Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Σε ζηλευω χαχ.Αν εχεις χρονο και αν συμπαθησεις τους πρωταγωνιστες τοτε καλη προβολη.Γιατι κραταει 13 σεζον αυτη η κολωνια<3

Δεν το τελείωσα ποτέ, όλο λέω πως κάποια στιγμή θα το συνεχίσω αλλά πάντα το αναβάλλω.
Άγγελε ξεκίνησε το, και μόνο για τον Jensen, αξίζει η σειρά.

Ενδιαφερον ευχαριστω πολυ παιδια! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Συμφωνώ, η πρώτη season μου άρεσε περισσότερο.
Λίγα τα λόγια σου για την Winona :hehe: Πέρα από την πλάκα, τι δεν σου άρεσε στην πρώτη season από τον χαρακτήρα της; Προσωπικά βρήκα την ερμηνεία της συγκλονιστική και ο ρόλος ήταν αρκετά δύσκολος. Θέλω να πω ότι οκ, ήταν μια μητέρα της ο οποίας ο γιος εξαφανίστηκε, ήταν λογικό κι επόμενο ο ρόλος να είναι ένα βήμα πριν το νευρικό κλονισμό.

Η αλήθεια είναι ότι ισχύει αυτό που λες στο bold, αλλά όταν την συγκρίνω με αντίστοιχες ερμηνείες σε άλλες σειρές ή ταινίες μού φαίνεται ψεύτικη. Διαδοχικά υπερβολικά ξεσπάσματα. Αναρωτιόμουν κιόλας -μεταξύ σοβαρού κι αστείου- αν ήταν επιλογή της να παίζει έτσι γιατί η σειρά υποτίθεται ότι "συμβαίνει" σε άλλη δεκαετία, οπότε επέλεξε να ταιριάζει με το κλίμα ή την ηθοποιία της εποχής. Ή με το περίεργο στόρυ. Ποιος ξέρει. Μια φορά πάντως δεν απολάμβανα όλες τις σκηνές της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Ξανά εγώ! :D

Άρχισα και τελείωσα το Mindhunter. Μια σειρά, Netflix πάλι, που λαμβάνει χώρα τη δεκαετία του '70 και ακολουθεί την έρευνα κάποιων πρακτόρων του FBI για την ψυχολογία των σίριαλ κίλερ (αυτοί κιόλας εισήγαγαν τον όρο). Νομίζω βασίζεται στην πραγματικότητα. Θετική κριτική παίρνει από εμένα. Δέκα επεισοδιάκια. Θα βγει και δεύτερη σεζόν για την οποία ανυπομονώ. Καλή σκηνοθεσία, κάποιες πολύ καλές ερμηνίες και στόρυ που σε κρατάει σε γενικές γραμμές. Στα αρνητικά, πολύ αδιάφορη φυσιογνομία ο πρωταγωνιστής, σχεδόν τον ξεχνούσα. Ενώ έχει ενδιαφέρον κάτι μού τον έκανε αδιάφορο. Μάλλον τα περιθώρια για να ταυτιστείς μαζί του; Τέλος πάντων. Η κοπέλα του, οι συνομιλίες τους και γενικά η σχέση τους στο σύνολο τα βρήκα λίγο επιτηδευμένα. Για 'μένα, η βαθμολογία που έχει στο imdb είναι λίγο υπερβολική, αλλά σίγουρα παίρνει ένα 7,5/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
ξεκινησα το munhant: unabomber και ηδη ειδα 5 επεισοδια. αν και εχει καποιες "detective moments" που συναντας σε αυτες τις σειρες (και βοηθουν στη μεταβαση της ιστοριας) το βρισκω πολυ ενδιαφερον.

επισης τελειωσα το punisher του netflix και το βρηκα πολυ καλο. δεν εχω ιδεα κατα ποσο ηταν πιστο στο κομικ, εμενα με διασκεδασε -
o punisher κατσαριδα ρε παιδια
λιιιιγο στο σεναριο ενα μπαλωμα που βασικα ωθησε ολοκληρη τη σεζον αλλα meh δεν την παιρνω και πολυ σοβαρα τη συγκεκριμενη so no prob
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Bλέπει κανείς την season 35 του survivor να σχολιάσουμε λίγo την όλη φάση;
αν η chrissy δεν πάει τελική τριάδα θα τρελαθώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Bλέπει κανείς την season 35 του survivor να σχολιάσουμε λίγo την όλη φάση;
αν η chrissy δεν πάει τελική τριάδα θα τρελαθώ

Μουά!!! (αν και δε μου αρέσει η συγκεκριμένη σεζόν).;)

