Βοηθήματα Μαθηματικών Προσανατολισμού

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά ήθελα να ρωτήσω εκτός από Μπάρλα τι προτείνετε να πάρω.Νάκη ή Παπαδάκη και γιατί?Για Γ λυκείου μιλάμε πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Παπαδάκη. Πολυετή εμπειρία στον χώρο της Β'/Βάθμιας εκπαίδευσης και καλύτερη διάρθρωση θεωρίας-ασκήσεων ανά θεματική ενότητα. Όλα τα φροντιστήρια, σχεδόν, αυτό το βοήθημα επιλέγουν να χρησιμοποιήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Παπαδάκης πολύ basic.
Αν θες να εμβαθυνεις ο νακης ειναι μονοδρομος,αλλη φιλοσοφια για ψαγμενους μαθητες.
Διαλεγεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Τα παιδια πιο πανω με καλυπτουν . Θα σου ελεγα να κοιταξεις και του Μαυριδη. Πηγαινε σε ενα βιβλιοπωλειο και ξεφυλλισε τα . Βεβαια σε καποιον θα μπορουσα να το προτεινω και το εξης : Θα σου προτεινα αντι να παρεις και αλλο βοηθημα μιας και του μπαρλα οι 2 τομοι ειναι αρκετα δυνατοι και εφοσον εχεις χρονο, να ασχοληθεις με ασκησεις καθηγητων απο διαφορα φοορυμ στα οποια οχι μονο ανεβαζουν ασκησεις με λυσεις αλλα και διαγωνισματα δικα τους απο σχολεια με λυσεις φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα παιδια πιο πανω με καλυπτουν . Θα σου ελεγα να κοιταξεις και του Μαυριδη. Πηγαινε σε ενα βιβλιοπωλειο και ξεφυλλισε τα . Βεβαια σε καποιον θα μπορουσα να το προτεινω και το εξης : Θα σου προτεινα αντι να παρεις και αλλο βοηθημα μιας και του μπαρλα οι 2 τομοι ειναι αρκετα δυνατοι και εφοσον εχεις χρονο, να ασχοληθεις με ασκησεις καθηγητων απο διαφορα φοορυμ στα οποια οχι μονο ανεβαζουν ασκησεις με λυσεις αλλα και διαγωνισματα δικα τους απο σχολεια με λυσεις φυσικα.

Εσύ όμως τι προτιμάς Νάκη ή Παπαδάκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Εσύ όμως τι προτιμάς Νάκη ή Παπαδάκη?
Δεν μπορω να σου πω με σιγουρια. Εγω ειχα μπαρλα και μας εδινε ασκησεις ο καθηγητης και απο παπαδακη και νακη. Εσυ πρεπει να δεις τι σου ταιριαζει. Εγω μπορω να γραψω οτι ο παπαδακης ειναι πιο γηινος και ο νακης πιο δυσκολος και εσενα να σου φανει το αντιθετο. Προσωπικα δεν θα εμπαινα στον κοπο να παρω και αλλο βοηθημα γιατι θα φορτωθω με βαρος και ειμαστε Νοεμβρη μηνα. Θα εψαχνα στο ιντερνετ να βρω απο καθηγητες.
Αν απο την αλλη επρεπε να επιλεξω θα διαλεγα παπαδακη. Αλλα υπαρχουν και αλλα νεα αξιολογα οπως της lisari team .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Εγώ πήρα του Μπάρλα αν και πιστεύω ότι είναι βαρετά έχουν πολύ καλές ασκήσεις.Βασικα στο σχολείο μου είπαν να πάρω αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Εγώ την πρώτη χρονιά που έδινα εξετάσεις έκανα μόνο Μπάρλα και δεν κατάλαβα τίποτα από μαθηματικά. Την δεύτερη φορά έκανα Παπαδάκη και για εμβάθυνση Μπάρλα. Πολύ οργανωμένα τα βιβλία του Παπαδάκη ( εξηγεί ωραία και περιποιημένα την θεωρία και τα λυμένα παραδείγματα) και αρκετές ασκήσεις του είναι αντιπροσωπευτικές των εξετάσεων θα έλεγα αλλά ισχύει το παραπάνω, από ένα σημείο και μετά είναι αρκετά basic οπότε ένας συνδυασμός Παπαδάκη/Μπάρλα ή Παπαδάκη/Νάκη είναι μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τα παιδια πιο πανω με καλυπτουν . Θα σου ελεγα να κοιταξεις και του Μαυριδη. Πηγαινε σε ενα βιβλιοπωλειο και ξεφυλλισε τα . Βεβαια σε καποιον θα μπορουσα να το προτεινω και το εξης : Θα σου προτεινα αντι να παρεις και αλλο βοηθημα μιας και του μπαρλα οι 2 τομοι ειναι αρκετα δυνατοι και εφοσον εχεις χρονο, να ασχοληθεις με ασκησεις καθηγητων απο διαφορα φοορυμ στα οποια οχι μονο ανεβαζουν ασκησεις με λυσεις αλλα και διαγωνισματα δικα τους απο σχολεια με λυσεις φυσικα.

