Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,246 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,483 μηνύματα σε 74,174 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 572 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύετε ότι τα παιδιά των καθηγητών είναι πιο "ευνοημένα" από τα άλλα παιδιά;

M@r@ki

Μαθητής Β' γυμνασίου

H M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H M@r@ki έγραψε στις 19:31, 27-06-09:

Ο τίτλος μιλάει από μόνος του... Στηρίξτε την απάντηση σας (αν είναι θετική) σε παραδείγματα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 19:39, 27-06-09:

Όχι βέβαια! :nono:Είναι το ίδιο με τα άλλα παιδιά! Μάλιστα όχι μόνο δεν είναι ευνοημένα, αλλά αν οι διδάσκοντες γνωρίζονται με τους γονείς του παιδιού τον έχουν στην μπούκα, για να μην έχουν να λένε τα υπόλοιπα παιδιά ότι το ευνοούν! Το μόνο θετικό είναι ότι ίσως έχουν βοήθεια στο σπίτι για τα μαθήματα, δεν έχουν κανένα άλλο προνόμιο!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nicky13 (Νικολέτα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H Nicky13 έγραψε στις 19:47, 27-06-09:

φυσικά και όχι! :nono: συμφωνώ απόλυτα με τον Νίκο και σας μιλώ με δική μου πείρα! Η μητέρα μου είναι φιλόλογος και μου ζήτησε αν θέλω να πάω στο δικό της γυμνάσιο. Εφόσον είχα επιλογή φυσικά και είπα όχι, διότι εκτός από την ντροπή που ίσως νιώσουμε κάποτε, εκτός από το ότι κανένας δεν θα πιστεύει ότι πήραμε τους βαθμούς με την αξία μας, θα είμαστε αναγκασμένοι να έχουμε τον γονιό μας στο κεφάλι μας και στο σχολείο!!! Δεν μπορώ να πω ωστόσο, ότι δεν νιώθω τυχερή γιατί χάρη στην μητέρα μου ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τα φιλολογικά μαθήματα...
Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 717 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε στις 19:48, 27-06-09:

Δεν πιστεύω να είναι ευνοημένα πάντως δεν πρέπει να αντιμετωπίζονται έτσι αλλά ως κανονικά παιδιά, παρόμοια με τα υπόλοιπα. Βέβαια, υπάρχουν παιδιά καθηγητών τα οποία προσπαθούν να δείχνουν υπεράνω των υπολοίπων και να "κυριαρχούν", ενώ υπάρχουν και άλλα που αντιμετωπίζουν την κατάσταση φυσιολογικά σαν να μην αλλάζει τίποτα. Π.χ. στο σχολείο μας έχουμε δύο παιδιά καθηγητών που τυχαίνει το ένα να είναι στο τμήμα μου και έτσι να το γνωρίζω καλύτερα. Και οι δύο συμπεριφέρονται φυσιολογικά: έχουν κάνει αληθινές φιλίες (μάλιστα είμαστε φίλες με αυτή που είναι στο τμήμα μου), παίρνουν βαθμό που να αντιστοιχεί στις προσπάθειές τους (γιατί δυστυχώς υπάρχουν και περιπτώσεις που συμβαίνει το αντίθετο) και γενικά πράττουν όπως ο καθένας μας!! Οπότε πιστεύω ότι η εύνοιά τους εξαρτάται από το χαρακτήρα και των γονέων και των παιδιών!
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 19:52, 27-06-09:

Εξαρτάται το σχολείο..
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,742 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:54, 27-06-09:

ειναι πολλοι οι ''παραγοντες'' που μπορει να παιξουν ρολο
Παράθεση

M@r@ki

Μαθητής Β' γυμνασίου

H M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H M@r@ki έγραψε στις 19:56, 27-06-09:

Το θέμα το ανέβασα για να δω πιο πολύ τις αντιδράσεις των παιδιών για τα παιδιά των καθηγητών (επειδή και εμένα είναι ο μπαμπάς μου καθηγητής) γιατί τον τελευταίο καιρό οι συμμαθητές μου (αν δεν είναι μόνο η ιδέα μου) φέρονταν κάπως παράξενα...Μάλιστα ο μπαμπάς μου είναι στο ίδιο γυμνάσιο που πάω και εγώ και ίσως του χρόνου να είναι και στο τμήμα μου...!
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,177 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 20:47, 27-06-09:

Όχι. Όχι. Όχι. Είμαι γιος καθηγήτριας και όχι μόνο δεν ήμουν ευνοημένος, ίσα ίσα που οι καθηγητές στο σχολείο με σήκωναν συνέχεια στο μάθημα και ήταν πιο αυστηροί μαζί μου.
Παράθεση

Nikos93 (Nikos)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 216 μηνύματα.

