Σχετικά με τη λέξη ''φυτό''

Συμφωνείτε με το να χαρακτηρίζονται οι αριστούχοι μαθητές ως "φυτά";

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • Ναι, συμφωνώ, γιατί αυτό είναι!

    Ψήφοι: 13 20.3%
  • Όχι, είμαι κατά!

    Ψήφοι: 49 76.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 3.1%

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
...ή παρατηρητικοί. :hmm:

NOT.. Why not?
Είτε έχουν δίκιο, οπότε δεν είναι παρατηρητικοί απλά είναι μαθητές who tend to state the obvious :look:
είτε έχουν άδικο, οπότε δεν έχουν ούτε την ικανότητα to state the obvious :whistle:
orrrr.. κάνουν μία αποτυχημένη προσπάθεια για να πουν κάτι αστείο οπότε δεν έχουν χιούμορ!
Όποια η περίπτωση μείον βγαίνουν διότι ΠΡΕΠΕΙ να μάθουν να κοιτάνε τον εαυτό τους. Αυτό που σχολιάζουν κάποιοι τους πάντες και τα πάντα χωρίς να κάνουν πρώτα αυτοκριτική - ή χωρίς να είναι δεκτικοί στην κριτική - είναι εκνευριστικό.

O Bill Gates είπε :
Be nice to nerds. Chances are you'll end up working for one :P

Υ.Γ: Πάντως, ο αυτοσαρκασμός είναι μία πολύ βολική λύση (και με νόημα). Ο άνθρωπος που αυτοσαρκάζεται δεν έχει πρόβλημα να "τσαλακώσει" την εικόνα του! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εντάξει, σίγουρα υπάρχουν παιδιά που είναι στην κυριολεξία φυτά, αλλά και πάλι δεν πιστεύω πως πρέπει να τα κοροϊδεύουμε. Έχουν κάνει και αυτά τις επιλογές τους σχετικά με το θέμα αυτό, και έχουν καταλήξει να έχουν το σχολείο ως στόχο να βγάλουν καλούς βαθμούς και να θυσιάσουν την ελευθερία τους κατά έναν τρόπο, αφού ασχολούνται μόνο με το διάβασμα. Βέβαια αυτό πολλές φορές προέρχεται νομίζω από πιεστικούς γονείς, αλλά και πάλι, η ζωή μας στα χέρια μας είναι, εμείς αποφασίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Αυτοσαρκάσου.... "πρόσεχε μην μου πατήσεις τις ρίζες φεύγοντας"


Jesus Christ!Αυτο πρέπει να είναι το πιο καταθληπτικό πράγμα που έχω ακούσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ναι το βρήκατε είναι γιατί σας ζηλεύουν, κάντε διαγωνισμό ποιος θα την πει σε ποιον, ε ρε κάτι νούμερα...

Για να σε λένε φυτό πρέπει να προκαλείς με τη συμπεριφορά σου. Αν όχι δεν έχει κανείς θέμα με κάποιον που απλά επέλεξε να διαβάζει παραπάνω από τους άλλους.

Το λέω για δικό σας καλό, αν σας ενδιαφέρει η κοινωνική σας θέση στο σχολείο φροντίστε να αλλάξετε, αν όχι απλά γράψτε τους εκεί που δεν πιάνει η μελάνη και δεν απαντάτε. Ο καθένας όπως επιλέγει πορεύεται, απλά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ναι το βρήκατε είναι γιατί σας ζηλεύουν, κάντε διαγωνισμό ποιος θα την πει σε ποιον, ε ρε κάτι νούμερα...

Για να σε λένε φυτό πρέπει να προκαλείς με τη συμπεριφορά σου. Αν όχι δεν έχει κανείς θέμα με κάποιον που απλά επέλεξε να διαβάζει παραπάνω από τους άλλους.

Το λέω για δικό σας καλό, αν σας ενδιαφέρει η κοινωνική σας θέση στο σχολείο φροντίστε να αλλάξετε, αν όχι απλά γράψτε τους εκεί που δεν πιάνει η μελάνη και δεν απαντάτε. Ο καθένας όπως επιλέγει πορεύεται, απλά τα πράγματα.