Για όποιον θέλει ψαγμενιές στις ασκήσεις για πανελλήνιες, ο Μαυρίδης είναι η λύση. Ούτε Μπάρλας, ούτε Παπαδάκης, ούτε Νάκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MIRANTA2k17

Νεοφερμένος

Η MIRANTA2k17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Για όποιον θέλει ψαγμενιές στις ασκήσεις για πανελλήνιες, ο Μαυρίδης είναι η λύση. Ούτε Μπάρλας, ούτε Παπαδάκης, ούτε Νάκης.
Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα! Ο Νάκης ειναι δυνατος κατ 'εμε, αλλα τα βιβλια του Μαυριδη (αναφερομαι στις εκδοσεις του '16) ειναι πολυ μπροστα.
Βεβαια απευθυνονται σε μαθητες που ειτε κατεχουν το αντικειμενο, ειτε εχουν ηδη δουλεψει ενα πιο ''βασικο'' βοηθημα οπως αυτο του Παπαδακη και θελουν να εντρυφησουν ακομα περισσοτερο. Επισης, οι νεες του εκδοσεις ειναι ειδικα διαμορφωμενες με τετοιο τροπο ωστε να μην ξεφευγουν απο τα πλαισια του σχολικου και των πανελλαδικων, σε αντιθεση με τις παλαιοτερες εκδοσεις του συγκεκριμενου συγγραφεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά λίγο την γνώμη σας για 2ο βοήθημα.Για 1ο έχω Μπάρλα απλός θέλω το 'κάτι παραπάνω'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MIRANTA2k17

Νεοφερμένος

Η MIRANTA2k17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εξαρταται κατα ποσο κατεχεις το αθλημα .. Υποθετω πως εφοσον δουλευεις τον Μπαρλα και θελεις και κατι εξτρα εισαι σε πολυ καλο επιπεδο, οποτε θα σου προτεινα Μαυριδη ή Στεργιου-Νακη. Ο Παπαδακης ειναι πολυ καλος, ισως ο καλυτερος για βασικη μελετη καθως ειναι πολυ επεξηγηματικος, αλλα δεν συστηνεται για 2ο βοηθημα σε καμια περιπτωση. Αν παρεις του Μαυριδη φροντισε να προμηθευτεις την εκδοση του 2016+, καθως οι παλαιοτερες μπορουν να χαρακτηριστουν ξεπερασμενες αν λαβουμε υποψιν τα θεματα που μπαινουν στις πανελληνιες των τελευταιων ετων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα! Ο Νάκης ειναι δυνατος κατ 'εμε, αλλα τα βιβλια του Μαυριδη (αναφερομαι στις εκδοσεις του '16) ειναι πολυ μπροστα.
Βεβαια απευθυνονται σε μαθητες που ειτε κατεχουν το αντικειμενο, ειτε εχουν ηδη δουλεψει ενα πιο ''βασικο'' βοηθημα οπως αυτο του Παπαδακη και θελουν να εντρυφησουν ακομα περισσοτερο. Επισης, οι νεες του εκδοσεις ειναι ειδικα διαμορφωμενες με τετοιο τροπο ωστε να μην ξεφευγουν απο τα πλαισια του σχολικου και των πανελλαδικων, σε αντιθεση με τις παλαιοτερες εκδοσεις του συγκεκριμενου συγγραφεα!

Ποιανού συγγραφέα από τις εκδόσεις Μαυρίδη προτείνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρταται κατα ποσο κατεχεις το αθλημα .. Υποθετω πως εφοσον δουλευεις τον Μπαρλα και θελεις και κατι εξτρα εισαι σε πολυ καλο επιπεδο, οποτε θα σου προτεινα Μαυριδη ή Στεργιου-Νακη. Ο Παπαδακης ειναι πολυ καλος, ισως ο καλυτερος για βασικη μελετη καθως ειναι πολυ επεξηγηματικος, αλλα δεν συστηνεται για 2ο βοηθημα σε καμια περιπτωση. Αν παρεις του Μαυριδη φροντισε να προμηθευτεις την εκδοση του 2016+, καθως οι παλαιοτερες μπορουν να χαρακτηριστουν ξεπερασμενες αν λαβουμε υποψιν τα θεματα που μπαινουν στις πανελληνιες των τελευταιων ετων.

