Γενικό - Απόψεις σχετικά με τη Χημεία και τη Φυσική

Φυσική ή Χημεία?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Φυσικη φου του γου

Καλη και η χημεια αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Και εμένα η χημεία μου κινεί το ενδιαφέρον, η φυσική είναι τύποι, τύποι και τύποι...

Βασικα αν καταλαβεις την ουσια των τυπων ειναι μαγευτικη, αλλα δυστυχως στο σχολειο δεν γινεται και η καλυτερη δουλεια σε αυτο...εκτος αν πετυχεις εναν παρα πολυ καλο καθηγητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βασικα αν καταλαβεις την ουσια των τυπων ειναι μαγευτικη, αλλα δυστυχως στο σχολειο δεν γινεται και η καλυτερη δουλεια σε αυτο...εκτος αν πετυχεις εναν παρα πολυ καλο καθηγητη.

Όσον αφορά καλό καθηγητή, μόνο στη Β' Γυμνασίου είχαμε μία καταπληκτική!!! Οι άλλοι είναι...:whatever::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
εντάξει μείωσα κάπως τα μαθηματικά αλλά επίτηδες το έκανα! :) μου αρέσει η φυσική περισσότερο

δεν τα μείωσες...:D

για την ιστορία, πρώτα θεμελιώθηκε ο διαφορικός, ο ολοκληρωτικός και ο διανυσματικός λογισμός στα μαθηματικά...και μετά αναπτύχθηκε ο κλάδος της σύγχρονης φυσικής, της θεωρητικής και εφαρμοσμένης μηχανικής,..κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
τίποτα από τα δύο...

Το ένα πιο απαίσιο από τ'άλλο!

:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derve25

Νεοφερμένος

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εμας και στην Χημεια αλλα και στην φυσικη εχουμε καλες καθηγητες.
Ομως πιο ωραια ειναι η Χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibiblock

Νεοφερμένος

Η bibiblock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
και εμεις ευτυχως εχουμε την καλη καθηγητρια και τα καταλαβαινουμε!!!εμενα πιο πολυ η φυσικη μου αρεσει....αλλα και η χημεια ωραια ειναι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalis karami

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
εχουμε χαλια φυσικο-χημεικο αρα και τα δυο ειναι χαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!OaNNa

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Χημεία είναι πιο ωραία...!;) Η φυσική πολύ μπέρδεμα...και αν έχεις και καθηγητή που βαριέται, βαριέσαι και εσύ...!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Χημεία είναι πιο ωραία...!;) Η φυσική πολύ μπέρδεμα...και αν έχεις και καθηγητή που βαριέται, βαριέσαι και εσύ...!:P

συμφωνω χημεια ειναι πιο ευκολη επειδη και μονος να την διαβασεις θα την καταλαβεις ενω φυσικη εξαρταται πιο πολυ στον καθηγητη που εχεις:who::lock::boom:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary angel

Νεοφερμένος

Η mary angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
αν και ειμαστε ακομα στην αρχη η φυσικη μου φαινεται πιο ευκολη!βεβαια εχουμαι και τελεια καθηγητρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki boo

Νεοφερμένος

Η olympia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εχεις δικιο η φυσικη της β γυμνασιου ειναι δυσκολη εγω περσυ δυσκολευτικα αρκετα οσο αφορα την χημεια χαλαρα ενα παραμυθακι ειναι και τιποτα αλλο συμβουλη don't worry be happy!!!!!1

εχει δικιο η στελλα...και εγω στην φυσικη δυσκολευτικα...στην χημεια μπορω να πω οτι τα πηγα καλα :no1:ελα ομωσ που στην 3η γθμνασιου δεν καταλαβαινω τιποτα...:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Φυσικη.
Αν και δεν ειχα καλο καθηγητη σε τιπουτις απο τα 2, προτιμουσα Φυσικη. :D
Φετος μποθ, αν και παλι προτιμω Φυσικη. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Τελικα αναθεωρω κι εγω...και η Φυσικη ευκολη ειναι...Βασικα σαν μαθημα παντα μου αρεσε, αλλα οσο περναει ο καιρος γινεται και πιο ενδιαφερον....
Εμενα οι καθηγητες μου και στα 2 ειναι καλοι, αρα BOTH!
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Λοιπον,και τα δυο μαθηματα μου αρεσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!! Βεβαι δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν εχω μελετησει σε βαθος και της δύο επιστήμες...αλλά με την ληξη της χρονιας καταληξα στα εξης:
Φυσικη:πανευκολη,τυποι τουλαχιστον μεχρι τωρα γελοιοι,χρησιμες γνωσεις και ταυτοχρονα απολυτα κατανοητες ενδιαφερουσες και απλες ασκησεις και ειναι memorable (δεν μου ερχοταν η ελληνικη λεξη) :P
Χημεια: δεν ειναι τοσο memorable σε μερικα σημεια(π.χ διαφορες μειγματος,χημικης ενωσης και χημικων στοιχειων,οπως και το πως συμβολιζουμε χημικες ενωσεις),δεν εχει τυπους,χρησιμες αλλα γνωστες γνωσεις,ασκησεις γελοιες και τερμα ΒΑΡΕΤΕΣ!!!!και ειναι πολυ θεωριτικη ....μου λειπει η εκτελεση και η εφαρμογη της θεωρειας πραγμα το οποιο δεικατεχει την φυσικη!!! οποτε ειναι λιγο ξενερωτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top