παρεξηγήσει μήπως αν της την πέσεις από τόσο νωρίς; :lol:

Έχεις πολύ πονηρό μυαλό.:sly:
Επί του θέματος,εγώ προσωπικά δε νομίζω να το ρίσκαρα. Όχι ότι δεν γίνεται,αλλά επειδή έχω το αρνητικό πως αν καταπιαστώ με κάτι/μπω σε μία σχέση μ'αρέσει να μπαίνω δυναμικά και όχι "Αχ,μη έχω στις 19.00 Άγνωστο,φτου πρέπει να πάω να τελειώσω το διάβασμα". Ούτε καν.:P Δεν μπορώ,το είχα επιχειρήσει μία άλλη περίοδο που πάλι είχα ζόρια and it didn't go well. Γενικά,δεν ξέρω πώς θα πρέπει να αντιδράσω όταν πω πως "Εμμμμ,ναι".:/:

Τόσο καιρό, έπρεπε να το χεις καταλάβει αυτό. :whistle:
Πάντως εμένα αν ερχόταν ένας και μου λέγε, ναι θα του έλεγα, και ας είχα να διαβάσω. Λες και τώρα που δεν έχω σχέση διαβάζω όπως θα έπρεπε, μπα. Οπότε ας περνάω καλά τουλάχιστον. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Σε περίπτωση που δεν ξέρεις δεν είναι μια ώρα την ημέρα.Είναι πολύ παραπάνω.Είναι τα μηνύματα που σε αποσπούν,είναι οι στιγμές που βρίσκεστε,είναι οι σκέψεις που κάνεις όταν διαβάζεις.Κάτσε διάβασε εσύ και μη σκέφτεσαι τα φιλάκια,το σεξ αν μπορείς...

Αφηνω ασχολιαστη την ειρωνια γιατι δν εχω ορεξη να γινω κακος. Απλα να ξερεις οτι αν δεν μπορεις να συγκεντρωθεις στο διαβασμα θα βρεις πολλες αφορμες, δεν ειναι η σχεση το προβλημα. Με τη λογικη σου στη Γ Λυκειου πρεπει να απομονωθουμε απο τον υπολοιπο κοσμο μηπως κατι μας αποσπασει. Εχω παει κι εγω τριτη λυκειου, ειχα σχεση και το ξερω. Οταν ηθελα να κωλοβαρεσω, εβρισκα απειρες δικαιολογιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Αφηνω ασχολιαστη την ειρωνια γιατι δν εχω ορεξη να γινω κακος. Απλα να ξερεις οτι αν δεν μπορεις να συγκεντρωθεις στο διαβασμα θα βρεις πολλες αφορμες, δεν ειναι η σχεση το προβλημα. Με τη λογικη σου στη Γ Λυκειου πρεπει να απομονωθουμε απο τον υπολοιπο κοσμο μηπως κατι μας αποσπασει. Εχω παει κι εγω τριτη λυκειου, ειχα σχεση και το ξερω. Οταν ηθελα να κωλοβαρεσω, εβρισκα απειρες δικαιολογιες.

