Απορίες για απόφοιτους

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η βάση του 10 έχει καταργηθεί από το 2010. Αυτό που ίσχυε πάντα και ισχύει είναι ότι για να εισαχθείς σε μια σχολή στην οποία απαιτείται ειδικό μάθημα (ή μαθήματα) θα πρέπει να βαθμολογηθείς σε αυτό τουλάχιστον με τη βάση (10) αλλιώς δεν εισάγεσαι ακόμα και αν στα υπόλοιπα μαθήματα πάρεις μεγάλους βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

silver4

Νεοφερμένος

Ο silver4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπερα!! Μπορει να μου πει καποιος ποσες φορες μπορω να δωσω πανελληνιες? Ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
οσες φορες θες -δεν υπαρχει περιορισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silver4

Νεοφερμένος

Ο silver4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ααα επειδη ηξερα οτι γινεται μονο 3. Ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coxs

Νεοφερμένος

Ο coxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπέρα,αμα ξαναδωσω 2η φορα θα πρεπει να διαγραφτω από τη σχολη που είμαι τωρα η φοιτω μεχρι να κανω την αιτηση εγγραφη στη σχολη που επιασα(τη 2η φορα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,αμα ξαναδωσω 2η φορα θα πρεπει να διαγραφτω από τη σχολη που είμαι τωρα η φοιτω μεχρι να κανω την αιτηση εγγραφη στη σχολη που επιασα(τη 2η φορα)

Φοιτάς κανονικά στην τωρινή σου σχολή και διαγράφεσαι πριν πας να εγγραφείς στη σχολή που θα περάσεις τη δεύτερη φορά. Αν δεν περάσεις στη σχολή που θέλεις τη δεύτερη φορά συνεχίζεις κανονικά τη φοίτησή σου εκεί που είσαι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
απορία σχετικά με το σύστημα.
μπορει καποιος να φοιτα σε μια σχολη και να δωσει πανελληνιες ,διχως να διαγραφει απο τη σχολή του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaMp

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
απορία σχετικά με το σύστημα.
μπορει καποιος να φοιτα σε μια σχολη και να δωσει πανελληνιες ,διχως να διαγραφει απο τη σχολή του;
Φυσικά! Έτσι είναι κατοχυρωμένη η σχολή σου αν δεν τα πάς καλά στισ πανελλήνιες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
θενξ:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Να ρωτησω κι εγω κατι;Αν καποιος παει να δηλωσει φετος συμμετοχη για τις πανελληνιες του 17 και τελικα δεν παει να δωσει μπορει να κανει ξανα αιτηση του χρονου για τις πανελληνιες του 18;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Να ρωτησω κι εγω κατι;Αν καποιος παει να δηλωσει φετος συμμετοχη για τις πανελληνιες του 17 και τελικα δεν παει να δωσει μπορει να κανει ξανα αιτηση του χρονου για τις πανελληνιες του 18;;

Λογικά ναι, απλά θα θεωρηθεί ότι πήρε 0 σε όλα αυτή τη φορά (δεν μετράει για την επόμενη οπότε δεν υπάρχει θέμα). Το μόνο πρόβλημα ίσως να είναι το αν θα κοπείς στο απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeGR

Νεοφερμένος

Ο MikeGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Πόσα μαθήματα δίνουν με το νέο σύστημα οι απόφοιτοι? Είμαι απόφοιτος εδώ και πολλά χρόνια και λέω να τολμήσω να δώσω πανελλήνιες όμως δεν βγάζω άκρη σχετικά με τον αριθμό των μαθημάτων που πρέπει να δώσω. Σε φροντιστήρια μου λένε πέντε στα λύκεια ή δεν ξέρουν ή μου λένε τέσσερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Αν δώσεις 4 μαθηματα θα εχεις ανοιχτό μονο ενα πεδίο. Αν δώσεις 5 θα εχεις δυο. Ανάλογα με τα πεδία που θες να ανοίξεις, θα επιλέξεις και τα μαθηματα που θα δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LostInOblivion

Νεοφερμένος

Ο LostInOblivion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλήμερα σας! Θα ήθελα να μου λύσετε μια μικρή απορία που έχω. Έχω δει ότι κάποιες σχολές δέχονται π.χ 200 άτομα αλλα εισάγονται μόνο 150. Γιάτι γίνεται αυτό; Σας ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
άλλες σχολές έχουν μεγάλες εγκαταστάσεις και αμφιθέατρα, άλλες όχι. Κάποιες προσφέρουν εργαστήρια και χρησιμοποιούν αναλώσιμα, κάποιες απλά παραδίδουν στις αίθουσες. Do the math ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LostInOblivion

Νεοφερμένος

Ο LostInOblivion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
άλλες σχολές έχουν μεγάλες εγκαταστάσεις και αμφιθέατρα, άλλες όχι. Κάποιες προσφέρουν εργαστήρια και χρησιμοποιούν αναλώσιμα, κάποιες απλά παραδίδουν στις αίθουσες. Do the math ;)

Συγγνώμη αλλά δεν σε κατάλαβα. Μπόρει να έδωσα λάθος παράδειγμα ή είμαι ηλίθιος. Το 2015 Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης, Παντείου οι θέσεις ήταν 200 αλλά μπήκαν 180 ατομα, δηλαδή έμεναν ακόμα 20 θέσεις. Είναι στο χέρι τους πόσους θέλουν να περάσουν στην σχολή; Αν ναι, γιατί δίνουν τόσες θέσεις και επιτρέπουν λιγότερα άτομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά δεν σε κατάλαβα. Μπόρει να έδωσα λάθος παράδειγμα ή είμαι ηλίθιος. Το 2015 Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης, Παντείου οι θέσεις ήταν 200 αλλά μπήκαν 180 ατομα, δηλαδή έμεναν ακόμα 20 θέσεις. Είναι στο χέρι τους πόσους θέλουν να περάσουν στην σχολή; Αν ναι, γιατί δίνουν τόσες θέσεις και επιτρέπουν λιγότερα άτομα;

Αν και ψιλοάσχετος, η περίπτωση να μην είχαν ζήτηση και να μην καλύφθηκαν όλες οι θέσεις δεν παίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά δεν σε κατάλαβα. Μπόρει να έδωσα λάθος παράδειγμα ή είμαι ηλίθιος. Το 2015 Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης, Παντείου οι θέσεις ήταν 200 αλλά μπήκαν 180 ατομα, δηλαδή έμεναν ακόμα 20 θέσεις. Είναι στο χέρι τους πόσους θέλουν να περάσουν στην σχολή; Αν ναι, γιατί δίνουν τόσες θέσεις και επιτρέπουν λιγότερα άτομα;
Μα αφού 10% επί των θέσεων διεκδικούν και οι των προηγούμενων ετών...20 θέσεις δηλαδή..όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LostInOblivion

Νεοφερμένος

Ο LostInOblivion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αν και ψιλοάσχετος, η περίπτωση να μην είχαν ζήτηση και να μην καλύφθηκαν όλες οι θέσεις δεν παίζει;

Έχεις δίκιο αλλά κάτι με ενοχλεί, δεν ξέρω...

Μα αφού 10% επί των θέσεων διεκδικούν και οι των προηγούμενων ετών...20 θέσεις δηλαδή..όχι;

Ναι, λογικά είναι και το 10%

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με το 90% - θέσεις 180, με το 10% του 2014 - θέσεις 12, με το 10% του 2013 - θέσεις 8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top