[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η κατάργηση του κοινοβουλίου δεν μπορέί να γίνει εκ του συντάγματος έτσι κι αλλιώς

Ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Ξεκίνησε το συνέδριο του κινήματος αλλαγής.Ποιος θα είναι αύριο εκεί;Εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πρώτον, είναι μικροποσό (λιγότερο από 30€ το χρόνο που δε χρεώνεται καν σε μικρά τιμολόγια), δεύτερον αυτό το μικροποσό ανταποδίδει ένα μεγάλο εύρος τηλεοπτικού, ραδιοφωνικού, πολυμεσικού, πολιτιστικού και ειδησεογραφικού προγράμματος (η ΕΡΤ είναι και ειδησεογραφικό πρακτορείο θυμίζω) που είτε μας δίνεται απευθείας είτε (να αναφέρουμε και αυτό) δίνεται στα ιδιωτικά προς αξιοποίηση και τρίτον είναι θεμιτό γιατί δυνητικά απομακρύνει τον οργανισμό από explicit κρατικό έλεγχο και μας καθιστά επίσης δυνητικά άμεσους αξιολογητές (βλέπε ΣΚΕ). Τώρα, αν σε αυτή την περιγραφή μπορείς να κολλήσεις τον ΕΝΦΙΑ, τι να σε πω :P

Και ναι και όχι, δε διαφωνώ. Παράγει πράγματα, απλά εσύ αναφέρεσαι απ' ότι κατάλαβα στο τηλεοπτικό, που όντως είναι ακόμα ανεπαρκές. Το ραδιόφωνο είναι χειρότερα.
Η ΕΡΤ πέρα από το ειδησεογραφικό της κομμάτι, το οποίο είναι εξαιρετικά υποκειμενικό, αν και μπορώ να αναγνωρίσω μια αντικειμενικότητα σε περίοδο εκλογών (:P), δεν έχει τίποτα άλλο. Το ότι διαφημίζει ότι είναι ένας πλήρης ραδιοτηλεοπτικός φορέας με τηλεοπτικό πρόγραμμα, εξοπλισμό (να θυμίσω ότι η ΕΡΤ αποφεύγει τα ζωντανά προγράμματα γιατί πάντα τα προβλήματα είναι έκδηλα:loltooth:), ραδιοφωνικό πρόγραμμα (το είπες και μόνος σου ότι είναι χειρότερα), παρουσία στο διαδίκτυο (αλίμονο αν εν έτει 2018 δεν ίσχυε αυτό!) και web TV που απλώς αναπαράγει το ανεπαρκές πρόγραμμα της τηλεόρασης, είναι απλά αστείο. Το μόνο που μπορεί να θεωρηθεί αξιόλογο είναι το αρχείο της ΕΡΤ, το οποίο όντως είναι πολύτιμο και για πολιτιστικούς αλλά και μουσειακούς λόγους.

Από εκεί και πέρα, εγώ πιστεύω ότι η ΕΡΤ δεν τολμά να δημιουργήσει νέο πρόγραμμα γιατί "φοβάται" την κατακραυγή του κόσμου για τα χρήματα που θα δαπανηθούν. Μπορεί η ΕΡΤ να είναι υγιής πλέον, αλλά δεν επενδύει σε ζωντανά προγράμματα και ούτε θέλει να κάνει δικές της παραγωγές ή ντοκιμαντέρ ή πολιτιστικά δρώμενα. Την δεκαετία του 2000 η ΕΡΤ μπορεί να μην έκανε μεγάλα νούμερα τηλεθέασης, αλλά τουλάχιστον μερικες φορές είχε διψήφιο ποσοστό, ενώ τώρα ο κόσμος είναι ολοφάνερο ότι δεν την προτιμά. Την δεκαετία του 2000 υπήρχαν αρκετές παραγωγές, όπως διάφορες σειρές (πιο δημοφιλής η "Λούφα και Παραλλαγή: η σειρά":P), εκπομπές ("Στην υγειά μας", "Κυριακή στο χωριό"), σειρές και εκπομπές για παιδιά (συμβόλαιο με Disney, όπως είπα, καθώς και διάφορες εκπομπές ελληνικής παραγωγής όπως "ουράνιο τόξο" και "κουκλομέγαλοι και πολυσπόρια"), αθλητικές εκπομπές, ταινίες και σειρές διάφορων ειδών (είπα πριν για το Lost, τώρα λέω για το Legend of the Seeker [my personal favourite:P]), φαντασμαγορικά shows για τον ελληνικό τελικό της eurovision...:loltooth: κλπ. Ακόμη και το δελτίο ειδήσεων, που παρουσίαζε τότε η Μαρία Χούκλη, ερχόταν σταθερά στις 3 πρώτες θέσεις στις προτιμήσεις των τηλεθεατών...

