[Παλιό Σύστημα] Τι μάθημα επιλογής να πάρω στη Γ' Λυκείου;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι δεν προλαβαίνεις....
Μην τον ακούς τον φόκο, τρολλάρει.

Εμένα θα ακούσεις. Αν "το 'χεις" με τα μαθηματικά, ναι προλαβαίνεις. Το 1ο κεφάλαιο το ξέρεις απ' την κατεύθυνση. Το 2ο είναι απλά διαγραμματάκια. Το 3ο είναι πιθανότητες, αλλά πολύ elementary πράγματα. Μπορεί να ζοριστείς λίγο, αλλά προλαβαίνεις άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απο Βιολογια σε Ιστορια Γενικης νομιζω ειναι θανατηφόρο και...επώδυνο(ouch!)
Διαστροφή μιλάμε!:P

Μην τον ακούς τον φόκο, τρολλάρει.

Εμένα θα ακούσεις. Αν "το 'χεις" με τα μαθηματικά, ναι προλαβαίνεις. Το 1ο κεφάλαιο το ξέρεις απ' την κατεύθυνση. Το 2ο είναι απλά διαγραμματάκια. Το 3ο είναι πιθανότητες, αλλά πολύ elementary πράγματα. Μπορεί να ζοριστείς λίγο, αλλά προλαβαίνεις άνετα.

Επίκληση στην αυθεντία του Τζωρτρζέτου! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλά ένας γνωστός μου τώρα τον Ιανουάριο αποφάσισε από Θεωρητική να πάει Τεχνολογική(Γ' λυκείου).
Πώς το πήρε αυτό το ρίσκο ούτε γω μπορώ να καταλάβω. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
[off-topic mode ON] Και μετα ειμαι εγώ μαζόχα που κανω 9 ωρες μαθηματικά!:P [off-topic mode off]

Παιδια γνωμη μου αλλα κανενας σοβαρος μαθητης δεν θα ηθελε να αλλαξει μαθημα επιλογης απο ενα θεωρητικο σε ενα πρακτικο και αντιθετα και δη κατευθυνση!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Καλά ένας γνωστός μου τώρα τον Ιανουάριο αποφάσισε από Θεωρητική να πάει Τεχνολογική(Γ' λυκείου).
Πώς το πήρε αυτό το ρίσκο ούτε γω μπορώ να καταλάβω. :|
Αυτό δεν επιτρέπεται, το ξέρω καλά. Η προθεσμία για αλλαγή κατεύθυνσης έληξε 31 Οκτωβρίου. Και το ξέρω καλά, γιατί ένα κορίτσι τέλος Νοεμβρίου, ζήτησε από τη θετική να έρθει στην τεχνολογική-1. Ο διευθυντής προσπάθησε να τη βοηθήσει, αλλά δεν μπόρεσε. (Μήπως εννοείς για απόφοιτο και όχι για μαθητή?)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Focko μην αγχώνεις άδικα το παιδί και λες βλακείες -.-
Έλεος δηλαδή.
Η Βιολογία όντως θέλει να τα ξέρεις απ' έξω, κι αν δεν είσαι συνηθισμένος σε αυτό απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.
Αν ο Super πάει θετική, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχεί, και μιας και τα Μαθηματικά Γ.Π είναι εύκολα ακόμα και για παιδιά Θεωρητικής, θα τα καταφέρει μια χαρά. Λίγη βάση να δώσει και θα τα πάει τέλεια.
Μην τον αγχώνετε.
Η βιολογία γενικής είναι παραμυθάκι.