Και όμως υπάρχουν παιδιά που απλά για να τραβήξουν την προσοχή και επειδή μόνο αυτόν τον τρόπο ξέρουν, κάνουν αρνητικά σχόλια για συμμαθητές τους χωρίς πολλές φορές αυτά να ισχύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Το λέω για δικό σας καλό, αν σας ενδιαφέρει η κοινωνική σας θέση στο σχολείο φροντίστε να αλλάξετε, αν όχι απλά γράψτε τους εκεί που δεν πιάνει η μελάνη και δεν απαντάτε. Ο καθένας όπως επιλέγει πορεύεται, απλά τα πράγματα.

Ακριβώς. Απλά κάποιοι δεν ξέρουν να κοιτάνε τη δουλειά τους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Και όμως υπάρχουν παιδιά που απλά για να τραβήξουν την προσοχή και επειδή μόνο αυτόν τον τρόπο ξέρουν, κάνουν αρνητικά σχόλια για συμμαθητές τους χωρίς πολλές φορές αυτά να ισχύουν.

Ακριβώς. Απλά κάποιοι δεν ξέρουν να κοιτάνε τη δουλειά τους ;)

Κοιτάξτε, δεν θα πω αυτοί είναι καλοί/κακοί και αυτοί έχουν δίκιο/άδικο γιατί δεν έχει νόημα. Όπως είπα ο άλλος θα σε σχολιάσει όταν του δώσεις αφορμή. Η κάθε επιλογή/πράξη έχει συνέπειες, καλές ή κακές. Αν κάποιος επιλέγει να λειτουργεί έτσι είναι λογικό να εισπράττει και τέτοιες αντιμετωπίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πολλοί από σας (γιατί εδώ μπαινούν πολλοι τέτοιοι)--> δε μιλάω με ονόματα και δεν εννοώ κανέναν στατιστικά και λογικά μιλάω ή μάλλον γράφω.....

κάθονται και χαίρονται όταν τους λένε οι συμμαθητές ή άλλοι άσχετοι ... φυτά. Αυτοί εξισώνουν το φυτο με τον καλό μαθητή (λένε είμαι φυτό άρα καλός μαθητής.. τι ωραία η μαμά θα είναι περίφανη για μένα..

αλλά αυτό δεν ισχύει (το φυτό δεν είναι απαραίτητα και καλος μαθητής). Φυτό είναι αυτός που δεν ασχολείται με τίποτα άλλο παρά με ένα πράγμα (είτε αυτο΄είναι σχολείο είτε είναι δουλειά). Φυτό---> ρίζες---> στασιμότητα---> κάνεις ένα πράγμα.


Το να είσαι φυτό ανεξάρτητα με το βαθμό που βγάζεις στο έλεγχο σε κάνει αμόρφωτο (δυστυχως λίγοι το καταλαβαίνουν αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Και όμως υπάρχουν παιδιά που απλά για να τραβήξουν την προσοχή και επειδή μόνο αυτόν τον τρόπο ξέρουν, κάνουν αρνητικά σχόλια για συμμαθητές τους χωρίς πολλές φορές αυτά να ισχύουν.


συμφωνώ..... θέλουν να κάνουν ρεζίλι τους άλλους...κομπλεξικά και ανώριμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Kαταρχάς και να σε πούνε φυτό τι έγινε?What's the big deal? Αν τα έχεις καλά εσύ με τον εαυτό σου ποιος νοιάζεται τι λένε οι άλλοι?
Και επίσης γενικά θα συμφωνήσω με κάποιους απο πάνω , ο αυτοσαρκασμός είναι η καλύτερη λύση.Τους ξενερώνεις και σταματάνε .Ειδάλλως , εάν δώσεις απάντηση χαμηλού επιπέδου ΤΟΥΣ ΚΆΝΕΙΣ ΧΑΡΗ.Αυτό περιμένουν ,να σιγουρευτούν δηλαδή ότι είσαι ψάρι και τσιμπάς για να σε πειράζουν και να σoυ σπάνε τα νεύρα !Ρίχνεις λάδι στην φωτιά ,ξερω γω!

Peace.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
συμφωνώ..... θέλουν να κάνουν ρεζίλι τους άλλους...κομπλεξικά και ανώριμα

Ε ναι..δεν γίνεται να προκαλούμε πάντα εμείς που μας λένε "φυτά". Αν πραγματικά ήμασταν φυτά, τώρα θα ήμασταν με κανα βιβλιαράκι αρχαίων αγκαλιά να κάνουμε αυτό που συνηθίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Αυτοσαρκασμός ε? χμμμ... καλό ακούγεται... !! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Κοιτάξτε, δεν θα πω αυτοί είναι καλοί/κακοί και αυτοί έχουν δίκιο/άδικο γιατί δεν έχει νόημα. Όπως είπα ο άλλος θα σε σχολιάσει όταν του δώσεις αφορμή. Η κάθε επιλογή/πράξη έχει συνέπειες, καλές ή κακές. Αν κάποιος επιλέγει να λειτουργεί έτσι είναι λογικό να εισπράττει και τέτοιες αντιμετωπίσεις.

