Μόντελινγκ

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Μετά το ιδιαίτερο θέμα με τη μαγεία που άνοιξα την προηγούμενη φορά (χα χα), σκέφτηκα ακόμα ένα άσχετο (αλλά αμφιλεγόμενο στην Ελλάδα) θέμα.Το (ταρατατζούμ ταρατατζούμ) μόντελινγκ....Κατά ορισμένους ένας λαμπερός χώρος, κατά άλλους βρώμικος......
Ποια η άποψή σας και γιατί? Θα είσασταν εντελώς αρνητικοί σε μια τέτοια πρόταση? Ή πιο απλά πέστε ότι θέλετε........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliosparos

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
δεν μου αρεσει να τα βαζω ολα σε ενα τσουβαλι και να πω οτι ειναι βρωμικος ο χωρος του μοντελινγκ,αλλα κατα καιρους πολλα ακουγονται περι ναρκωτικων και πορνειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
κοιτα βασικα εμενα δεν θα μου αρεσε να γινω μοντελο..ποτε μικρη δεν θυμαμαι να θελω να γινω κατι τετοιο οπως πολλα κοριτσια.Τα μοντελα ειναι κατι σαν κουκλες που πρεπει να ντυνονται, να βαφονται και να χτενιζονται με οτι ειναι στη μοδα και οτι τους πουν.Δεν εχουν αποψη και βουληση,βεβαια πολλες μπορει και να μην εχουν προβλημα με αυτο αλλα για εμενα ειναι καταπιεση και μονο!:)Επισης κυκλοφορουν και ναρκωτικες ουσιες στο χωρο κατι που ειναι ανησυχιτικο, για πορνεια δεν εχω ακουσει πολλα παντως σιγουρα κατι θα υπαρχει.Αλλο ενα θεμα ειναι η νευρικη ανορεξια που σχετιζεται με το θεμα.πολλα κοριτσια νομιζουν πως αν αδυνατισουν και γινουν σαν τα μοντελα θα ειναι και πιο ομορφες!Ενταξει και εγω ειμαι αδυνατη αλλα οχι για αυτον τον πρωτοφανη λογο!απλα δεν τρωω πολυ...:no1:αυτα απο μενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εμενα θα μου αρεσε να ειμαι μοντελο :jumpy:
Το θεωρώ ενα κοσμο μαγεικό ... με όμορφους ανθρωπους μόνο ...
Ακόμα θα μου αρεσε να ειμαι ενα ''δημοσιο'' προσωπο κ να με ξερουν όλοι!
ΑΛΛΑ -> υπαρχει μεγαλη κακια αναμεσα στα μοντελα και ανταγωνισμός... κ τελευταια εχουν καταντησει οι κοπελες (συνηθως) να πηγαίνουν με τους ''ανώτερους'' για να κανουν μια καλη φωτογραφιση/ διαφημηση κτλ για βγάλουν χρήμα :nono:
Όσο αναφορα τη νευρικη ανορεξια.. δν τις αναγκαζει καποιος να μην τρωνε .. απλα πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος ... αλλα καποιες το παρατραβανε εχοντας ασχημα αποτελεσματα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θεωρώ ότι έχω πολλά περισσότερα από το σώμα μου, να δείξω. Αν αυτή τη στιγμή μου έλεγαν αν θέλω να γίνω μοντέλο (με όλα τα επακόλουθα) ή αν θέλω να σπουδάσω κάποια επιστήμη και να ασχοληθώ με αυτήν, σαφέστατα θα διάλεγα το δεύτερο.
-----------------------------------------
εμενα θα μου αρεσε να ειμαι μοντελο :jumpy:
Το θεωρώ ενα κοσμο μαγεικό ... με όμορφους ανθρωπους μόνο ...
Ακόμα θα μου αρεσε να ειμαι ενα ''δημοσιο'' προσωπο κ να με ξερουν όλοι!
ΑΛΛΑ -> υπαρχει μεγαλη κακια αναμεσα στα μοντελα και ανταγωνισμός... κ τελευταια εχουν καταντησει οι κοπελες (συνηθως) να πηγαίνουν με τους ''ανώτερους'' για να κανουν μια καλη φωτογραφιση/ διαφημηση κτλ για βγάλουν χρήμα :nono:
Όσο αναφορα τη νευρικη ανορεξια.. δν τις αναγκαζει καποιος να μην τρωνε .. απλα πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος ... αλλα καποιες το παρατραβανε εχοντας ασχημα αποτελεσματα :(

