Πανελλήνιες και σχέση

Ντέπυ49158

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κεραμωτή (Καβάλα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
προσωπικα με την σχεση μου ειμαστε μαζι απο τοτε που ξεκινησαμε την προετοιμασια για τις πανελληνιες.. διναμε και οι δυο φετος και δεν μας επηρεασε καθολου ουτε μας απεσπασε την προσοχη γιατι και οι δυο ειχαμε τους στοχους μας απο την αρχη και ξεραμε τι θελαμε.. επομενως σχεση και πανελληνιες μπορουν να συνυπαρξουν πιστευω οταν υπαρχει αλληλοκατανοηση και σωστες προτεραιοτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo Vat

Νεοφερμένος

Η Jo Vat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Εγώ πιστεύω το εξής:
Εξαρτάται σε ποια περίοδο είναι ο καθένας.
Δηλαδή αν είχες σχέση πριν τις πανελλήνιες δεν υπάρχει λόγος να χωρίσεις γιαυτό το θέμα. Ισα ισα που αν όντως ο συντροφός σου είναι φυσιολογικός τότε σίγουρα θα σε στηρίξει. Προσωπικά είχα σχέση και τις 2 φορές που έδινα πανελλήνιες και είχα μία καλή στήριξη δεν είχα εντάσεις τέτοιου είδους, ίσα ίσα μου έλεγε να κάτσω να διαβάσω για να πετύχω.
Αν όμως δεν έχεις κάτι ως την περίοδο των πανελληνίων όποια και αν είναι αυτήν δηλαδή ή στα 18 ή στα 20 ή στα 30 ή στα 40 νομίζω δεν είναι καλή ιδέα για πειραματισμούς. Το λέω γιατί μπορεί εύκολα να σε επιρεάσει κάποιος ψυχικά και να φύγεις από τον στόχο σου (σε εμένα αυτό πάντως συμβαίνει).
Από την άλλη πιστεύω δεν μπορείς να κλειστείς και μέσα χωρίς να έχεις και κανένα φλερτάκι. Αυτά μέσα στην ζωή είναι αλλά ως εκεί. Αν όντως σε ενδιαφέρει κάποιος κατά την γνώμη μου μπορείς να του εξηγησεις ότι δεν είσαι σε φάση σχέσης επειδή έχεις διάβασμα κτλ και αν είναι σωστός θα το σεβαστεί και αν είναι ακόμα πιο σωστός και όντως ενδιαφέρεται θα σε περιμένει μερικούς μήνες..Σιγά τι είναι; 8 μηνάκια είναι όλα όλα δεν χάθηκε και ο κόσμος αν μείνεις και λίγο μόνη/ος. Και μία συμβουλή που τώρα που μεγάλωσα αρκετά το κατάλαβα. Πρώτα τους στόχους σας και μετά οι έρωτες και τα πανηγύρια. Παιδιά οι έρωτες δεν τελειώνουν ποτέ και θα περάσουν πολλοί από την ζωή σας! Το παν είναι εσείς να κυνηγάτε τα όνειρα σας και να είστε κάποτε έτοιμοι να σταθείται στα πόδια σας , μόνοι σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σιγά βρε παιδιά! Το ότι δίνετε πανελλήνιες δε σημαίνει ότι θα πρέπει να εγκαταλείψετε τα εγκόσμια και να κλεισθείτε σε μοναστήρι-φροντιστήριο.


Εν μέρει έχεις δίκιο και το βλέπεις πολύ λογικά και ρεαλιστικά. Είναι καλό να υπάρχει ισορροπία σε όλους τους τομείς της ζωής. Ωστόσο, οι απαιτήσεις των των Πανελληνίων είναι πολύ μεγάλες και απαιτούν πλήρη αφοσίωση. Είναι βέβαια υποκειμενικό το θέμα. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγω είδα οτι δεν μπόρεσα να τα συνδύασω και έτσι περιόρισα τον εαυτο μου απο τις αρχές σχεδόν. Ειναι ανάλογα στο άτομο. Αντε με το καλο το καλοκαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμάς μας είχε πει ο μαθηματικός από τον Σεπτέμβρη κιόλας “κλειδώστε την καρδιά σας γιατί είναι σίγουρο ότι θα χάσετε κάποια σχολή“. Οι περισσότεροι το τηρήσαμε στο βαθμό του εφικτού :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγω είδα οτι δεν μπόρεσα να τα συνδύασω και έτσι περιόρισα τον εαυτο μου απο τις αρχές σχεδόν. Ειναι ανάλογα στο άτομο. Αντε με το καλο το καλοκαίρι!

Έχεις δίκιο. Είναι θέμα ατόμου.

