Piercing

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περίπτωση να κουφαθείς ή κάτι τέτοιο ε; :worry:

οχι βρε... αν είναι δυνατόν. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε επαγγελματία, για να αποφύγεις πιθανές μολύνσεις και να έχεις τη βελτιστη υγιεινή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι εκει παιδια.Πολυ μ'αρεσει.Σε αυτον/αυτην δεν μ'αρεσει το σκουλαρικι ομως. :hehe:Αλλα ναι,εκει.
Ακους εκει τραγος.Κοιτα τι μαθαινει κανεις.Ευχαριστω ομως για την διευκρινηση domenico.:)Λετε να 'ναι επικινδυνο εκει;Νταξει εχουν κανει πολλα ατομα εκει θα μου πειτε ,αλλα νταξει .

Ναι,ονομαζεται tragus

Εχω 3 φιλους που εχουν τρυπα εκει,1 αγορι και 2 κοριτσια,και δεν τους εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.Μαλιστα ειχα ακουσει οτι ποναει πολυ και για αρκετες μερες,αλλα και οι 3 μου ειπαν οτι ηταν σαν να κανουν τρυπα στο λοβο (τιποτα δηλαδη)

Και εγω θελω να κανω εκει... :whistle:

Η αλήθεια είναι ότι πονάει κάπως τις πρώτες μέρες, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό. Θέλει προσοχή και καλό καθαρισμό όπως κάθε piercing και όλα μια χαρά. Βέβαια πρέπει να σου κάνει την τρύπα κάποιος που εμπιστεύεσαι και όχι κανένας χασάπης γιατί δεν είναι σημείο που σε παίρνει να γίνει στραβά. :P

Εγώ μετράω tragus 2 χρόνια τώρα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. ^^ Ίσως μια μικρή ενόχληση όταν έχω ακουστικά για πολλές ώρες αλλά δεν είναι τίποτα.

Δεν υπάρχει περίπτωση να κουφαθείς ή κάτι τέτοιο ε; :worry:

Όχι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Και γω έχω μία γνωστή και μου είπε πως δεν πόνεσε πολύ.
Όσο για το σκουλαρηκάκι, κάτι σε διακριτικό μπιλάκι σκεφτόμουν που να λαμπυρίζει και λίγο:redface:.
Π.χ


Body piercers recommend about 12-18 months before changing the earring as it has a high risk of getting infected due to long hair getting caught around the earring, any hair product residue, or improper cleaning also swelling of the tissue can cause the earring to get caught in the skin possibly resulting in hospital surgery and removal of the tragus if the earring is replaced too early.
The Tragus becomes very swollen and will bleed and ooze fluids for the first week. Proper cleaning and sanitization is crucial in the healing of this piercing. (κλικ)


Δεν νομίζω να κουφαθεί κανείς αλλά οι πρώτες μέρες θα ναι κάπως δύσκολες λογικά, όπως σε όλα τα piercings. Αχ θέλω πολύ αλλά σε 2 χρονάκια με βλέπω να το πραγματοποιώ:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Κι εγω θελω πολυ εκει.Δεν το θεμα χρονου ,αλλα το να σιγουρευτω οτι δεν θα υπαρξει καμια επιβλαβης συνεπεια.:)Και χρωματιστουλι να 'ναι δεν εχω προβλημα παντως.Και το κρικακι ομως εχω να πω πως ειναι δελεαστικο.Ενα μικρο ομως οπως αυτο στο κλικ της Cherie
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι πονάει κάπως τις πρώτες μέρες, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό. Θέλει προσοχή και καλό καθαρισμό όπως κάθε piercing και όλα μια χαρά. Βέβαια πρέπει να σου κάνει την τρύπα κάποιος που εμπιστεύεσαι και όχι κανένας χασάπης γιατί δεν είναι σημείο που σε παίρνει να γίνει στραβά. :P

Εγώ μετράω tragus 2 χρόνια τώρα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. ^^ Ίσως μια μικρή ενόχληση όταν έχω ακουστικά για πολλές ώρες αλλά δεν είναι τίποτα.