O Nikos93 . έγραψε στις 21:15, 27-06-09:

καλα εκαναν και σε σηκωναν συνεχεια , civilara εγινες
Παράθεση

Efthymios1 (Μακης)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Efthymios1 έγραψε στις 22:16, 27-06-09:

Ειναι αναλογα στον καθηγητη!! Εγω ειμαι γιος καθηγητων αλλα το αποκρυπτω για να μην ακουγονται σχολια κλπ.
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

O Civilara Farewell έγραψε στις 22:20, 27-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos93
καλα εκαναν και σε σηκωναν συνεχεια , civilara εγινες
μπορεί να μην συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο bold κομμάτι, however, i like the way you think:no1:
Παράθεση

sosat (Διαβασε το username αναποδα)

Φοιτητής

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O sosat έγραψε στις 23:43, 27-06-09:

Θα συμφωνησω στο "εξαρτατε στο σχολειο"
6 χρονια συμμαθητης με κορη καθηγητη και καθηγητριας που ηταν μαλιστα και οι δυο στο λυκειο που πηγαιναμε ... (3 χρονια γυμνασιο 3 χρονια λυκειο)
Οι καθηγητες ειχαν μια ιδιαιτερη εκτιμηση στο προσωπο της μαθητριας αυτης ... μαλλον θα ειχε υψηλο δεικτη νοημοσυνης ...
Παράθεση

ἅλς

Φοιτητής

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,074 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 12:07, 28-06-09:

Εξαρτάται από τι θα ζητήσουν ή όχι από τους συναδέλφους καθηγητές οι γονείς καθηγητές νομίζω. Αν είναι σωστοί γονείς & σωστοί εκπαιδευτικοί δεν θα επιτρέψουν τα παιδιά τους να ευνοηθούν!! Όσον αφορά τα παιδιά, είναι δύσκολη η θέση τους νομίζω γιατί θα υπάρχει πάντα η αμφιβολία!
Παράθεση

Lilianaki4ever (Λίλιαν)

Μαθητής Α' λυκείου

H Λίλιαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Lilianaki4ever έγραψε στις 13:40, 28-06-09:

πιστεύω πως ανάκαθεν τα παιδια των καθηγητών ευνοούνται.... το γνωρίζω από παιδιά που είναι συμμαθητές μου και φίλοι μου
Παράθεση

Gatoulinho

Φοιτητής

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

O Gatoulinho έγραψε στις 14:16, 28-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Civilara
μπορεί να μην συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο bold κομμάτι, however, i like the way you think:no1:
Τς τς.. Αναισχυντοσύνη στο ζενίθ !

Πάντως και μένα η μάνα μου φιλόλογος είναι και στο γυμνάσιο ήμασταν στο ίδιο σχολείο. Λοιπόν, ΟΤΙ και να έκανα (το παραμικρό) τα μάθαινε ΟΛΑ με λεπτομέρειες! Ούτε να κουνηθώ δε μπορούσα. Πάντως στο θέμα βαθμών ντρέπομαι που το λέω αλλά πάντα ήταν μεγαλύτεροι από ότι άξιζα(χωρίς να το επιδιώκουμε), εκτός αν ήδη ήμουν για 20!
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 485 μηνύματα.

O cel έγραψε στις 14:21, 28-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lilianaki4ever
πιστεύω πως ανάκαθεν τα παιδια των καθηγητών ευνοούνται.... το γνωρίζω από παιδιά που είναι συμμαθητές μου και φίλοι μου
:nono::nono:Κανεις λαθος.Εξαρταται απο το γονιο-καθηγητη
Παράθεση

candygirl96

Μαθητής Α' λυκείου

H candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H candygirl96 έγραψε στις 14:21, 28-06-09:

κοιτα ,εγω που εχω και τους δυο τους γονει;ς μου καθηγητες,ναι,δεεν μπορω να πω ,βοηηθιεμαι...αλλα εχει και τα κακα του να εισαι παιδι καθηγητων,γιατι σου κανουν προσθετα μαθηματα και σου βαζουν και ασκησεις....

