Αρμόνιο ή πιάνο;

Αρμόνιο ή πιάνο;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Πιάνο

  • Αρμόνιο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Η διαφορά είναι ότι το αρμόνιο είναι μικρότερο, άρα έχει και λιγότερα πλήκτρα. Επίσης με ό,τι ένταση και να πατήσεις ένα πλήκτρο, το ίδιο θα ακουστεί. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά δηλαδή στο κομμάτι του τονισμού. Πετάλι δεν υπάρχει. Για αρχή είναι καλό το αρμόνιο, αλλά στην πορεία (όσο ανεβαίνεις επίπεδο) θα σου είναι όλο και πιο απαραίτητο, γιατί ανεβαίνει το επίπεδο των κομματιών. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Εγώ αρμόνιο θα διάλεγα. Μπορεί να συνδεθεί με υπολογιστή και να κάνεις ωραία πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
τι αξιζει να παρω μην δωσω τοσα χρηματα τσαμπα να παρω και κατι που δεν θα μου ειναι χρησιμο μονο τωρα...βεβαια δεν θελω να το κανω επαγγελματικα ουτε να αποκτησω τσ μεγιστες γνωσεις αλλα απλα να ξερω καλα :) για προσωπικη ευχαριστηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Παιδιά , μιας που τελείωσαν οι πανελλήνιες! Θα ήθελα να ξεκινήσω μαθήματα πιάνου.Μικρή έκανα 4 χρόνια αρμόνιο δεν θυμάμαι φυσικά τίποτα. Ποιές είναι οι βασικές διαφορές μεταξύ του πιάνου και του αρμόνιου;( δεν έχω δει τις προηγούμενες σελίδες αν είναι πείτε μου να ανατρέξω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
παιδια ποια ειναι η διαφορα του ηλεκτρικου πιανου με το κλασσικο?? γτ σκεφτομαι να παρω ηλεκτρικο καθως ειναι πιο φ8ηνο...οταν πηγαινα ωδειο επαιζα κλασσικο :)
Όταν λες ηλεκτρικό πιάνο εννοείς αρμόνιο; Γιατί το ηλεκτρικό πιάνο δεν είναι αρμόνιο! Το ηλεκτρικό πιάνο είναι ουσιαστικά μια κατώτερη μορφή κανονικου πιάνου! Έχει και pedal και μεγάλα πλήκτρα και δυναμικές και πάει λέγοντας! Φυσικά ένα κανονικό πιάνο είναι καλύτερο αλλά πιστεύω σε ηλεκτρικό πιάνο μαθαίνεις μια χαρά.
Ηλεκτρικό πιάνο είναι αυτο: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/...Lfh-PSz2DMDMuBtp4VsMtuyQHKK_yKKpOKP0bcEVFbDHi

αρμόνιο αυτό: https://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR57tfN8Xk_0nr8ml_IQD2atR47nk1r2uQwIYaZHIYJ30XntYDD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
τι αξιζει να παρω μην δωσω τοσα χρηματα τσαμπα να παρω και κατι που δεν θα μου ειναι χρησιμο μονο τωρα...βεβαια δεν θελω να το κανω επαγγελματικα ουτε να αποκτησω τσ μεγιστες γνωσεις αλλα απλα να ξερω καλα για προσωπικη ευχαριστηση
τότε προτείνω ηλεκτρικό πιάνο όπως ο severus...

Παιδιά , μιας που τελείωσαν οι πανελλήνιες! Θα ήθελα να ξεκινήσω μαθήματα πιάνου.Μικρή έκανα 4 χρόνια αρμόνιο δεν θυμάμαι φυσικά τίποτα. Ποιές είναι οι βασικές διαφορές μεταξύ του πιάνου και του αρμόνιου;( δεν έχω δει τις προηγούμενες σελίδες αν είναι πείτε μου να ανατρέξω)
βίκυ εδώ https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=3861896&postcount=163 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Επίσης με το ηλεκτρικό μπορείς να βάλεις ακουστικά και να ηχογραφείς κομμάτια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
οκ ευχαριστω πλ παιδια :) μαλλον ηλεκτρικο πιανο γτ εινα και πιο κοντα στο κλασσικο που εκανα :) αρμονο δεν εχω παιξει ποτε οποτε δενν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ναι ειδικά αν έκανες παλιά κλασσικό με το ηλεκτρικό θα βολευτείς καλύτερα απ' ότι με το αρμόνιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Εξαρατε απο το τι ρεπερτοριο θες να παιξεις.
Εγω παιζω κλασσικο και λιγο τζαζ πιανο και εχω ενα τετοιο

Δεν μου αρεσει καθολου ο ηλεκτρικος ηχος σε κανενα οργανο (πλην της κιθαρας).
Το ηλεκτρικο πιανο ειναι μια καλη φθηνη λυση αλλα, δεν συγκρινεται ο ηχος του με το κανονικο.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πίανο!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Ν.F παιζεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
φλογερα χωρις τρυπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Όχι δεν παίζω αλλά πάντα μου άρεσε και ήθελα να μάθω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πιανο. Αν και αρμονιο ειναι πιο ευκολο να αγορασεις διοτι το πιανο ειναι πολυ ακριβο... Αλλα πιανο! Μου αρεσει πολυ και επαιζα παλιοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Πιάνο ασυζητητί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Τη μαγεία του πιάνου δεν την έχει το αρμόνιο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Τη μαγεία του πιάνου δεν την έχει το αρμόνιο. ;)

Αλλά από το αρμόνιο... το τσιφτετέλι στα κέντρα δίνει και παίρνει :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αρμόνιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ραστώνη

Νεοφερμένος

Η Ραστώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πιάνο χωρίς δεύτερη σκέψη.Εξάλλου απο το πιάνο μεταπηδάς εύκολα στο αρμόνιο.Το αντίθετο πάλι...δεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top