Γενικό -  Απορίες για την Α' Λυκείου

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
2...

Του '96 έκαναν 3 6ωρα επειδή είχαν 32 ώρες διδασκαλιας. Εμείς θα έχουμε 33 ώρες διδασκαλίας, οπότε θα κάνουμε 2 6ωρα:)

Τα 'χουμε πει αυτά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Δε θα 'χουμε Αλγεβρική επίλυση, φέτος, στα διάλα, ε;:'(

Σε κάποιες ασκήσεις τη ζητάνε.Λύνεις πρ΄ψτα γραφικά και επιβεβαιώνεις ουσιαστικά αλγεβρικά.

παντως στο γυμνασιο δε μ'αρεσαν. Μονο η αλγεβρικη επιλυση ηταν γαματη.

Υπήρχαν και στο γυμνάσιο; :hmm:
Δε θυμάμαι καθόλου.
Μην ανησυχείς πάντως.Θα τα κάνετε από την αρχή όλα ξανά και μπορεί και να σου αρέσουν.Είναι πολύ απλά και όμορφα. :redface:
Βέβαια,αν το ψάξεις θα βρεις και πολύ δύσκολες ασκήσεις,αλλά οι περισσότερα στα σχολεία βάζουν εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Δεν κάνατε καθόλου συναρτήσεις; :eek:
Ούτε πεδία ορισμού,ούτε γραφικές παραστάσεις,τίποτα;

κάναμε το 6 δηλαδή βασικές έννοιες συναρτήσεων δεν κάναμε μελέτη των

τις οποίες τις έκανα μόνος το καλοκαίρι από την άλγεβρα του Παπαδάκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
κάναμε το 6 δηλαδή βασικές έννοιες συναρτήσεων δεν κάναμε μελέτη των

τις οποίες τις έκανα μόνος το καλοκαίρι από την άλγεβρα του Παπαδάκη

Α είπα κι εγώ.Στο σχολείο βασικά τώρα που το λες ούτε εμείς τα κάναμε.Δεν ήταν καν στην ύλη των εξετάσεων.Στο φροντιστήριο όμως τα είπαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη που γράφω εδώ αλλά δεν ήξερα που να το βάλω. Για όσους θέλουν πάσο, πέρα από τα 0.50€ και την φωτογραφία, θέλει να γράψουμε πίσω από τη φωτογραφία Ον/πώνυμο, τμήμα και τι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Παιδιά συγγνώμη που γράφω εδώ αλλά δεν ήξερα που να το βάλω. Για όσους θέλουν πάσο, πέρα από τα 0.50€ και την φωτογραφία, θέλει να γράψουμε πίσω από τη φωτογραφία Ον/πώνυμο, τμήμα και τι άλλο;
Τόπο κατοικίας, προφανώς:P

(Πώς θα ξέρουν τι διαδρομή θες να κάνεις εσύ;:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Σίγουρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Αν μένεις στην Πέρα Ραχούλα ρε παιδί μου και πας σχολείο στην Τρίπολη (Κολοκοτρωνίτσι style:P), θα γράψεις ξέρω 'γω:
"Νίκος Ομορφόπουλος
Α4
Πέρα Ραχούλα"

Τουλάχιστον εμείς έτσι κάνουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δύο βήματα είμαι. Αλήθεια, αυτά τα πάσα(πληθυντικός!?) είναι μόνο για θέματα μεταφοράς στο σχολείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
1.) Δύο βήματα είμαι. 2.) Αλήθεια, αυτά τα πάσα(πληθυντικός!?) είναι μόνο για θέματα μεταφοράς στο σχολείο;
1.) Τότε γιατί θέλεις πάσο;:P
2.) Τα πάσο:P Ναι, μόνο για μεταφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
πάρτε όλοι πάσο, δύο φορές να πάρετε αστικό και θα χετε ήδη γλυτώσει τα λεφτά που δώσατε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ρε μη λέτε χαζομάρες. Έλεος.
Το μαθητικό πάσο ισχύει για ΌΛΕΣ τις μεταφορές ΜΌΝΟ με αστικό.
Δηλαδή δεν ισχύει για τρένα, πλοία κλπ.
Πχ εγώ στη Θεσσαλονίκη μπορούσα να το χρησιμοποιώ μόνο για τον ΟΑΣΘ,
τώρα αναλόγως σε κάθε πόλη που είναι ο καθένας θα το χρησιμοποιεί σε
κάποιο αντίστοιχο φορέα, λεωφορεία κλπ
Δεν είναι μόνο για το σπίτι-σχολείο.
Δηλαδή μπορείς να το χρησιμοποιείς για να πας το πρωί σχολείο στη.. Τρίπολη πχ,
αλλά και το απόγευμα για να πας για καφέ.
Είναι για ΌΛΕΣ τις μετακινήσεις που κάνεις.
Και το πάσο μια χαρά βολεύει, θυμόμουν είχα κάτι σνομπαρίες σε γυμνάσιο-λύκειο που δεν το έπαιρναν θαρρείς και ήταν κάτι κακό.
ΒΡΕ ΟΥΣΤ! εγώ για να πάω και να έρθω κάπου έδινα 80 λεπτά και εκείνοι 1,60 :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Μεταφορά προς και από το σχολείο μόνο;

εντιτ: οκ ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Οι φωτογραφίες για το πάσο βγαίνουν πιο ακριβά. :P Δεν συμφέρει, εκτός αν κάθε μέρα παίρνεις λεωφορείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Είχα ήδη φωτογραφίες από τον Μάιο agressive.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Οι φωτογραφίες για το πάσο βγαίνουν πιο ακριβά. :P Δεν συμφέρει, εκτός αν κάθε μέρα παίρνεις λεωφορείο.

Εγώ πλήρωσα 4€ για 20 φύλλα τύπου inkjet (τα ίδια που χρησιμοποιούν οι φωτογράφοι για να εκτυπώνουν τις φωτογραφίες) κι έβγαλα δεκάδες φωτογραφίες σ ένα φύλλο, δηλαδή, 0.20€ μου κόστισε συνολικά η πικ για το πάσο. Και 0,50€ για το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
δεν ξέρω αν είμαι ον τόπικ. αλλά να συμπληρώσω ότι φέτος έχουμε 2ώρες Αρχές Οικονομίας και οι 3 ώρες του πρότζεκτ έγιναν 2 ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosthenisgeo

Νεοφερμένος

Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ξερετε αν για το ετος 2012-2013 ισχυει για την α' λυκειου οτι η γυμναστικη δεν συμμετεχει στο μεσο ορο τετραμηνου ουτε του γενικου μεσου ορου;Δηλαδη αν παρω 5,10,15 η 20 θα εχω τον ιδιο μεσο ορο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ξερετε αν για το ετος 2012-2013 ισχυει για την α' λυκειου οτι η γυμναστικη δεν συμμετεχει στο μεσο ορο τετραμηνου ουτε του γενικου μεσου ορου;Δηλαδη αν παρω 5,10,15 η 20 θα εχω τον ιδιο μεσο ορο;

Τι εννοείς για το ετος 2013; Ποτέ η γυμναστική δεν υπολογιζόταν στον μέσο όρο...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Σίγουρο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top