Προφανώς τότε υπήρχαν περισσότερα χρήματα και πολλές φορές δαπανούνταν με αφειδία, οδηγώντας στη σημερινή κατάσταση. Δεν ήταν, όμως, όλα έτσι... Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι ελληνικοί τελικοί της eurovision, στους οποίους η ΕΡΤ έδειχνε την ικανότητά της να παράξει πρόγραμμα σε ζωντανή μετάδοση, έχοντας εξασφαλίσει παράλληλα χορηγούς (θυμηθείτε διαφημίσεις conn-x, trident, Schwarzkopf κλπ:hehe:). Από το 2010 κι έπειτα είτε έβαζε από την τσέπη της, δηλαδή το μικρότερο δυνατό κόστος, διοργανώνοντας σε ένα καταχωνιασμένο studio, είτε αναλάμβανε την οργάνωση ιδιώτης και η ΕΡΤ απλά μετέδιδε (ο Κουρής και το MAD το 2013-2015), είτε δεν διοργάνωνε καν τελικούς και μας έκανε ρόμπα πανευρωπαϊκώς (2015-2018) :hehe:

Οπότε μη μιλάμε για την "ποιοτική ΕΡΤ", γιατί δεν είναι ούτε στο ελάχιστο το ίδιο ποιοτική με αυτό που ήταν. Αν μου έλεγες τα ίδια επιχειρήματα 10 χρόνια πριν, εγώ θα ήμουν μαζί σου, γιατί τότε εγώ τουλάχιστον έβλεπα σχεδόν αποκλειστικά ΕΡΤ (να 'ναι καλά η Disney :hehe:), αλλά και άκουγα το ραδιόφωνο της ΕΡΤ. Το πρόγραμμα τότε απευθυνόταν σε όλες τις ηλικιακές ομάδες, σε όλα τα γούστα και μπορούσαν τα κανάλια της να σταθούν ακόμη και μεταξύ των ιδιωτικών... Πλέον δεν ισχύει η ίδια κατάσταση και η ΕΡΤ απλά παρασιτεί στις τηλεοράσεις μας χωρίς να επιτελεί τον σκοπό της και χωρίς να δικαιολογεί τον μεγάλο αριθμό εργαζομένων της, καθώς το πρόγραμμά της είναι είτε επαναλήψεις, είτε αναμασημένες σειρές και ταινίες του εξωτερικού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
H EΡΤ μια χαρά σειρές παρουσιάζει εδώ και καιρό, παραγωγές του BBC και ισπανικές, με αποκορύφωμα το Peaky Blinders που δείχνει τώρα. Επίσης παράγει πολύ καλό νέο υλικό, πχ η εκπομπή Ιστορικοί Περίπατοι, με πολύ ενδιαφέροντα επεισόδια για την σύγχρονη ελληνική ιστορία. Το θέμα είναι το τι θεωρεί ο καθένας ποιοτική τηλεόραση και περιεχόμενο. Αν θέλετε σειρές του MEGA και του ANT1 στην ΕΡΤ, ατυχήσατε, δεν είναι κιόλας αυτός ο ρόλος της.

Επίσης έχει ένα εύρος αθλητικού προγράμματος, με τα μάτς της Α1 Μπάσκετ, της Football League αλλα και της Α1 Handball.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
H EΡΤ μια χαρά σειρές παρουσιάζει εδώ και καιρό, παραγωγές του BBC και ισπανικές, με αποκορύφωμα το Peaky Blinders που δείχνει τώρα. Επίσης παράγει πολύ καλό νέο υλικό, πχ η εκπομπή Ιστορικοί Περίπατοι, με πολύ ενδιαφέροντα επεισόδια για την σύγχρονη ελληνική ιστορία. Το θέμα είναι το τι θεωρεί ο καθένας ποιοτική τηλεόραση και περιεχόμενο. Αν θέλετε σειρές του MEGA και του ANT1 στην ΕΡΤ, ατυχήσατε, δεν είναι κιόλας αυτός ο ρόλος της.