Απλά όπως είπα και από προσωπική εμπειρία, δεν χρειάζεται να δώσεις πάντα αφορμή για να γίνεις αντικείμενο αρνητικού σχολιασμού. Δεν εννοώ μόνο αυτό με τα φυτά, μιλάω γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Απλά όπως είπα και από προσωπική εμπειρία, δεν χρειάζεται να δώσεις πάντα αφορμή για να γίνεις αντικείμενο αρνητικού σχολιασμού. Δεν εννοώ μόνο αυτό με τα φυτά, μιλάω γενικά.

δηλαδή πως μπορείς να δώσεις αφορμή??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Απλά όπως είπα και από προσωπική εμπειρία, δεν χρειάζεται να δώσεις πάντα αφορμή για να γίνεις αντικείμενο αρνητικού σχολιασμού. Δεν εννοώ μόνο αυτό με τα φυτά, μιλάω γενικά.

δίνεις, αλλά δεν το αντιλαμβάνεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όπως είπαν και παραπάνω, όταν είσαι με το βιβλίο αγκαλιά ακόμα και στα διαλλείματα για παράδειγμα, αποφεύγεις συνέχεια να πας βόλτα με φίλους για να διαβάζεις και το μόνο ενδιαφέρον που έχεις είναι το διάβασμα, αυτό φτάνει για να σε πουν φυτό και τότε θα έχουν και δίκιο. :P

δίνεις, αλλά δεν το αντιλαμβάνεσαι

χμ..για αναλυσέ το μου λιγάκι αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
χμ..για αναλυσέ το μου λιγάκι αυτό. :)

γιατί μου το ανέλυσες εσύ; :P

Πρώτα απ' όλα το πώς αντιλαμβάνεται ο άλλος τα πράγματα διαφέρει. Οπότε το "ναι αλλά δεν δίνω αφορμή" είναι λίγο άστοχο γιατί δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις πώς βλέπει τα πράγματα ο άλλος. Ωστόσο υπάρχουν κάποιες κοινές αντιλήψεις οσον αφορά κάποια θέματα, ναι. Αν ο άλλος πχ γλύφει τους καθηγητές ( και μη μου πείτε μα μου ), σκοτώνεται να πει συνέχεια μάθημα λες και πρόκειται κάθε φορά για ζήτημα ζωής και θανάτου, προσπαθεί συνέχεια να είναι επίκεντρο της προσοχής του καθηγητή ακόμη και εις βάρος άλλων ( να σηκώνεις χέρι πχ όταν ο άλλος εξετάζεται ), ή να αντιδράς υπερβολικά για βαθμούς ( να ρίχνεις ξέρω γω κλάμα γιατί δεν πήρες 20 αλλά 18 ), ε αντικειμενικά γίνονται αισθητά. Όχι ενοχλούν, απλά ξεχωρίζουν, και ό,τι ξεχωρίζει οι άλλοι το σχολιάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
γιατί μου το ανέλυσες εσύ; :P

Πρώτα απ' όλα το πώς αντιλαμβάνεται ο άλλος τα πράγματα διαφέρει. Οπότε το "ναι αλλά δεν δίνω αφορμή" είναι λίγο άστοχο γιατί δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις πώς βλέπει τα πράγματα ο άλλος. Ωστόσο υπάρχουν κάποιες κοινές αντιλήψεις οσον αφορά κάποια θέματα, ναι. Αν ο άλλος πχ γλύφει τους καθηγητές ( και μη μου πείτε μα μου ), σκοτώνεται να πει συνέχεια μάθημα λες και πρόκειται κάθε φορά για ζήτημα ζωής και θανάτου, προσπαθεί συνέχεια να είναι επίκεντρο της προσοχής του καθηγητή ακόμη και εις βάρος άλλων ( να σηκώνεις χέρι πχ όταν ο άλλος εξετάζεται ), ή να αντιδράς υπερβολικά για βαθμούς ( να ρίχνεις ξέρω γω κλάμα γιατί δεν πήρες 20 αλλά 18 ), ε αντικειμενικά γίνονται αισθητά. Όχι ενοχλούν, απλά ξεχωρίζουν, και ό,τι ξεχωρίζει οι άλλοι το σχολιάζουν.