Εμάς μας είχε πει ο μαθηματικός από τον Σεπτέμβρη κιόλας “κλειδώστε την καρδιά σας γιατί είναι σίγουρο ότι θα χάσετε κάποια σχολή“. Οι περισσότεροι το τηρήσαμε στο βαθμό του εφικτού :D

Α, ωραίο αυτό!:P Αφού πέρασες, χαλάλι οι περιορισμοί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εγω πηγαινω β λυκειου και σε ενα μηνα ξεκιναω προετοιμασια για τις πανελληνιες.Μου αρεσει μια κοπελα που ειμαστε μαζι στην κατευθυνση,αλλα δεν ξερω τι να κανω.Να επιδιωξω σχεση η αυτο μπορει να κρινει την επιτυχια μας στις εξετασεις?Επιπλεον,θα ηθελα να συμπληρωσω οτι ειμαστε και οι δυο πολυ καλοι μαθητες(19,7)και εχουμε στοχο την ιατρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Κατσε στ αυγα σου και ασε ησυχη την κοπελα γιατι παιζεται το μελλον σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι στην τρίτη λυκείου πρέπει να διατηρούμε σχέση με καποιον/καποια ή πρέπει να το αποφύγουμε γιατί θα φορτωθούμε με ψυχολογική πίεση και με απιτήσεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Πιστεύω ότι δεν είναι κακό να έχει κάποιος μία σχέση στην τρίτη λυκείου.Βέβαια η τρίτη λυκείου είναι μία τάξη η οποία καθορίζει αυτό που θέλουμε να γίνουμε οπότε πρέπει να δώσουμε προσοχή και βάση.Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να έχουμε μία σχέση.Φυσικά όλα με μέτρο πάντα.Γενικότερα εάν κάποιος σε αγαπάει δεν θα σου ασκεί τεράστια ψυχολογική πίεση ούτε θα έχει όλη την ώρα απαιτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizel

Νεοφερμένος

Η Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Πιστεύω ότι δεν είναι κακό να έχει κάποιος μία σχέση στην τρίτη λυκείου.Βέβαια η τρίτη λυκείου είναι μία τάξη η οποία καθορίζει αυτό που θέλουμε να γίνουμε οπότε πρέπει να δώσουμε προσοχή και βάση.Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να έχουμε μία σχέση.Φυσικά όλα με μέτρο πάντα.Γενικότερα εάν κάποιος σε αγαπάει δεν θα σου ασκεί τεράστια ψυχολογική πίεση ούτε θα έχει όλη την ώρα απαιτήσεις.

Και εγώ αυτό πιστεύω οτι όλα μπορούν να γίνονται αλλά με μέτρο....Πρέπει να υπάρχει κατανόηση και αλληλοσεβασμός.... Βέβαια οι πιο ευνοημένοι από αυτούς που έχουν σχέση στην τρίτη λυκείου είναι αυτοι που είναι στη ίδια ηλικία γιατί και ι δύο βιώνουν την ίδια πίεση το ίδιο χρονικό διάστημα και έτσι δεν θα έχουν παραπάνω απαιτήσεις ο ένας από τον αλλον!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστεύω οτι όλα μπορούν να γίνονται αλλά με μέτρο....Πρέπει να υπάρχει κατανόηση και αλληλοσεβασμός.... Βέβαια οι πιο ευνοημένοι από αυτούς που έχουν σχέση στην τρίτη λυκείου είναι αυτοι που είναι στη ίδια ηλικία γιατί και ι δύο βιώνουν την ίδια πίεση το ίδιο χρονικό διάστημα και έτσι δεν θα έχουν παραπάνω απαιτήσεις ο ένας από τον αλλον!!! :)

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες;)
Η αλήθεια είναι αυτή ότι οι πιο ευνοημένοι είναι αυτοί που έχουν σχέση στην τρίτη λυκείου και είναι στην ίδια ηλικία και καταλαβαίνουν πόση πίεση έχει αυτή η περίοδος.Τώρα εάν δεν είναι στην ίδια ηλικία εάν σε αγαπάει πραγματικά πιστεύω πως θα σε καταλάβει διότι πρόκειται για μία πολύ σημαντική φάση της ζωής σου.Από αυτές τις εξετάσεις κρίνετε το μέλλον σου και γι αυτό πρέπει να δώσεις βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Πανελλήνιες και σχέση δεν πάνε μαζί...Εκτός κι αν κάποιος εννοεί σχέση με τα μαθήματα...

Όταν έχεις σχέση με κάποιον-α, το μυαλό σου θα είναι συνέχεια σε αυτόν-η και είναι επόμενο να μην συγκεντρώνεσαι στα μαθήματα σου...

