Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ξεκίνησε;;;;;;

Αν δεν τελειώσει δεν την ξεκινάω. Κόντεψα να αρρωστήσω βλέποντας 3 επεισόδια μες στη νύχτα για να δω τι θα γίνει και μετά έμαθα οτι έχει και δεύτερη σεζόν. Όχι. Θα τελειώσει και μετά θα τη δω!:yes:
Ναι, είναι στο 5ο επεισόδιο!
Μπήκα στον πειρασμό και την ξεκίνησα. Τώρα περιμένω κάθε βδομάδα για να δω τι θα γίνει στην συνέχεια. Don't do that people.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Ξεκίνησα ΠΑΛΙ απο την αρχή HOUSE. Θα με κάνει να θέλω πάλι να περάσω ιατρική αυτή η σειρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Βγήκε το 13 reasons why, προβλέπεται μεγάλη νύχτα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Βγήκε το 13 reasons why, προβλέπεται μεγάλη νύχτα. :P

Έχω ακούσει ότι αυτή η σειρά έχει επηρεάσει πολύ κόσμο με καταθλιπτικές σκέψεις. Το αντέχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι αυτή η σειρά έχει επηρεάσει πολύ κόσμο με καταθλιπτικές σκέψεις. Το αντέχεις;

Μου αρέσει να βλέπω σειρές που με κάνουν να νιώθω πιο σκατά απ'ότι ήδη νιώθω, δεν ξέρω τι βίτσια είναι αυτά.
Πάντως, είναι όντως βαριά η σειρά αλλά εξαρτάται από το πόσο θα την αφήσεις να σε επηρεάσει. Έχω το κακό να "ταυτίζομαι" με ήρωες και να σκέφτομαι το πως μπορεί να νιώθουν, νιώθω τον πόνο τους κτλ. Οπότε δεν είμαι ένας συνηθισμένος θεατής για να σου απαντήσω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Μου αρέσει να βλέπω σειρές που με κάνουν να νιώθω πιο σκατά απ'ότι ήδη νιώθω, δεν ξέρω τι βίτσια είναι αυτά.
Πάντως, είναι όντως βαριά η σειρά αλλά εξαρτάται από το πόσο θα την αφήσεις να σε επηρεάσει. Έχω το κακό να "ταυτίζομαι" με ήρωες και να σκέφτομαι το πως μπορεί να νιώθουν, νιώθω τον πόνο τους κτλ. Οπότε δεν είμαι ένας συνηθισμένος θεατής για να σου απαντήσω. :redface:

Το ξέρω οτι είσαι έτσι γι' αυτό στο λέω. Αν δεν την παλεύεις μην ταλαιπωριέσαι!:air_kiss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι αυτή η σειρά έχει επηρεάσει πολύ κόσμο με καταθλιπτικές σκέψεις. Το αντέχεις;

Μου αρέσει να βλέπω σειρές που με κάνουν να νιώθω πιο σκατά απ'ότι ήδη νιώθω, δεν ξέρω τι βίτσια είναι αυτά.
Πάντως, είναι όντως βαριά η σειρά αλλά εξαρτάται από το πόσο θα την αφήσεις να σε επηρεάσει. Έχω το κακό να "ταυτίζομαι" με ήρωες και να σκέφτομαι το πως μπορεί να νιώθουν, νιώθω τον πόνο τους κτλ. Οπότε δεν είμαι ένας συνηθισμένος θεατής για να σου απαντήσω. :redface:

Ισχυει παιδια,ειδικα οσοι ξερουμε παρομοιες περιπτωσεις ακομα και να μην κατεληξαν ετσι,ταυτιζομαστε και σκεφτομαστε τελικα πως θα μπορουσαν να καταληξουν.Εκτος αυτου θελω να πω οτι ολη η σειρα ειναι εξυπνη υπο την εννοια οτι εχει χωρισει την ζωη ενος ατομου σε μερικες κασετες και σου δειχνουν και "αναμνησεις" απο την αρχη μεχρι την κλιμακωση, ουσιαστικα οποτε σε κανει να νιωθεις σαν να γνωριζες τον ανθρωπο που αυτοκτονησε.
Ultraviolence εαν το κανεις αυτο απο μονος σου φαντασου αλλο τοσο ποσο σε ωθει η ιδια η σειρα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι αυτή η σειρά έχει επηρεάσει πολύ κόσμο με καταθλιπτικές σκέψεις. Το αντέχεις;


Ο,τι πιο cringe έχω δει είναι αυτή η σειρά. Και ούτε εγώ ειμαι ένας συνηθισμένος θεατής για να απαντήσω γιατί και εγώ έχω περάσει διαφορα, όποτε καταλαβαινω τι παίζει με τέτοιου είδους διαταραχές. Αλλα αυτή η σειρά πιστεύω ότι απλά εκμεταλλεύεται ταύτιση που νιώθουν μερικοί νέοι. Γενικά δεν μαρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.

Ο,τι πιο cringe έχω δει είναι αυτή η σειρά. Και ούτε εγώ ειμαι ένας συνηθισμένος θεατής για να απαντήσω γιατί και εγώ έχω περάσει διαφορα, όποτε καταλαβαινω τι παίζει με τέτοιου είδους διαταραχές. Αλλα αυτή η σειρά πιστεύω ότι απλά εκμεταλλεύεται ταύτιση που νιώθουν μερικοί νέοι. Γενικά δεν μαρεσε.