πωωωω αυτά είναι ελεος... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλεεεεεεε...σαν ειπαν φυτο και σας εθιξαν ε?

Βλεπω εδω κατι ηλιθιες απαντησεις τυπου ''ειναι κομπλεξικοι'' και ''δεν μπορουν να μας φτασουν'' και ''εμεις γαμαμε και δερνουμε'' και ''ζητω τα φυτα''...
Ολα τα παραπανω αποτελουν τελεια εξωτερικευση των συναισθηματων που εχουν τα ''φυτα''.
Τα φυτα ειναι ατομα που συνηθως ειναι ολη μερα πανω απο ενα βιβλιο,δεν εχουν φιλους,ειναι βαθμοθηρικα,κλαινε οταν πηραν 19.9 και οχι 20 επειδη ο μπαμπας θα βγαλει την ζωνη και θα χτυπησει κωλαρακια...και επισης παντα μα παντα εχουν ''ντυμενα'' τα βιβλια τους,ακομη και στην 3η λυκειου που μετα ο καθε φυσιολογικος ανθρωπος θα τα χρησιμοποιησει ως προσανάμματα. :clapup: :alljumpy: :alljumpy:

Ειναι γελοιο να βλεπεις αυτα τα εγωπαθητικα ατομα να προσπαθουν να βρουν το δικαιο τους...
Και ναι,και εγω στο σχολειο μου εχω καποια ''φυτα'' και τα δουλευω all day,all night που λεει και ενα κλαμποτραγουδο...και οχι...δεν ειναι οτι δεν μπορω να τα φτασω...αφου τα εχω ηδη ξεπερασει...αλλα η συμπεριφορα τους ειναι κυριολεκτικα βλακωδης και εκνευριστικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
γιατί μου το ανέλυσες εσύ; :P

Πρώτα απ' όλα το πώς αντιλαμβάνεται ο άλλος τα πράγματα διαφέρει. Οπότε το "ναι αλλά δεν δίνω αφορμή" είναι λίγο άστοχο γιατί δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις πώς βλέπει τα πράγματα ο άλλος. Ωστόσο υπάρχουν κάποιες κοινές αντιλήψεις οσον αφορά κάποια θέματα, ναι. Αν ο άλλος πχ γλύφει τους καθηγητές ( και μη μου πείτε μα μου ), σκοτώνεται να πει συνέχεια μάθημα λες και πρόκειται κάθε φορά για ζήτημα ζωής και θανάτου, προσπαθεί συνέχεια να είναι επίκεντρο της προσοχής του καθηγητή ακόμη και εις βάρος άλλων ( να σηκώνεις χέρι πχ όταν ο άλλος εξετάζεται ), ή να αντιδράς υπερβολικά για βαθμούς ( να ρίχνεις ξέρω γω κλάμα γιατί δεν πήρες 20 αλλά 18 ), ε αντικειμενικά γίνονται αισθητά. Όχι ενοχλούν, απλά ξεχωρίζουν, και ό,τι ξεχωρίζει οι άλλοι το σχολιάζουν.

Εντάξει σε αυτό συμφωνώ. Τα άτομα που το κάνουν αυτό, φυσικά και δίνουν αφορμή για χαρακτηρισμούς. Δίκαια αποκαλούνται έτσι. Απλά σε αυτό που ανέφερα, (αν και το γύρισα λίγο στο προσωπικό το θέμα), εγώ που έχει τύχει να με αποκαλέσουν έτσι για παράδειγμα,όπως και άλλα παιδιά που ξέρω, δεν κάνουμε τίποτα από όλα αυτά. Ούτε έχουμε τρελή μανία για μάθημα, ούτε αποκοβόμαστε από τον υπόλοιπο κόσμο επειδή πρέπει να διαβάσουμε για τις εξετάσεις πχ. Έτσι όπως είπα, δεν δώσαμε καμία αφορμή. Απλά τα 2 άτομα που μας αποκάλεσαν έτσι, (τα οποία περιττό να πω πως πάντα βρίσκουν έναν κακό λόγο για όλους εκτός από τους εαυτούς τους) δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν και προσπαθούν να μας κάνουν να ασχοληθούμε μαζί τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top