με εχουν πρηξει....καταλαβαινεις...
Παράθεση

Nickname (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 868 μηνύματα.

O Nickname έγραψε στις 14:21, 28-06-09:

Κι εμένα οι γονείς μου είναι και οι δύο καθηγητές, σε διαφορετικό σχολείο βέβαια, και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε και ποτέ κάποιος είπε τίποτα εναντίον μου σχετικά με αυτό. Ακόμα και όταν ήρθε η μαμά μου στο σχολείο μου (τότε ήταν ο αδερφός μου) πάλι το παιδί διάβαζε πολύ και έπαιρνε 20. Άσε που ήταν η μαμά που και οι περισσότεροι δεν μπορούσαν να ο καταλάβουν από το επίθετο... Πάντως ο αδερφός μου συνεχίζει να είναι στη σημαία (φέτος σημαιοφόρος) ΄παρόλο που εφυγαν από το σχολείο....
Παράθεση

Ariana (Έλενα)

Φοιτητής

H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Ariana έγραψε στις 14:30, 28-06-09:

Δεν πιστεύω πως ευνοούμαστε, αλλά αντιθέτως αδικούμαστε.

Για παράδειγμα, η μητέρα μου είναι φιλόλογος και με είχε μαθήτρια στην Α' γυμνασίου. Στις εξετάσεις μου έβαλε 19, για να μη λένε, με μοναδικό μου λάθος ότι είχα βάλει στο "υμεις" ψιλή, αντί να βάλλω δασεία. Είκοσι δεν υπήρχε και δεν ήθελε να έχω το μοναδικό...

Γενικότερα όμως πιστεύω πως, αν είναι σωστοί οι γονείς-εκπαιδευτικοί δεν τίθεται θέμα αδικίας σε σχέση με τα υπόλοιπα παιδιά
Παράθεση

Lilianaki4ever (Λίλιαν)

Μαθητής Α' λυκείου

H Λίλιαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H Lilianaki4ever έγραψε στις 18:39, 28-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από cel
:nono::nono:Κανεις λαθος.Εξαρταται απο το γονιο-καθηγητη
μπορεί και να έχεις δίκιο, αλλά αυτοί που ξέρω είναι τρομέρά ευνοημένοι....σίγουρα θα υπάρχουν εξαιρέσεις. τελοσπάντων ο καθένας έχει τη γνώμη του.
Παράθεση

KnightRider

Φοιτητής

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 18:50, 28-06-09:

Εγώ πιστεύω ότι είναι ευννοημένοι γιατί πέρσι ενώ γύρω στα 10 παιδιά περιμέναμε σαν τους μ*λ@κες από τις 12:00 ως τις 15:00 για να βγουν τα αποτελέσματα ο γιος μιας καθηγήτριας την πήρε τηλέφωνο και την ρώτησε αν πέρασε και ρώτησε και για τους φίλους του και μέσα σε 5 λεπτά είχαν φύγει.....
Τον π****η!
Παράθεση

xrisitna (Xριστινα)

Φοιτητής

H Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αθήνας και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H xrisitna έγραψε στις 19:06, 28-06-09:

βασικα εμενα ο μπαμπας μου ειναι χημικος και 3 χρονια στο λυκιο μου δεν τον αφησα να ερθει...πραγμα κουραστικο για αυτον!!απλα εχω να αναφερω 2 μεμωνομενες περιπτωσεις πολυ μετριων μαθητων που ευνοηθηκαν επειδη οι γονεις τους ηταν χρονια εκπαιδευτικοι σε αυτο το σχολιο και χρονια φιλοι με του καθηγητες των παιδιων τους!
Παράθεση

ifi 95 (Ιφιγενεια)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ιφιγενεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H ifi 95 καλησπερα σε ολους έγραψε στις 19:46, 28-06-09:

Σχεδόν πάντα γιατί αν ένα παιδί δεν διαβάζει και οι γονείς του είναι απλοί υπάλληλοι το παιδί τους αυτόματα θα μείνει στην ίδια τάξη.... Αν το παιδί είναι παιδί καθηγητού τότε περνάει αυτόματα....
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε στις 19:57, 28-06-09:

για τα δικα μου τα παιδα καθηγητων ναι ευνοουνται γιατι ειναι μετριοι δεν συμμετεχουν πολυ γραφουν 18 στα διαγωνισμα και 17 και παιρνουν 20.ομως οι δικοι μου ειναι αλλης σχολης.αλλα οσοι το αξιζουν με γεια τους με χαρα τους.

