Γενικό - Είναι δύσκολη αυτή η τάξη;

H B' Γυμνασίου είναι η δυσκολότερη τάξη του Γυμνασίου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 21)
  • Ναι

    Ψήφοι: 8 38.1%
  • 'Oχι

    Ψήφοι: 13 61.9%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Όχι, οχι καθολου... Τιποτα δεν ειναι δυσκολο. Και μην ακους για την φυσικη και την χημεια που λενε, η φυσικη εινια ΥΠΕΡΟΧΗ (αρκει να διαβαζεις απο την αρχη ομως γιατι μετα δεν θα μπορεις να τα μαθεις και να θες), η χημεία πιστευω είναι πολύ πιο ευκολη αν και λιγοτερο ενδιαφερουσα. Η χημεία γενικά θέλει μονο διαβασμα, απο ασκησεις και τετοια μην περιμενεις τιποτα φοβερο :)
Τωρα, η ιστορια οπως και σε καθε αλλη ταξη είναι ΒΑΡΕΤΗ μεχρι θανατου, αλλα σχετικα πιο ενδιαφερουσα απο της πρωτης (Αναγεννηση, ανακαλυψεις κλπ). Τα ρχαια ενταξει ειναι παντα αρχαια, αν και εκει πρεπει να διαβαζεις ολη την χρονια αν δεν θες να φας ολο σου το πασχα και τις δυο επομενες εβδομαδες μετα το πασχα με ενα βιβλιο αρχαιων στο χερι για να καλυψεις κενα (ναι όπως καταλαβες αυτη ειμαι εγω :P)
Η Ιλιαδα ειναι παρα πολύ ενδιαφερουσα, πολύ πιο ωραία από τον Οδυσσέα, αν και με μιά σχετική ματια που εχω ριξει ειδα ότι η Ελενη της Γ ειναι η καλύτερη και ωραιοτερη απ'όλες.
Τωρα ολα αυτα εξαρτώνται και από τον καθηγητή που θα έχεις σε καθε μαθημα. Αν ο καθηγητης είναι καλος, ολα αυτα που σου λεω ισχυουν. Αν οχι... Συλλυπητήρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τελικα μιας και τωρα φτανει στο τελος της εχω μια ολοκληρωμενη αποψη για τη Β γυμνασιου! Ναι.. Νταξ.. ειναι μετρια ταξη... Θα χαρακτηρισω ολα τα μαθηματα...
Χημεια! Η χημεια στην β ειναι βεβαια απλα οι βασεις αλλα ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα... Αν εξαιρεσουμε τις χημικες εξισωσεις!
Φυσικη! Ενα απο τα αγαπημενα μαθηματα... Καλη ειναι μωρε στην αρχη ηταν λιγο ζορικη.
Μαθηματικα! :inlove: δεν υπαρχουν λογια... Η γεωμετρια ειναι απλα ΥΠΕΡΟΧΗ, η αλγεβρα μετρια!
Γεωγραφια! Καλυτερα που μαθαινουμε για την Ευρωπη! Καλη.
Ιστορια! Σαν υλικο εχει καλο... Δηλαδη ωραια ιστορια του Βυζαντιου αλλα λαθος ο τροπος διδασκαλιας και φυσικα αχχ αυτες οι ημερομηνιες και τα ονοματα!
Γλωσσα! Απλο μαθημα... Νταξ.. δεν με ενθουσιαζει ιδιαιτερα.
Αρχαια! Φετος ειναι απαισια... :down: :tongue: :sick: και δυσκολα
Κειμενα! Καμια σχεση με περυσι που ειχαμε πολυ καλα κειμενα.. Φετος ειναι απλα αδιαφορα
Θρησκευτικα! Μου αρεσουν :happy:
Αγγλικα! Δεν εχουν κατι ιδιαιτερο
Γερμανικα! ΥΠΕΡΟΧΑ :inlove:
Τεχνολογια! Ενδιαφερον το εργοστασιο αλλα... νταξ..
Πληροφορικη! Δεν μου δημιουργει κανενα ενδιαφερον απλα :/:
Ιλιαδα! Εμ... καλη ειναι... η οδυσσεια καλυτερη αλλα καλη ειναι και η ιλιαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Τελικα μιας και τωρα φτανει στο τελος της εχω μια ολοκληρωμενη αποψη για τη Β γυμνασιου! Ναι.. Νταξ.. ειναι μετρια ταξη... Θα χαρακτηρισω ολα τα μαθηματα...
Χημεια! Η χημεια στην β ειναι βεβαια απλα οι βασεις αλλα ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα... Αν εξαιρεσουμε τις χημικες εξισωσεις!
Φυσικη! Ενα απο τα αγαπημενα μαθηματα... Καλη ειναι μωρε στην αρχη ηταν λιγο ζορικη.
Μαθηματικα! :inlove: δεν υπαρχουν λογια... Η γεωμετρια ειναι απλα ΥΠΕΡΟΧΗ, η αλγεβρα μετρια!
Γεωγραφια! Καλυτερα που μαθαινουμε για την Ευρωπη! Καλη.
Ιστορια! Σαν υλικο εχει καλο... Δηλαδη ωραια ιστορια του Βυζαντιου αλλα λαθος ο τροπος διδασκαλιας και φυσικα αχχ αυτες οι ημερομηνιες και τα ονοματα!
Γλωσσα! Απλο μαθημα... Νταξ.. δεν με ενθουσιαζει ιδιαιτερα.
Αρχαια! Φετος ειναι απαισια... :down: :tongue: :sick: και δυσκολα
Κειμενα! Καμια σχεση με περυσι που ειχαμε πολυ καλα κειμενα.. Φετος ειναι απλα αδιαφορα
Θρησκευτικα! Μου αρεσουν :happy:
Αγγλικα! Δεν εχουν κατι ιδιαιτερο
Γερμανικα! ΥΠΕΡΟΧΑ :inlove:
Τεχνολογια! Ενδιαφερον το εργοστασιο αλλα... νταξ..
Πληροφορικη! Δεν μου δημιουργει κανενα ενδιαφερον απλα :/:
Ιλιαδα! Εμ... καλη ειναι... η οδυσσεια καλυτερη αλλα καλη ειναι και η ιλιαδα



