Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καταρχάς, θα ήθελα να ευχαριστήσω το i-school που μου δίνει τον χώρο και την ελευθερία να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου, αυτόνομα από τις υπόλοιπες εκτιμήσεις και τους σχολιασμούς αυτών.

Όπως, είχα υποσχεθεί, έκανα τα αδύνατα-δυνατά για να κοινοποιήσω τις εκτιμήσεις μου όσο το δυνατόν πιο σύντομα, με έντονο το στοιχείο της ενδελέχειας και της υπευθυνότητας από μεριάς μου. Δύσκολη η χρονιά φέτος αφού θα αλλάξει πλήρως ο χάρτης των βάσεων και δεν υπάρχει κανένα στατιστικό προηγούμενο ώστε να μπορούμε να εξάγουμε πιο στατιστικά ασφαλή συμπεράσματα.

Επισυνάπτεται, λοιπόν, ένα pdf αρχείο με ( 18 ) σελίδες αναλύσεων το οποίο εμπεριέχει:

- Εισαγωγή
- Τα 5 πεδία - ομάδες προσανατολισμού και εκτιμήσεις βάσεων για το νέο σύστημα
- Σχολιασμός πορείας βάσεων για στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές και σχολές με ειδικά μαθήματα με το νέο σύστημα
- Σχόλια, παρατηρήσεις, συγκρίσεις και εκτιμήσεις όσο αφορά το παλαιό σύστημα με κάποια ενδεικτικά παραδείγματα βάσεων
- Πίνακες κλιμάκωσης και σύγκρισης
- Γενικά σχόλια όσο αφορά τις αναλύσεις, τις εκτιμήσεις και γενικά τις Πανελλήνιες

Αξίζει σε αυτό το σημείο να επισημανθεί ότι το παρόν αρχείο αποτελεί προϊόν προσωπικής έρευνας και εκτιμήσεων και ο συντάξας (εγώ) ουδεμία ευθύνη φέρει έναντι παντός τρίτου. Οι εκτιμήσεις έγιναν με ίδια μέσα, άνευ σχετικής ρητής εντολής από τρίτο και διατίθενται δημόσια, μέσω διαδικτύου, άνευ ανταλλάγματος.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξή σας, που μου δώσατε τη δύναμη για την συνέχιση της μεγάλης προσπάθειάς μου, για να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα.
Προωθήστε, αν θελήσετε, το αρχείο για να το δούν όλο και περισσότεροι υποψήφιοι (και οι γονείς τους), οι οποίοι αγωνιούν αυτές τις ζεστές μέρες του καλοκαιριού.

Να είστε καλά και αναμένουμε τα αποτελέσματα (όσο αφορά τις επιτυχίες ΣΑΣ και δευτερευόντως την ενδεχόμενη επιτυχία μου ή/και αποτυχία μου).
Ελπίζω να δω όλους να χαμογελάνε σε λίγο καιρό :)

ΥΓ. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα στο "κατέβασμα" του αρχείου μέσω του παρόντος site, μπορείτε να δείτε εδώ τις εκτιμήσεις μου, δωρεάν και έτσι να κοινοποιηθούν πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ ΠΙΘΑΝΩΝ ΒΑΣΕΩΝ 2016-ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΤΣΗΣ.pdf
    538.5 KB · Εμφανίσεις: 10,191
Τελευταία επεξεργασία:

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Ξεκινάω διάβασμα

Φίλε μου Chris, έχω 18145. Υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσει η βάση του βιολογικού ΑΠΘ Αυτη τη τιμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ξεκινάω διάβασμα

Φίλε μου Chris, έχω 18145. Υπάρχει περίπτωση να ξεπεράσει η βάση του βιολογικού ΑΠΘ Αυτη τη τιμή;

Έχω κάνει την εκτίμηση και θεωρώ ότι το τμήμα αυτό θα έχει κεντρική τιμή τα 18.080 μόρια +- 50 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Έχω κάνει την εκτίμηση και θεωρώ ότι το τμήμα αυτό θα έχει κεντρική τιμή τα 18.080 μόρια +- 50 μόρια.

Να σαι καλά φίλε μου, και μπράβο που αποφάσισες να υπογράψεις την εκτίμηση. Αν έχω καταλάβει καλά, επειδή υπάρχει πολύ μεγάλη συσσώρευση σε αυτές τις βαθμολογίες, η διαφορά 20-30 μορίων είναι σημαντικότερη από ότι φαίνεται, και άρα δυσκολότερα ανατρέψιμη (?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DMARO

Νεοφερμένος

Η DMARO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Με 17052 δεν έχω ελπιδα για Νοσηλευτική ΕΚΠΑ??? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςM

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Οικονομικο ΣΣΑΣ 18700 το λιγότερο.Έζησα να το δω και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Οικονομικο ΣΣΑΣ 18700 το λιγότερο.Έζησα να το δω και αυτο

Προφανώς, δεν γνωρίζεις τις βάσεις του Οικονομικου ΣΣΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλή ξεκούραση Χρήστο! Congratulations on a job weel done!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με 17052 δεν έχω ελπιδα για Νοσηλευτική ΕΚΠΑ??? :(

Βάσει των στατιστικών που βλέπω είναι πάρα πολύ δύσκολο να ανέβει μόνο στο 17. Καλή επιτυχία όπως και να έχει.

Καλή ξεκούραση Χρήστο! Congratulations on a job weel done!

Σε ευχαριστώ Λένω μου! Την είδες την ανάλυση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mar98

Νεοφερμένος

Η Mar98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πάρα μα πάρα πολύ !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelisst

Νεοφερμένος

Ο vaggelisst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πολύ καλή δουλειά συγχαρητήρια.Δουλειά προσεγμένη και με στοιχεία.Με 16.983 είμαι μέσα ΗΜΤΥ Πάτρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πολύ καλή δουλειά συγχαρητήρια.Δουλειά προσεγμένη και με στοιχεία.Με 16.983 είμαι μέσα ΗΜΤΥ Πάτρα;

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
Απλά, έχω κάνει τις εκτιμήσεις μου και νομίζω μπορείς να καταλάβεις κατά πόσο είσαι μέσα η έξω :)

Φιλικά,
Χρήστος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billy7

Νεοφερμένος

Ο billy7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστούμε παρά πολύ Chris πραγματικά συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου,την τελείωσες σε χρόνο ρεκόρ.Οσον αφορά εμένα θεωρώ με 18.272 μάλλον δεδομένη την νομικη εκπα,αφού το κέντρο εκτίμησης σου ειναι στα 18.125..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστώ Λένω μου! Την είδες την ανάλυση?

Ασφαλώς και την είδα και χάρηκα πάρα πολύ. Πρώτα επειδή εξηγείς το σκεπτικό σου και έτσι τεκμηριώνεις τις εκτιμήσεις σου και μετά επειδή την υπόγραψες.΄Ετσι κάνουν οι κύριοι με το Κ κεφαλαίο αφήνοντας τους μέτριους και τους μικρόψυχους πίσω τους. Μπορεί να μην ενδιαφέρομαι προσωπικά αλλά σε φίλους και γνωστούς θα μεταφέρω τις εκτιμήσεις σου αναφέροντας οπωσδήποτε και το όνομά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Συγχαρητηρια για την δουλεια και το θαρρος (δεδομενου των απειλων που ανεφερες) να την ανεβασεις με την υπογραφη σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπακα

Νεοφερμένος

Η μπακα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Συγχαρητήρια. Δίνετε μια σαφή εικόνα της εκτίμησης με σχόλια και υπογραφή. Μπράβο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hercret

Νεοφερμένος

Ο Hercret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ Chris. Πραγματικά σου αξίζουν χίλια μπράβο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
chris,
Συγχαρητηρια και ευχαριστουμε για ολα :D;)
Να ρωτησω...αρα εμενα με βλεπεις πιο πιθανα φαρμακευτικη πατρας ή κτηνιατρικη θεσσ...18249 εβγαλα...:hmm:
Σε ευχαριστω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

speakeasy

Νεοφερμένος

Η speakeasy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Συγχαρητήρια για τη δουλειά σου ...... μια διευκρίνηση στο παλιο . θεωρεις οτι οι πρώτοι εικοσι στο 3 πεδιο εχουν δηλωση ολοι ιατρικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Συγχαρητήρια για τη δουλειά σου ...... μια διευκρίνηση στο παλιο . θεωρεις οτι οι πρώτοι εικοσι στο 3 πεδιο εχουν δηλωση ολοι ιατρικη?

Ίσως ξεχνάς το γεγονός ότι ένας με 19 ΓΒΠ πλησιάζει και τα 19200 μορια αν έχει γράψει καλά στα 2 βαρύτητας οπότε πρέπει να συνυπολογισεις για τις κεντρικές Ιατρικές και όλους όσους έχουν ΓΒΠ 18,8-19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top