Ζητώ συγγνώμη για την ειρωνεία.Ωστόσο να ξέρεις πως δεν έχουν όλες οι δικαιολογίες την ίδια βαρύτητα.Άλλο είναι να μην μπορείς να διαβάσεις επειδή θες να δεις τους φίλους σου ή την κοπέλα σου και άλλο πχ επειδή βαριέσαι,πονάει το κεφάλι σου,θες να παίξεις λολ κλπ.Γιατί?Επειδή οι πρώτες περιλαμβάνουν ανθρώπινες σχέσεις,ενώ οι δεύτερες όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
8εωρω οτι πανελληνιεσ κ σχεση πανε απολυτα:redface: οταν αφιερωνεισ χρονο δτα διαβασματα σ στα φροντηστηρια σ πρεπει να εχεισ κ λιγο χρονο για σενα να ηρεμει κ το μυαλο σ κ τι καλυτερο να περνασ αυτο το χρονο με το αγορι σ:) οταν ειναι μεγαλυτεροσ βεβαια 8α πρεπει να σ αφηνει χρονο απο μονοσ τ να διαβαζεισ κ να μην σε πιεζει βεβαια με λογια τυπου 'εχω τοσο καιρο να σε δω δεν μπορεισ να βγεισ για λιγο?" το ιδανικο 8α ειναι να δινει κ αυτοσ πανελληνιεσ ετσι 8α εινια στην ιδια 8εση κ 8α εχει κατανοηση;) τεσπα ισα ισα π εγω πιστευω οτι στη 3η λυκειου πρεπει να εχεισ ατομα π 8α σ εμψυχωνουν κ 8α σε στηριζουν ετσι εκτοσ απο την οικογενεια σ κ τουσ φιλουσ σ 8α εχεισ κ την σχεση σ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν είχα κάποια σχέση τη χρονιά που έδινα πανελλαδικές. Για να πω όμως την αλήθεια, πιο πολύ μου είχε λείψει η ενασχόληση με την κολύμβηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Για μένα εξαρτάται... Αν μια σχέση σε αναπτερώνει ηθικά και σου γεμίζει τις μπαταρίες τότε καλώς να έρθει και τοτε... Αν όμως αρχίσει η ζήλια, οι τσακωμοί κτλ.. Αστο καλύτερα γιατί άλλες ειναι οι προτεραιότητες εκείνη τη στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω αν θα το δει κανείς Αλλά τώρα ανακάλυψα το θέμα και θέλω να απαντήσω!
Φέτος δίνω πανελλήνιες Κ το αγόρι μου μπήκε απ τον Σεπτέμβρη στρατο (όταν δηλαδή ξεκινούσε το πολύ διάβασμα) Ο στόχος μ είναι 17-18000 μόρια(θεωρητική). Βέβαια να ξεκαθαρίσω ότι είμαστε μαζί 2 Χρόνια τώρα και έχουμε μια υπέροχη και ζηλευτή σχέση!
Η προσωπική μ γνώμη είναι ότι οι πανελλήνιες και η σχέση συνδυάζονται ανάλογα με το άτομο και,φυσικά, την σχέση. Πιστεύω ότι είναι σχεδόν απαγορευτικό ν ξεκινήσεις μια σχεση στις Αρχές ή στα μέσα της 3ης Λυκείου Γιατί δεν ξέρεις Πώς θα εξελιχθεί κ αν θα έχεις σκαμπανεβάσματα.(έχω παράδειγμα από την κολλητή μ η οποία λόγω της σχέσης έχει παραμελήσει το διαβσσμα)ΕΓώ όμως τα συνδυαζω. Έχω φυσικά κ υποστήριξη από το αγόρι μ ο οποίος θεωρείται ήρωας με τόσες ασυναρτησίες και βρισίδι π έχει ακούσει λόγω της πίεσης Αλλά ξέρει ότι όταν τελειώσουν όλα αυτά και βγει κ εκείνος απ το στρατό Θ είμαστε μαζί κ ελευθεροι!!! Αν δεν είχα αυτον κ την στήριξη του μπορεί να λειτουργούσε κ αντίστροφα...να μην διάβαζα τόσο δλδ...Γιατί έχω κ το κινητρο οτι το καλοκαίρι θα περάσουμε τέλεια μαζί κ μπορεί να με ακολουθήσει όπου παω για σπουδές!
Είναι δίκοπο μαχαίρι για καποιον π δεν έχει καιρό μια υγιή σχέση Γιατί δεν ξέρει πώς θα εξελιχθεί. Αλλά αν έχει θέληση, πείσμα και στήριξη απ την άλλη πλευρά ...θεωρώ πως όλα είναι δυνατά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ελπίζω να ισχύουν όλα αυτά που λες και να μην έχει κάνει καμιά κουτσουκέλα το αγόρι σου, τώρα που στον στρατό οι ορμόνες του χτυπάνε κόκκινο...:hehe:

Όσο να 'ναι η απόσταση δεν είναι πάντοτε δοκιμασία με θετικό πρόσημο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Σιγουρα ειναι ομορφο αυτο που σου συμβαινει , αλλα σκεψου ποσο διαφορετικα θα ηταν αν ο φιλος σου ηταν φοιτητης κι εσυ εδινες πανελληνιες η αν και οι δυο δίνατε μαζι πανελληνιες ... θελω να πω οτι η καθε σχεση ειναι τελειως δοαφορετικη και δεν εξαρταται μονο απο το χαρακτηρα των ατομων αλλα και απο τις οποιες συνθηκες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Προς το τελος με τιποτα γιατι κολλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Mη το κάνετε μελό. Στρατό πήγε το παιδί, όχι φυλακή. Τόσο ασυγκράτητοι είστε πλέον στα λύκεια; Με ορμόνες trumpίνες σας ταϊζουν;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Χαχαχα!!! Σαφως η κάθε σχέση εινσι διαφορετική και διαφορετική είναι επίσης και η αντιμετώπιση κ απ τις δύο πλευρές. Απλά στη δική μ περίπτωση η σχέση λειτούργησε ως κίνητρο.σε αντιθετη περίπτωση μπορεί να ήταν καταστροφική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top