Εάν το άτομο αξίζει την αγάπη σου, και να είναι μαζί σου, τότε είμαι σίγουρος ότι θα κάνει υπομονή αυτή τη μια χρονιά και θα καταλάβει..., γιατί εφόσον σε αγαπάει, πρώτα αυτός-η θα θέλει το καλό σου και μετά εσύ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Πανελλήνιες και σχέση δεν πάνε μαζί...Εκτός κι αν κάποιος εννοεί σχέση με τα μαθήματα...

Όταν έχεις σχέση με κάποιον-α, το μυαλό σου θα είναι συνέχεια σε αυτόν-η και είναι επόμενο να μην συγκεντρώνεσαι στα μαθήματα σου...

Εάν το άτομο αξίζει την αγάπη σου, και να είναι μαζί σου, τότε είμαι σίγουρος ότι θα κάνει υπομονή αυτή τη μια χρονιά και θα καταλάβει..., γιατί εφόσον σε αγαπάει, πρώτα αυτός-η θα θέλει το καλό σου και μετά εσύ...:)

Πανε, πως δεν πανε? Αν δεν εισαι ακομη στην αρχη της σχεσης και εχεις φτασει στο σημειο που -ναι μεν αγαπας- αλλα μπορεις να αφοσιωθεις και σε αλλα πραγματα, ολα ειναι εφικτα. Εγω προσωπικα ειχα αρκετους τσακωμους και πιεση, γιατι εβγαινα ελαχιστα, αλλα δεν το εβαλα κατω και τελικα ειμαστε ακομη μαζι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Κατά τη διάρκεια των Πανελληνίων η μόνη σχέση που είναι εφικτή,είναι αυτή κατά την οποία και οι 2 διαβάζουν πολύ και είναι αφοσιωμένοι στο στόχο τους.Εναλλακτικά, μια σχέση μακροχρόνια και σοβαρή,ανεξαρτήτου ηλικίας,μπορεί κάλλιστα να δουλέψει και αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πιστεύω πως οι κοπέλες μπορούν να συνδυάσουν καλύτερα το διάβασμα των πανελληνίων και τη σχέση τους σε αντίθεση με τα αγόρια. Ξέρουν πότε είναι ώρα να διαβάσουν και πότε είναι ώρα να είναι μαζί με το αγόρι τους. Μερικές ειδικά αν έχουν και στόχο για να εισαχθούν σε κάποια σχολή δεν θα αφήσουν η σχέση να γίνει η αιτία για μια αποτυχία. Ενώ τα αγόρια αν κάνουν σχέση στο διάστημα των πανελληνίων θα το χάσουν το μυαλό τους από την πρώτη βδομάδα και μετά ούτε που θα ανοίγουν βιβλίο, βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Πιστεύω πως οι κοπέλες μπορούν να συνδυάσουν καλύτερα το διάβασμα των πανελληνίων και τη σχέση τους σε αντίθεση με τα αγόρια. Ξέρουν πότε είναι ώρα να διαβάσουν και πότε είναι ώρα να είναι μαζί με το αγόρι τους. Μερικές ειδικά αν έχουν και στόχο για να εισαχθούν σε κάποια σχολή δεν θα αφήσουν η σχέση να γίνει η αιτία για μια αποτυχία. Ενώ τα αγόρια αν κάνουν σχέση στο διάστημα των πανελληνίων θα το χάσουν το μυαλό τους από την πρώτη βδομάδα και μετά ούτε που θα ανοίγουν βιβλίο, βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις πάντα.



Μπαα δεν νομίζω, είναι τελείως ανάλογα με το άτομο... Ίσα ίσα τα κορίτσια ακούνε έρωτας και κάτι τους πιάνει, τα αγόρια είναι πιο πέρα βρέχει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μπαα δεν νομίζω, είναι τελείως ανάλογα με το άτομο... Ίσα ίσα τα κορίτσια ακούνε έρωτας και κάτι τους πιάνει, τα αγόρια είναι πιο πέρα βρέχει :whistle:

Φαίνεται εμείς οι κοπέλες είμαστε πιο συναισθηματικές και δενόμαστε πιο εύκολα σε αντίθεση με σας τα αγόρια (που πάντα θα σας λατρεύουμε :hmm:) είστε λίγο αναίσθητα, γιαυτό άλλωστε είστε της νοοτροπίας πέρα βρέχει! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Γενικευεσαι πολυ τσοκο.εγω πιστευω πως στις πανελληνιες μπορεις να εχεις σχεση,αρκει σ αυτη τη σχεση να υπαρχει κατανοηση και αλληλουποστηριξη.ολα συνδιαζονται,αρκει να το θες πραγματικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top