Όχι. :P

πόσο περίπου κοστίζει? γιατί με τα υπόλοιπα piercing τσούζει το πορτοφόλι λιγάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
μην τρυπατε τον εαυτο σας!!! θα μπαζει νερα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
πόσο περίπου κοστίζει? γιατί με τα υπόλοιπα piercing τσούζει το πορτοφόλι λιγάκι!

Ωχ αυτο δεν το ειχα σκεφτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
20 ? είχα σκάσει εγώ στο Dildo στο φάληρο. Νταξ δεν είναι πολλά, σ'ένα στην Πλάκα μου 'χαν πει 40. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Πωπω ελεος για μια τρυπουλα;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
οχι βρε... αν είναι δυνατόν. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε επαγγελματία, για να αποφύγεις πιθανές μολύνσεις και να έχεις τη βελτιστη υγιεινή


Α οκ! :P
Είπα να ρωτήσω για να είμαι σίγουρη, γιατί για την μύτη πουχου έχω ακούσει πως αν χτυπήσει νεύρο μπορεί και να τυφλωθείς, αλλά μάλλον το κόβω για ράδιο αρβύλα!

Η αλήθεια είναι ότι πονάει κάπως τις πρώτες μέρες, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό. Θέλει προσοχή και καλό καθαρισμό όπως κάθε piercing και όλα μια χαρά. Βέβαια πρέπει να σου κάνει την τρύπα κάποιος που εμπιστεύεσαι και όχι κανένας χασάπης γιατί δεν είναι σημείο που σε παίρνει να γίνει στραβά. :P

Εγώ μετράω tragus 2 χρόνια τώρα και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. ^^ Ίσως μια μικρή ενόχληση όταν έχω ακουστικά για πολλές ώρες αλλά δεν είναι τίποτα.

Το πρώτο σκουλαρίκι που έβαζες ήταν από αυτά τα μεγάλα, όπως σε κάθε τρύπα; Πόσο καιρό το κράτησες;
Η τρύπα, αν βάλεις το μαλλί μπροστά, φαίνεται; Λιγότερο φαίνεται με τη μπιλίτσα ή με το κρικάκι;

Συγνώμη για το πρήξιμο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το πρώτο, ήταν...νορμάλ! Δηλαδή η πιο λεπτή μπάρα που βλέπεις στην εικόνα: (δεν θυμάμαι πως μετράνε και τα μεγέθη)



Τώρα που το λες όμως, με βάζεις σε υποψίες και σκέφτομαι μήπως ήταν σαν την μεσαία, ως πρώτο σκουλαρίκι για να ανοίξει η τρύπα. Αλλά δεν θυμάμαι γιατί πάει και τόσος καιρός και τις χάνω τις μπάρες ανα τακτά χρονικά διαστήματα. :$

Το κράτησα πάντως έναν μήνα γεμάτο που το καθάριζα με μπεταντίν κι αλατόνερο αν δεν κάνω λάθος.

Σαν σημείο, δεν φαίνεται ιδιαίτερα, πρέπει ο άλλος να σε παρατηρεί όταν μιλάτε για να το προσέξει.Αν κρατάς κάτω τα μαλλιά, ενδέχεται να μην το δει κανείς. :P

Κρικάκι δεν έχω βάλει, μαύρη μπάρα κρατάω. Όχι για κάποιον συγκεκριμένο λόγο, απλά βαριέμαι την διαδικασία να πάω να ψάξω, να βρω κάποιο που να μ'αρέσει κτλ. κτλ. :P



Κάπως (ακριβώς δηλ.) έτσι φαίνεται η ασημένια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Πωπω ελεος για μια τρυπουλα;:eek:

Ρε εδώ καίγεται η γούναμας και μου λές έλεος για μια τρυπούλα?? Ελπίζω με το λέιζερ να γίνει κανονικά όπως πρώτα. Ασε που ρώτησα πριν 2 μέρες ένα γιατρό και μου είπε οτι το λέιζερ δε παει εκεί και οτι για να κλήσει κάπως θα πάρει 3 μήνες, οσο για να μη χωράει τίποτα εκει μου είπε χρόνο και βάλε και σε εξαιρετικές περιπτώσεις παίρνει και πάνω απο 3 χρόνια. Ποπο λαχτάρα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ρε εδώ καίγεται η γούναμας και μου λές έλεος για μια τρυπούλα?? Ελπίζω με το λέιζερ να γίνει κανονικά όπως πρώτα. Ασε που ρώτησα πριν 2 μέρες ένα γιατρό και μου είπε οτι το λέιζερ δε παει εκεί και οτι για να κλήσει κάπως θα πάρει 3 μήνες, οσο για να μη χωράει τίποτα εκει μου είπε χρόνο και βάλε και σε εξαιρετικές περιπτώσεις παίρνει και πάνω απο 3 χρόνια. Ποπο λαχτάρα!!!!!

γιατί θέλει να την κλείσει την τρύπα ακόμα δε καταλαβαίνω... έχει παρουσιασθεί κάποιο πρόβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ότι θα κλείσει δεν έιναι σίγουρο, ειδικά μετά απο τόσα χρόνια. ? Αυτό που λες για το λειζερ τι ακριβώς κάνει? αφαιρεί το σημάδι?

Ελα Παναγία μου, Στια και λαμπατίνα. Αμ αυτό λεω οτα τα κάνουν κάποιοι δεν υπολογίζουν οτι μετά είναι δύσκολο να κλείσει. Παρόλο που είμαι συντηρητικός σε αυτά και δε τα γουστάρω καθόλου ( πέρα απο τις 2 κλασικές τρύπες στο κάθε αυτί για τα κορίτσια ) Ενα σημάδι δε με πειράζει προσωπικά ( εφόσον δε φοριέται τίποτα πλέον ) Αλλά απο τη κρεβατομουρμούρα ποιος θα με γλυτώσει κάθε βράδυ?? Για αυτό ρώτησα μήπως υπάρχει καμια ακύνδυνη λύση να κλείσει να βρώ τον ύπνο μου. Τι ήθελα και είπα οτι είναι αλήτικο αυτό?? Δεν έβριζα το σόι της καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovesome

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η για σήμερα Debbie ;p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 316 μηνύματα.
πφφ κοίτα!εγώ το θεωρώ αηδιαστικό στο στόμα,στο φρύδι,στα χείλι,στο μάτι,στο βυζί!
Στην κοιλία και την μύτη για τις κοπέλες [για τα αυτία δεν λεω καν,όσα και αν είναι όπου και αν ειναι] και για τα αγόρια στα αυτία οπου και όσα και αν ειναι δεν με ενοχλά!
Μ αρεσει κιολάς χωρίς υπερβολές!
ειναι γούστα όμως αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
μυτη ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το διαμαντάκι ναι, το άλλο δε μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis dog

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
σε καποιους πανε σε αλλουσ οχι...αυτο πιστευω....εγω ομως δεν νομιζω να κανω ποτε δεν μου πολυαρεσουν τα σκουλαρικια πανω μου...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Vampire

Νεοφερμένος

Η Dark_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Eγω προσφατα εκανα τρυπα στη μυτη και μου αρεσει πολυ αλλα εχω τρομοκρατηθει καπως,γιατι μια φιλη μου μού ειπε οτι εκανα μεγαλη βλακεια που εκανα την τρυπα με πιστολακι και οχι με βελονα γιατι,λεει,το πιστολακι δε το αποστειρωνουν και μπορεις να κολλησεις απο εκει ολων των ειδων τις ασθενειες μεχρι και ΑIDS!!!:(:(
Τι λετε?Ειναι δυνατον απο τρυπα στη μυτη να κολλησεις τοσο σοβαρες ασθενειες,οπως το Aids?Πειτε βρε παιδια,γιατι εχω φοβηθει πολυ...........!!!!!!!!!!!!!!!!!:worry::worry::worry::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω πως για οποιαδήποτε τρύπα πρεπει να κάνουν αποστείρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top