Ναι, ο Πρεβελάκης είναι σκέτο κουκλί ας πούμε...:lol:...Θες και τα λες;
Βασικά το "δημόσιο" παίζει. Δεν θα σε ήξεραν οι άνθρωποι εκτός του χώρου του Μόντελινγκ που έχουν την ιδιότητα να ασχολούνται με σοβαρά θέματα, μην αυταπατάσαι.
Τελευταία μόνο πηγαίνουν με την επιτροπή και τους σπόνσορες; Παλιά δεν πήγαιναν;
Η νευρική ανορεξία είναι ψυχολογικό πρόβλημα, όχι προσωπική επιλογή. Hello!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει καθόλου ως επάγγελμα, πιστεύω ότι θα ήταν υποτιμητικό για τη νοημοσύνη μου αν μου έκαναν τέτοια πρόταση. Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα στον κόσμο από το να διαφημίζεις ρουχα. Οσο για το "ενας κοσμος με ομορφους ανθρωπους μονο" που λεει η Σταχτουλα, προσωπικα ελάχιστα μοντέλα μου εχουν αρεσει απο γυναικες, οι περισσοτερες ασχημες και αρρωστιαρες μου φαινονται, και απο αντρες ακομα λιγοτεροι, ειναι ολοι τουμπανα απο τους μυς,μπλιαξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STAXTOULA

Νεοφερμένος

Η STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
καλα .. μπορει να ειναι καπως υποτιμιτικο .. αλλα απο τη στιγμη που ειναι καποιος πολυ ομορφος εξωτερικα κ δν εχει προβλημα ... γτ να το κρυψει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ δε μπορώ να τις (και τους) βλέπω να τις μεταχειρίζονται σαν αντικείμενα. Επίσης αν δε θαυμάσω κάποιον σαν άνθρωπο πάνω απ' όλα, δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί του. Για αυτό και κανένα μοντέλο δε μου κίνησε το ενδιαφέρον.

εμενα θα μου αρεσε να ειμαι μοντελο :jumpy:
Το θεωρώ ενα κοσμο μαγεικό ... με όμορφους ανθρωπους μόνο ...

Τελικά, όμως, τον άλλον τον κρίνεις, συνειδητά ή υποσυνείδητα, και από τον εσωτερικό κόσμο του. Οπότε τα κριτήρια της ομορφιάς αλλάζουν αμέσως.

Δεν υπάρχει τίποτα πιο υποκειμενικό από την ομορφιά.

Όσο αναφορα τη νευρικη ανορεξια.. δν τις αναγκαζει καποιος να μην τρωνε .. απλα πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος ... αλλα καποιες το παρατραβανε εχοντας ασχημα αποτελεσματα :(

Κι όμως αναγκάζονται. Το βάρος που επιβάλλεται να έχει ένα μοντέλο πλέον είναι πολύ κάτω από το φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εμενα θα μου αρεσε να ειμαι μοντελο :jumpy:
Το θεωρώ ενα κοσμο μαγεικό ... με όμορφους ανθρωπους μόνο ...
Ακόμα θα μου αρεσε να ειμαι ενα ''δημοσιο'' προσωπο κ να με ξερουν όλοι!
ΑΛΛΑ -> υπαρχει μεγαλη κακια αναμεσα στα μοντελα και ανταγωνισμός... κ τελευταια εχουν καταντησει οι κοπελες (συνηθως) να πηγαίνουν με τους ''ανώτερους'' για να κανουν μια καλη φωτογραφιση/ διαφημηση κτλ για βγάλουν χρήμα :nono:
Όσο αναφορα τη νευρικη ανορεξια.. δν τις αναγκαζει καποιος να μην τρωνε .. απλα πρεπει να εχουν συγκεκριμενο βαρος ... αλλα καποιες το παρατραβανε εχοντας ασχημα αποτελεσματα :(

Δεν μου αρέσει καθόλου ως επάγγελμα, πιστεύω ότι θα ήταν υποτιμητικό για τη νοημοσύνη μου αν μου έκαναν τέτοια πρόταση. Υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά πράγματα στον κόσμο από το να διαφημίζεις ρουχα. Οσο για το "ενας κοσμος με ομορφους ανθρωπους μονο" που λεει η Σταχτουλα, προσωπικα ελάχιστα μοντέλα μου εχουν αρεσει απο γυναικες, οι περισσοτερες ασχημες και αρρωστιαρες μου φαινονται, και απο αντρες ακομα λιγοτεροι, ειναι ολοι τουμπανα απο τους μυς,μπλιαξ.

Ειδικά στους άνδρες πέφτει τόση ντόπα που δεν πέφτει σε 5 ολυμπιακούς μαζί. Οι δε γυναίκες κάνουν συνεχώς επεμβάσεις για να διατηρούνται "φρέσκιες". Άλλωστε ειναι γεγονός οτι άνθρωποι που απασχολήθηκαν αποκλειστικά με το μόντελινγκ στη ζωή τους, πέθαναν μικροί απο προβλήματα υγείας.
-----------------------------------------
καλα .. μπορει να ειναι καπως υποτιμιτικο .. αλλα απο τη στιγμη που ειναι καποιος πολυ ομορφος εξωτερικα κ δν εχει προβλημα ... γτ να το κρυψει :P

Ένας άνθρωπος χαρακτηρίζεται από εξωτερική εμφάνιση και εσωτερική ποιότητα. Το πρώτο απλώς συγκεντρώνει πάνω σου τα βλέμματα τα πρώτα πέντε λεπτά. Για την υπόλοιπη ζωή σου, καθορίζει τα πάντα το δεύτερο. Αν κάποιος, λοιπόν, προτιμήσει στη ζωή του να ασχοληθεί με το πρώτο, σημαίνει ότι στερείται το δεύτερο. Ποιος μπορεί να μη θυμάται τον πανηλίθιο, παγκόσμιο θεσμό στις συναντήσεις "ομορφιάς", τις διαβόητες ερωτήσεις στις υποψήφιες. Ακόμη και ως απλός παρατηρητής των γεγονότων θεωρώ προφανές το γεγονός οτι τα περισσότερα μοντέλα είναι εντελώς στόκοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Νομίζω ότι πρέπει να γίνουν κάποιες διευρινίσεις:
Πρώτον όταν έγραψα ασχολία με το μόντελινγκ δεν εννοούσα για πάντα.Άλλωστε είναι ένα εφήμερο επάγγελμα........Ας πούμε να σπούδαζε κάποιος επιστήμη και παράλληλα αν προλάβαινε για να ενισχύσει το εισόδημα του ή για άλλους λόγους να ασχολούταν με μόντελινγκακούγεται καλύτερα φαντάζομαι.
......
Οι άντρες μοντέλα σε καμμιά περίπτωση δεν είναι φουσκωτοί.Αν εξαιρέσουμε τα φιτ μοντελς, οι υπόλοιποι είναι κανονικοί....Αυτό έμεινε με τους φουσκωτούς από τη δεκαετία του 90......
Και οι γυναίκες μοντέλα δεν είναι απαραίτητα ανορεξικές....Τώρα αν έχουν αδύναμο χαρακτήρα και καταλείγουν σε τέτοιες καταστάσεις κάτω από όλη την πίεση..............Είναι άλλο πράγμα.............
Στην Ελλάδα η κατάσταση είναι άσχημη σχετικά με το χώρο......Υπάρχουν ορισμένοι ατζέντηδες που μανατζάρουν τα μοντέλα με "άλλα" κριτήρια και μοντέλα που γελοιοποιούνται και έτσι χαλάνε την εικόνα του χώρου....
Αυτά τα ολίγα για τώρα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
καλο ειναι να θες να γινεις αλλα να μν αναγκαστης να σε πηδ***υνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
καλο ειναι να θες να γινεις αλλα να μν αναγκαστης να σε πηδ***υνε!
μα πως εκφραζεσαι ετσι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ ασχολούμαι λίγο με το μόντελινγκ.
https://en.wikipedia.org/wiki/Statistical_model
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει καθόλου ως επάγγελμα, πιστεύω ότι θα ήταν υποτιμητικό για τη νοημοσύνη μου αν μου έκαναν τέτοια πρόταση.

Εμένα μου έχουν κάνει αλλά παραμένω πανέξυπνη. Ο αινστάιν των υποψήφιων μοντέλων μπουαχαχα. :P
Φυσικά δεν δέχτηκα, για άπειρους λόγους.
Όσο για αυτά περι ομορφιάς.. καλά όταν έχεις απο πίσω σου 100 make up artists και κωμμωτές, ναι είσαι θεά/θεός. :P
Απο κει και πέρα, just consider τι παίζει με σεξ, ναρκωτικά και διατροφικές συνείθειες. Δεν είναι εύκολο ένα μοντέλο που θέλει να φτάσει στην κορυφή να τα αποφύγει αυτά.

Είναι λογικό πολλές κοπέλες, ειδικά μικρές, να ενθουσιάζονται με την ιδέα ότι είναι 'αρκετά όμορφες για να είναι μοντέλα'. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, η ομορφιά είναι προιόν. Ένα καλό σώμα να έχεις και ίσια μύτη και αφήνεις τα υπόλοιπα στον make-up artist.

Είχε τύχει για προτζεκτ μου στο μάθημα του αρτ πέρσυ, να παρεβρεθώ σε φωτογράφηση. ΄Ενα θα πω. Χαίρε φότοσοπ και μέικαπ. Υπήρχαν κοπέλες που χωρίς το μέικ απ ήταν...τέλοσπαντων.
Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki_dada

Νεοφερμένος

Η papaki_dada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
έχοντας υπάρξει μοντέλο μπορώ να πω ότι δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο, αν δεν είσαι ευρέως γνωστή δεν αξίζει να ασχολήθεις. Όσον αφορά το προιγούμενο σχολιασμό η piou εχει δίκιο, τα περισσότερα μοντέλα χωρίς τον στόκο στην μούρη δεν αξίζουν τιποτα. Δεν λέω υπάρχουν και ωραίες κοπέλες και με αυτές που συνεργαζόμουν επι 1 χρονο μπορώ να πω ότι ήταν κουκλάρες, αλλά γενικώς αν δεν υπήρχε κανένα ψηφιακό μέσο "διόρθωσης" όλες θα βγαίναμε χάλια στις φωτογραφήσεις επειδή η ανάλυση είναι πολύ μεγάλη και φαίνονται και οι παραμικρές λεπτομέριες άρα και οι ατασταλίες.
Ακόμα έχουν ακουστεί πολλά για το γεγονός ότι οι κοπέλες κοιμούνται με τους υπεύθυνους, σε αυτό το χώρο... μπορώ να πω επιηκώς ότι αυτά είναι βλακίες... Όι άνθρωποι που βρίσκονται στον χώρο της μόδας, σίγουρα είναι εκεί πολλά χρόνια, και πιστέψτεμαι έχουν μπουχτίσει με όμορφες κοπέλες, όλη μέρα συναναστρέφονται με γυναίκες, έτσι σιγά μην κάτσουν να πληρώσουν κάποια για να τους κάτσει την στιγμή που κοντεύουν και οι ίδιοι να το γυρίσουν...
-----------------------------------------
Κι όμως αναγκάζονται. Το βάρος που επιβάλλεται να έχει ένα μοντέλο πλέον είναι πολύ κάτω από το φυσιολογικό.[/quote]

θα διαφωνήσω μαζί σου επειδή έχει επιβληθεί από νόμοθεσία οι κοπέλες που ασχολούνται με το μόντελινγκ να μην έχουν ποσότητα λίπους κάτω από 13...
και επέισης κανείς δεν μασ αναγκάζει να κάνουμε δίαιτες και όλα τα άλλα που ακούγονται, για να ξέρεις υπάρχουν μοντέλα που μπορούν να χαρακτηριστούν "χοντρά" (το να είσαι 1.80 και 75 κιλά δεν λεσ ότι η κοπέλα είναι αδύνατη) και έχουν κάνει διεθνή καριέρα, για αυτό διαφωνώ κάθετα μαζί σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Αυτά τα θα σε "πηδάνε" είναι απλά αηδίες...
Όσοι έχουν ομορφία, μαγκιά τους που την έχουν και την εκμεταλλέυονται μέσω μοντελινγκ, αλλά πρέπει να προσέχουν γιατί παντού υπάρχει βρωμιά κι είναι λογικό πιστέυω.
Βέβαια υπάχρουν και μοντέλα που δεν τα λες καν "όμορφα".
Είναι αίσχος κι ασχολούνται μ' αυτό μόνο και μόνο επειδή έχουν σχέσεις με τον χώρο. Βέβαια με μακιγιαζ όλα γίνονται, αλλά δεν το βρίσκω αυθεντικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Η εξωτερική ομορφιά είναι κάτι το εφήμερο. Ο χρόνος αφήνει τα σημάδια του σε κάθε άνθρωπος ( ή σχεδόν σε όλους ). Δεν μπορεί κανείς να κάνει, επίσης, εμπόρευμα το σώμα του. Τι να κάνουμε?? Με αυτό τον τρόπο χάνει την αξιοπρέπειά του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Η εξωτερική ομορφιά είναι κάτι το εφήμερο. Ο χρόνος αφήνει τα σημάδια του σε κάθε άνθρωπος ( ή σχεδόν σε όλους ). Δεν μπορεί κανείς να κάνει, επίσης, εμπόρευμα το σώμα του. Τι να κάνουμε?? Με αυτό τον τρόπο χάνει την αξιοπρέπειά του...
Συμφωνώ. Με το μόντελινγκ, κατα κάποιο τρόπο, πουλάς το σώμα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
...εδώ σε άλλα επαγγέλματα για καριέρα και χρήμα "πουλάνε" σημαντικότερα πράγματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
...εδώ σε άλλα επαγγέλματα για καριέρα και χρήμα "πουλάνε" σημαντικότερα πράγματα....
Σαν τι; Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό απο τον ίδιο σου τον εαυτό; Θα μου πέιτε η οικογένεια, αλλά αν δεν είσαι εσύ καλά, θα είναι η οικογένεια και γενικότερα, οι άνθρωποι που είναι κομμάτια του εαυτού σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top