Την Chrissy τη σιχαίνομαι αφού έβγαλε όλες τις κοπέλες που μου άρεσαν και προφανώς έχει θέμα με τις γυναίκες όπως την έχουν κατηγορήσει στις συνεντεύξεις τους. Δε νομίζω οτι θα νικήσει πάντως αν πάει στον τελικό γιατί οι μισοί στο jury τη μισούν. Εγώ νομίζω οτι θα κερδίσει ο Devon τελικά αφού είναι ο πιο συμπαθής από όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Μουά!!! (αν και δε μου αρέσει η συγκεκριμένη σεζόν).;)

Την Chrissy τη σιχαίνομαι αφού έβγαλε όλες τις κοπέλες που μου άρεσαν και προφανώς έχει θέμα με τις γυναίκες όπως την έχουν κατηγορήσει στις συνεντεύξεις τους. Δε νομίζω οτι θα νικήσει πάντως αν πάει στον τελικό γιατί οι μισοί στο jury τη μισούν. Εγώ νομίζω οτι θα κερδίσει ο Devon τελικά αφού είναι ο πιο συμπαθής από όλους.

Με πληγώνεις :hehe:
Aπό που προκύπτει ότι οι μισοί στο jury την μισούν;.Απ'όσο έχω δει την ήθελαν εκτός επειδή είναι thinker και επικίνδυνη. Δεν πρόδωσε κάποιον στο jury για να την μισούν. :hmm:
Τον Ben μισεί τόσο το jury όσο και οι υπόλοιποι παίκτες που είναι ακόμα στο παιχνίδι. Ο Μπεν αυτή τη στιγμή είναι ο κατάλληλος παίκτης για να πάρεις μαζί σου στον τελικό.
Ο Devon θα πάρει σύντομα πόδι πιστεύω και τα λεφτά θα πάνε στον Ryan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Με πληγώνεις :hehe:
Aπό που προκύπτει ότι οι μισοί στο jury την μισούν;.Απ'όσο έχω δει την ήθελαν εκτός επειδή είναι thinker και επικίνδυνη. Δεν πρόδωσε κάποιον στο jury για να την μισούν. :hmm:
Τον Ben μισεί τόσο το jury όσο και οι υπόλοιποι παίκτες που είναι ακόμα στο παιχνίδι. Ο Μπεν αυτή τη στιγμή είναι ο κατάλληλος παίκτης για να πάρεις μαζί σου στον τελικό.
Ο Devon θα πάρει σύντομα πόδι πιστεύω και τα λεφτά θα πάνε στον Ryan.

Αν έχεις δει συνεντεύξεις η Desi σιχαίνεται την Chrissy και στάνταρ μεταφέρει δηλητήριο εναντίον της σε όποιον πάει στο jury. Το οτι είναι thinker δεν την κάνει και συμπαθητική.
O Ben ναι, δεν κερδίζει με όλα αυτά που έχει κάνει.
Αν κερδίσει ο Ryan θα σκοτωθώ!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Αν έχεις δει συνεντεύξεις η Desi σιχαίνεται την Chrissy και στάνταρ μεταφέρει δηλητήριο εναντίον της σε όποιον πάει στο jury. Το οτι είναι thinker δεν την κάνει και συμπαθητική.
O Ben ναι, δεν κερδίζει με όλα αυτά που έχει κάνει.
Αν κερδίσει ο Ryan θα σκοτωθώ!:/:

Επειδή η Desi λέει πως η Chrissy χρησιμοποίησε τα βυζιά και τα δόντια της για να προσελκύσει τους άντρες; Αυτό αν ίσχυε, αποκλείεται να μην υπήρχε στις κάμερες. Επίσης λέει η desi ότι της ορκίστηκε στα παιδιά της. Εγώ τέτοιο πράγμα δεν είδα άρα δεν θα το πιστέψω κιόλας. Ο λόγος της εναντίων της chrissy.
Η Ali επίσης το έπαιζε απογοητευμένη με Chrissy αλλά αυτό προφανώς έχει να κάνει τόσο με το ότι έφυγε η Roark, όσο με το ότι έφυγε η ίδια.
Κατα τα άλλα, δε νομίζω ότι το jury έχει πρόβλημα μαζί της.
Σε άλλα νέα, η Ashley είναι τόσο μα τόσο μέτρια που ώρες-ώρες ξεχνάω ότι είναι ακόμα στο παιχνίδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Καινούρια σειρά. Είδα το Dark, γερμανική σειρά της Netflix. Είχα διαβάσει κάποια σχόλια που και καλά είναι το γερμανικό Stranger Things, αλλά όχι. Ίσως δίνει αυτή την αίσθηση (εξαφάνιση ενός παιδιού, λίγο μεταφυσικό -αν και πιο πολύ θα το χαρακτήριζα sci-fi), αλλά μόνο στο πρώτο επεισόδιο. Πιο σκοτεινό, πιο "ενήλικο", πιο ολοκληρωμένο, πιο mindfuck. Τα είδα όλα τα επεισόδια μονορούφι. Η σειρά κάνει μπρος-πίσω με γρήγορο βήμα και συνεχείς συνδέσεις, γι'αυτό και με έκανε τα δω ολα το ένα μετά το άλλο. Καλοί ηθοποιοί, καλή σκηνοθεσία, υπέροχη μουσική. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν σού τα εξηγούσε όλα γιατί πάει για δεύτερη σεζόν. Να τη δείτε, παιδιά, αξίζει. Ειδικά όποιον τον ψήνουνε οι χωροχρόνοι, οι κύκλοι, τα παράδοξα, κ.λπ. Στο σπόιλερ έχω το τρέιλερ. ΜΗΝ ΨΑΞΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΧΑΛΑΣΟΥΝ!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Καινούρια σειρά. Είδα το Dark, γερμανική σειρά της Netflix. Είχα διαβάσει κάποια σχόλια που και καλά είναι το γερμανικό Stranger Things, αλλά όχι. Ίσως δίνει αυτή την αίσθηση (εξαφάνιση ενός παιδιού, λίγο μεταφυσικό -αν και πιο πολύ θα το χαρακτήριζα sci-fi), αλλά μόνο στο πρώτο επεισόδιο. Πιο σκοτεινό, πιο "ενήλικο", πιο ολοκληρωμένο, πιο mindfuck. Τα είδα όλα τα επεισόδια μονορούφι. Η σειρά κάνει μπρος-πίσω με γρήγορο βήμα και συνεχείς συνδέσεις, γι'αυτό και με έκανε τα δω ολα το ένα μετά το άλλο. Καλοί ηθοποιοί, καλή σκηνοθεσία, υπέροχη μουσική. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν σού τα εξηγούσε όλα γιατί πάει για δεύτερη σεζόν. Να τη δείτε, παιδιά, αξίζει. Ειδικά όποιον τον ψήνουνε οι χωροχρόνοι, οι κύκλοι, τα παράδοξα, κ.λπ. Στο σπόιλερ έχω το τρέιλερ. ΜΗΝ ΨΑΞΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΧΑΛΑΣΟΥΝ!

Eγκρίνω, την ξεκίνησα πρόσφατα και την τελείωσα αστραπιαία. :P
Καταθλιψάρα σκέτη βέβαια, πολύ hardcore, δεν νομίζω ότι απευθύνεται σε όλους. Δείτε την υπ'ευθύνη σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Eγκρίνω, την ξεκίνησα πρόσφατα και την τελείωσα αστραπιαία. :P
Καταθλιψάρα σκέτη βέβαια, πολύ hardcore, δεν νομίζω ότι απευθύνεται σε όλους. Δείτε την υπ'ευθύνη σας.

Μπορω να την βρω με γερμανικους υποτιτλους ;
Αν ναι, που ακριβως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Καινούρια σειρά. Είδα το Dark, γερμανική σειρά της Netflix. Είχα διαβάσει κάποια σχόλια που και καλά είναι το γερμανικό Stranger Things, αλλά όχι. Ίσως δίνει αυτή την αίσθηση (εξαφάνιση ενός παιδιού, λίγο μεταφυσικό -αν και πιο πολύ θα το χαρακτήριζα sci-fi), αλλά μόνο στο πρώτο επεισόδιο. Πιο σκοτεινό, πιο "ενήλικο", πιο ολοκληρωμένο, πιο mindfuck. Τα είδα όλα τα επεισόδια μονορούφι. Η σειρά κάνει μπρος-πίσω με γρήγορο βήμα και συνεχείς συνδέσεις, γι'αυτό και με έκανε τα δω ολα το ένα μετά το άλλο. Καλοί ηθοποιοί, καλή σκηνοθεσία, υπέροχη μουσική. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν σού τα εξηγούσε όλα γιατί πάει για δεύτερη σεζόν. Να τη δείτε, παιδιά, αξίζει. Ειδικά όποιον τον ψήνουνε οι χωροχρόνοι, οι κύκλοι, τα παράδοξα, κ.λπ. Στο σπόιλερ έχω το τρέιλερ. ΜΗΝ ΨΑΞΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΤΟ ΧΑΛΑΣΟΥΝ!


