Γερμανικές σειρές

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
το stargate δεν ειναι αμερινακινη σειρα μεταγλωτισμενη στα γερμανικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cuius Cuius

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ναι, έχω ακούσει για το Λόλα τρέξε και έχω διαβάσει για τι πρόκειται και μου φάνηκε ενδιαφέρον.:)
Έχω να γράψω μια κριτική για μια γερμανική ταινία (στα γερμανικά φυσικά) και γι' αυτό πρέπει να δω κάποια.

Αν είναι να δεις μια ταινία τότε να προτιμήσεις σίγουρα τη Λευκή Κορδέλα! Είναι απίστευτη.

Από κωμωδία μπορείς να δεις το Κebab Connection https://www.imdb.com/title/tt0177882/ δεν είναι κάτι ιδιαίτερο σαν ταινία αλλά έχει σχετικά εύκολους διαλόγους.Από εκεί και πέρα θα σου πρότεινα το Πείραμα https://www.imdb.com/title/tt0250258/ ,το Λόλα Τρέξε https://www.imdb.com/title/tt0130827/ και τη λευκή κορδέλα https://www.imdb.com/title/tt1149362/

Την προτείνει και ο Dante! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
το stargate δεν ειναι αμερινακινη σειρα μεταγλωτισμενη στα γερμανικα?

που να ξέρω...πάντως γερμανικά μιλούσαν οι ηθοποιοί.
Εμείς πιάνουμε γερμανικά κανάλια, και ότι ταινία-σειρά προβάλλουν είναι μεταγλωττισμένη, άρα παίζει να μη ήταν γερμανικής παραγωγής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelaras

Νεοφερμένος

Ο aggelaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
το μαιο δινω b2 και θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει μια σειρα στα γερμανικα για να εξασκηθω λιγο!θα προτιμουσα να ειναι κωμωδια! επισης θα ηθελα να μου προτεινετε και καποιους αλλους τροπους εξασκησης της γλωσσας με παραλληλη ψυχαγωγια!ευχαριστω προκαταβιλικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Λοιπόν, ένας καλός τρόπος να μάθεις γερμανικά είναι να διαβάζεις γερμανικά περιοδικά. Εγώ προσωπικά διαβάζω το ''Aktuell für die Frau'' και με βοηθάει πάρα πολύ χωρίς να βαριέμαι. Από σειρές μπορείς να δεις το ''komissar rex'' στο youtube και αν έχεις διάθεση και ξέρεις από αυτά, κατέβασε υπότιτλους ταινιών, άνοιξέ τους σε μορφή word και μάθε ό, τι σ' αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Καμία ιδέα κανείς για γερμανικές εκπομπές με θέματα της σημερινής κοινωνίας και ζωής; (Και να μπορώ να τις παρακολουθήσω στο διαδίκτυο φυσικά.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Britt πολυ γελιο :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moments

Νεοφερμένος

Η Moments αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μπορείς να δεις το Die Simpsons (το οποίο είναι μεταγλωτισμένο)
ειχα ακούσει και για το "Stromberg" αλλά δεν έχω δει ούτε το trailer.
Επίσης, υπάρχει και στο youtube μια σειρά που είναι για άτομα που μαθαίνουν γερμανικά, πληκτρολόγησε "extr@ auf deutsch" και θα στο βγάλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :) Θα το ψάξω και θα δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εχω δει μια με τιτλο:das himmel über berlin ειναι παλια αλλα αξιζει τον κοπο... Επισης ειναι τελεια για εξασκηση των γερμανικων ειδικο για προετοιμασια πτυχιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
κοίτα για σειρές δεν ξέρω αλλά την Πέμπτη στις 11 περίπου στο RTL2 έχει μια φοβερή εκπομπή. Exklusiv-Die Reportage λέγεται. Μια φορά που την πέτυχα ήταν 2 τύπισσες που είχαν μπορντέλα και ζήτησαν τη βοήθεια "ειδικών" για να τις δείξει πως θα δουλέψει καλύτερα το "μαγαζί":P Πώς είναι ο Μποτρίνι στην κουζίνα? κάτι τέτοιο αλλά σε ...μπορντέλο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top