Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,452 εγγεγραμμένα μέλη και 2,396,066 μηνύματα σε 74,345 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 630 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο μάθημα φοβάστε περισσότερο για του χρόνου;

Sulfur

Μαθητής Β' λυκείου

H Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H Sulfur έγραψε στις 21:58, 24-06-09:

μαθηματικα+φυσικη ωχ ωχ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Andromeda~~

Μαθητής Γ' λυκείου

H Andromeda~~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Andromeda~~ έγραψε στις 13:34, 30-06-09:

Βιολογία γιατί έχω ένα τόσο δα μικρό προβληματάκι με το όλο θέμα της παπαγαλίας..Γενικά δυσκολεύομαι ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ntina92 (Ντινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H ntina92 έγραψε στις 17:36, 03-07-09:

Μαθηματικά κατεύθυνσης. Οσο καλός και να είσαι πάντα μπορεί να την πατήσεις σε κάποια παγίδα. Και στο συγκεκριμένο μάθημα πέφτουν πολλές. Επίσης γενικότερα φοβάμαι τις ερωτήσεις θεωρίας. Προτιμώ να λύνω ασκήσεις παρά να ρισκάρω σε σωστά-λάθος και πολλαπλής επιλογής. :xixi:
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 18:17, 03-07-09:

Μαθηματικά γενικής.Δεν κάνω πλάκα.Πάντα τα εύκολα με φοβίζουν πιο πολύ.
Παράθεση

kristie01

Φοιτητής

H kristie01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H kristie01 έγραψε στις 23:07, 03-07-09:

εγω φοβαμαι ποιο πολυ...λατινικα.. και καπως αρχαια που ειναι κ βαρυτητας!
Παράθεση

nansu

Φοιτητής

H nansu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H nansu έγραψε στις 00:32, 04-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από lunatic ftw
Λοιπον χημεια ειναι γελοια.
Βιολογια απλα εχει πολυ παπαγαλια.
Φυσικη παλευεται.
Τωρα τα μαθηματικα ειναι ενας γριφος(δυσκολος)
φιλε η χημεια ειναι γελοια για τους γελοιους...και η βιολογια δεν ειναι μονο παπαγαλια.σου μιλαει ατομο που εγραψε χημεια και μαθηματικα 20 ενω βιολογια 19.Αν δε στρωθεις τιποτα δεν ειναι γελοιο.Αυτες τις βλακειες λενε οι καθηγητες και τα παιδια δε διαβαζουν.Το πιο δυσκολο ειναι η φυσικη και οχι τα μαθηματικα.Εγω εγραψα 18.Αν διαβαζεις συστηματικα το 13 μπορεις να το πιασεις στα μαθηματικα.Απο κει και περα δεν ειναι απλα γριφος...ειναι γλωσσα,ειναι τεχνη...μονο αν τα κατεχεις βαθια γραφεις
Παράθεση

κωστακης

Φοιτητής

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 598 μηνύματα.

O κωστακης έγραψε στις 00:36, 04-07-09:

