[7/6/2017] Νεοελληνική Γλώσσα

[7/6/2017] Νεοελληνική Γλώσσα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 7 24.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 44.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 6.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 3.4%

Doulis

Νεοφερμένος

Ο Doulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ειναι λιγο ακυρο :P

Εγραψα οτι δημιουργει θεσεις εργασιας,τον ρολο της στην ιατρικη και τελος την εδραιωση της ειρηνικης συνηπαρξης μεταξυ των λαων μεσω των διεθνων βραβευσεων των αποτελεσματων των επιστημονων μιας και περνον μηνυματα αλληλοσεβασμου,αλληλοβοηθειας κτλπ..ποσο να μου κοψουν απο αυτο; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
δεν ειναι λανθασμενος ο ισχυρισμος σου ,απλα για πιαστει ως σωστος καπως θα πρεπει να τον εχεις υποστηριξει ,να το εχεις αναλυσει εστω και λιγο γιατι ειναι αρκετα γενικος,ασε που στην εκθεση μαλλον θα μετρησει το συνολο του πρωτου σκελους και οχι μια μεμονωμενη προταση σ αυτο. Δεν υπαρχει λογος τωρα να μενεις σε κατι τετοια,δε σ ωφελει καπου η υπερβολικη αναλυση ,κανε κτ αλλο,απο το να ασχολεισαι με κτ τετοια πηγαινε για μπασκετ με τουσ φιλους σου :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εαν καπιος δεν ειδε οτι στην ασκηση με τα συνωνυμα ζητουσε να γαψεις και τις προτασεις και απλως εγραψε τα συνωνυμα τοτε την χανει ολλη την ασκηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
εξεταζεσαι στην εκθεση,εσυ τι λες;

Δεν με καταλαβες
Ηθελα να πω θα κοπει ολοκληρο ή το μισο ?
Στην περιπτωση που ειναι σωστο το αντωνυμο απλα εχει ορθογραφικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
οχι φυσικα ,απλα θα πιαστουν σωστα τα συνωνυμα που αν αντικαταστησουν τις υπογραμμισμενες λεξεις δε θα αλλαζουν το νοημα της προτασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
sigoyra den θα το κοψουν ολο επειδη ανγχωθηκα λιγοοο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
σιγουρα αρκει να μπορει να μπει στη προταση και ας μη την εγραψες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cisse

Νεοφερμένος

Ο cisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ok ty
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
δεν ηταν η αντιγραφη το ζητουμενο,αρα καλα εισαι
απλα δεν εφτανε να γραψεις καποια τυχαια συνωνυμη αλλα μια συνωνυμη με τη σημασια της λεξης στο κειμενο
...δε κανει τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Bλέπω σε ενδεικτικές απαντήσεις να έχουν βάλει την "ανευθυνότητα" ως αντώνυμο της ευθύνης. Το αντώνυμο της ανευθυνότητας είναι η υπευθυνότητα, και όποιος δεν μπορεί να αντιληφθεί την νοηματική διαφορά της υπευθυνότητας και της ευθύνης παρακαλείται να μην προχωρήσει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Bλέπω σε ενδεικτικές απαντήσεις να έχουν βάλει την "ανευθυνότητα" ως αντώνυμο της ευθύνης. Το αντώνυμο της ανευθυνότητας είναι η υπευθυνότητα, και όποιος δεν μπορεί να αντιληφθεί την νοηματική διαφορά της υπευθυνότητας και της ευθύνης παρακαλείται να μην προχωρήσει στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Σωστή!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itsme2

Νεοφερμένος

Ο Itsme2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω εγραψα τον θετικο ρολο για την αντιμετωπιση των προβληματων καθως και τον αρνητικο της ρολο στην αντιμετωπιση οριμενων προβληματων..υπηρχε ασαφεια στο α ζητουμενο..μπορει ειτε να βοηθαει την αντιμετωπιση ορισμενων προβληματων κ απο την αλλη να δυσχεραινει την αντιμετωπιση οριμενων...

Και εγω ετσι σκεφτηκα αλλα μήπως είναι λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
κανένα από τα αντωνυμία της ευθύνης δεν ισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Δεν με καταλαβες
Ηθελα να πω θα κοπει ολοκληρο ή το μισο ?
Στην περιπτωση που ειναι σωστο το αντωνυμο απλα εχει ορθογραφικο

οχι ρε ,αν το εχεις σωστο ,δε στο κοβει ολο(υπολογιζε στο μισο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Και εγω ετσι σκεφτηκα αλλα μήπως είναι λάθος;
δε λεω οτι εχεις αδικο,απλα στο πρωτο ερωτημα αυτο που ηθελαν να γραψεις ειναι μονο τα θετικα,απο τη στιγμη που στην εκφωνηση δινεται ως δεδομενο οτι επιστημη αντιμετωπιζει τα συγχρονα προβληματα και αποκλειεται το αντιθετο,η για να στο πω αλλιως για αυτους η επιστημη ειναι μονο καλη για τον ανθρωπο ενω ο επιστημονας μπορει ειτε να τη χρησιμοποιει σωστα ειτε λανθασμενα την επιστημη ,οπως και να εχει συνεχισε με το επομενο μαθημα δυνατα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΠΑΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΤΩΝΥΜΟ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ:clapup: ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ...:hmm:

Παιδια στο πρωτο σκελος της εκθεσης ειπα πως η επιστημη εδραιωνει την ειρηνικη συνηπαρξη των λαων,θα πιαστει ως λαθος η οχι;
Εγω προσωπικα το εβαλα..Το αιτιολογησα μιλωντας για διακοπη δημιουργιας πολεμικων εξοπλισμων και κακης χρησης της επιστημης. Ειπα για τον ρολο των επιστημονων ως πνευματικων ανθρωπων οι οποιοι μπορουν να αποτελεσουν ηθικα και πνευματικα προτυπα των λαων. Εμενα μαρεσε, τωρα θα δειξει :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ρε παιδια..ολοι βγαινουν και λενε πανευκολα και σκισαμε και καναμε...Εγω ειμαι λιγο φρικαρισμενη..παιζει να ειμαι η μονη που εχω χασει απο αυτα τα συνωνυμα αντωνυμα ..Καταστροφικος= καταλυτικοσ εβαλα . Αν εχεις τον θεο σου..Αυτο το ολεθριος δεν μου ερχοταν με τιποτα. Δεν ξερω ειμαι γενικως συγκρατημενη, πολυ...Μακαρι να με σωσει η εκθεση γιατι απο ασκησεις, μια μοναδα στις εικοσι ειναι σιγουρα χαμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εγώ για ευθύνη έβαλα δικαίωμα. Το αντίθετο της υποχρέωσης σκέφτηκα. Η ανευθυνότητα ειναι το αντωνυμο της υπευθυνότητας.
Σχετικά με το καταστροφικός, εγώ έβαλα μοιραίος. Σκέφτηκα το μοιραίο χτύπημα; και στο λέξιγκραμ που έψαξα ισχύει οτι ειναι συνώνυμο... θα δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Υπολόγισα τους βαθμούς που έγραψα στο σχολείο κ βγάζω 18.603 ...Πόσο ενδεικτικό είναι αυτό αν θεωρήσεις ότι έβαλαν δυσκολα θέματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Πανο και γω δικαιωμα εβαλα, με ακριβως το ιδιο σκεπτικο μπρο. Στο καταστρεπτικος εβαλα καταστροφικος, δεν ειναι η ιδια λεξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top