Παπαγαλία θέλουν τα αρχαία (μετάφραση). Μετα από τόσα χρόνια αρχαία στο σχολείο νομίζω ότι όλοι οι μαθητές είναι συνηθισμένοι στη παπαγαλία. Η βιολογια αν κατανοήσεις κάποια πράγματα δεν θέλει καν παπαγαλία. Ειδικά τα θέματα που πέφτουν τα τελευταία χρόνια έχουν δείξει ότι αυτό που θέλουν δεν είναι παπαγαλία απλώς κατανόηση. Αν διαβάσει κάποιος σε αυτό το διάστημα βγαίνουν άνετα τα Μαθηματικά Γενικής. Η αποψή μου είναι οτι η βιολογία Γενικής απαιτεί λιγότερο χρόνο από ότι τα μαθηματικά Γενικής και δεν θέλει επιπλέον και εξάσκηση. Η στατιστική έχει κάποιες λεπτομέρειες που πρέπει να τις κατανοήσεις (αν τα κάνεις τυφλοσουρτικά θα κάνεις λάθη). Στη βιολογία ότι δεν κατανοείς μπορεί να το παπαγαλίσεις χωρίς επιπτώσεις.

Τα μαθηματικά είναι εύκολο μάθημα μόνο για τον διαβασμένο.

Εμένα θα ακούσεις. Αν "το 'χεις" με τα μαθηματικά,

Συμφωνώ αλλά πρέπει να ισχύει το αν. Αντίθετα στη βιολογία γενικής μπορεί να γράψεις κι ας μην το έχεις αρκεί λίγη ενασχόληση.

Μια συμμαθήτρια μου (της τεχνολογικής!!!!) αποφάσισε τώρα να αλλάξει τη βιολογία με ιστορία!!!!!
Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...
Προτιμώ να δώσω μαθηματικα, βιολογία και φυσική γενικής μαζί παρά ιστορία μόνη της. Εκτός από την δυσκολία που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι πολύ δύσκολο να χτυπήσεις βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
παιδιά, είναι καθαρά θέμα τι σου αρέσει. Για κάποιον που έχει μια ευχέρεια με τη μαθηματική λογική, τα μαθηματικά δεν έχουν καμία σημαντική δυσκολία. Και φόκο, η βιολογία είναι έτσι στα δικά σου μάτια. Για κάποιον που δεν είναι πορωμένος με ιούς και οικοσυστήματα, τότε το μάθημα είναι παπαγαλία. Αντίθετα, εάν σου αρέσουν τα μαθηματικά, τότε η όποια εξάσκηση θα είναι παιχνιδάκι για σένα, και δεν θα είναι τόσο αγγαρεία όσο το να μάθεις ( ή έστω να κατανοήσεις ) μερικές σελίδες.

στο θέμα του χρόνου τώρα, φυσικά και προλαβαίνεις, όπως είπαν κι άλλοι, το πρώτο κεφάλαιο δε χρειάζεται καν, και το δεύτερο μπορεί να έχει κάποιες περίεργες έννοιες αλλά αυτά που θα μάθεις είναι μετρημένα, αν το πλακώσεις με ένα βοήθημα και ξεσκιστείς η στατιστική σε 2 βδομάδες έχει φύγει. Και μετά είναι οι πιθανότητες, που στην ουσία με αυτές αρχίζεις και την επανάληψη παράλληλα με όλο και πιο συνδυαστικές ασκήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτό δεν επιτρέπεται, το ξέρω καλά. Η προθεσμία για αλλαγή κατεύθυνσης έληξε 31 Οκτωβρίου. Και το ξέρω καλά, γιατί ένα κορίτσι τέλος Νοεμβρίου, ζήτησε από τη θετική να έρθει στην τεχνολογική-1. Ο διευθυντής προσπάθησε να τη βοηθήσει, αλλά δεν μπόρεσε. (Μήπως εννοείς για απόφοιτο και όχι για μαθητή?)
Δεν ξέρω, μπορεί, δεν πάει εξάλλου στο σχολείο μου για να είμαι σίγουρη.
Η βιολογία γενικής είναι παραμυθάκι.

Παπαγαλία θέλουν τα αρχαία (μετάφραση). Μετα από τόσα χρόνια αρχαία στο σχολείο νομίζω ότι όλοι οι μαθητές είναι συνηθισμένοι στη παπαγαλία. Η βιολογια αν κατανοήσεις κάποια πράγματα δεν θέλει καν παπαγαλία. Ειδικά τα θέματα που πέφτουν τα τελευταία χρόνια έχουν δείξει ότι αυτό που θέλουν δεν είναι παπαγαλία απλώς κατανόηση. Αν διαβάσει κάποιος σε αυτό το διάστημα βγαίνουν άνετα τα Μαθηματικά Γενικής. Η αποψή μου είναι οτι η βιολογία Γενικής απαιτεί λιγότερο χρόνο από ότι τα μαθηματικά Γενικής και δεν θέλει επιπλέον και εξάσκηση. Η στατιστική έχει κάποιες λεπτομέρειες που πρέπει να τις κατανοήσεις (αν τα κάνεις τυφλοσουρτικά θα κάνεις λάθη). Στη βιολογία ότι δεν κατανοείς μπορεί να το παπαγαλίσεις χωρίς επιπτώσεις.

Τα μαθηματικά είναι εύκολο μάθημα μόνο για τον διαβασμένο.



.


Προτιμώ να δώσω μαθηματικα, βιολογία και φυσική γενικής μαζί παρά ιστορία μόνη της. Εκτός από την δυσκολία που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα είναι πολύ δύσκολο να χτυπήσεις βαθμό.

Όχι φόκο, τα αρχαία δεν θέλουν παπαγαλία, τουλάχιστον όχι όπως το εννοείς εσύ. Αν δεν ξέρεις τι διαβάζεις και τα λες όλα μηχανικά, το πιθανότερο είναι να τα κάνεις σαλάτα, πρέπει κι εκεί να κατανοήσεις και να βρεις δικιά σου μέθοδο που θα σε κάνει να τα μάθεις καλύτερα.
Το ίδιο ισχύει και στην Βιολογία, ναι μεν πρέπει να κατανοήσεις τα πάντα, αλλά αν δεν τα γράψεις όπως σου τα έχει το βιβλίο, θα πατώσεις, έτσι απλά. Πρέπει να τα λες πάνω κάτω όπως σου τα έχει, γιατί η έκφρασή σου εσένα μπορεί να μην είναι καλή και να μην μπορείς να αποδώσεις καλά αυτό που στην ουσία ξέρεις τι είναι. If you know what i mean.

Συμφωνώ αλλά πρέπει να ισχύει το αν. Αντίθετα στη βιολογία γενικής μπορεί να γράψεις κι ας μην το έχεις αρκεί λίγη ενασχόληση
Ναι σωστά, μπορείς να γράψεις ένα 5.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
στη βιολογία γενικής θέλει ΤΟ διάβασμα,ειδικά όταν έχεις να κάνεις μ'ένα τόσο κακογραμμένο βιβλίο που πρέπει να αποστηθίσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Καλησπέρα.Σήμερα έκανα την υπέρβαση και αποφάσισα να αλλάξω το δεύτερο μάθημα γενικής που θα δώσω.Δεν άντεξα την πίεση της παπαγαλίας της βιολογίας και θα πάρω τα μαθηματικά.Η ερώτησή μου είναι η εξής:Θα προλάβω να τελειώσω την ύλη την κατάλληλη χρονική στιγμή ώστε και να είμαι σε καλό επίπεδο και να προλάβω να κάνω καλή επανάληψη;Να σημειωθεί ότι είμαι Θετική κατεύθυνση και το πρώτο κεφάλαιο το γνωρίζω καλά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

βγαινει ανετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Θα τα καταφερεις 100%. Καλη σου επιτυχια!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
ναι προλαβαινεις, αρκει να κανεις συστηματικο διαβασμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλησπέρα.Σήμερα έκανα την υπέρβαση και αποφάσισα να αλλάξω το δεύτερο μάθημα γενικής που θα δώσω.Δεν άντεξα την πίεση της παπαγαλίας της βιολογίας και θα πάρω τα μαθηματικά.Η ερώτησή μου είναι η εξής:Θα προλάβω να τελειώσω την ύλη την κατάλληλη χρονική στιγμή ώστε και να είμαι σε καλό επίπεδο και να προλάβω να κάνω καλή επανάληψη;Να σημειωθεί ότι είμαι Θετική κατεύθυνση και το πρώτο κεφάλαιο το γνωρίζω καλά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)


Θα τα καταφέρεις, υπάρχει αρκετός χρόνος, μην αγχώνεσαι και να είσαι συγκεντρωμένος..
Ειδικά οι πιθανότητες θα βγουν πολύ γρήγορα κι ευχάριστα.
Προσοχή στη στατιστική.
Καλή τύχη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Τώρα για την στατιστική...αν θες να πάς για βαθμό θέλει πολύ διάβασμα.Εγώ έκανα στατιστική διάβαζα από 2 διαφορετικά βιβλία το τι ασκήσεις είδαν τα μάτια μου:Pπιθανότητες είναι εύκολο κεφαλαιάκι...μόνο η 2.2 παράγραφος αν χρειαστεί να επικεντρωθείς με τους νόμους των πιθανοτήτων κτλ..
Τί εννοείς με το "πολύ διάβασμα"; Προσωπικά μιλώντας, τα μαθηματικά γενικής είναι μακράν το πιο ξεκούραστο μάθημα φέτος. Ειδικά δε όταν έχεις κάνει και τα της κατεύθυνσης, καταλαβαίνεις ότι πρέπει να προσπαθήσεις για να χάσεις κάτι σε αυτό το μάθημα. Μετρημένα κουκιά είναι. Εκτός κι αν μιλάς αποκλειστικά για τα παιδιά της θεωρητικής, οπότε πάω πάσο. :P

Αλλά έχει να κάνει με τι θέματα πέφτουν κάθε χρόνο...το 2009 που έδωσα τα θέματα ήταν βατά αλλά για πολύ καλά διαβασμένους μαθητές τουλάχιστον στο σχολείο μου μονο εγώ και μια μαθήτρια πιάσαμε 20.Χάνεις εύκολα βαθμολογία στα μαθηματικά πρέπει να είσαι προετοιμασμένος και καλά διαβασμένος για το 20...
Βρε, μπας και μιλάς για τα μαθηματικά κατεύθυνσης; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τα μαθηματικά γενικής δεν πρέπει να υποτιμώνται (πρέπει να είσαι προσεκτικός...το 100 γίνεται μέχρι και 95 απο λεπτομέριες)...αλλά έτσι όπως εξετάζονται τα τελευταία χρόνια είναι επιικώς εύκολα (για να μην γίνω υπερβολικός!)
Και προλαβαίνεις ΑΝΕΤΑ!
Το 1ο κεφάλαιο -> (κατεύθυνση)
Το 2ο κεφάλαιο -> θέλει λίγη προσοχή..αλλά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο,παρόλαυτά πολύ ενδιαφέρον κεφάλαιο!
Το 3ο κεφάλαιο -> μια χαρά,εύκολο!

Εγώ ΠΟΤΕ στη ζωή μου δεν θα έπερνα ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝ η ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝ....απλά δεν παλεύονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Εγώ ΠΟΤΕ στη ζωή μου δεν θα έπαιρνα ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝ η ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝ....απλά δεν παλεύονται!
Θα έπαιρνες ποτέ Φυσική Γενικής?
Μέχρι στιγμής μόνον έναν σαν εμένα βρήκα που θα δώσει φυσική γενικής. Αλήθεια, υπάρχει κανένας άλλος?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nathalie

Νεοφερμένος

Η nathalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ναι εννοειται!!!για μενα εκανες την καλυτερη επιλογη και κριμα που την πατησες στην αρχη και εσυ σαν κ μενα!Εγω ημουν τεχνολογικη και επειδη ακουγα συνεχεια"τα μαθηματικα ειναι ριψοκινδυνα βιολογια διαβαζεις κ γραφεις"εκανα την γκαφα και πηρα βιολογια.Το αποτελεσμα?ΦΟΥΛ αγχος για να την βγαλω γτ τα μαθηματα παπαγαλιας δεν ηταν το φορτε μου με αποτελεσμα να κουραστω για ενα μαθημα ανουσιο.Τουλαχιστον ελεγα θα γραψω 100..

Και γραφουμε εξετασεις τα γραφω ολα οποτε λεω οκ.Και στα ενδοσχολικα που ασχολουμαι λιγο με μαθ.γενικης συνειδητοποιω ποσο ΓΕΛΟΙΑ ειναι.Δεν υπερβαλλω.Οποτε φανταζεσαι την αγανακτηση μου οταν αντι για 20 βλεπω 19,6 βιολογια γενικης με απειροοοο διαβασμα(χωρις να ξερω το λογο :-P ) την στιγμη που ατομα της θεωρητικης γραφανε για πλακα και ας μισουσαν τα μαθηματικα.

ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΗ οτι δεν προκειται να το μετανιωσεις.Αν ειδικα στο φροντιστηριο δεν εχουν μπει ακομα στατιστικη τοτε θα δεις πως ουσιαστικα εμεινες με ενα μαθημα λιγοτερο για διαβασμα!Καλη σου επιτυχια σου ευχομαι στις πανελληνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θα έπαιρνες ποτέ Φυσική Γενικής?
Μέχρι στιγμής μόνον έναν σαν εμένα βρήκα που θα δώσει φυσική γενικής. Αλήθεια, υπάρχει κανένας άλλος?


Ναι,αν δεν υπήρχαν τα μαθηματικά γενικής , θα έπαιρνα φυσική γενικής :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nathalie

Νεοφερμένος

Η nathalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Θα έπαιρνες ποτέ Φυσική Γενικής?
Μέχρι στιγμής μόνον έναν σαν εμένα βρήκα που θα δώσει φυσική γενικής. Αλήθεια, υπάρχει κανένας άλλος?


ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗΣ????Παντα πιστευα οτι η φυσικη γεν. ηταν το μαθημα-φαντασμα και πως το οτι μερικοι το δινουν πανελλαδικα ειναι απλα μυθος!Ακομα μεγαλυτερος κ απ αυτον της ιστοριας φαντασου!:P

Παρολα αυτα ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ γιατι αυτη σου η αποφαση δειχνει οτι την αγαπας την φυσικη και δεν σε νοιαζει να ασχοληθεις μαζι της ακομα κ οταν η πλειοψηφια την απορριπτει.(θα θελα να βλεπα την αντιδραση των καθηγητων σου οταν θα τους το ανακοινωνες!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΗ ΓΕΝΙΚΗΣ????Παντα πιστευα οτι η φυσικη γεν. ηταν το μαθημα-φαντασμα και πως το οτι μερικοι το δινουν πανελλαδικα ειναι απλα μυθος!Ακομα μεγαλυτερος κ απ αυτον της ιστοριας φαντασου!:P
Παρολα αυτα ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ γιατι αυτη σου η αποφαση δειχνει οτι την αγαπας την φυσικη και δεν σε νοιαζει να ασχοληθεις μαζι της ακομα κ οταν η πλειοψηφια την απορριπτει.(θα θελα να βλεπα την αντιδραση των καθηγητων σου οταν θα τους το ανακοινωνες!)
Ναι, είμαστε σε όλη την Ελλάδα καμία 500ριά φαντάσματα. Στο σχολείο μου είμαστε 3. Πριν πάρω την τελική μου απόφαση, διάβασα πρώτο χέρι όλα τα μαθήματα της γενικής (δηλ. φυσική, μαθηματικά, βιολογία - όχι βέβαια ιστορία ε?). Και τα 3 μου φάνηκαν εύκολα. Όμως τη φυσική την βρήκα να με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο και μάλιστα να με ευχαριστεί. Οι καθηγητές μου όταν τους το είπα, με κοίταξαν σαν εξωγήινο ζόμπι, ειδικά ο φυσικός μου. Για το αν η απόφαση μου ήταν σωστή, θα το δείξει το Μάιο η νεκροψία....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top