ενα μαθημα θα σας πω να τρεμετε ΦΥΣΙΚΗ
Παράθεση

nansu

Φοιτητής

H nansu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H nansu έγραψε στις 00:37, 04-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από rammstein92
κοιταχτε ολα τα μα8ηματα εχουν το περι8ωριο λα8ους στο τελος...αλλα προσωπικος μου φοβος ειναι τα μα8ηματικα και η εκ8εση....αν και ειμαι καλη,οπως μ λενε τουλαχιστον,ποτε δεν 3ερεις οταν βλεπεις με φιλολογους.Τα μα8ηματικα ειναι πικρη ιστορια...επειτα βιολογια κατ. φοβαμαι μηπως δεν 8υμαμαι κατι καλα....τωρα φυσικες και χημεια....παλευονται....για ολα ανησυχω αλλα μα8ηματικα κ εκ8εση...αχχχχ
εγω εκθεση β και γ λυκειου εγραφα παντα πανω απο 19.Μαλιστα αλλαξα 3 φορες φροντιστηριο γιατι νομιζα οτι με δουλευουν και παντα τα ιδια.Ακομα και στο σχολειο με 2 διαφορετικους καθηγητες.Ολοι μου ελεγαν πως εχω ταλεντο.Ε,λοιπον εγραψα πανελληνιες 16,2.Δε λεω καλος βαθμος.Ομως δε συγκρινεται ε τα 18αρια που χτυπηαν πολλοι.Κι αν φανταστεις πως μαθηματικα κατευθυνσης,γενικης και χημεια εγραψα 100 μαλλον αυτο το 16,2 μου κομματιασε τις ελπιδες για μια καλη σχολη.Γι'αυτο μην ακους κανεναν.Κλεισε τα αυτια και προσπαθησε να βελτιωθεις μονη σου
Παράθεση

κωστακης

Φοιτητής

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 598 μηνύματα.

O κωστακης έγραψε στις 00:40, 04-07-09:

και εγω εκθεση εγραφα 16+ πανελληνιες 13.5 νανσυ ποσα μορια εβγαλες?που θες?
Παράθεση

Marilenaki! (Μαριλένα....)

Φοιτητής

H Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H Marilenaki! έγραψε στις 14:55, 04-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από koulis
και εγω εκθεση εγραφα 16+ πανελληνιες 13.5 νανσυ ποσα μορια εβγαλες?που θες?

φοβομουν μαθ.κατεύθυνσης...........
Παράθεση

Pavlitos (Παύλος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 683 μηνύματα.

O Pavlitos έγραψε στις 15:56, 04-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Marilenaki!
φοβομουν μαθ.κατεύθυνσης...........
Και πόσο έγραψες;
Παράθεση

nikos88 (ALB)

Φοιτητής

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 64 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

O nikos88 έγραψε στις 15:59, 04-07-09:

Μαθ.κατ. !!!!και εγραψα 11.2
φυσ.κατ !!!και εγαψα 13.9
Παράθεση

vasoyla

Φοιτητής

H vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H vasoyla έγραψε στις 12:16, 01-08-09:

Δεν μπορω να πω πως φοβαμαι καποιο περισσοτερο αλλα ειναι αληθεια οτι με προβληματιζει λιγο περισσοτερο η φυσικη και λιγο η βιολογια γιατι εχω ακουσει οτι ειναι λιγο δυσκολη.
Παράθεση

constantinekots (Κωστας)

Φοιτητής

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.

O constantinekots έγραψε στις 12:33, 01-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από koulis
ενα μαθημα θα σας πω να τρεμετε ΦΥΣΙΚΗ

Γιατι;; Η αληθεια ειναι οτι ειναι μαθημα που θελει γερα νεύρα, αλλα με μια καλη προετοιμασία γραφεις τουλάχιστον 16.
Παράθεση

Loukas57

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Loukas57 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Loukas57 έγραψε στις 15:29, 01-08-09:

Φυσική...απλά φυσική....
Παράθεση

superman

Μαθητής Β' λυκείου

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 567 μηνύματα.

O superman έγραψε στις 15:30, 01-08-09:

Εκθεση....
Παράθεση

Panagiota1508 (Παναγιωτα-Μαρτινα)

Φοιτητής

H Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Panagiota1508 Give me reason.. έγραψε στις 16:16, 15-08-09:

φυσικη ρε παιδια..δεν παλευεται..:papas::punch:
οσο καλος και να εισαι στα μαθηματικα παντα σε δυσκολευει η ατιμη,ποτε δεν μπορεις να πεις οτι την κατεχεις.
Παράθεση

anna_md (αννα)

Φοιτητής

H αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H anna_md έγραψε στις 16:25, 15-08-09:

Εγω φοβομουν πολυ μαθηματικα κατ απο την αρχη .... υπαρχουν απειρες ασκησεις:s
οπως ηταν αναμενωμενο δεν εγραψα (γυρω στο 11)

Στη φυσικη τα πραγματα δεν ειναι ετσι...εαν διαβαζεις συστηματικα και λυσεις πολλες ασκησεις....:no1:
Παράθεση

ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ

Μαθητής Γ' λυκείου

H ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ έγραψε στις 11:38, 20-08-09:

θα συμφωνισω απολυτα
τα μαθηματικα αν τα διαβασεις και λιγο παραπανω κατι γινεται ενω φυσικη απαισια δυσκολη
-----------------------------------------
μ'αρεσε πολυ το πρωτο εικονοδιο που εβαλες δειχνει ακριβως την κατασταση στην οποια βρισκομαι με την φυσικη
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,291 μηνύματα.

H Krou έγραψε στις 17:47, 20-08-09:

το αντιθετο ακριβως ειπατε πως συμφωνεις;
Παράθεση

ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ

Μαθητής Γ' λυκείου

H ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ έγραψε στις 18:33, 20-08-09:

σε αλλο ηθελα να απαντησω και εγινε λαθος
Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 617 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 22:53, 20-08-09:

Για τις αρχες οικονομικης θεωριας πιστευετε πως παιζει μεγαλο ρολο το φροντηστηριο η μπορει καποιος να γραψει μονος του ευκολα 20?
Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 10:41, 21-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από annmary
παιδια επειδη βλεπω πολυς φοβος για μαθηματικα...χαλαρωστε...οπως ελεγε κ ο καθηγητης μου στο σχολειο αλλα κ αυτος που μου εκανε ιδιαιτερα...θελει δουλεια...απλα οσες περισσοτερες ασκησεις κανεις τοοοοσο μεγαλυτερη εξοικειωση εχεις...δεν ειναι τοοσο δυσκολα..απλα εχει πολλες ασκησεις..προσωπικα θεωρια δεν μαθαινα ιδιαιτερα μες την χρονια, την αφησα για το τελος...ασχολουμουνα κυριως με ασκησεις...και η αποδοση μου ηταν 100 στιν πανελλαδικεσ!
φετος που εβαλαν τις γελοιοτητες,οι βαθμοι ανεβηκαν.

αλλες χρονιες αριστα ηταν το 18 πανελληνιως.
Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε στις 23:34, 25-08-09:

Κι εγώ τα μαθηματικά φοβάμαι... Ειδικά με τη φετινή άνοδο όλων σχεδόν των σχολών, του χρόνου θα μας πετσοκόψουν. Γενικά του χρόνου θα πέσουν πολύ δύσκολα.
Παράθεση

petran_r21

Διάσημο Μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 617 μηνύματα.

O petran_r21 έγραψε στις 10:03, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Κι εγώ τα μαθηματικά φοβάμαι... Ειδικά με τη φετινή άνοδο όλων σχεδόν των σχολών, του χρόνου θα μας πετσοκόψουν. Γενικά του χρόνου θα πέσουν πολύ δύσκολα.
Nαι αλλα θα πεσουν και οι βασεις πολυ
Παράθεση

blacksheep (ΓιαννηςΤουφεξης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O blacksheep έγραψε στις 10:55, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kansas Rocks!
Kατ'αρχας,μην καθοριζετε τις βασεις του χρονου με τις φετινες
οι βασεις εξαρτωνται μονο απο τα θεματα που θα δωσουμε
ενας καλος μαθητης γραφει 19,8 οταν ειναι ευκολα και 19,3 οταν ειναι δυσκολα και περναει στη σχολη που θελει
για αυτο μην κανετε εικασιες
Παράθεση

MONTA (Chris)