Επίσης έχει ένα εύρος αθλητικού προγράμματος, με τα μάτς της Α1 Μπάσκετ, της Football League αλλα και της Α1 Handball.

Η ΕΡΤ προσπαθεί να αναβαθμιστει εδώ και ένα χρόνο. Πήρε και το Μητσικώστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
μιας και είχαμε το συνεδριο πάμε να δούμε τι είπαν μερικοί.
Φυσικά θα υπάρχουν και άλλα ποστ για αυτό (σ.σ. συνέδριο)












 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μεγάλο λάθος που άφησαν το Λεβέντη να μιλήσει. Η μία κοτσάνα μετά την άλλη. Δεν μπορεί να λέει ότι ο Σημίτης δεν έκανε προσπάθειες για μεταρρυθμίσεις ή ότι ο Παπανδρέου μας έφερε το μνημόνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μεγάλο λάθος που άφησαν το Λεβέντη να μιλήσει. Η μία κοτσάνα μετά την άλλη. Δεν μπορεί να λέει ότι ο Σημίτης δεν έκανε προσπάθειες για μεταρρυθμίσεις ή ότι ο Παπανδρέου μας έφερε το μνημόνιο.
Τον γιουχάρε όλο το στάδιο Μα αν είναι μπουμπουνας κάποιος θα λέει αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μεγάλο λάθος που άφησαν το Λεβέντη να μιλήσει. Η μία κοτσάνα μετά την άλλη. Δεν μπορεί να λέει ότι ο Σημίτης δεν έκανε προσπάθειες για μεταρρυθμίσεις ή ότι ο Παπανδρέου μας έφερε το μνημόνιο.

Μόνο και μόνο που πήγε και τους τα είπε στα μούτρα μέσα στη "φιέστα" που πήγαν να στήσουν (άσχετα με το αν αρέσουν ή όχι τα όσα είπε), RESPECT...

Μεγάλο λάθος που άφησαν το Λεβέντη να μιλήσει. Η μία κοτσάνα μετά την άλλη. Δεν μπορεί να λέει ότι ο Σημίτης δεν έκανε προσπάθειες για μεταρρυθμίσεις ή ότι ο Παπανδρέου μας έφερε το μνημόνιο.

Ποια "μεταρρύθμιση" έκανε ο Σημίτης;
Το μνημόνιο ποιος το έφερε αν όχι ο ΓΑΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,252 μηνύματα.
Το μνημόνιο το έφεραν τα λάθη όλων των κυβερνήσεων και όχι ο Γαπ που κυβερνούσε μόνο 5 μήνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Το μνημόνιο το έφεραν τα λάθη όλων των κυβερνήσεων και όχι ο Γαπ που κυβερνούσε μόνο 5 μήνες!

Όταν έκανε τα πάντα για να κυβερνήσει αυτός και το κόμμα του δεν ήξερε ποια ήταν η κατάσταση της οικονομίας;:rolleyes:
Δεν ήξερε ότι τελειώσανε τα δίφραγκα κι ότι χωρίς μνημόνιο πάμε για πτώχευση;
Ας μας έβγαζε απ' την Ε.Ε. και το € αν είχε τα @@ και αν δεν ήθελε να στιγματιστεί ως ο "άνθρωπος που μας έβαλε στα μνημόνια"...από τη στιγμή που πήρε αυτή την απόφαση ως πρωθυπουργός της χώρας θα τον ακολουθεί για πάντα και οι "προηγούμενοι" θα έρχονται σε δεύτερη μοίρα, ακόμη κι αν φέρουν (σαφώς) τη μεγαλύτερη ευθύνη γι' αυτή την κατάληξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μόνο και μόνο που πήγε και τους τα είπε στα μούτρα μέσα στη "φιέστα" που πήγαν να στήσουν (άσχετα με το αν αρέσουν ή όχι τα όσα είπε), RESPECT...



Ποια "μεταρρύθμιση" έκανε ο Σημίτης;
Το μνημόνιο ποιος το έφερε αν όχι ο ΓΑΠ;

ΡΙΣΠΕΚΤ σε τι σε ψέμματα που πε
Το μνημόνιο το έφερε ο Καραμανλής σύμφωνα με την ΤτΕ
Ο σημιτης έκανε μεταρρυθμίσεις αν δε ξερεις μη μιλάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το μνημόνιο το έφεραν τα λάθη όλων των κυβερνήσεων και όχι ο Γαπ που κυβερνούσε μόνο 5 μήνες!
To μνημόνιο του έφερε ο Καραμανλής. Καμία άλλη κυβέρνηση δεν φταίει.

Ο Σημίτης ήταν πρωθυπουργός που παρέλαβε μια χώρα βαλκανική και την παράδωσε ευρωπαική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
1)To μνημόνιο του έφερε ο Καραμανλής. Καμία άλλη κυβέρνηση δεν φταίει.

2)Ο Σημίτης ήταν πρωθυπουργός που παρέλαβε μια χώρα βαλκανική και την παράδωσε ευρωπαική.

1)Τότε γιατί δε βγήκε κανένας απ' το ΠΑ.ΣΟ.Κ. ΠΡΙΝ γίνουν οι εκλογές να μιλήσει για το έλλειμμα κ.λπ. παρά μόνο έκαναν δηλώσεις ψηφοθηρίας για "λεφτά που υπάρχουν ΑΝ..." κ.λπ.;
Στο Καστελλόριζο δεν είδα κανένα Καραμανλή στο πλάνο!:rolleyes:

2)Αυτά είναι γενικόλογα (για να μην πω τίποτα χειρότερ)...μίλησες για "μεταρρυθμίσεις", περιμένω να τις κατονομάσεις μια μια!
Ποια "Ευρωπαϊκή" χώρα;!
Θες να μου πεις ότι ζεις κι εργάζεσαι στην Ελλάδα του 2018 και νιώθεις ότι είσαι σε Ευρωπαϊκό κράτος;

ΡΙΣΠΕΚΤ σε τι σε ψέμματα που πε
Το μνημόνιο το έφερε ο Καραμανλής σύμφωνα με την ΤτΕ
Ο σημιτης έκανε μεταρρυθμίσεις αν δε ξερεις μη μιλάς

Με οπαδούς κομμάτων δεν κάνω συζήτηση, θα σε παρακαλούσα να μη μου απευθύνεις το λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
1)Τότε γιατί δε βγήκε κανένας απ' το ΠΑ.ΣΟ.Κ. ΠΡΙΝ γίνουν οι εκλογές να μιλήσει για το έλλειμμα κ.λπ. παρά μόνο έκαναν δηλώσεις ψηφοθηρίας για "λεφτά που υπάρχουν ΑΝ..." κ.λπ.;
Στο Καστελλόριζο δεν είδα κανένα Καραμανλή στο πλάνο!:rolleyes:

2)Αυτά είναι γενικόλογα (για να μην πω τίποτα χειρότερ)...μίλησες για "μεταρρυθμίσεις", περιμένω να τις κατονομάσεις μια μια!
Ποια "Ευρωπαϊκή" χώρα;!
Θες να μου πεις ότι ζεις κι εργάζεσαι στην Ελλάδα του 2018 και νιώθεις ότι είσαι σε Ευρωπαϊκό κράτος;



Με οπαδούς κομμάτων δεν κάνω συζήτηση, θα σε παρακαλούσα να μη μου απευθύνεις το λόγο...
όταν σου λέω ΤτΕ και μου λες το λέει το κόμμα μου
Για αυτό δε θα βάλετε μυαλό ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μιας και είχαμε το συνεδριο πάμε να δούμε τι είπαν μερικοί.
Φυσικά θα υπάρχουν και άλλα ποστ για αυτό (σ.σ. συνέδριο)













Προς στιγμήν νόμισα πως ήταν pre-show interviews των Mad VMAs...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
όταν σου λέω ΤτΕ και μου λες το λέει το κόμμα μου

Προφανώς και δεν αναφερόμουν σε αυτό, αλλά στα χιλιάδες αβανταδόρικα posts σου για το κόμμα σου στο συγκεκριμένο θέμα!
Κι ακόμη κι αυτά αν δεν είχαν προηγηθεί, το ότι πιάνεσαι από μια δήλωση της ΤτΕ για να περάσεις το βρωμοκόμμα σου από την κολυμβήθρα του Σιλωάμ αρκεί για να καταλάβουμε με τι άτομο έχουμε να κάνουμε!
Aλλά δε φταις εσύ, εγώ φταίω που γράφω σε τέτοια θέματα!

