Εμφανισιακή απόρριψη φαγητού

Εμφανισιακή απόρριψη φαγητού σε πρώτη γνωριμία
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ναι αλλά αλλο να το κάνεις εσυ και αλλο να στο φερει ο άλλο ςετσι και αν μην το εχεις ξαναδοκιμασει ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ανάλογα τη γεύση, αλλά υπάρχουν φορές που δίνω πολύ βάση στην εμφάνιση και άλλες που όχι.
πχ να δείτε πως γίνεται το φαγητό μες το πιάτο [μπιφτέκια με πουρέ] όταν διαλύω τα μπιφτέκια και τα ανακατέβω με τον πουρε :D
γιαμ γιαμ :D



Γιατί παιδί μου το κάνεις νιανια το φαγητό?
Ο πέτρος θα είναι η χαρά της λάτζας, φανταστείτε τον να πρέπει να σερβίρει κόσμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Πολλές φορές μου έχει τύχει να μην δοκιμάσω ένα φαγητό μόνο και μόνο λόγω εμφάνισης!!!!Αλλα μπορώ να πώ πως περισσότερο με επηρεάζει η μυρωδιά ενός φαγητού!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν πτοούμαι... Πίστεψέ με, έχω φάει ΠΟΛΛΑ περίεργα πράγματα!
Βρε κινέζικο από stand σε κάποιο χωματόδρομο της Shanghai, δίπλα από σουβλάκια κατσαρίδας, βρε πάστα σοκολάτας με φύλλο χρυσού σε σίκι-μίκι εστιατόριο... απλά δε με νοιάζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εγώ δεν έχω κολλήματα στο τι θα δοκιμάσω από την εμφάνισή του, μάλιστα σπάνια με αηδιάζει κάτι φαγώσιμο όπως το βλέπω. Το άσχημο είναι όταν σε κάτι με αηδιάζει η γεύση του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Τις περισσοτερες φορες τα απορριπτω.........Αν πειναω ομως δεν καταλαβαινω τιποτα!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παλια δεν δοκιμαζα τπτ!! Με πολυ δυσκολια, και μονο αν ηξερα οτι ολα τα συστατικα του μου αρεσουν! Αλλα τελευταια εχω γινει πολυ πιο adventurous και ειμαι πολυ περηφανη γιαυτο! Ασε που εχω ανακαλυψει ενα σωρο καινουρια φαγητα που μου αρεσουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
NAI! Χαλαρά, απο εικόνα και μυρωδιά και μόνο, μπορώ να απορρίψω ενα φαγητό... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Τις περισσότερες φορές θέλω να ικανοποιώ περισσότερες από μία αισθήσεις (αυτή της γεύσης) και γι'αυτό ναι, και έχω απορρίψει φαγητό λόγω κακής εμφάνισης, αλλά και έχω φάει φαγητό λόγω καλής εμφάνισης. Άλλωστε το φαγητό, μια απόλαυση είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ναι το απορείπτω, είμαι πάααρααα πολλύ παράξενη με το θέμα δοκιμή πόσο μάλλων να είναι και χάλια εξωτερικά, ξέρω μα λέτε ρατσίστρια:P αλλα θεωρώ ότι πρέπει να έχει κάτι τίς για να με τραβήξει, αλλα γενικά δεν είμαι της δοκιμής σε νέες γέυσεις οπώτε λογικό είναι να ρίχνω βάρος και σε αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ειμαι παντοτε ετοιμη να δοκιμασω καινουργια πραγματα...
απο την εμφανιση μπορει να μην το απορριψω αλλα απο την μυρωδια σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άρα κάτι τέτοιο... δεν, ε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • suzhou.jpg
    suzhou.jpg
    99.6 KB · Εμφανίσεις: 280

Teo21

Νεοφερμένος

Ο Teo21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πιστεύω πως το 70-80% έχουν ήδη απορρίψει το φαγητό από την εμφάνιση του και μετά είναι προκατειλημμένοι και μπορούν να απορρίψουν και την γεύση του. Μια καλή συνταγή αποσκοπεί και στην καλή εμφάνιση που θα τραβήξει τον δοκιμαστή.https://www.stinkouzina.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βασικά όχι μόνο από την εμφάνιση, αλλά ακόμα και από τα συστατικά μπορεί να απορρίψω κάτι ευθύς εξ αρχής... Αν ας πούμε μου πουν ότι έχει μέσα γιαούρτι ή ψάρι σε κάποια μορφή (αντζούγιες, ιχ :S) ή κάτι άλλο από αυτά που δεν τρώω, δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση να το δοκιμάσω.
Το μόνο για το οποίο άλλαξα γνώμη, είναι το ιμαμ- την πρώτη φορά που το είδα σε πιάτο μου φάνηκε αίσχος. Μετά που το δοκίμασα, έγινε από τα αγαπημένα μου φαγητά- και γενικά οι μελιτζάνες. γιαμ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
μπιαχχχχ αποκλειετε να το φαω αν δεν εχει ωραια εμφανιση ασχετα αν μετα ισως κανω λαθος που δεν το φαω....και το ατιμο εχει ωραια γευσηηη...τοτε ειναι πολλη γκαντεμιααα.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
δεν παιζει να φαω , αν και το προβλημα με εμενα ειναι οτι δεν δοκιμαζω ευκολα φαγηταν και λεω ενα απλο ''δεν μ'αρεσει'' ενω δεν εχω δοκιμασει.....πιο συχνα αυτο συμβαινει παρα η κακη εμφανιση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
κανω τον σταυρο μου(:P) και δοκιμαζω ελαχιστο ακομη και αν η εμφανιση ειναι χαλια ποτε δεν ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω απο την εμφανιση ,σπανια..στο φαγητο η γευση παιζει πρωτο ρολο..οχι η εμφανιση..

για παραδειγμα οι ντοματες με αυγα νακατεμενα (καγιανα) μοιαζει σχεδον σαν ευκοίλια :P...χαλια εμφανιση..αλλα ειναι τελειο και πεντανοστιμο φαγητο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Όχι,γενικά δεν το κάνω...
Τώρα,αν είναι πολύ πολύ πολύ πολύ χάλια δεν ξέρω :confused: Μάλλον δεν θα το έτρωγα...
Το φαγητό που αναφέρει ο Άγγελος ας πούμε,δεν με ενοχλεί σαν εμφάνιση και το βρίσκω πεντανόστιμο!
Όλα είναι στο μυαλό μας :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
δεν κοιταω πολυ την εμφανιση αλλα τη μυρωδια...αν κατι μου μυριζει λιγο παραξενα δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση να το δοκιμασω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top