Φοιτητής

Ο Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O MONTA Η ζωη ειναι μια τεραστια πλακα... έγραψε στις 11:16, 26-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από petran_r21
Για τις αρχες οικονομικης θεωριας πιστευετε πως παιζει μεγαλο ρολο το φροντηστηριο η μπορει καποιος να γραψει μονος του ευκολα 20?
Εγω πιστευω χρειαζεται το φροντηστηριο..πρεπει να εχεις εναν να σε "καθοδηγει" ,να σε ελεγχει..
Παράθεση

Vagg (Βαγγελιτσα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H Vagg έγραψε στις 15:42, 28-08-09:

συμφωνω...παντα χρειαζεται καποιος διπλα σου,πιο εμπειρος...θα εισαι πιστευω και πιο καθησυχασμενος ετσι παρα οταν διαβαζεις μονος/η.τωρα..οσο για τις βασεις..οντως κανεις δεν ξερει...:iagree:
Παράθεση

vasoyla

Φοιτητής

H vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.

H vasoyla έγραψε στις 16:00, 28-08-09:

Μονο την φυσικη........
Παράθεση

flo0ra (Φλωρα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H flo0ra έγραψε στις 16:03, 28-08-09:

Εγω παιδια φοβαμαι πολυ την φυσικη.Η πορια μου ηταν σταθερα καθοδικη απο το γυμνασιο ως τωρα και λεω φετος να κανω 1 ωριτσα την εβδομαδα φροντιστηριο για να μπορεσω να κρατηθω σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο.Τι λετε αξιζει 'η να στρωθω μηπως τα καταφερω μονη μου? =/
Παράθεση

superman

Μαθητής Β' λυκείου

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 567 μηνύματα.

O superman έγραψε στις 16:33, 28-08-09:

πιστευω πως κατι πρεπει να κανεις περα του σχολειου
Παράθεση

Vagg (Βαγγελιτσα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.

H Vagg έγραψε στις 23:25, 28-08-09:

ναι και μενα αυτη ειναι η αποψη μου..εφοσον δηλαδη δεν νιωθεις και σιγουρια καλο ειναι να κανεις λιγο..
Παράθεση

JaneWin

Διάσημο Μέλος

H JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 826 μηνύματα.

H JaneWin έγραψε στις 16:49, 24-11-10:

Έκθεση
Φυσική Κατ
Μαθηματικά Κατ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lacta144 (Μαρία-Ειρήνη)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Lacta144 έγραψε στις 13:49, 04-01-11:

Μαθηματικά κατεύθυνσης...Δεν τα πάω καθόλου...!
Μα γιατί η θετική να μην έχει μόνο χημεία κ βιολογία...??
Η αναλυτική γεωμετρία που κάνουμε φέτος είναι απλά απαίσια και εκτός αυτού δεν μπορώ να καταλάβω σε ποια σχολή που έχει να κάνει με την υγεια μπορεί να χρησιμεύσει.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

natasoula... (Νατάσα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) . Έχει γράψει 1,493 μηνύματα.

H natasoula... έγραψε στις 12:10, 20-03-11:

Ακριβως!Τα φετινα μαθηματικα κατευθυνσης ειναι αισχος...Και μην το ψαχνεις,δεν θα σου χρησιμευσουν στις επιστημες υγειας...Απλα ετσι ειναι το συστημα...!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 12:12, 20-03-11:

Εκθεση
Παράθεση

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 739 μηνύματα.

O Σοφιστής έγραψε στις 22:04, 12-04-11:

Ρε παιδιά θα ήθελα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να μας συμβουλεύσετε εσείς της Γ' που δίνετε φέτος σχετικά με τα Μαθηματικά. Είναι τόσο δύσκολα όσο λένε όλοι;;;
Δηλαδή μιας και έβγαλα την ύλη της Β και πριν αρχίσω τις επαναληπτικές ασκήσεις έκανα ένα 2ωρο Μιγαδικούς και πραγματικά μου φάνηκαν εύκολοι...
ΔΛΔ δεν υπήρχε κάτι που να απορήσω..Τί να πω..Πάντως από τα φετινά το μόνο που με δυσκόλεψε ήταν τα διανύσματα..Ούτε η μεταφορική κίνηση ράβδου στη Φυσική (που πραγματικά όλοι είχαν πάθει 'κατάθλιψη' μ'αυτό το κεφάλαιο), ούτε οι Κωνικές (τουλάχιστον όσο περίμενα), ούτε η Le Chatelier..Φυσικά τα του χρόνου είναι άλλο καπέλο όμως είμαι αισιόδοξος.
Και σήμερα μας είπε η καθ.των Μαθ Κατ στο σχολείο:
Παιδιά του χρόνου θα δείτε ότι όταν θα μπείτε στην Ανάλυση δεν θα φτάνει το διάβασμα χωρίς το μαθηματικό μυαλό!!!
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 22:09, 12-04-11:

Eγω που ειμαι Β Λυκειου και εχουμε ξεκινησει Γ' Λυκειου Μαθηματικα Κατευθυνσης απο τον Νοεμβρη και τωρα ειμαστε στην παραγωγο,μπορω να πω πως δεν ειναι κατι τραγικο.Αν δεν εχεις κενα απο προηγουμενες ταξεις με στρωσιμο ολα ειναι εφικτα.ΟΚ,δεν κανουμε και τιποτα too much φετος αλλα μπορω να πω πως δεν δυσκολευτηκα καθολου.Τα παιδια της Γ' παντως λιωνουν στις ασκησεις.
Εχουν 5 ντοσιε απο 150 σελιδες το καθενα.:S
Παράθεση

Σοφιστής (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 739 μηνύματα.

O Σοφιστής έγραψε στις 22:19, 12-04-11:

'Τα παιδια της Γ' παντως λιωνουν στις ασκησεις.
Εχουν 5 ντοσιε απο 150 σελιδες το καθενα'

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν γεμίσω 5, 15 ή και 105 ντοσιέ..Το ζήτημα είναι να τα κατανοώ εις βάθος έτσι ώστε να μπορώ να ανταπεξέλθω στις πανελλήνιες τόσο καλά όσο στη Χημεία, Βιολογία κτλ. Τώρα επειδή ακούω ότι το 4ο θέμα είναι εντελώς εκτός από την ύλη των ασκήσεων που συμπεριλαμβάνεται στο σχολικό έχω τρομάξει κάπως.Φυσικά είμαι διατεθειμένος να ξεπατωθώ στο διάβασμα ( όπως και τώρα..) αλλά θέλω να έχω και κάποια σιγουριά. Ποτέ δε μου άρεσε να προχωρώ στα τυφλά και ειδικότερα στα Μαθηματικά θέλω να επιτύχω. Έτσι για προσωπικές φιλοδοξίες. (Αλλά και επειδή της Γ μου αρέσουν πολύ..)
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 22:39, 12-04-11:

Οι ασκησεις του βιβλιο δεν αξιζουν σε σχεση με τι βαζουν αυτοι.Και μιλαμε οτι τα λεει ανθρωπος ο οποιος ζει για τα μαθηματικα.Δεν κοιμαται και λυνει ασκησεις πρωι-βραδι.
Παντως αν ξεσκιστεις δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Και φυσικα παιζει ρολο και ενας καλος καθηγητης.Δεν ειναι τιποτα παντως.Ακομα και το 4ο θεμα,αν εισαι πληρως προετοιμασμενος,θα το βγαλεις.
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διδακτορικός

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 22:44, 12-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Σοφιστής
'Τα παιδια της Γ' παντως λιωνουν στις ασκησεις.
Εχουν 5 ντοσιε απο 150 σελιδες το καθενα'

