Σπυράκια

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
παιδια και εγω εχω σπυρακια και παλιοτερα ειχα πιο πολλα,,αλλα μην ακουτε κανεναν..αμα ειναι εφηβειας δεν θα φυγουν ευκολα..και μην πετατε τζαμπα τα λεφτα σας..απλα να πλενετε το προσωπο σας με σαπουνακι κ κρυο νερο..οταν ειναι να φυγουν θα φυγουν..εμενα μου εφυγαν λιγο και δεν εβαλα τιποτα ενα οταν εβαζα δεν εβλεπα αποτελεσματα και εβαλα παρα πολλα ακομα και απο το εξωτερικο κατι βλακειες....... ακομα εχω αλλα λενε οτι ετσι ειναι οταν αναπτυζεσαι..


τι σημασία έχει αν είναι απο το εξωτερικό ?
βασικά όλα είναι απο το εξωτερικό

δεν καταλαβαίνω :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ναι στον δερματολόγο όμως δεν πας μόνο για να εξαφανίσεις τα σπυράκια αλλά και για να μην σου μείνουν ουλές κλπ

παιδια και εγω εχω σπυρακια και παλιοτερα ειχα πιο πολλα,,αλλα μην ακουτε κανεναν..αμα ειναι εφηβειας δεν θα φυγουν ευκολα..και μην πετατε τζαμπα τα λεφτα σας..απλα να πλενετε το προσωπο σας με σαπουνακι κ κρυο νερο..οταν ειναι να φυγουν θα φυγουν..εμενα μου εφυγαν λιγο και δεν εβαλα τιποτα ενα οταν εβαζα δεν εβλεπα αποτελεσματα και εβαλα παρα πολλα ακομα και απο το εξωτερικο κατι βλακειες....... ακομα εχω αλλα λενε οτι ετσι ειναι οταν αναπτυζεσαι..



δεν είναι λύση να τα αμελείς όμως.Πρέπει να φροντίζεις το δέρμα σου,να χρησιμοποιείς ότι σου έχει δώσει ο γιατρός.Και είναι διαφορετικό σε κάθε περίπτωση τι θα βάλει στο πρόσωπό σου.Άλλοι έχουν βαριά μορφή ακμής και χρειάζονται πιο ισχυρά σκευάσματα ενώ άλλοι πιο ελαφριά και με σαπουνάκι είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
όχι πια :clapup: λόγω κάποιου προβλήματος άρχισα την λήψη χαπιών (gynofen 35),τα οποία μεταξύ άλλων εξαφάνισαν τα σπυράκια :)
πλένουμε όμως το πρόσωπό μας καθημερινά με dermopur :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ασφάλεια πάνω απόλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
να τα σπάτε, έχει πολύ πλάκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Τα αγόρια τη ξέρουμε τη λύση για να μην έχουμε σπυράκια :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δεν έχει καμία απολύτως σχέση , όπως δεν έχει σχέση η βλακεία που λένε για την σοκολάτα , 5 χιλιάδες φορές το είπαμε

keep on rockin' ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
δεν έχει καμία απολύτως σχέση , όπως δεν έχει σχέση η βλακεία που λένε για την σοκολάτα , 5 χιλιάδες φορές το είπαμε

keep on rockin' ;)

Αχα.Υποθέτω πως είναι καλό αυτό, συνεχίζουμε την προσπάθεια τότε.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
τρόπο θέλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
δεν έχει καμία απολύτως σχέση , όπως δεν έχει σχέση η βλακεία που λένε για την σοκολάτα , 5 χιλιάδες φορές το είπαμε

keep on rockin' ;)

Έχω μια μικρή υπόνοια ότι εδώ μπορεί να κάνεις και λάθος.Αρχικά οι απόψεις διίστανται σχετικά με το αν η σοκολάτα επηρεάζει ή όχι την ακμή.Η δερματολόγος μου είπε για ένα διάστημα να μην τρώω καθόλου σοκολάτες για να δει πως θα πηγαίνει το πρόσωπό μου.Σε πληροφορώ ότι βελτιώθηκε πολύ,αρκετά πολύ...Με ενημέρωσε επίσης ότι το 95% των εφήβων που έχουν ακμή τους επηρεάζουν τα γαλακτοκομικά προϊόντα. Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ενταξει κι εγω που ειμαι λατρης της σοκολατας δεν ειχα ποτε μου σπυρακια, εκτος απο κατι μικρα μαυρα στιγματα στη μυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν είπα ότι η σοκολάτα φέρνει σπυράκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν είπα ότι η σοκολάτα φέρνει σπυράκια!
Ουτε κι εγω το αποκλειω! Ηταν ποστ-αντιπαραδειγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Έχω μια μικρή υπόνοια ότι εδώ μπορεί να κάνεις και λάθος.Αρχικά οι απόψεις διίστανται σχετικά με το αν η σοκολάτα επηρεάζει ή όχι την ακμή.Η δερματολόγος μου είπε για ένα διάστημα να μην τρώω καθόλου σοκολάτες για να δει πως θα πηγαίνει το πρόσωπό μου.Σε πληροφορώ ότι βελτιώθηκε πολύ,αρκετά πολύ...Με ενημέρωσε επίσης ότι το 95% των εφήβων που έχουν ακμή τους επηρεάζουν τα γαλακτοκομικά προϊόντα. Τα συμπεράσματα δικά σας.

ο καλύτερος , με διαφορά , δερματολόγος της Θεσσαλονίκης και άλλοι 3 του ίδιου βεληνεκούς , δερματολόγοι μου το είπαν
δεν μπορώ να τους αμφισβητήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ο καλύτερος , με διαφορά , δερματολόγος της Θεσσαλονίκης και άλλοι 3 του ίδιου βεληνεκούς , δερματολόγοι μου το είπαν
δεν μπορώ να τους αμφισβητήσω


Αρχικά οι γιατροί της κλασικής ιατρικής δεν μπορούν να δεχθούν κάτι και να το αναφέρουν επίσημα εάν δεν έχει αποδειχθεί με έρευνες.Ο κάθε οργανισμός όμως αντιδράει διαφορετικά,για αυτό και τα φάρμακα δεν έχουν τα ίδια αποτελέσματα σε όλους.Από προσωπική μου εμπειρία σου λέω ότι εγώ ξεπέρασα το πρόβλημα της ακμής όταν έκοψα τα γαλακτοκομικά προϊόντα σε συνδυασμό με συγκεκριμένη θεραπεία.Εσύ πιστεύεις ότι πεις σε έναν γιατρό ότι τα γαλακτοκομικά προϊόντα επιδρούν αρνητικά στην ακμή θα το δεχθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
το καλυτερο ειναι να πατε σε εναν δερματολογο. Μην φοβαστε.δεν θα σας κανει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
το ξερατε οτι το αγχος μπορει να τα προκαλεσει;;;εγω νομιζα οτι ηταν υπερβολες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,050 μηνύματα.
το ξερατε οτι το αγχος μπορει να τα προκαλεσει;;;εγω νομιζα οτι ηταν υπερβολες!
Πολλές συμμαθήτριες μου έχουν τώρα σπυράκια ενώ πριν δεν είχαν. Η βιολόγος είπε να μην ανησυχούν, κάθε χρόνο το βλέπει αυτό, αλλά μετά τις πανελλήνιες φεύγουν και τα πρόσωπα γίνονται ξανά φεγγάρια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top