[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 113)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 28 24.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 17.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 24 21.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 16 14.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 15.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 7 6.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
...στα δύο μαθήματα που είχα απόκλιση (φυσικη 85 και 94 και χημεια 83 και 90) ο δεύτερος είναι αυτός που μου έβαλε την αναμενόμενη βαθμολογία και όχι ο 1ος...
Εντελώς μεταξύ μας: Πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλοί μαθητές που θα παραδέχονταν ότι έχει δίκιο αυτός που έβαλε το μικρότερο βαθμό?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εντελώς μεταξύ μας: Πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλοί μαθητές που θα παραδέχονταν ότι έχει δίκιο αυτός που έβαλε το μικρότερο βαθμό?
Εγώ το παραδέχομαι, στην χημεία κατεύθυνσης ο ένας μου βαλε 100 και ο άλλος 98.
Είχα ένα (μικρό) λαθάκι, το οποίο ΟΚ, μπορείς να το παραλείψεις, αλλά θεωρούσα πως 1 μονάδα θα μου την έκοβαν. Τώρα πως έκοψε 2 ο άλλος δεν ξέρω, κάνα στραβόξυλο θα ταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εντελώς μεταξύ μας: Πιστεύεις ότι υπάρχουν πολλοί μαθητές που θα παραδέχονταν ότι έχει δίκιο αυτός που έβαλε το μικρότερο βαθμό?



Ντάξει εντελώς μεταξύ μας το 94 δεν εξηγείται πιο εύκολα απο το 85, ένα 89-90 περίμενα για να είμαι ειλικρινής! :P
όμως το 83 της χημείας πραγματικά δεν εξηγείται, που να χτυπάν το κωλαρίνι τους κάτω.. το 90 το έβγαλα τραβηγμένο απο τα μαλλιά (με αναμενόμενο βαθμό το 93) και δεν είμαι γενικά εκτός πραγματικότητας... τα άλλα τα πέτυχα και γενικά είμαι τύπος που ξέρει τι γράφει! (εκτός απο έκθεση που βγήκα κλαίγοντας ->17.5 ) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πήγα και είδα καρτελάκια. Στη φυσική εντάξει, νευρίασα και στενοχωρήθηκα γιατί τελικά δεν ήταν οτι ο ένας χαρίστηκε υπερβολικά με το 94.
Τα σημεία που φοβόμουν μου τα έδωσαν σχεδόν ίδια (πχ στο Δ2 που είχα πάρει λάθος την αναλογία μου έδωσαν ο ένας 3/7 και ο αλλος 4/7 και στο ΘΜΚΕ για το λάθος πρόσημο ο ένας 4/7 και ο άλλος 6/7) και στο Δ3 που το είχα κάνει ολο και σωστό ο ένας κανονικά 7/7 και ο άλλος 1/7....
Εκει πραγματικά δε ξέρω τι να φανταστω.... Μάλλον δε το είδε, μπορεί να είδε μετα το 7 σαν 1, δε ξέρω.....
στενοχωρίθηκα πάάάάρα πολύ γιατί ήταν απο θέμα που έλυσα σωστό και περίμενα να το πάρω όλο όπως έπρεπε.
Λίγη μεγαλύτερη υπευθυνότητα ρε γαμώτο.

Στη Χημεια και οι 2 3ο 4ο θέμα 25/25 και στο 2ο ο ένας 22 ο άλλος 17 ενώ είχα κάνει μόνο ένα Σ/Λ λάθος (άρα 3).... Χωρίς εξήγηση και αυτό. Τι να πω κρίμα σε αυτούς τους ανθρώπους. Αν ήταν τα παιδιά τους;

Τεεελος πάντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Λιγο το ονομα κατερω λιγο το δραμα της βαθμολογησης ετοιμο το σκηνικο του βουκολικου κλαματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
τι παιζει με το ονομα μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tt01

Νεοφερμένος

Ο tt01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά, πέρα από ό,τι λέει το σχολικό έχουμε και μυαλό και σκεφτόμαστε:

Συγγραμμικά λέγονται δύο διανύσματα αν οι φορείς τους συμπίπτουν -> κεντρική κρούση :)

Αν κάποιος πήγαινε να δώσει εξετάσεις μόνο με τις γνώσεις που απέκτησε από το σχολείο, τότε θα είχε στο μυαλό του από τα μαθηματικά κατ. Β' [ευκλείδια διανύσματα, δεν έχει μάθει εξάλλου για άλλα] ότι συγγραμμικά και παράλληλα διανύσματα είναι το ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Αν κάποιος πήγαινε να δώσει εξετάσεις μόνο με τις γνώσεις που απέκτησε από το σχολείο, τότε θα είχε στο μυαλό του από τα μαθηματικά κατ. Β' [ευκλείδια διανύσματα, δεν έχει μάθει εξάλλου για άλλα] ότι συγγραμμικά και παράλληλα διανύσματα είναι το ίδιο πράγμα.

Σωστός ο φίλος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Πως τα είδατε τα αποκομματα ρε παιδια...εμείς μια μέρα πήγαμε να τα ζητήσουμε και μόνο που δεν μας έφαγε η καθυστερημένη η διευθύντρια !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Στελαρα τα σχολεια πρεπει να τα δειχνουν σε περιπτωση που το ζητησουν οι μαθητες.. Δεν θεωρειται παρανομο η κατι τετοιο.
Αλλα σε πληροφορω, το μετανιωσα εντελως.. Το μονο που καταφερνεις ειναι να συγχιστεις!
Καλες διακοπεεεεες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top