[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 41.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 15.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 6 7.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 17 22.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 4 5.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 7.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Βρηκες λαθος αποτελέσματα και συμπλήρωσες τον πίνακα με τα λάθος αποτελέσματα ;
Ειλικρινά δεν θυμάμαι. Τα νούμερα ήταν σίγουρα λάθος γιατί ήταν >1 αλλά νομίζω ή έγραψα τις συχνότητες από το άλλο ερώτημα ή δεν έγραψα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ναι κάτι τέτοιο,πάντως υπήρχε ασάφεια ρε συ,έτσι όπως ήταν διατυπωμένο δεν ζητούσε δικαιολόγηση
Ακριβως....και εγω δεν ηξερα τι να κανω μιας και δεν το ζητουσε:hmm: αλλα τελικα εγραψα τις 2 απο τις 3 σχεσεις για τα f..οτι προλαβα δηλαδη πριν μου το παρουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημήτρης365

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης365 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μάλλον αυτος που τα πήρε έτοιμα, θα πάρει περισσότερα μόρια από εσένα.
Κανονικά πρέπει να σου κόψουν λίγα αν το μόνο λάθος που έχεις είναι αριθμητικό.Αλλά τόσο γελοίοι που είναι...

Η κοπελιά προσπάθησε να δικαιολογησει,έκανε αριθμητικό και θα πάρει λιγότερα απο αυτούς που απλά αντεγραψαν....

Ακριβως....και εγω δεν ηξερα τι να κανω μιας και δεν το ζητουσε:hmm: αλλα τελικα εγραψα τις 2 απο τις 3 σχεσεις για τα f..οτι προλαβα δηλαδη πριν μου το παρουν...

4 ήταν οι σχέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Η κοπελιά προσπάθησε να δικαιολογησει,έκανε αριθμητικό και θα πάρει λιγότερα απο αυτούς που απλά αντεγραψαν....



4 ήταν οι σχέσεις
Αληθεια?Δεν ξερω μπορει να πηρα και τρεις και να μην θυμαμαι τη μια αλλιως πηρα μονο 2:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Eγώ απλά τα αντέγραψα, ούτως η άλλως μέσα σε εκείνο το χαμό δεν μπορούσα να σκεφτώ και τίποτα άλλο. Το μόνο που αιτιολόγησα ήταν το πως βρήκα τις κλάσεις.
Πάντως όταν λέει συμπληρώστε τον πίνακα ειδικά όσοι δίνουμε ΑΟΘ που γράφει να συμπληρώσουμε τον πίνακα δείχνοντας τους υπολογισμούς είναι ευκόλως εννοούμενο πως στα μαθηματικά δεν θέλαν πράξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ε προσπαθούν να δώσουν μοριάκια. :P
Εξάλλου ένας κακός μαθητής που απλά θα αντεγραψε, δεν θα καταφερε να βρει κατι παραπανω απο τον πινακα.
Ξεκολλατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ναι παιδια ειναι σιγουρο αυτο που σας λεω με το Γ2,μου δειξε συγκεκριμενα και το χαρτι με τις αναλυτικες βαυθμολογησεις.Μου ειπε πως εκαναν ενσταση οι διορθωτες και ειπαν να δωσουν 2 μορια στο περασμα του πινακα στο τετραδιο και 6 μορια για τους υπολογισμους αλλα ειναι ανενδοτοι στο υπουργειο και οντως μαλλον το κανουν για να καλυψουν τα οργια που βαλανε.Να φανταστειτε οτι αν ειχα αυτα τα 20 λεπτα που δαπαηνσα σε αυτο το ερωτημα,θα ειχα γραψει αριστα,τι να πει κανεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
τι βλακείες.δηλαδή και αυτός που έκανε τόσες πράξεις έγραψε τα συστήματα και έχασε τόσο χρόνο θα πάρει δυο μόρια ουσιαστικά μόνο;έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κλεψύδρα

Νεοφερμένος

Ο Κλεψύδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Σήμερα έμαθα για ένα μαθητή που στο ερώτημα Γ2 έγραψε αναλυτικά τον τρόπο υπολογισμού των σχετικών συχνοτήτων της 3ης στήλης του πίνακα με όλες τις πράξεις. Έχασε τουλάχιστον μισή ώρα και η δικαιολόγηση του πήρε περίπου μία σελίδα. Όμως, αφού υπολόγισε τις συχνότητες, στο τέλος ξέχασε να συμπληρώσει την τρίτη στήλη του πίνακα. Να σκεφτείτε ότι, σύμφωνα με την οδηγία της ΚΕΕ, θα πάρει 6 μονάδες, δηλ. τις ίδιες με αυτόν που απλώς τις ανέγραψε από το ερώτημα Γ3 χωρίς δικαιολόγηση... :eek::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Για την θεωρητική το κάνουν.
Μπας και πάρει κανένα μόριο στα μαθηματικά γενικής...

