Απαλλαγή από τη γυμναστική

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
συγγνωμη που το λεω κ δημοσια αλλα το χαρτι μου το εδωσε μια οικογενειακη γιατρος
εγω δεν ειχα καποιο ουσιαστικο προβλημ,το δικο σ ειναι πλ πιο σοβαρο γι αυτο μην το αμελησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
συγγνωμη που το λεω κ δημοσια αλλα το χαρτι μου το εδωσε μια οικογενειακη γιατρος
εγω δεν ειχα καποιο ουσιαστικο προβλημ,το δικο σ ειναι πλ πιο σοβαρο γι αυτο μην το αμελησεις.

'Ετσι όπως σου φερόταν..καλά έκανες!!!!!Θα το κανονίσω κι εγώ την επόμενη εβδομάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ναι ο δικος μας ηταν απεριγραπτος.παιδια πραγματικα!!! στην 5ημερη εμενα και τις κολλητες μου μας εβρισε παρα πλ ασχημα γιατι τολμησαμε να πουμε οτι δεν μας αρεσει το μαγαζι που αυτος ηθελε οπωσδηποτε.γενικα αυτα τα ατομα εχουν κομπλεξ γιατι κατα βαθος ξερουν οτι τα παιδια δεν ενδιαφερονται για το μαθημα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ναι ο δικος μας ηταν απεριγραπτος.παιδια πραγματικα!!! στην 5ημερη εμενα και τις κολλητες μου μας εβρισε παρα πλ ασχημα γιατι τολμησαμε να πουμε οτι δεν μας αρεσει το μαγαζι που αυτος ηθελε οπωσδηποτε.γενικα αυτα τα ατομα εχουν κομπλεξ γιατι κατα βαθος ξερουν οτι τα παιδια δεν ενδιαφερονται για το μαθημα τους.

Oντως απερίγραπτος ο δικός σου!! Το χαρτί το δέχτηκε χωρίς συζήτηση ή σε έστειλε και σε σχολίατρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
μπαα αδιαφορησε.απλα του το εδωσα μου ειπε ''ενταξει ενταξει'' και δεν ξανασχοληθηκε μαζι μου!!!ευτυχως!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μπαα αδιαφορησε.απλα του το εδωσα μου ειπε ''ενταξει ενταξει'' και δεν ξανασχοληθηκε μαζι μου!!!ευτυχως!!!:)


Tυχερή!!! Μακάρι να κάνει το ίδιο και ο βαρεμένος ο δικός μου!!!

συγγνωμη που το λεω κ δημοσια αλλα το χαρτι μου το εδωσε μια οικογενειακη γιατρος
εγω δεν ειχα καποιο ουσιαστικο προβλημ,το δικο σ ειναι πλ πιο σοβαρο γι αυτο μην το αμελησεις.

Ο γιατρός μου μπορεί να μου δώσει χαρτί για τρείς μήνες σε πρώτη φάση . Εσύ πήρες απαλλαγή για όλητ τη χρονιά και τι ασθένεια σου έγραψε ότι είχες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
εγραψε κατι για την πλατη και ηταν για ολη την χρονια.και το 3μηνο καλο ειναι.θα το ανανεωνεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγραψε κατι για την πλατη και ηταν για ολη την χρονια.και το 3μηνο καλο ειναι.θα το ανανεωνεις:)

αυτό θα κανω!! σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανταπόκριση!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sly99

Νεοφερμένος

Ο sly99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αν απλά βαριέσαι πες ότι είχες ένα ατύχημα και σε πονάει το πόδι σου.Όμως άκου την συμβουλή μου και μην το κάνεις πάνω από 2 φορές το χρόνο.(και σε αυτές τις 2 φορές να υπάρχει αρκετό χρονικό διάστημα π.χ. 4-5 μήνες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τα κορίτσια λόγω περιόδου μπορούνν να το λένε κάθε μήνα. :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Τα κορίτσια λόγω περιόδου μπορούνν να το λένε κάθε μήνα. :angelnot:

Ή και περισσότερες.
Γυμναστής: "Κυρία μου η κόρη σας είναι η μόνη κοπέλα που ξέρω να έχει περίοδο τρεις φορές το μήνα".:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Και εμείς έχουμε ένα παροίμιο βλάκα που μου ζητούσε να κάνω κωλοτούμπα τριγωνικη στηριξη και κατακόρυφο και δεν μπορούσα και απλά μου φώναζε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα κορίτσια λόγω περιόδου μπορούνν να το λένε κάθε μήνα. :angelnot:

Εμάς πάλι,όταν έχουμε περίοδο μας λέει να κάνουμε-.-
και αν δεν κάνουμε,τσουπ η απουσία.
Εγώ επειδή δε τη πάω τη γυμναστική (μου έχουν μείνει ψυχολογικά απο μια συμμαθήτριά μου στο δημοτικό και δεν πολυκάνω) ως μάθημα,και ο γυμναστής μας το ξέρει,με βάζει να κάνω τρεξιματάκι.Απαλλαγή μου λέει μπορώ να πάρω όταν έχω μόνο σοβαρό πρόβλημα (είχα πάρει για ένα μήνα πέρσι επειδή είχα γυρίσει το πόδι μου).Μόνιμη όχι.Και στο τρίμηνο με εξετάζει κανονικά.Δηλαδή εγώ,δεν μπαίνω μέσα να παίξω,τις ασκήσεις που μας βάζει τις κάνω κανονικά :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Τι βλακείες λέτε για απαλλαγή από τη γυμναστική; Υπάρχει λόγος που υπάρχει το μάθημα στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Πρώτον, βοηθάει στην ψυχολογική εκτόνωση των μαθητών, και δεύτερον διατηρεί το σώμα σε καλή φυσική κατάσταση. Τα κορίτσια ειδικά το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα. Από τη μια θέλουν να δείχνουν σέξυ κι όποιος αντέξει, κι από την άλλη μέχρι τα πόδια τους βαριούνται να πάρουν. Μουχλιασμένα σώματα τις λέω εγώ αυτές, πασαλειμμένες με χημικές καλλυντικές ουσίες. Για να μην αναφέρω ότι όλη την ώρα τρώνε σοκοφρέτες. Σχεδόν αδειάζουν το κυλικείο. Δεν λέω να γίνουν όλοι φαν της γυμναστικής, άλλά όχι και να κάνεις κυτταρίτιδα από τα 12, πόσο μάλλον να γίνεις παχύσαρκη. Νους υγιής εν σώματι υγιεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Πως γίνετε να είναι εκτόνωση τη στιγμή που σε πιεζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Πως γίνετε να είναι εκτόνωση τη στιγμή που σε πιεζουν;

Το λέει η βιολογία: Η γυμναστική ή και το απλό περπάτημα αυξάνουν την παραγωγή ενδορφινών και το άτομο νοιώθει ψυχολογικά καλύτερα, χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Ο λόγος, όμως, είναι υπαρκτός και οφείλεται σε αυτό ακριβώς το πλεόνασμα των ενδορφινών. Ενδορφίνες παράγονται και στα επινεφρίδια και στους όρχεις, αλλά η δράση τους δεν έχει ακόμη αποσαφηνιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Εμάς πάλι,όταν έχουμε περίοδο μας λέει να κάνουμε-.-
και αν δεν κάνουμε,τσουπ η απουσία.
Εγώ επειδή δε τη πάω τη γυμναστική (μου έχουν μείνει ψυχολογικά απο μια συμμαθήτριά μου στο δημοτικό και δεν πολυκάνω) ως μάθημα,και ο γυμναστής μας το ξέρει,με βάζει να κάνω τρεξιματάκι.Απαλλαγή μου λέει μπορώ να πάρω όταν έχω μόνο σοβαρό πρόβλημα (είχα πάρει για ένα μήνα πέρσι επειδή είχα γυρίσει το πόδι μου).Μόνιμη όχι.Και στο τρίμηνο με εξετάζει κανονικά.Δηλαδή εγώ,δεν μπαίνω μέσα να παίξω,τις ασκήσεις που μας βάζει τις κάνω κανονικά :).

Αν πάρεις απαλλαγή μόνιμη απο τον γιατρό δεν νομίζω να σου πεί τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τι βλακείες λέτε για απαλλαγή από τη γυμναστική; Υπάρχει λόγος που υπάρχει το μάθημα στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Πρώτον, βοηθάει στην ψυχολογική εκτόνωση των μαθητών, και δεύτερον διατηρεί το σώμα σε καλή φυσική κατάσταση. Τα κορίτσια ειδικά το έχουν ξεφτιλίσει το θέμα. Από τη μια θέλουν να δείχνουν σέξυ κι όποιος αντέξει, κι από την άλλη μέχρι τα πόδια τους βαριούνται να πάρουν. Μουχλιασμένα σώματα τις λέω εγώ αυτές, πασαλειμμένες με χημικές καλλυντικές ουσίες. Για να μην αναφέρω ότι όλη την ώρα τρώνε σοκοφρέτες. Σχεδόν αδειάζουν το κυλικείο. Δεν λέω να γίνουν όλοι φαν της γυμναστικής, άλλά όχι και να κάνεις κυτταρίτιδα από τα 12, πόσο μάλλον να γίνεις παχύσαρκη. Νους υγιής εν σώματι υγιεί.
Αυτές που βάζουν μέικαπ απο 10-13 χρονών μιλάμε δεν είναι καλά...Βγαίνω δηλαδή και βλέπω μικρότερές μου,και συνομίληκες να έχουν κιλά σοβάδων στη μούρη τους χωρίς να έχουν κανένα ψεγάδι,ούτε καν σπυράκι δηλαδή.Εδώ δε βάζω εγώ που έχω σπυράκια (λιγοστά στο μέτωπο) και βάζουν αυτές και μάλιστα απο τέτοια ηλικία...Τη μούρη τους που θα έχει γίνει σα πατσας μετά απο 5 χρόνια δε τη σκέφτονται;
Και μια μικρή παρένθεση στο θέμα της κυτταρίτιδας.Εγώ απο τα 10 μου έχω ραγάδες λόγω ανάπτυξης και αυξομείωσης βάρους.
Αν πάρεις απαλλαγή μόνιμη απο τον γιατρό δεν νομίζω να σου πεί τίποτα!

Δεν μπορώ,και δε θέλω να πάρω μόνιμη απαλλαγή.Μ'αρέσει να τρέχω,αλλά όχι να μπαίνω στο παιχνίδι με τους άλλους.Για μένα γυμναστική (όχι μόνο ως μάθημα,αλλά και ως συνήθεια) είναι το περπάτημα με το τρέξιμο και όχι τα παιχνίδια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Δεν μπορώ,και δε θέλω να πάρω μόνιμη απαλλαγή.Μ'αρέσει να τρέχω,αλλά όχι να μπαίνω στο παιχνίδι με τους άλλους.Για μένα γυμναστική (όχι μόνο ως μάθημα,αλλά και ως συνήθεια) είναι το περπάτημα με το τρέξιμο και όχι τα παιχνίδια.:)

Κατάλαβα τι εννοείς :) Οπότε ο μόνος τρόπος είναι να συνεχίσεις αυτό που κάνεις τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κατάλαβα τι εννοείς :) Οπότε ο μόνος τρόπος είναι να συνεχίσεις αυτό που κάνεις τώρα!

Αυτό...:)
Α,και να μη παρακαλάτε να πάθετε κάτι με το πόδι σας,θα κρεβατωθείτε για ένα μήνα και θα πονάτε φρικτά:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top