Από τις εκδόσεις Μαυρίδη ποιανου συγγραφέα προτείνεις. Μήπως μπορείς να μου στείλεις μερικές φωτογραφίες από τις ασκήσεις του αν έχεις το βοήθημα βέβαια

Ποιανού συγγραφέα από τις εκδόσεις Μαυρίδη προτείνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
μαυριδης οντως αξιζουν τοσο πολυ οι ασκησειςε του? ειχα ξεφυλλισει καποια στιγμη ενα τευχος.. απλα μου φανηκε οτι ειχε λιγες ασκσηεις και πολυ θεωρια και δεν ξερω αν θα ηθελα για δευτερο βοηθημα λιγες ασκησεις.. η πηρα λαθος εντυπωση?
και για σιγουρια αναφερεστε οταν λετε μαυριδη σ αυτο εδω ετσι?https://grafima.com.gr/βιβλία/μαθηματικά-γ΄-λυκείου-α-τόμος-2/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μαυριδης οντως αξιζουν τοσο πολυ οι ασκησειςε του? ειχα ξεφυλλισει καποια στιγμη ενα τευχος.. απλα μου φανηκε οτι ειχε λιγες ασκσηεις και πολυ θεωρια και δεν ξερω αν θα ηθελα για δευτερο βοηθημα λιγες ασκησεις.. η πηρα λαθος εντυπωση?
και για σιγουρια αναφερεστε οταν λετε μαυριδη σ αυτο εδω ετσι?https://grafima.com.gr/βιβλία/μαθηματικά-γ΄-λυκείου-α-τόμος-2/

Εντάξει νομίζω και ο Μπάρλας έχει λίγες ασκήσεις σε σχέση με Παπαδάκη και Νάκη αλλά όλοι τον προτιμούν για τις καλές ασκήσεις του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MIRANTA2k17

Νεοφερμένος

Η MIRANTA2k17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μαυριδης οντως αξιζουν τοσο πολυ οι ασκησειςε του? ειχα ξεφυλλισει καποια στιγμη ενα τευχος.. απλα μου φανηκε οτι ειχε λιγες ασκσηεις και πολυ θεωρια και δεν ξερω αν θα ηθελα για δευτερο βοηθημα λιγες ασκησεις.. η πηρα λαθος εντυπωση?
και για σιγουρια αναφερεστε οταν λετε μαυριδη σ αυτο εδω ετσι?https://grafima.com.gr/βιβλία/μαθηματικά-γ΄-λυκείου-α-τόμος-2/

Ναι σε αυτο το βοηθημα αναφερομαι.. Σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να χαρακτηριστουν λιγοστες οι ασκησεις του.
Επισης οι λυμενες του ειναι πολυ δυνατες και περιεχουν καποια σχολια τα οποια βοηθαν ιδιαιτερα στην εις βαθος κατανοηση των εννοιων, κατι το οποιο δεν υπαρχει σε πολλα βοηθηματα.
Απο τα χερια μου εχουν περασει τα βοηθηματα των Μπαρλα, Στεργιου-Νακη, Μιχαηλιδη, Παπαδακη, Μαυριδη, Τασου-Νικου.
Εν κατακλειδι, κατ εμε ο πιο πληρης ειναι ο Μιχαηλιδης συνολικα και οι καλυτεροι για εμβαθυνση ειναι οι Στεργιου κ Μαυριδης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MIRANTA2k17

Νεοφερμένος

Η MIRANTA2k17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Συστηνω το βοηθημα του ιδιου του Γεωργιου Μαυριδη..! Για να μην παρεξηγηθω, να τονισω πως δεν εχω καμια σχεση με τον συγγραφεα ή τον εκδοτικο οικο και κατ επεκταση κανενα προσωπικο οφελος, προτεινω το συγκεκριμενο βοηθημα γιατι κατα την προσωπικη μου εμπειρια ειναι μια απο τις καλυτερες επιλογες για εμβαθυνση στις εννοιες των μαθηματικων της ΄Γ λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εντάξει νομίζω και ο Μπάρλας έχει λίγες ασκήσεις σε σχέση με Παπαδάκη και Νάκη αλλά όλοι τον προτιμούν για τις καλές ασκήσεις του

Για πανελλελε,δεν ξερω κατα ποσο θα διαβαζα τα καθιερωμενα βοηθηματα.Εννοω για να παρεις κανα 18-19-20 στο σχολειο καλα ειναι,αλλα για να πας με σιγουρια οτι θα αντιμετωπισεις οτι και να σου πεσει δεν θα βασιζομουν σε Μπαρλα,ουτε σε Νακη ουτε σε Παπαδακη,εξαλλου τετοιες ασκησεις θα σου δινουν οι καθηγητες σου,πιο το νοημα να δουλευεις σε ιδιο-στυλ-επιπεδο δυσκολιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jimthegreat13

Νεοφερμένος

Ο Jimthegreat13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδια ψαχνεται καποιο βοηθημα μ καλες ασκησεις για ν λυνω ταυτοχρονα με τον παπαδακη π εχω εχετε ν μ προτεινετε κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top