ΑΕΝ στο 1ο πεδίο;

marios1

Νεοφερμένος

Ο marios1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σαςς,
Όλοι φετος γνωριζουμε πως καταργηθηκε το 5ο πεδιο και τα τμηματα παιδαγωγικης εντασσονται σε όλα τα πεδία.
Σε ένα αρθρο διαβασα οτι και οι σχολες εμπορικου ναυτικου που βρίσκονταν στο 5ο πεδίο θα 'ναι απο φετος σε όλα τα πεδία.
Ξέρω οτι εκει μπαινεις και χωρις πανελληνιες με ποσοστο 30% να βρείς επαγγελματικη αποκατασταση ενώ αν μπεις με το συστημα των πανελληνιων έχεις 70% . Θέλω πολυ να μπώ μεσω του πεδιου μου στην ΑΕΝ.

Γνωρίζει κανεις αν μπορώ μεσω των ανθρωπιστικων να μπώ σε αυτην τη σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,217 μηνύματα.
Γεια σαςς,
Όλοι φετος γνωριζουμε πως καταργηθηκε το 5ο πεδιο και τα τμηματα παιδαγωγικης εντασσονται σε όλα τα πεδία.
Σε ένα αρθρο διαβασα οτι και οι σχολες εμπορικου ναυτικου που βρίσκονταν στο 5ο πεδίο θα 'ναι απο φετος σε όλα τα πεδία.
Ξέρω οτι εκει μπαινεις και χωρις πανελληνιες με ποσοστο 30% να βρείς επαγγελματικη αποκατασταση ενώ αν μπεις με το συστημα των πανελληνιων έχεις 70% . Θέλω πολυ να μπώ μεσω του πεδιου μου στην ΑΕΝ.

Γνωρίζει κανεις αν μπορώ μεσω των ανθρωπιστικων να μπώ σε αυτην τη σχολη;

Τα κακα νεα ειναι νομιζω πως οχι,ωστοσο τα καλα νεα ειναι οτι μαλλον μπορεις να δοκιμασεις με απολυτηριο,εαν εχεις σχετικα καλο μ.ο. μπορεις να εισαχθεις ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top