Έχετε και εργοστάσιο στο σχολείο εσείς; :P
Κοίτα να δεις ε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Έχετε και εργοστάσιο στο σχολείο εσείς; :P
Κοίτα να δεις ε...

:rofl:

Βασιλη εννοει το εργοστασιο που φτιαχνουμε σαν ομαδικη εργασια στην τεχνολογια, οχι εργοστασιο μεσα στο σχολείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Παντως εχουμε την ιδια αποψη για τα αρχαια:D γτ αραγε;:hmm::hmm::whistle:

Ρε, τα αρχαια δεν μπορεις να πεις ότι δεν είναι ωραία, απλά είναι πολύ ζορικα, και στην α' και στην β'. Για την Γ' υποπτευομαι ακομα χειροτερα αλλα ας μην τα σκεφτομαστε αυτα απο τωρα... ;)
Παντως πολύ ζορικα τα αρχαία, σου βγάζουν την πίστη μέχρι να τα καταλάβεις. Μην μιλησω για τις ''εξαιρεσεις'', που τοσες πολλές που είναι σε λιγο θα γινουν ο ιδιος ο κανονας!
Ασε, μακρια από μας... :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ρε, τα αρχαια δεν μπορεις να πεις ότι δεν είναι ωραία, απλά είναι πολύ ζορικα, και στην α' και στην β'. Για την Γ' υποπτευομαι ακομα χειροτερα αλλα ας μην τα σκεφτομαστε αυτα απο τωρα... ;)
Παντως πολύ ζορικα τα αρχαία, σου βγάζουν την πίστη μέχρι να τα καταλάβεις. Μην μιλησω για τις ''εξαιρεσεις'', που τοσες πολλές που είναι σε λιγο θα γινουν ο ιδιος ο κανονας!
Ασε, μακρια από μας... :pfff:

Τα αρχαια ειναι μια αηδια και μιση. Αυτο ειναι. Αχρηστα. :redface: περυσι ηταν ευκολα ρε. Αλλα οπως προ ειπες Μακρια απο εμας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμένα δε μου φάνηκε δύσκολη-μόνο στα μαθηματικά, δεν ξέρω γιατί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
το μόνο που έμαθα καλά είναι οτι η υποτείνουσα ισούται με το άθροισμα των τετραγώνων των δύο κάθετων πλευρών.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
το μόνο που έμαθα καλά είναι οτι η υποτείνουσα ισούται με το άθροισμα των τετραγώνων των δύο κάθετων πλευρών.:P

ΠΘ λεγεται:mad: ειναι τελειο ναι. για πες και το αντιστροφο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το αντίστροφο δε το ξέρω, χέσου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το αντίστροφο δε το ξέρω, χέσου. :P

το ιδιο βρε απλα βγαζεις την λεξη υποτεινουσα, καθετες, ορθογωνιο.. δες: Αν σε ενα τριγωνο το τετραγωνο της μεγαλυτερης πλευρας ειναι ισο με το αθροισμα των τετραγωνων των 2 αλλων πλευρων τοτε το τριγωνο ειναι ορθογωνιο:redface:
το εγραψα χθες στο τεστ π μου εβαλε η αδερφη μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ελεεινά πράγματα. :P
Και τις ρίζες λάτρεψα. :redface:
ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ. Ομαδική εργασία και δεν είμαι καλά8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ελεεινά πράγματα. :P
Και τις ρίζες λάτρεψα. :redface:
ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ. Ομαδική εργασία και δεν είμαι καλά8)

Ιλιαδα με αντρα φιλολογο τους 3 πρωτους μηνες :clapup: ια ια ια τρωγαμε μιλουσαμε πωπωωπ αξεχαστες στιγμες:clapup::clapup: αλλα επειδη δεν ηταν καλος και μας εβριζε δεν θελαμε να κανουμε μαθημα μαζι του. Οταν εφυγε... μας ψιλο ελειψε. :whistle::whistle: οταν ειδαμε την αντικαταστατρια:whistle::whistle::whistle:
Λοοκ:
ετσι ειναι τα μαλλια της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ούτε καν πανεύκολη είχα βγάλει 19.12/13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Μπα δεν θα το λεγα πηγαινα και σε δυσκολο σχολειο και ηταν η μονη χρονια που την εβγαλα τουριστας και με εναν αξιοπρεπη βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Η Β' Γυμν. θυμάμαι μου άρεσε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σαν τάξη, γιατί μου άρεσε πάρα πολύ η ύλη των μαθημάτων, ΩΣΤΟΣΟ όπως και η Β' Λυκ., θεωρώ πως έχουν μεγάλη ποσότητα ύλης που πρέπει να αφομοιωθεί και να είναι πολύ βασική.. πολύ ωραία τάξη θεωρώ, αλλά για μένα χρειάστηκε δουλίτσα στα βασικά μαθήματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top