ναι το πιστευω ομως για αυτους που το παιρνουν με την αξια τους οχι
Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 717 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε στις 20:26, 28-06-09:

Βέβαια υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις όπως αναφέρετε!! Δεν μπορούν να είναι όλα μέλι γάλα!! Όμως φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις και καλύτερα θα ήταν να κοιτάμε αυτές και όχι τις άδικες περιπτώσεις!! Αργά ή γρήγορα θα φανεί η αξία του καθενός και όλα θα διορθωθούν!!
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,472 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 21:35, 28-06-09:

Έτσι κι αλλιώς...what difference would it make...να πω ότι ο τωρινός βαθμός θα εξασφαλίσει το μέλλον σας, καλά κάνετε και αντιδράτε σε τέτοιες αδικίες. Όμως δεν το κάνει.

Υπάρχει λόγος που στις Πανελλήνιες δεν διορθώνονται τα γραπτά από τον καθηγητή του σχολείου σας (αν και μπορεί να είναι διορθωτής σε κέντρο, αλλά και πάλι η πιθανότητα είναι μηδαμινή...).
Παράθεση

Marilenaki! (Μαριλένα....)

Φοιτητής

H Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H Marilenaki! έγραψε στις 07:15, 29-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από M@r@ki
Ο τίτλος μιλάει από μόνος του... Στηρίξτε την απάντηση σας (αν είναι θετική) σε παραδείγματα...
όχι δεν έιναι και το ξέρω από πρώτο χέρι ως κόρη καθηγήτριας...
επειδή η μάνα μου είναι φιλόλογος και το μαθε αυτή που μου έκανε με 'χαντάκωσε' λίγο στους βαθμούς..
πχ. να γράφω ιστορία 19,6() τεχνολογική και να παίρνω 18 επειδή μια μέρα με έπιασε αδιάβαστη.. ναι ναι καλά ακούσατε...μια μέρα!!!!!!!!!!!
Παράθεση

myrto.s

Μαθητής Γ' λυκείου

H myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H myrto.s έγραψε στις 08:59, 29-06-09:

εγώ άλλαξα σχολείο μόνο και μόνο για να μην είμαι στο ίδιο με την μάνα μου γιατί τα παιδία των καθηγητών όχι μόνο δεν ευνοούνται αλλά αμα πάρουν καλό βαθμό και οι περισσότεροι στην τάξη δεν γράψουν καλά τα κατηγορούν ότι φταίει ο γονιός τους και όταν πατόσουν λένε όλοι, δες το παιδί του τάδε πόσο σκατά έγραψε....
Παράθεση

Lazin

Απόφοιτος

Ο Lazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Lazin έγραψε στις 16:17, 29-06-09:

η γνωμη μου ειναι πως μπορει να ευνοουνται ορισμενες φορες στους βαθμους
αλλα υπαρχει αναφορα για την καθε σου κινηση
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,221 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε στις 16:37, 29-06-09:

Στο σχολείο το δικό μου δεν υπάρχει περίπτωση να μην ευνοούνται τα παιδιά καθηγητών.Απλά φαίνεται το διάβασμα και τις ώρες που ρίχνει ένα δασκαλόπαιδο με ένα παιδί από γονείς που δεν είναι καθηγητές!!
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 485 μηνύματα.

O cel έγραψε στις 16:42, 29-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~LoVeR BoY~
Στο σχολείο το δικό μου δεν υπάρχει περίπτωση να μην ευνοούνται τα παιδιά καθηγητών.Απλά φαίνεται το διάβασμα και τις ώρες που ρίχνει ένα δασκαλόπαιδο με ένα παιδί από γονείς που δεν είναι καθηγητές!!
Οπα κατσε μην τα μπερδευεις:nono:.Αλλο να τους βοηθανε στο διαβασμα και αλλο να τους ευνοουν στους βαθμους χωρις διαβασμα
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε στις 16:48, 29-06-09:

Τέλος πάντων αυτό ήθελα να πω
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O cel έγραψε στις 16:50, 29-06-09:

ΟΚ...δεν εγινε και τιποτα
Παράθεση

tinamamagi (Χριστίνα)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H tinamamagi έγραψε στις 12:58, 01-07-09:

στους βαθμους, αν κρινω απο το δικο μου σχολειο, τα παιδια των καθηγητων ειναι ευνοημενα καθως οι βαθμοι τους ειναι πολυ καλυτεροι απο αλλων παιδιων που θα τους αξιζαν περισσοτερο.Ως προς τη μεταχείρηση μεσα στην ταξη σιγουρα υπαρχει αναφορα για ο,τι κανεις, επισης μια καθηγήτρια εκανε προσωπικη επιθεση (αν καταλαβαινετε τι εννοω) σε μια κορη καθηγητριας διοτι ειχε κοντρα με τη μητερα της!
Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H Μαρουλάκι έγραψε στις 22:28, 01-07-09:

Nαι!Το πιστεύω ακράδαντα!!(όπως και να λέγεται)!! Και μάλιστα με το συγκεκριμένο παιδί στην τάξη μας έχουν γίνει πολλές αδικίες. Ένα παράδειγμα με μένα. Στη γυμναστική κάναμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα. Κάποιες φάσεις έκανα και περισσότερα. Και παρόλαυτά εγώ είχα στο τρίμηνο 19 ενώ εκείνη είχε 20!!! Και επειδή είναι γιος καθηγητη στο ΛΥΚΕΙΟ;;; Και επειδή είναι απουσιολόγος;;; Και σε πολλά μαθήματα οι υπόλοιποι συμμετέχουμε και τρεις φορές περισσότερο από εκείνη (ακόμα και η δεύτερη απουσιολόγος) συνεχίζει να είναι καλύτερη σε όλα από όλους μας! Δεν είναι καθόλου δίκαιο!
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

O Civilara Farewell έγραψε στις 22:34, 01-07-09:

Είπαμε ΟΧΙ
Παράθεση

Iliaso

Φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 22:52, 01-07-09:

Eίπαμε διαφέρει από σχολείο σε σχολείο
Παράθεση

Lilianaki4ever (Λίλιαν)

Μαθητής Α' λυκείου

H Lilianaki4ever έγραψε στις 16:35, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρουλάκι
Nαι!Το πιστεύω ακράδαντα!!(όπως και να λέγεται)!! Και μάλιστα με το συγκεκριμένο παιδί στην τάξη μας έχουν γίνει πολλές αδικίες. Ένα παράδειγμα με μένα. Στη γυμναστική κάναμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα. Κάποιες φάσεις έκανα και περισσότερα. Και παρόλαυτά εγώ είχα στο τρίμηνο 19 ενώ εκείνη είχε 20!!! Και επειδή είναι γιος καθηγητη στο ΛΥΚΕΙΟ;;; Και επειδή είναι απουσιολόγος;;; Και σε πολλά μαθήματα οι υπόλοιποι συμμετέχουμε και τρεις φορές περισσότερο από εκείνη (ακόμα και η δεύτερη απουσιολόγος) συνεχίζει να είναι καλύτερη σε όλα από όλους μας! Δεν είναι καθόλου δίκαιο!
φυσικά και δεν είναι δίκαιο.....και πιστεύω πως έχεις απόλυτο δίκιο!!!!:bravo:
Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε στις 16:41, 02-07-09:

Βασικα αυτο με τους απουσιολογους ειναι λιγο μπερδεμενο... Νομιζω οτι οι καθηγητες παντα βαζουν λιγο περισσοτερο στους ηδη απουσιολογους ωστε να τους διατηρησουν εκει που ειναι γιατι απλα σαν απουσιολογοι θεωρουνται οι καλυτεροι μαθητες της ταξης. Για παραδειγμα στην ταξη μου στο γυμνασιο ενας ηταν ο απουσιολογος και τις τρεις χρονιες, το ιδιο και στο λυκειο...
Παράθεση

Μαρουλάκι (Χρονοκράτωρ)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 363 μηνύματα.

H Μαρουλάκι έγραψε στις 20:00, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lilianaki4ever
φυσικά και δεν είναι δίκαιο.....και πιστεύω πως έχεις απόλυτο δίκιο!!!!:bravo:
Και το θέμα είναι ότι ακόμα και οι καθηγητές που λένε ότι τέτοια πράματα δεν είναι δίκαια τα εφαρμόζουν στις δικές τους βαθμολογίες!
Παράθεση

Dmzk

Φοιτητής

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε στις 20:59, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από M@r@ki
Κατα την γνωμη μου τα παιδια των καθηγητων ειναι ευνοημενα.