Eχω διαβασει για τη συγκεκριμενη σειρα και θελω να την ξεκινησω :D Ειδα και τα τελευταια επεισοδια της 2ης σεζον του Stranger Things,το εχω ξαναπει οτι σαν υποθεση νομιζω οτι ειναι αρκετα... κοινη να το πω? Αφελης να το πω? Αλλα μ'αρεσουν τρομερα σχεδον ολοι οι ηθοποιοι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Πρόσφατα ολοκλήρωσα το Freaks and geeks. Δε ξέρω αν το έχει ήδη αναφέρει κάποιος/α πριν από έμενα.

Είναι η πρώτη ξένη σειρά που είδα απ' την αρχή μέχρι το τέλος, ίσως επειδή είχε μόνο 18 επεισόδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
survivor s35 finale
Fabio μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος, έχασες τον τίτλο του χειρότερου νικητή του παιχνιδιού!
i'm bitter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Η 3η σεζόν Mr. Robot ήταν ό,τι καλύτερο. Το ίδιο και το Punisher. Σε 5 μέρες βγαίνει 4η σεζόν Black Mirror. All aboard the hype train :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.


Για κάντε μια μαντεψιά στη σειρά αυτή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα το The End of the Fucking World. Περίμενα ότι θα ήταν καμία εφηβική σαχλαμάρα αλλά τελικά μπορώ να πω ότι μου άρεσε! Είχαν πολύ ενδιαφέρον οι χαρακτήρες και το background τους, μου άρεσε πολύ και η φωτογραφία και τα σκηνικά της σειράς. Ελπιζω να έχουμε δεύτερη σεζόν και ελπιζω να έχουν καλά ξεμπερδέματα οι πρωταγωνιστες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.


Είδα το Six Feet Under. Είναι μια μαύρη δραματική σειρά θα έλεγα που έχει σαν πρωταγωνιστές 3 αδέλφια και τη μητέρα τους που διατηρούν ένα γραφείο τελετών (μέσα στο σπίτι τους). Αν ψάχνετε μια κοινωνική σειρά με τρομερή εξέλιξη χαρακτήρων και αληθοφανείς καταστάσεις (μέσα στο σουρεαλισμό τους κάποιες) θα σας την πρότεινα. Δεν μπορώ να μην αναφέρω αυτό που λένε όσοι είδαν τη σειρά, οτι έχει το καλύτερο τέλος σειράς που έχουν δει.

Μια σειρά, που όπως προδίδει και ο τίτλος της, έχει ως κεντρικό θέμα τον θάνατο. Ωστόσο, δεν υπάρχει σειρά που να έχει αποτυπώσει καλύτερα την ίδια τη ζωή. Δεν έχει χαρακτηριστεί τυχαία ως μία από τις καλύτερες σειρές όλων των εποχών, ενώ αν και δεν πρόκειται πάντοτε για αντιπροσωπευτικό δείγμα, το 45,9% των χρηστών του IMDb που την έχουν βαθμολογήσει, της έχουν βάλει 10 και πραγματικά είναι από τις φορές που όντως το βάζεις χωρίς δεύτερη σκέψη. Πρόκειται για μια δραματική σειρά απίστευτα ρεαλιστική και ανθρώπινη, που αφηγείται την ιστορία της οικογένειας Φίσερ που λειτουργεί επί 35 χρόνια ένα γραφείο τελετών. Όλοι οι πρωταγωνιστές-μέλη της οικογένειας σκιαγραφούνται με τόσο λεπτομερή και διεισδυτικό τρόπο, που δύσκολα βρίσκεις σε άλλες σειρές. Πρόκειται για χαρακτήρες αληθινούς, με προβλήματα καθημερινά ιδωμένα μέσα από μια λίγο πιο «μαύρη» oπτική γωνία. Γιατί να την δεις; Προφανώς για το πραγματικά -χωρίς υπερβολή- καταπληκτικό σενάριο και τις εξαιρετικές ερμηνείες. Κάθε χαρακτήρας κι ένα διαφορετικό σύμπαν. Συν γιατί θα δεις μία από τις πιο δραματικές-τραγικές σκηνές στην ιστορία της τηλεόρασης (το κλάμα σε κάποια επεισόδια είναι δεδομένο!). Απλώς δείτε την, δεν μπορώ να πω κάτι περισσότερο!
Πηγή

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Himela με σκοτώνεις, αυτή η σειρά μου άφησε τρομερά ψυχολογικά, με στιγμάτισε μπορώ να πω.
Την προτείνω ανεπιφύλακτα, πολύ καλή παραγωγή, εξέλιξη χαρακτήρων, δυναμικές ερμηνείες. Δείτε την χθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top