Για αυτό δε θα βάλετε μυαλό ποτέ

Αυτή η δήλωση ταιριάζει γάντι σε όλους τους οπαδούς, όλων των κομμάτων!;)
Κι επειδή εγώ δεν είμαι οπαδός κανενός, για ΔΕΥΤΕΡΗ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φορά σε παρακαλώ να μη μου ξαναπευθύνεις το λόγο, αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου κι έπεσα σε αυτό το επίπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Προφανώς και δεν αναφερόμουν σε αυτό, αλλά στα χιλιάδες αβανταδόρικα posts σου για το κόμμα σου στο συγκεκριμένο θέμα!
Κι ακόμη κι αυτά αν δεν είχαν προηγηθεί, το ότι πιάνεσαι από μια δήλωση της ΤτΕ για να περάσεις το βρωμοκόμμα σου από την κολυμβήθρα του Σιλωάμ αρκεί για να καταλάβουμε με τι άτομο έχουμε να κάνουμε!
Aλλά δε φταις εσύ, εγώ φταίω που γράφω σε τέτοια θέματα!



Αυτή η δήλωση ταιριάζει γάντι σε όλους τους οπαδούς, όλων των κομμάτων!;)
Κι επειδή εγώ δεν είμαι οπαδός κανενός, για ΔΕΥΤΕΡΗ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φορά σε παρακαλώ να μη μου ξαναπευθύνεις το λόγο, αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου κι έπεσα σε αυτό το επίπεδο...

Tο ΤτΕ το δέχεσαι είναι αυθεντια δεν ειναι το κομματος μου και αυτα δικαιώνουν το κόμμα μου και εδώ μέσα θα γράφω ότι θέλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
1)Τότε γιατί δε βγήκε κανένας απ' το ΠΑ.ΣΟ.Κ. ΠΡΙΝ γίνουν οι εκλογές να μιλήσει για το έλλειμμα κ.λπ. παρά μόνο έκαναν δηλώσεις ψηφοθηρίας για "λεφτά που υπάρχουν ΑΝ..." κ.λπ.;
Στο Καστελλόριζο δεν είδα κανένα Καραμανλή στο πλάνο!:rolleyes:...

Στο ΠΑΣΟΚ υπήρχαν 2 τάσεις. Η αριστερή (Παπανδρέου) που έλεγε πράσινη ανάπτυξη και του Βενιζέλου που έλεγε λιτότητα. Ο κόσμος του ΠΑΣΟΚ ψήφισε Παπανδρέου. Απλά τα πράγματα.

Παρόλα αυτά ο Παπανδρέου, αντρίκια, έστω και αργά είπε την αλήθεια στο λαό ότι τα ελλείματατα της κυβέρνησης Καραμανλή δεν αφήνουν περιθρώρια για πράσινη ανάπτυξη.


Καμία σχέση με Τσίπρα που ενώ εφάρμοσε τη μόνη λύση της μνημονιακής πολιτικής μεταονόμασε τη Τροικα σε θεσμούς και αντί να ελέγχεται το πρόγραμμα στα υπουργεία να ελέγχεται στα ξενοδοχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Στο ΠΑΣΟΚ υπήρχαν 2 τάσεις. Η αριστερή (Παπανδρέου) που έλεγε πράσινη ανάπτυξη και του Βενιζέλου που έλεγε λιτότητα. Ο κόσμος του ΠΑΣΟΚ ψήφισε Παπανδρέου. Απλά τα πράγματα.

Παρόλα αυτά ο Παπανδρέου, αντρίκια, έστω και αργά είπε την αλήθεια στο λαό (τα ελλείματα της κυβέρνησης Καραμανλής) δεν αφήνουν περιθρώρια για πράσινη ανάπτυξη.


Καμία σχέση με Τσίπρα που ενώ εφάρμοσε τη μόνη λύση της μνημονιακής πολιτικής μεταονόμασε τη Τροικα σε θεσμούς και αντί να να ελέγχεται το πρόγραμμα από τα υπουργεία να ελέγχεται από τα ξενοδοχεία.

Που να το καταλάβει εδώ εμένα λέει κομματόσκυλο πχ

Αν και Σημιτικος (σαν καλος πθ) και προτιμώ Βενιζέλο καλά τα είπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top