[23/5/2011] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 18 33.3%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 10 18.5%
  • Καλά

    Ψήφοι: 7 13.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 14 25.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μπορει να μην υπαρχει μαθητης που παπαγαλισε και εγραψε πανω απο 13-14...αλλα υπαρχουν μαθητες που ασχοληθηκαν ελαχιστα και εγραψαν 18....οπως και να χει θα προτοιμουσα τα θεματα να ταν διαβαθμισμενα και να ξεχωριζε ο αριστος απο το μετριο και οχι να κριθουν ολα στην λεπτομερεια...πραγμα που εγινε!
Αντε παλι, αν ισχυε αυτο που λες, δεν θα ηταν το 50% κατω απο την βαση.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ακόμα και στο ΑΟΔΕ το ποσοστό κάτω απο τη βάση είναι πάνω απο 30% , οπότε...είναι οι αδιάφοροι :D
Απλά τα πράγματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puma1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
30% με 50% εχει μεγαλη διαφορα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
To ΑΟΔΕ όμως είναι σκέτη παπαγαλία 55 σελίδων , ενώ το ΑΕΠΠ απαιτεί πολλά πράγματα !
Συμφωνώ με την toi_toi , απο την λεπτομέρεια δεν κρίνεται ο άριστος μαθητής στο ΑΕΠΠ !
Φέτος τα θέματα είχαν ναι μεν παγίδες αλλά ήταν πολύ λεπτομέρειες που δεν κόστιζαν και τρομερά πολλά μόρια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Ερωτηση
Ποσα μορια παιζει να χασω,αν στο 4 θεμα στο τελευταιο ερωτημα εκανα πινακα σε γραμμες και οχι σε στηλες και εκανα εκει την ταξινομηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Ερωτηση
11 μερες μετα σκεφτεσαι ακομα τον προγραμματισμο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νομίζω ότι θα σου κόψουν 3-4 μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Ερωτηση
11 μερες μετα σκεφτεσαι ακομα τον προγραμματισμο? :P
Το ειχε κανει λαθος ο ιδιος μου ο καθηγητης και χθες το εντοπισα
Τι να κανω εγω φταιω :/:¨?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το ειχε κανει λαθος ο ιδιος μου ο καθηγητης και χθες το εντοπισα
Τι να κανω εγω φταιω :/:¨?

Ναι,πολύ το έκαναν λάθος!!
Ε δεν νομίζω όπως είπα και πρίν να σου κόψουν πάνω απο 4 μόρια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Οταν λετε σε γραμμες τι εννοειτε?

Εγω σε εναν μονοδιαστατο πινακα εβαλα το αθροισμα των γραμμων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οταν λετε σε γραμμες τι εννοειτε?

Εγω σε εναν μονοδιαστατο πινακα εβαλα το αθροισμα των γραμμων


Code:
Για j από 1 μέχρι 22
 C[j]←0
   Για i από 1 μέχρι 22
        C[j]← C[j]+ ΨΗΦΟΣ[i,j]
   Τέλος_επανάληψης
 Θ[j] ←j
Τέλος_επανάληψης

Άθροισμα κατα στήλες , όχι κατα γραμμές !

Στην άσκηση αυτή το κατα γραμμές σημαίνει πόσους ψήφισε ο κάθε παίχτης , ενώ εμείς ζητάμε πόσους ψήφους πήρε ο καθένας!!!Άρα κατα στήλες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Οχι ρε π...στη μου

Επειδη εχουν ιδιο αριθμο γραμμων και στηλων το αποτελεσμα δεν θα ειναι το ιδιο?

Ποσο επιανε το αρωτημα αυτο?Εκανες ομως πολλες αλλες διαδικασιες και το μονο λαθος ειναι ενα i αντι για j.Ποσο να σε κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όχι,δε θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα γιατί όπως σου είπα πιο πάνω :
"Στην άσκηση αυτή το άθροισμα κατα γραμμές σημαίνει πόσους ψήφισε ο κάθε παίχτης , ενώ εμείς ζητάμε πόσους ψήφους πήρε ο κάθε παίχτης!!!Άρα, κάνουμε άθροισμα κατα στήλες!"
Έπιανε 8 οπότε υπολόγιζε -3,-4 (γιατί ουσιαστικά αυτή ήταν η ''τσαχπινιά'' που έπρεπε να σκεφτείς) :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Στα αλλα ερωτηματα κατα γραμμες δεν ηθελε?(το β ερωτημα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Στα αλλα ερωτηματα κατα γραμμες δεν ηθελε?(το β ερωτημα)

Ναι κανονικά ! :

Code:
π←0
Για i από 1 μέχρι 22
κ←0
 Για j από 1 μέχρι 22
   Αν ΨΗΦΟΣ[i,j]=0 τότε
     κ←κ+1
   Τέλος_αν
 Τέλος_επανάληψης
 Αν κ=22 τότε
   π←π+1
 Τέλος_αν
Τέλος_επανάληψης
Εμφάνισε π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top