Και εγω απο θεωρητικη ειμαι και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη με τις σχεσεις , οποτε αφησα κενες τις στηλες(βασικα μονο του fi).Ευνοητο ηταν -για μενα- πως απο αντιγραφη και μη δικαιολογηση δεν παιρνω τιποτα.

Αλλα τι λεω τωρα:D
Στόκους μας ανεβάζετε , στόκους μας κατεβάζετε.:clapup::clapup::clapup:Δωσε και εσυ αρχαια αναλογης δυσκολιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
εντελως ασχετο αυτο που θα ρωτησω αλλα ειναι το μονο τοπικ που εχει κινηση αυτες τι μερες, εχει δημιουργηθει ενα θεματακι με τους φιλους μου και λογομαχουσαμε σημερα πριν μπουμε να γραψουμε μαθ κατ για τα γενικης και για το ποια ηταν η σωστη απαντηση στον ορισμο της διαμεσου, για πειτε εσεις ρε παιδια το γραψατε απο περιεργια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
εντελως ασχετο αυτο που θα ρωτησω αλλα ειναι το μονο τοπικ που εχει κινηση αυτες τι μερες, εχει δημιουργηθει ενα θεματακι με τους φιλους μου και λογομαχουσαμε σημερα πριν μπουμε να γραψουμε μαθ κατ για τα γενικης και για το ποια ηταν η σωστη απαντηση στον ορισμο της διαμεσου, για πειτε εσεις ρε παιδια το γραψατε απο περιεργια..

διάμεσος ενός συνόλου ν παρατηρησεων διατεταγμενων κατα αυξουσα σειρα οριζεται ως τη μεσαια παρατηρηση οταν ν περιττος και ως το ημιάθροισμα των δυο μεσαιων παρατηρησεων οταν ν αρτιος! thats it καλά σου αποτελ'εσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
εγω γιατι να επιμενω οτι διαμεσος ειναι η τιμη εκεινη για την οποια το πολυ το 50 τις εκατο των παρατηρησεων ειναι μικροτερες και το πολυ το 50 τις εκατο μεγαλυτερες? και οτι αυτο που μ γραψες ειναι ο τροπος με τον οποιο την βρισκουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
εγω γιατι να επιμενω οτι διαμεσος ειναι η τιμη εκεινη για την οποια το πολυ το 50 τις εκατο των παρατηρησεων ειναι μικροτερες και το πολυ το 50 τις εκατο μεγαλυτερες? και οτι αυτο που μ γραψες ειναι ο τροπος με τον οποιο την βρισκουμε?

αυτα ειναι τα χαρακτηριστικά της (παιδια αν κανω λάθος ας με διορθώσετε) αλλά αυτο που σ έγραψα ειναι ο ορισμός της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
τελοσπαντων, ολοι αυτο που μ γραψες λεγανε σαν ορισμο και εγω υποστηριζα το αλλο, για να χω το κεφαλι μ ησυχο τα γραψα και τα 2 τη προηγουμενη δευτερα, αλλα σαν ορισμο εγω αυτον θεωρω, το αλλο απλα σε βοηθαει να τη βρεις.. καλο βραδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
τελοσπαντων, ολοι αυτο που μ γραψες λεγανε σαν ορισμο και εγω υποστηριζα το αλλο, για να χω το κεφαλι μ ησυχο τα γραψα και τα 2 τη προηγουμενη δευτερα, αλλα σαν ορισμο εγω αυτον θεωρω, το αλλο απλα σε βοηθαει να τη βρεις.. καλο βραδυ

σου είπα αυτό που έγραψα (δεν θέλω να σε δεσμεύσω με κάτι) γι αυτο και αν κάνω λάθος να με διορθώσεις !! καλή σου νύχτα και καλή συνέχεια!

καλό βράδυ και καλή συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggelosSOAD

Νεοφερμένος

Ο aggelosSOAD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλά ήταν δόξα τω Θεώ!! Πάντως περάσαν οι εποχές που τα ΜΓΠ ήταν το piece of cake που ηταν κάποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top