1-Απαραδεκτο να εχουν καθηγητες τους ιδιους τους γονεις τους(εχουν ανεση λογου και το παιζουν οι σπουδαιοι)
2-Γιατι πηγαινουν στο ιδιο σχολειο που υπηρητουν οι γονεις τους;(εαν αυτο δεν ειναι στα ορια της κατοικιας τους)
3-Εξεταζονται πιο συχνα απο τα αλλα παιδια,αρα μαθαινουν πιο ευκολα.
4-Οι γονεις τους εχουν αμεση προσβαση με τους καθηγητες που τους διδασκουν οποτε γνωριζουν πιο ευκολα τις αδυναμιες των παιδιων τους και στοχευουν σε αυτες
5-Απο συζητησεις που γινονται μεταξυ καθηγητων γνωριζουμε οτι ειναι ελαστικοι στην προφορικη βαθμολογια κατα μια με δυο μοναδες (στα παιδια τους)Σπανια βλεπουμε αντικειμενικη βαθμολογια στα παιδια των καθηγητων.
Παράθεση

Wolfie

Φοιτητής

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 456 μηνύματα.

O Wolfie έγραψε στις 21:07, 02-07-09:

Είχαμε έναν χαζάδα που ήταν γιος του καθηγητή Τεχνολογίας.Στην τρίτη γυμνασίου που επιλέγαμε τι διευθυντές θέλουμε να γίνουμε εγώ και αυτός είχαμε επιλέξει το ίδιο.Ο καθηγητής της τεχνολογίας(και πατέρας του) έκανε την κλήρωση αλλα ποτε δεν μας έδειξε τα αποτελέσματα αυτής και ανακοίνωσε σαν νέο διευθυντή σχεδιασμού προϊόντων( ) τον γιο του.Μπορεί να ακούγεται γελοίο αλλα πλήγωσε την παιδική ψυχή μου. :zilia:
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O cel έγραψε στις 21:26, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dzak
Κατα την γνωμη μου τα παιδια των καθηγητων ειναι ευνοημενα.

1-Απαραδεκτο να εχουν καθηγητες τους ιδιους τους γονεις τους(εχουν ανεση λογου και το παιζουν οι σπουδαιοι)
2-Γιατι πηγαινουν στο ιδιο σχολειο που υπηρητουν οι γονεις τους;(εαν αυτο δεν ειναι στα ορια της κατοικιας τους)
3-Εξεταζονται πιο συχνα απο τα αλλα παιδια,αρα μαθαινουν πιο ευκολα.
4-Οι γονεις τους εχουν αμεση προσβαση με τους καθηγητες που τους διδασκουν οποτε γνωριζουν πιο ευκολα τις αδυναμιες των παιδιων τους και στοχευουν σε αυτες
5-Απο συζητησεις που γινονται μεταξυ καθηγητων γνωριζουμε οτι ειναι ελαστικοι στην προφορικη βαθμολογια κατα μια με δυο μοναδες (στα παιδια τους)Σπανια βλεπουμε αντικειμενικη βαθμολογια στα παιδια των καθηγητων.
1)Ποιος στο ειπε αυτο.Μπορει το παιδι να ντρεπεται λογω του γονιου του
2)Εδω εχεις ενα δικιο.Αν και νομιζω οτι ολοι μπορουν να παρουν μεταγραφη σε αλλο σχολειο(Επισης τα περισσοτερα παιδια καθηγητων δεν θελουν να ειναι στο ιδιο κτηριο με αυτους.Τουλαχιστον οσα δεν ειναι ψωνια)
3)Τι μας λες;Και αν δεν εχει διαβασει το παιδι ξερεις τι ρεζιλι γινεται...
4)Και οι δικοι σου οι γονεις μπορουν να πανε να ρωτησουν τους καθηγητες για τις αδυναμιες σου κλπ
5)Εγω παντως ειχα φιλο γιο καθηγητη και στις εξετασεις ειχε γραψει για 20 στα μαθηματικα αλλα επειδη το υπολοιπα τμημα τα πηγε χαλια του εβαλε 18...Εσυ το λες αυτο δικιο;
Παράθεση

Οδυσσέας

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 2,334 μηνύματα.