Θα θεσω ενα ολιγον φιλοσοφικο ερωτημα ωστε αναλογα τι θα απαντησεις,και οποιος αλλος θελει,θα καταλαβουμε εαν το κοριτσι στην σειρα επασχε απο καταθλιψη η απογοητευση.Η καταθλιψη ειναι ικανη σιγουρα,αλλα ειναι και αναγκαια για την αυτοκτονια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχοντας διαβάσει το βιβλίο του 13 reasons why, νομίζω οτι δε θα έβλεπα τη σειρά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Βρήκα ένα άρθρο με όλες τις επερχόμενες νέες σειρές.

Άντε να δούμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Το 13 Reason Why τη θεωρώ μια από τις καλύτερες εφηβικές σειρές όλων των εποχών. Πιστεύω ότι το κράξιμο που έφαγε ήταν υπερβολικό και έκριβε σκοπιμότητες.
Όποιος είδε τη σειρά δεν του έμεινε το συμπέρασμα "Έκανε καλά που αυτοκτόνησε".

Πήγε ένα δύσκολο και βαρύ θέμα και το απογείωσε.

Έχω παρακολουθήσει 2 επεισόδια από την δεύτερη season. Σε καμιά περίτπωση του επιπέδου της 1η. Ίσως αλλάξω γνώμη μετά. Θεωρώ ξεφτίλα το κλιπάκι πυο βάλανε στην αρχή που οι ηθοποιοί λένε ότι πρόκειται για σειρά και όχι για πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Προτείνω,
Gomorrah σε όσους αρέσουν σειρές/ταινίες με μαφία κλπ. Είναι βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα στην Νάπολη της Ιταλίας.Πολύ καλή.

και φυσικά
Westworld, σε όσους αρέσουν science fiction, AI κλπ.Τρομερή σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Προτείνω,
Gomorrah σε όσους αρέσουν σειρές/ταινίες με μαφία κλπ. Είναι βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα στην Νάπολη της Ιταλίας.Πολύ καλή.

και φυσικά
Westworld, σε όσους αρέσουν science fiction, AI κλπ.Τρομερή σειρά.

Εγω το westworld το ψηλοβαρεθηκα,δεν ξερω γιατι,εαν και γενικα δεν ηταν τοσο κακο δεν καταφερε να με κρατησει να θελω να δω παραπανω.Γενικα δεν ειμαι τυπος που παραταει μια σειρα εαν γινει λιγο βαρετη,αλλα με αυτο δεν ξερω τι επαιξε.Γινεται πιο ενδιαφερον μετα,τι λες αξιζει να συνεχισω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εγω το westworld το ψηλοβαρεθηκα,δεν ξερω γιατι,εαν και γενικα δεν ηταν τοσο κακο δεν καταφερε να με κρατησει να θελω να δω παραπανω.Γενικα δεν ειμαι τυπος που παραταει μια σειρα εαν γινει λιγο βαρετη,αλλα με αυτο δεν ξερω τι επαιξε.Γινεται πιο ενδιαφερον μετα,τι λες αξιζει να συνεχισω;

2η σεζον δεν ξέρω αν έχεις δει αλλά φαίνεται ότι θα πάει πολύ καλά και μου άρεσε μέχρι τώρα.
Επεισόδιο 4, 2η σεζον απίστευτο.
Τώρα πρέπει να βγαίνει/βγήκε και το 5ο, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.


Δεν υπάρχει...Απίστευτη σειρά





υγ : εικόνες πως ανεβάζουμε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
τι ακολουθω αυτο τον καιρο



Killing Eve ξεκινησε προσφατα και μου αρεσει.
Brooklyn Nine-Nine κωμωδια που εχει χαλαρωσει πλεον αλλα ευχαριστο
Mom κωμωδια που εχει γινει καλυτερη με τα χρονια και μου αρεσει πολυ
Legion 2 εχει ενδιαφερον, μ'αρεσει η διαφορετικη αφηγηση και σκηνοθεσια αλλα δεν το βλεπω καθε εβδομαδα- κουραζει.
Westworld 2 ενδιαφερον αλλα και αυτο κουραζει, το περα δωθε το χρονικο.
Billions 3 μ αρεσουν πολυ οι ηθοποιοι θα δουμε ποσο θα κρατησει το ενδιαφερον μου για τις ζωες οσων κανουν μπίλια
Patrick Melrose μ αρεσουν πολυ οι ηθοποιοι

τανταααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αξίζει να δεις κανεις τη 2η season του 13 reason why.
Εκνευριστηκα στο τέλος. Είμαι σίγουρος ότι άλαξαν το τέλος λόγω κοινωνικών πιέσεων. Αν το τέλος ήταν αυτό που έπρεπε η σειρά θα απογειωνόταν στο τρίτο κύκλο.

Χάλασαν ότι έκαναν στη 1η season....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ δύο και μόνο τηλεοπτικές σειρές παρακολουθούσα όλα αυτά τα χρόνια, δεν ξέρω για εσάς :P





:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Τελειωσε και ο δευτερος κυκλος the handmaid's tale. αχ.
Αλλα, ξεκινησε η σειρα sharp objects με amy adams και Patricia Clarkson στο καστ. gosh. εχω διαβασει το βιβλιο και οκαυ... οκαυ, αλλα μ αρεσουν πολυ αυτες οι δυο και μεχρι τωρα φαινεται καλο.
Ξεκινησε και το claws 2. χεχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top