Μάθημα Επιλογής

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Eμας μας ειχαν πληροφορικη, ψυχολογια, αισθητικη αγωγη κ δευτερη ξενη γλωσσα... διαλεξα κ γω αισθητικη αγωγη που μ'αρεσει, δεν βρηκαν καθηγητη. Μου λεει η διευθυντρια ελα να το αλλαξεις, μαζι με εμενα κ πολλα αλλα παιδια...το αλλαξα κ πηρα δευτερη ξενη γλωσσα. Δεν θα γινει μου λεει για καποιο λογο που δεν καταλαβα. Πηγα κ το αλλαξα κ πηρα πληροφορικη. Πρωτο μαθημα πληροφορικη, ο καθηγητης για τα σιδερα, πετουσε βιβλια στα παιδια...τα 'παιξα! Κ το αλλαξα κ τωρα καθομαι κ κανω ψυχολογια που δεν τρελαινομαι κ εξεταζεται κιολας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaki13

Νεοφερμένος

Η Katerinaki13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
η ψυχολογια ειναι πολυ ενδιαφερον μα8ημα αλλα το γεγονος οτι γραφεις και διαγωνισμα και στο τελος με ωθησε να επιλεξω θεατρολογια , ειναι πολυ ωραια και δεν γραφεις διαγωνισμα ουτε στο τελος και ειναι και αυτο εξισου ενδιαφερον ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
η ψυχολογια ειναι πολυ ενδιαφερον μα8ημα αλλα το γεγονος οτι γραφεις και διαγωνισμα και στο τελος με ωθησε να επιλεξω θεατρολογια , ειναι πολυ ωραια και δεν γραφεις διαγωνισμα ουτε στο τελος και ειναι και αυτο εξισου ενδιαφερον ...

Εγώ που κάνω Ψυχολογία..δεν με πείραξε το γεγονός ότι θα γράψω εξετάσεις στο τέλος της χρονιάς..μας είχαν πει ότι δεν βάζουν δύσκολα...αλλά μας έτυχε μία καθηγήτρια..λίγο στρίγκλα..αλλά anyway!...εξάλλου μου αρέσει πολύ το μάθημα της Ψυχολογίας..και το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Διαλεξα Γαλλικα.Δεν εκανα Γαλλικα γιατι δεν εχουν καθηγητρια για δυο ωρες μονο την βδομαδα.
Κανω Ψυχολογια με μια φιλολογο που ουτε καν της αρεσει που μας κανει μαθημα.
Σε αντιθεση με την γνωμη των αποπανω, εμενα δεν μ'αρεσει καθολου αυτο το μαθημα.
Δεν ξερω τι φταιει.Μπορει το βιβλιο, μπορει η καθηγητρια, μπορει και γω.
Τωρα το οτι γραφουμε στο τελος, τι να κανουμε;Ετσι ειναι η ζωη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eumorfia95

Νεοφερμένος

Η eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ψυχολογια και δεν το μετανιωνω!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πολύ τυχεροί είστε εσείς. Όταν πήγαινα Α' Λυκείου, το σχολείο μάς είχε βάλει να επιλέξουμε υποχρεωτικά ανάμεσα σε Εικαστικά και Πληροφορική. :mad:
Δεν είναι κακή η Πληροφορική (όχι που θα διάλεγα Εικαστικά :P), αλλά σαν την Ψυχολογία δεν είναι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Είχα επιλέξει Αισθητική αγωγή.Βασικά κάναμε εικαστικά και θεατρολογία.Θεωρώ το καλύτερο μάθημα επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Είχα διαλέξει ψυχολογία.
Πιστεύω πως από άποψη περιεχομένου ήταν η πιο αξιόλογη επιλογή. Βέβαια το βιβλίο και ο καθηγητής που μας έκανε μάθημα δεν ήταν τα καλύτερα, αλλά αισθάνομαι πως έμαθα 5 βασικά πράγματα.
Όσο για τις εξετάσεις στο τέλος της χρονιάς, σιγά το πράγμα. Διαβάζεις ένα απόγευμα και παίρνεις 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Και 'γω Ψυχολογία πήγα τελικά και δεν το μετανιώνω! Όντως το βιβλίο χωλαίνει, αλλά...
Εμείς κάνουμε σχεδιαγράμματα το μάθημα και μετά κάνουμε κύκλο και συζητάμε!! Η καθηγήτρια είναι όλα τα λεφτά!
Αξίζεειιιι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αμφισβητίας

Νεοφερμένος

Η αδρανές μέλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κι εγώ ψυχολογία επέλεξα.
Βάζω βιβλία του Φρόυντ κάτω από το θρανίο και τα διαβάζω. Έτσι περνά η ώρα αυτού του μαθήματος και μετά νιώθω ότι έχω εμπλουτίσει αρκετά τις γνώσεις μου.
Γενικά περίμενα κάτι πιο ενδιαφέρον ,αλλά δε μετανιώνω που διάλεξα αυτό το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κι εγώ ψυχολογία επέλεξα.
Βάζω βιβλία του Φρόυντ κάτω από το θρανίο και τα διαβάζω. Έτσι περνά η ώρα αυτού του μαθήματος και μετά νιώθω ότι έχω εμπλουτίσει αρκετά τις γνώσεις μου.
Γενικά περίμενα κάτι πιο ενδιαφέρον ,αλλά δε μετανιώνω που διάλεξα αυτό το μάθημα.
:)