O Οδυσσέας έγραψε στις 21:44, 02-07-09:

Στο σχολείο μου ναι.
Αλλά δεν είναι καλό να κάνουμε γενικεύσεις,εξαρτάται κι από τον άνθρωπο.
Παράθεση

Dmzk

Φοιτητής

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε στις 22:27, 02-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από cel
1)Ποιος στο ειπε αυτο.Μπορει το παιδι να ντρεπεται λογω του γονιου του
2)Εδω εχεις ενα δικιο.Αν και νομιζω οτι ολοι μπορουν να παρουν μεταγραφη σε αλλο σχολειο(Επισης τα περισσοτερα παιδια καθηγητων δεν θελουν να ειναι στο ιδιο κτηριο με αυτους.Τουλαχιστον οσα δεν ειναι ψωνια)
3)Τι μας λες;Και αν δεν εχει διαβασει το παιδι ξερεις τι ρεζιλι γινεται...
4)Και οι δικοι σου οι γονεις μπορουν να πανε να ρωτησουν τους καθηγητες για τις αδυναμιες σου κλπ
5)Εγω παντως ειχα φιλο γιο καθηγητη και στις εξετασεις ειχε γραψει για 20 στα μαθηματικα αλλα επειδη το υπολοιπα τμημα τα πηγε χαλια του εβαλε 18...Εσυ το λες αυτο δικιο;
Μπορει να ειναι μεμονωμες περιπτωσεις αυτα που λες. Αν εχουν τα κοτσια να μην φοιτησουν στο ιδιο σχολειο που υπηρητουν οι γονεις τους
Ολα τα αλλα που λες ειναι για το θεαθήναι. Εσυ μπορει να εχεις φιλους αλλα εγω τυχαινει να εχω καλυτερες πηγες.Παντως οπως και να εχει η μορφωση ειναι ταξικη.(Οσο για το 5 προφορικο βαθμο εγραψα διαβασε πρωτα και μετα μιλα.Και αν θυχτηκε τοσο πολυ και δικαιουταν 20 ξερεις υπαρχει και η αναβαθμολογηση εστω και στον γονιο του)
Παράθεση

cel (χρηστος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

O cel έγραψε στις 08:21, 03-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dzak
Μπορει να ειναι μεμονωμες περιπτωσεις αυτα που λες. Αν εχουν τα κοτσια να μην φοιτησουν στο ιδιο σχολειο που υπηρητουν οι γονεις τους
Ολα τα αλλα που λες ειναι για το θεαθήναι. Εσυ μπορει να εχεις φιλους αλλα εγω τυχαινει να εχω καλυτερες πηγες.Παντως οπως και να εχει η μορφωση ειναι ταξικη.(Οσο για το 5 προφορικο βαθμο εγραψα διαβασε πρωτα και μετα μιλα.Και αν θυχτηκε τοσο πολυ και δικαιουταν 20 ξερεις υπαρχει και η αναβαθμολογηση εστω και στον γονιο του)
Οκ...Αλλα μην τα γενικευεις ολα.Υπαρχουν ολα τα ειδη μαθητων που εχουν γονιο καθηγητη αλλα δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ετσι ή αλλιως.Συμφωνω πως υπαρχουν και τετοιοι αλλα...υπαρχουν και εξαιρεσεις αν αυτοι ειναι ο κανονας:no1:
Παράθεση

Death_Angel (Φουφουτος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O Death_Angel έγραψε στις 15:38, 03-07-09:

στο δικο μου σχολειο ειναι ευνοημενα
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε στις 16:20, 03-07-09:

στο δικο μου παραευνοημενα
!!!
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε στις 21:53, 03-07-09:

Για εξηγησέ μας....
Παράθεση

jan templar

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο jan templar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O jan templar έγραψε στις 09:23, 09-07-09:

εξαρταται απο το γονιο και το σχολειο.περισυ ενας γιος δασκαλου βγηκε και σημαιοφορος και νηκιτης σε ισοβαθμια στη μαθηματικη εταιρια (στον διαγονισμο)(κανονικα επρεπε να πανε ολοι)(μαζι κι εγω)και παρολο που τα ειχε ολα 10 ηταν καλος μονο στα μαθηματικα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Satan Claus

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους