«Επιτυχόντες» και «Ανεπιτυχόντες» στις Πανελλήνιες Εξετάσεις

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
δεν ειναι τοσο απλο. μια γενικη ταλαιπωρια ειναι.
Ναι σιγουρα αλλα αξιζει τον κοπο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Από τη στιγμή που οι γονείς μου τα βγάζουν πέρα δύσκολα και με λένε ότι φέτος που θα δώσω πρέπει να περάσω και μάλιστα Θεσσαλονίκη δε νομίζω ότι έχω άλλη επιλογή:)

Μπορεις να περασεις στην πολη που θες,και αμα δεν εχεις λεφτα για τα ενοικια,να βρεις μια δουλεια ωστε να συμπληρωνεις.Λυσεις υπαρχουν,θεληση ομως για να τις πραγματωσεις? :hmm:
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπορεις να περασεις στην πολη που θες,και αμα δεν εχεις λεφτα για τα ενοικια,να βρεις μια δουλεια ωστε να συμπληρωνεις.Λυσεις υπαρχουν,θεληση ομως για να τις πραγματωσεις? :hmm:
:)
Και στην εποχή που ζούμε είναι πανεύκολο πιστεύεις να βρεις δουλειά για να μπορέσεις να δουλέψεις σε άλλη πόλη.
Όπως και να χει πάντως εγώ ξέρω ότι πρέπει να περάσω Θεσσαλονίκη και αν αυτό δεν γίνει θα πρέπει να ξαναδώσω και οι γονείς μου θα στεναχωρηθούν γιατί πήγε τζάμπα κόπος όλη τη χρονιά και γιατί τα βγάζαν πέρα με 1000 ζόρια για να με στείλουν φροντιστήριο. Οπότε δεν έχω άλλη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Και στην εποχή που ζούμε είναι πανεύκολο πιστεύεις να βρεις δουλειά για να μπορέσεις να δουλέψεις σε άλλη πόλη.
Όπως και να χει πάντως εγώ ξέρω ότι πρέπει να περάσω Θεσσαλονίκη και αν αυτό δεν γίνει θα πρέπει να ξαναδώσω και οι γονείς μου θα στεναχωρηθούν γιατί πήγε τζάμπα κόπος όλη τη χρονιά και γιατί τα βγάζαν πέρα με 1000 ζόρια για να με στείλουν φροντιστήριο. Οπότε δεν έχω άλλη επιλογή.

Σε λιγο οι υποψηφιοι θα περνανε και στις σχολες που θελουν οι γονεις τους:)
(οχι οτι δεν γινεται,αλλα λεμε τωρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στον αγωνα των πανελληνιων καλως ή κακως ολοι θα αποτυχουμε ακομα και αν "επιτυχουμε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σε λιγο οι υποψηφιοι θα περνανε και στις σχολες που θελουν οι γονεις τους:)
(οχι οτι δεν γινεται,αλλα λεμε τωρα)
Άλλα λέω άλλα καταλαβαίνεις. Οι τρείς σχολές που θέλω είναι Θεσσαλονίκη και πρέπει να περάσω εδώ. Αν εσύ έχεις τη δυνατότητα να πας σε άλλη πόλη από εκεί που μένεις μπράβο. Και αν αυτό το λες για μένα όχι οι γονείς μου δεν με έχουν πει καμιά φορά σε ποια σχολή να πάω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Μπορεις να περασεις στην πολη που θες,και αμα δεν εχεις λεφτα για τα ενοικια,να βρεις μια δουλεια ωστε να συμπληρωνεις.Λυσεις υπαρχουν,θεληση ομως για να τις πραγματωσεις? :hmm:
:)

Εσυ τι απο τα 2 εχεις κανει και το προτεινεις ειτε ξεχωριστα ειτε ταυτοχρονα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εξετάσεις είναι. Υπάρχουν επιτυχίες και αποτυχίες. Πώς να το κάνουμε;
Το γεγονός, όμως, ότι κάποιος έβγαλε πολλά μόρια, π.χ., δεν προδιαγράφει επιτυχίες στην μετέπειτα ζωή του. Όλα σχετίζονται με τον χαρακτήρα μας, και τη θέλησή μας για ανέλιξη. Η επιτυχία, δηλαδή, στις Πανελλήνιες, δε σημαίνει και πολλά για το «μετά». Απλώς, είναι ένας από τους πολλούς αγώνες που δώσαμε/θα δώσουμε στη ζωή μας. Εξ άλλου, ας μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και η 2η ευκαιρία. Τίποτα δεν είναι τελεσίδικο. Σιγά. Θέληση, όρεξη (και χρήμα) να υπάρχει, και το συγκεκριμένο εύκολα διορθώνεται. Το θέμα είναι να μην είμαστε μίζεροι, και να μη βλέπουμε μόνο την άσχημη πλευρά των πραγμάτων.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Guest854551 Πολύ ωραία αυτά που λες και πραγματικά συμφωνώ!
Εγώ ανήκω και στις δύο κατηγορίες, και ας το εξηγήσω αυτό!
Είχα στόχο μια σχολή, αλλά δεν ήμουν και τρελαμένη, δλδ ααα εκεί θέλω και θα βάλω τα δυνατά μου και θα προσπαθήσω κλπ κλπ, άργησα να καταλάβω και πως πλησιάζουν οι πανελλαδικές, και ΣΟΒΑΡΌ διάβασμα έκανα από Δεκέμβριο και μετά!
Αλλά είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα, μπορεί για κάποιους να μην τα πήγα καλά, αλλά για εμένα τα πήγα και αυτό μετράει για εμένα,από ότι βλέπω μπαίνω και άνετα στην δεύτερη επιλογή που είχα και είμαι οκ με αυτό!
Εκείνο όμως που με έσκασε κάπως, και με στεναχώρησε είναι οι συγγενείς! Και ποιο πολύ θείοι και θείες που έχουν και αυτοί παιδιά που έδιναν πανελλαδικές!
Μόλις βγήκαν τα αποτελέσματα τα τηλέφωνα πήραν φωτιά,για να μάθουν πως τα πήγα και να πουν και αυτοί πως τα πήγαν τα παιδιά τους!
Η συζήτηση η εξής:
-Πως τα πήγες κορίτσι μου?
-καλά
-Ε να πόσο έβγαλες δλδ?
-Τόσο
-Α, ε καλά είναι, η ξαδέρφη/ος σου ή ο γιος/κόρη της γειτόνισσας έβγαλε τόσο!!!!!!
-Μπράβο τα παιδιά, μπράβο...
-Άντε κοπέλα μου αν περνάς εκεί που θες δεν πειράζει!
-ναι, ξέρω...
-Και μη σκας μπορείς να δώσεις και του χρόνου, σίίίίίίγα!
-ναι..
-Άντε να σε αφήσω τώρα, χαιρετίσματα δώσε στη μαμά και στο μπαμπά!
-καλά...
τουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυτ!

Αυτό που με εκνευρίζει είναι το υφάκι!!!! Και να το δω και λίγο εγωιστικά ρε παιδιά? Στο κάτω κάτω οι συγκεκριμένοι συγγενείς που μου το έκαναν αυτό έστελναν τα ξαδέρφια μου φροντιστήρια 10 ώρες την ημέρα και τα σουκου, όπως επίσης σε γιορτές και αργίες πλάκωναν τα παιδιά τους σε ιδιαίτερα, και καλά έκαναν μπράβο τους,αλλά μη καμαρώνεις για τα κατορθώματα του παιδιού σου με τέτοιο ύφος σε ένα παιδί που δεν είχε ΚΑΜΊΑ βοήθεια,ούτε από φροντιστήρια, ούτε από ιδιαίτερα, ούτε από πουθενά, που διάβαζε μόνο του, γιατί αν τα δικά τους τα παιδιά έκαναν πχ 3 ώρες στο φροντιστήριο να καταλάβουν κάτι εγώ έκανα τρεις μέρες,να είμαι άυπνη, να κλαίω από τα νεύρα μου, πραγματικά να μην καταλαβαίνω τι διαβάζω και παρόλα αυτά κανένας να μην μπορεί να με βοηθήσει!!!
Απλά ένιωσα θαρρείς και είμαι κανά παραπεταμένο :/
Αυτό με στεναχώρησε, κατά τα άλλα είμαι ευχαριστημένη με ότι κατάφερα και ας ήταν για κάποιους λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
^Κοίταξε ZoeXal, είναι πολύ κλασική περίπτωση αυτή η κακεντρέχεια μερικών συγγενών και γνωστών προκειμένου να αναδείξουν τα δικά τους "πετυχημένα" βλαστάρια. Και αν δεν ήσουν εσύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα, ακόμα περισσότερα θα έλεγαν.

Απλά μη δίνεις σημασία. Αλίμονο αν το αποτέλεσμα των πανελληνίων κρίνεται από την κάθε θείτσα που έβαλε ένα παιδί στο πανεπιστήμιο και χαίρεται κι όχι από σένα την ίδια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Πλέον το έχω ξεπεράσει, δεν με νοιάζει στο ελάχιστο, αλλά όταν έγινε όντως στεναχωρήθηκα, και για εμένα αλλά και για τους γονείς μου, γιατί κατευθείαν οι καημένοι, καλά τα πήγες, και έκανες την προσπάθεια σου,ήμασταν λίγο ζορισμένοι φέτος,του χρόνου αν δεις ότι δεν σε γεμίζει ξανάδίνεις και θα βοηθήσουμε και εμείς! Ε και εμένα κάτι τέτοια με χτυπάνε στο φιλότιμο, πάρε ένα μαχαίρι και βάλτο στο στέρνο μου!

Τώρα όμως οκ, κοιτάω να μην τα σκέφτομαι αυτά, έχουν περάσει και δεν έχουν νόημα στο κάτω-κάτω!!! Κρατάω και αυτό που μου είπε και ο μπαμπάς μου "Τι στο διάολο? όλοι γιατροί και δικηγόροι θα γίνουμε?"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
χαχαχαχ zeoxal ολοι ετσι ειναι... απλα γραφτους. Εφοσον διαβαζες μονη και χωρις φροντ. σημαινει οτι εχεις τις δυνατοτητες και οποτε γουσταρεις ξαναδινεις και τους γ@μας.

Αλλα σε οποιον εχει περασει την βαση φυσικομαθηματικα καλο θα ηταν να δινει μια αποστομοτικη απαντηση στους συγγενεις που τα καμαρια τους γραψαν 16000+ με 20αρια σε μαθηματα τυπου αοδε :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
    • *
  • Φορτώνει...
Top