Πες στον καθηγήτη/καθηγήτρια σου,να μην μένει μόνο στο σχολικό βιβλίο.
Ανέφερε τον Φρόυντ,τον Γιούνγκ,να σας φέρει πληροφορίες,να ψάξει να βρεί κάνα ντοκυμαντέρ,να εμπλουτιστεί το μάθημα και να γίνει πιο ενδιαφέρον. Ωραίο θα ήταν να σας προτείνει και βιβλία,να διαβάζετε αποσπάσματα στην τάξη και να λέτε απόψεις. Είναι τόσο ενδιαφέρουσα η ψυχολογία,και μπορείτε να μάθετε πολλά πράγματα,αρκεί να υπάρχει όρεξη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αμφισβητίας

Νεοφερμένος

Η αδρανές μέλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
:)

Πες στον καθηγήτη/καθηγήτρια σου,να μην μένει μόνο στο σχολικό βιβλίο.
Ανέφερε τον Φρόυντ,τον Γιούνγκ,να σας φέρει πληροφορίες,να ψάξει να βρεί κάνα ντοκυμαντέρ,να εμπλουτιστεί το μάθημα και να γίνει πιο ενδιαφέρον. Ωραίο θα ήταν να σας προτείνει και βιβλία,να διαβάζετε αποσπάσματα στην τάξη και να λέτε απόψεις. Είναι τόσο ενδιαφέρουσα η ψυχολογία,και μπορείτε να μάθετε πολλά πράγματα,αρκεί να υπάρχει όρεξη. :)
Η ψυχολογία είναι όντως πολύ ενδιαφέρουσα, το συγκεκριμένο μάθημα όμως «χάνει» από παντού. Η καθηγήτρια ,όταν κάνουμε συζητήσεις εντός θέματος, παπαγαλίζει τις προτάσεις του βιβλίου γιατί απλά δεν έχει και πολλά να πει. Αυτοί που διδάσκουν την ψυχολογία στα λύκεια είναι φιλόλογοι που τις περισσότερες φορές παίρνουν το μάθημα για να συμπληρώνουν τις ώρες τους και είναι εύκολο να καταλάβεις ότι είναι άπειροι. Μας είχε πει ότι θα φέρει βιβλία, αλλά δεν το έχει κάνει ακόμα. Για το αν θα μας προτείνει βιβλία, μάλλον πως εμείς θα πρέπει εμείς να της προτείνουμε. Υπάρχουν μαθητές με πολλή όρεξη, αλλά οι περισσότεροι χαβαλεδίζουν, σε αυτό μπορεί και να φταίει ότι είμαστε πολύ μεγάλο τμήμα και είναι δύσκολο να μας κουμαντάρει. Πάντως οι περισσότεροι είναι ικανοποιημένοι, μην πω κατενθουσιασμένοι με το μάθημα, ίσως γιατί τώρα είναι η πρώτη τους επαφή με την ψυχολογία. Εγώ είμαι από τους λίγους που δεν ενθουσιάστηκαν και μπορεί σε αυτό να μου φταίει το βιβλίο. Κοιτάζοντας τα περιεχόμενα το μόνο κεφάλαιο που θα με ενδιέφερε είναι το 10 και αυτό για να δω κατά πόσο χάνουν στο νόημα αυτά που γράφει από την τόση απλούστευση.
Συγνώμη για το κατεβατό γκρίνιας. Θα προσπαθήσω να είμαι πιο θετική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
αισθητικη αγωγη!!!!:D
το επελεξα με τη λογικη οτι θα μας βαλουν με τμημα που εχω φιλους και θα παιρναμε καλα αλλα τελικα δενν.... κανουμε αρκετα ανδιαφεροντα θεατρικα ομως επειδη ειμαι σε μια ταξη που ολοι ειναι ''κολλητοι'' εκτος απο εμενα και κατι αλλα παιδια εχει κανει την αισθητικη αγωγη το πιο βαρετο μαθημα ολων και συνεπως κανω τις τις περισσοτερες απουσιες εκει... :worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
εγω διαλεξα πληροφορικη οταν εχουμνε μπαινουμε ολη την ωρα υπολογιστη τη γραφουμε τελειως απο την αλλη εκεινη γραφει κατι βλακεις στο βιβλιο υλης οτι κανουμε προγραμματισμο δυαδικο συστημα χαχαχαχαχα σπαμε πολυ πλακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
εγω διαλεξα πληροφορικη οταν εχουμνε μπαινουμε ολη την ωρα υπολογιστη τη γραφουμε τελειως απο την αλλη εκεινη γραφει κατι βλακεις στο βιβλιο υλης οτι κανουμε προγραμματισμο δυαδικο συστημα χαχαχαχαχα σπαμε πολυ πλακα
Παντού το ίδιο γίνεται. Κι ύστερα παραπονιούνται οι πληροφορικάριοι, που στα σχέδια για τις αλλαγές στο λύκειο, θα καταργηθεί το μάθημα τους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
αληθεια πρωτη φορα το μαθαινω οτι θα καταργηθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Εγώ πάντως είχα πάρει θεατρολογία που είχε κ σχέδιο μαζί..!! Ούτε διάβασμα, ούτε διαγωνίσματα..!! Ούτε στην τάξη δεν μπαίναμε καλά καλά κ ούτε απούσιες δεν μας έβαζε η καλή μας η κυριούλα...!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
τωρα πια με το προτζεκτ δεν εχουμε να επιλεξουμε μαθημα, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εμας μας εδωσαν χαρτι να επιλεξουμε μαθημα επιλογης.πληροφορικη στο τελος δεν δινουμε εξετασεις η τις δινουμε σε υπολογιστη? εσεις ποιο θα επιλεξετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top