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν γεμίσω 5, 15 ή και 105 ντοσιέ..Το ζήτημα είναι να τα κατανοώ εις βάθος έτσι ώστε να μπορώ να ανταπεξέλθω στις πανελλήνιες τόσο καλά όσο στη Χημεία, Βιολογία κτλ. Τώρα επειδή ακούω ότι το 4ο θέμα είναι εντελώς εκτός από την ύλη των ασκήσεων που συμπεριλαμβάνεται στο σχολικό έχω τρομάξει κάπως.Φυσικά είμαι διατεθειμένος να ξεπατωθώ στο διάβασμα ( όπως και τώρα..) αλλά θέλω να έχω και κάποια σιγουριά. Ποτέ δε μου άρεσε να προχωρώ στα τυφλά και ειδικότερα στα Μαθηματικά θέλω να επιτύχω. Έτσι για προσωπικές φιλοδοξίες. (Αλλά και επειδή της Γ μου αρέσουν πολύ..)
το 4ο θεμα συνηθως δεν εχει να κανει με του βιβλιου τις ασκησεις. πιστευω πως μονο απο το βιβλιο (αν το ξεζουμισεις) πας το πολυ για ενα 16(αν και αυτο εξαρταται και απο αλλα πραγματα) Τωρα το κακο με τα μαθηματικα ειναι οτι οσες ασκησεις και να κανεις παντα μπορει να πεσει κατι που δε το εχεις ξαναδει οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις , ειναι να λυσεις οσες περισσοτερες μπορεις.
Καλη επιτυχια !
Παράθεση

Orient. (Όρι)

Φοιτητής

H Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 522 μηνύματα.

H Orient. πάλι εδώ έγραψε στις 13:21, 25-12-11:

Μαθηματικά
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Φοιτητής

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωλογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:02, 25-12-11:

μαθηματικα :/
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 15:32, 25-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Bemanos
το 4ο θεμα συνηθως δεν εχει να κανει με του βιβλιου τις ασκησεις. πιστευω πως μονο απο το βιβλιο (αν το ξεζουμισεις) πας το πολυ για ενα 16(αν και αυτο εξαρταται και απο αλλα πραγματα) Τωρα το κακο με τα μαθηματικα ειναι οτι οσες ασκησεις και να κανεις παντα μπορει να πεσει κατι που δε το εχεις ξαναδει οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις , ειναι να λυσεις οσες περισσοτερες μπορεις.
Καλη επιτυχια !
η γενική αρχή βέβαια είναι ότι αν έχεις λιώσει λίγο Μπάρλα και ΕΜΕ πας για 19+ ό,τι και να λέμε.
Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,726 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 16:40, 25-12-11:

Τι ακριβως εννοεις με αυτο για την ΕΜΕ???
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 5,783 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 16:44, 25-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλιτα
Τι ακριβως εννοεις με αυτο για την ΕΜΕ???
ε ξέρω γω καμιά άσκηση από το site τους μη μου πει και κανένας ότι τα του βοηθήματος δεν επαρκούν. Αν και για μένα και ο Μπάρλας μόνος του είναι gg. τώρα τα άλλα, θέματα του καθενός είναι.
Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Χημείας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,726 μηνύματα.

H Χαρουλιτα έγραψε στις 16:48, 25-12-11:

http://www.hms.gr/taxonomy/term/7%2C79
Aυτο εννοεις???
Αν οχι στειλε μου το αντιστοιχο link!!!
Παράθεση

vassilis498

Φοιτητής

O vassilis498 έγραψε στις 16:55, 25-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλιτα
http://www.hms.gr/taxonomy/term/7%2C79
Aυτο εννοεις???
Αν οχι στειλε μου το αντιστοιχο link!!!
ναι αυτές εννοώ
Παράθεση

Χαρουλιτα

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Χαρουλιτα έγραψε στις 16:58, 25-12-11:

Oκ! Σε ευχαριστω! Εγω αυτες σκοπευω να τις κανω απο Μαρτιο στις επαναληψεις αφου ειναι επαναληπτικες!!!
Παράθεση

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

H Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H maniavas έγραψε στις 20:16, 25-04-12:

Τα Μαθηματικά
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους