Σας αρέσουν τα μαθηματικά;

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Είναι υπέροχα, αν διαβάζετε και λογοτεχνία τσεκάρετε το "Ο θείος Πέτρος και η εικασία του Γκόλντμπαχ" το διάβασα σήμερα και μου άρεσε πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

por el Amor

Νεοφερμένος

Η Amor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εννοειται πως οχι θυμαμαι απο πρωτη γυμνασιου που ειχα γραψει δεκα οχτω στο διαγωνισμα αλλα μετα απο ενα μηνα ειχε φυγει αυτος ο καθηγητης και ειχε μπει ο διευθυντης μας ο οποιος δεν ειχε καθολου μεταδοτικοτητα με αποτελεσμα να τα μισησω και τα παρατησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εννοειται πως οχι θυμαμαι απο πρωτη γυμνασιου που ειχα γραψει δεκα οχτω στο διαγωνισμα αλλα μετα απο ενα μηνα ειχε φυγει αυτος ο καθηγητης και ειχε μπει ο διευθυντης μας ο οποιος δεν ειχε καθολου μεταδοτικοτητα με αποτελεσμα να τα μισησω και τα παρατησα

:xtipao::xtipao::mastigio:ropalo:
Ο καθηγητης ξαναγυρισε εδω και.... 2.5 περιπου χρονια:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
* και η αμορ δεν διαβαζει παρολο που ο πολυαγαπημενος μας μαθηματικος εχει μεταδοτικοτητα -_-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Capellini

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τι μαθηματικά είναι :D

Και δύο ανέκδοτα:
Οι εξισώσεις των μηχανικών προσεγγίζουν την πραγματικότητα.
Οι εξισώσεις των φυσικών προσεγγίζονται από την πραγματικότητα.
Τους μαθηματικούς δεν τους νοιάζει τι γίνεται.

Ήταν ένας μαθηματικός και ένας φυσικός και κουβέντιαζαν:
Φυσικος:Πως μπορείς και σκέφτεσαι πράγματα σε χώρους με δώδεκα διαστάσεις ;
Μαθηματικός:Α είναι πολύ απλό.Πρώτα φαντάζομαι χώρους με n διαστάσεις και έπειτα όπου βάζω όπου n το δώδεκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Προσωπικά, είναι το χειρότερό μου μάθημα.. :P :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μου αρεσουν παρα πολυ σαν επιστημη, διαβαζω πολλα βιβλια πανω σε διαφορα θεματα μαθηματικων, με ενθουσιαζει η ορθολογικοτητα τους, το πως μπορει να βρεθει σχεση αναμεσα σε δυο πραγματα φαινομενικα ασυνδετα, γενικα μου αρεσουν πολυ...
...μεχρι να ερθει η ωρα να τα λυσω. :sick: Εκει ξαφνικα κομπλαρω, με πιανει ταχυπαλμια, με λουζει κρυος ιδρωτας και νιωθω οτι ηρθε το τελος του κοσμου -κυριολεκτικα.. Νομιζω πως ειμαι το ζωντανο παραδειγμα για τον ορο "μαθηματικοφοβια".. Πραγματικα μου εχουν γινει εφιαλτης!!
Κριμα, και ειναι ωραια τα ατιμα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πραγματικα νομιζω πως δεν υπαρχει πιο ''μυστηρια'' αλλα συναμα τοσο ''μαγικη'' επιστημη :inlove: τα μαθηματικα ειναι ΕΡΩΤΑΣ. Αν τα ερωτευτεις δεν ξεκολλας!Οσο αναφορα αυτο που λες Ιταλακι μου: Αν μαθεις να εφαρμοζεις αυτα που ξερεις στις ασκησεις και με πολυ εξασκηση οι ασκησεις θα σου φαινονται λιγες! Θα θελεις κι αλλες... Πιο περιπλοκες... Πιο δυσκολες... Πιο μεγαλες.... Και τοτε θα γινεις καμμενη σαν εμενα :look: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά τα μαθηματικά έχουν να κάνουν με την επιστήμη των Μαθηματικών και όχι με οποιαδήποτε εκλαικεύμενη ή λογοτεχνική έκδοση της. Να το θυμάστε αυτό καθώς μπορεί να την πατήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως μ 'αρέσουν τα μαθηματικά.Με γοητεύουν...Μέχρι την Ά Λυκείου ήμουν αρκετά καλή αλλά μετά προσηλώθηκα στην κατεύθυνσή μου.Βλακεία μου.Μετανιώνω που δεν πήρα και μαθηματικά γενικής παιδείας ως μάθημα επιλογής γιατί φέτος μόνο και μόνο από το μάθημα στο σχολείο είμαι σε θέση να λύνω ασκήσεις...
Αν τα αφήσεις όμως απ'οτι φαίνεται θα σε αφήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Οσο αναφορα αυτο που λες Ιταλακι μου: Αν μαθεις να εφαρμοζεις αυτα που ξερεις στις ασκησεις και με πολυ εξασκηση οι ασκησεις θα σου φαινονται λιγες! Θα θελεις κι αλλες... Πιο περιπλοκες... Πιο δυσκολες... Πιο μεγαλες.... Και τοτε θα γινεις καμμενη σαν εμενα :look: 8)

Οχι.. Οχι!!! :worry::worry::worry:
Αφου κολλάω.. :redface: Πάω να λύσω μία ασκηση και κάνω τα πιό ηλίθια λάθη του κόσμου, με αποτελεσμα να κάνω 3 ώρες να λύσω μία απλή εξίσωση.. :mad:
Αντε μετά να τα θέλω..!! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λατρεία! Το συναίσθημα όταν βγάζεις δύσκολη άσκηση δν παίζεται ;) :hmm::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Λατρεία! Το συναίσθημα όταν βγάζεις δύσκολη άσκηση δν παίζεται ;) :hmm::whistle:
Πραγματικα ειδικα αυτο το συναισθημα.. Και μερικες φορες εγω προσωπικα σηκωνομαι ορθια και χαιρεταω τα "πληθη" :D σκεπτομενη πως καταφερα και σκεφτηκα την λυση :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οχι.. Οχι!!! :worry::worry::worry:
Αφου κολλάω.. :redface: Πάω να λύσω μία ασκηση και κάνω τα πιό ηλίθια λάθη του κόσμου, με αποτελεσμα να κάνω 3 ώρες να λύσω μία απλή εξίσωση.. :mad:
Αντε μετά να τα θέλω..!! :whistle:

-_- εγω πάντως θα πάρω βιβλίο με το άπειρο! Μου το υποσχέθηκε ο κύριος :') είχαμε και την καλή σου την κουβέντα και μου έλεγε πως η λογοτεχνία των μαθηματικών αρέσειεζρο και σε φιλολόγους χωρίς αυτό να σημαίνει οτι αγαπούν την επιστήμη. Γιατί η λογοτεχνία δεν ειναι η επιστήμη των μαθηματικών
-κύριος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
-_- εγω πάντως θα πάρω βιβλίο με το άπειρο! Μου το υποσχέθηκε ο κύριος :') είχαμε και την καλή σου την κουβέντα και μου έλεγε πως η λογοτεχνία των μαθηματικών αρέσειεζρο και σε φιλολόγους χωρίς αυτό να σημαίνει οτι αγαπούν την επιστήμη. Γιατί η λογοτεχνία δεν ειναι η επιστήμη των μαθηματικών
-κύριος

E ναι χαίρω πολύ.. Είναι μία εκλαικευμένη (και αρκετά απλοποιημένη) μορφή της... Μπράβο στον κύριο :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μόνο άγχος μου προσφέρουν τα μαθηματικά... -.-
Ειδικά όταν ο καθηγητής δεν καταλαβαίνει ότι εσύ δεν γεννήθηκες με γνώσεις, και τα παίρνει όταν δεν ξέρεις κάτι :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εεεεε, οκ δεν είναι και απο τα καλύτερα αλλα ούτε και απο τα χειρότερα!
Ο καθηγητής μας θέλει να μας κάψει στα διαγωνίσματα και στις εξετάσεις βάζει γελοιότητες...:mpinelik:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asko

Νεοφερμένος

Ο asko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν με τρελαίνουν :down::down::down::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tipotas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tipotas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolascy

Νεοφερμένος

Ο nikolascy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Το μονο που μου αρεσει στα μαθηματικα ειναι οι αποδεικτικες ασκησεις! Απιθανο το συναισθημα οταν φτανεις στο επιθυμητο αποτελεσμα! Βεβαια ο γολγοθας που περνας μεχρι να την λυσεις ειναι αλλη (πονεμενη) ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top