Τι ποτά πίνετε;

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά αυτό με την ηλικία έχει καταντήσει γελοίο πια. Με κάνουν για 17 ξέρω γω αντε να πείσω άνθρωπο ότι είμαι 20. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Καλά αυτό με την ηλικία έχει καταντήσει γελοίο πια. Με κάνουν για 17 ξέρω γω αντε να πείσω άνθρωπο ότι είμαι 20. :P

+1.Εμένα προχθές μου είπαν ότι απαγορεύονται οι ανήλικοι και όταν τους είπα ότι είμαι 20,μου λένε ωραίος φίλε,θα είσαι 30 χρονών και θα φαίνεσαι για 20 :redface: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Ειμαι 17 και δεν πινω πολυ..κυριως απο επιλογη δεν μου κανει κεφι να παω μονος μου και να πιω κατι..αλλα οταν πινω, πινω κυριως μπυρα (πιο χαλαρα) και σε μαγαζι κυριως βοτκα, αν και μου φαινεται σαν να πινω σκετο χυμο οταν παιρνω βοτκα..αυτο που μου αρεσει ειναι το ουισκι, αλλα σκετο χωρις κοκα κολα, δεν πινω συχνα ομως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Be_Yourself

Νεοφερμένος

Η Be_Yourself αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το χειμωνα Baileys :inlove: ή Drambuie με παγο
Και το καλοκαιρι σχεδον παντα Mai Tai
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Σουμάδα On the Rocks! D4EBA97C-5249-4837-A8DC-E293723557BA.jpeg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Νομάρχης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νομάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Αν και το προηγούμενο μήνυμα το πόσταρα χαριτολογώντας, κατά κάποιον τρόπο συνάδει με τον χαρακτήρα μου.

Πέρα από την πλάκα: πίνετε αλκοόλ επειδή σας αρέσει η γεύση ή λόγω της επίδρασης;

Εγώ είμαι 22 χρονών και ως τώρα ομολογώ πως δεν έχω μεθύσει ποτέ. Έχω δοκιμάσει διάφορα αλκοολούχα ποτά (μια γουλιά κρασί, μπύρα, ούζο κλπ) απλά για να τεστάρω τη γεύση τους, και επειδή δε μου άρεσαν καθόλου απλά δε συνήθισα να πίνω. Αν βγω π.χ. με παρέα (που δε βγαίνω συχνά) παίρνω κάποιο αναψυκτικό ή χυμό (θυμάμαι είχαμε βγει με ένα φίλο μου και μια άλλη παρέα την οποία εγώ δε γνώριζα σε ένα cafe bar, και όλοι με κοιτούσαν περίεργα επειδή ήμουν ο μόνος που πήρε χυμό πορτοκάλι και όχι αλκοολούχο ποτό, έλεγαν πως πρώτη φορά βλέπουν να μην πίνει κάποιος κλπ).

Γενικά δεν έχω τίποτα εναντίον της κατανάλωσης αλκοολούχων ποτών ούτε την αποφεύγω για λόγους δεοντολογίας, απλά δεν μου αρέσει η γεύση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

env

Νεοφερμένος

Ο env αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν πίνω πολύ μόνο 2 - 3 μπυρίτσες και προτιμώ με παρέα ^^

Αλλά μια φορά στο χωριό μου στα γενέθλια μιας φίλης μου κάτι βλαμμένα βάλανε μέσα στο χυμό μου μισό ποτίρι Vodka Ρώσικη... Απ'ό, τι θυμάμαι μιας που είμασταν κοντά σε θάλασσα έκανα μια δυο βουτίτσες στις 1:00 το βράδυ και γύρισα σπίτι ξυπόλητος :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MahouTsukai

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πίνω πολύ σπάνια πλέον (μία φορά στους 6 μήνες και αν) και μόνο καμια μπύρα ή ένα ποτήρι κρασί. Συνειδητοποίησα πως το αλκοόλ ούτε σαν γεύση μου αρέσει, ούτε προσφέρει τίποτα χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βλέπω οτι στο παλιό μου ποστ εδώ έγραφα πως δεν πολυγουστάρω το ποτό και τώρα που είμαι φοιτήτρια νιώθω ότι αντί για αίμα στις φλέβες μου κυλάει τεκίλα. :look:



Οι προτιμήσεις ίδιες με τότε - τεκίλα, μπύρα (ιδίως μαύρη) και κόκκινο κρασί. Ενίοτε πίνω και τζιν λεμόνι, ουίσκι ή ρακόμελα. :) Σίγουρα δεν μπορώ να πιω βότκα, εκτός αν είναι με βύσσινο. Μου αφήνει πολύ περίεργη γεύση, δε ξέρω γιατί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sonic

Νεοφερμένος

Ο Sonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
HEMO
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MIRANTA2k17

Νεοφερμένος

Η MIRANTA2k17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Gin-Tonic-Φρεσκοστημενος Χυμος λεμονι ή Cocktails ειναι οι προτιμησεις μου.. Και εμενα δεν μου αρεσει η γευση της μπυρας ρε παιδιαα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Amita motion :clapup:
ΥΓ : Ξεκιναω με μπυρα , μετα μαλαματίνα και τελειωνουμε με ουισκι ή βότκα για να πανε κατω τα φαρμακια απο <<μερικες>>. Και καταληγω καπως ετσι.

*ποτέ δεν εχω περασει τα ορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Δεν πίνουμεε χΔ προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει ποτέ οποιοδήποτε αλκοολούχο ποτό εκτός από μια γουλιά μπύρα από συγγενή μου παλιά αχαχαχαχα.. Ίσως πρέπει να ανακηρυχθώ είδος υπό εξαφάνιση χΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωπ ενδιαφέρον θέμα :P. Θα με χαρακτήριζα πολύ φίλο του κρασιού, κυρίως του ροζέ. Έχουμε μια ας πούμε στενή σχέση εμείς οι δύο. Το καλοκαίρι βέβαια η παγωμένη μπύρα είναι η κυρίως απόλαυση. Ποτά που ρακοφέρνουν είναι επίσης ευπρόσδεκτα αν και όχι τόσο συχνά. Πηγαίνοντας προς ουίσκια, ρούμια κλπ αραιώνουν οι σχέσεις μας :/ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μου αρέσει το αλκοόλ.Παρ' όλα αυτά ώρες ώρες κάνει την δουλειά του και αυτό.Ε,αυτές τις ώρες θα πιω καμιά βοτκίτσα,κανένα ουισκάκι,τεντουρίτσα,τεκίλα.Μπύρα δεεεε...δεεε...δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πολύ σπάνια πίνω κι εγώ, είμαι από αυτούς τους social drinkers. Κάνα κρασί κόκκινο, καμιά ρετσινούλα ή καμιά μπίρα στα τσιπουραδικα, και από τα υπόλοιπα το μόνο που μ αρέσει είναι το ρούμι, είτε ως Malibu, είτε ως Havana, είτε ως Bacardi. Τα υπόλοιπα μου φέρνουν αναγούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top