[26/5/2010] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 162)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 34 21.0%
  • Καλά

    Ψήφοι: 25 15.4%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 37 22.8%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 22 13.6%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 14 8.6%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 30 18.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδια μη με βρισετε αλλα...στα Σ/Λ λετε να κοψουν επειδη τα εβαλα Σ ή Λ αντι για ''σωστο'' ή ''λαθος'' ??! :confused::eek: στην εκφωνηση λεει να γραψουμε ''Σωστο'' αν ειναι σωστη και ''Λαθος'' αν η προταση ειναι λανθασμενη! μην βιαστειτε να με καθησυχασετε γτ εχω ηδη ακουσει οτι ειναι βλακεις αυτα! Θελω σιγουρη απαντηση! απο βαθμολογητη εχετε μαθει κανεις τιποτα για το αν κοβουν ολη την αηση Σ/Λ πχ επειδη δν ηταν γραμμενα ολογραφως ?! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι ο εξεταστής δεν πρόκειται να είναι εντελώς βλάκας και να μην το καταλάβει,ανθρωπος είναι.
Σίγουρα και άλλοι θα έχουν κάνει το ίδιο λάθος με εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
πολλοί το έχουν κάνει αυτό το λάθος και σε πολλά διαφορετικά μαθήματα, όντως οι διορθωτές δεν είναι τόσο ηλίθιοι που για να κόψουν από αυτό, αλλά αυτά τα έχεις ξανακούσει, θέλεις σίγουρη απάντηση, κάτι που είναι αδύνατον. Δεν θα βάλω το χέρι μου στη φωτιά ότι ο συγκεκριμένος διορθωτής δεν θα θέλει να ξεσπάσει κάπου επειδή έτυχε το πουλί του να είναι μικρό, η γυναίκα του να έχει πάρει την μισή πόλη κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Τώρα του έκανες την καρδιά περιβόλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
πολλοί το έχουν κάνει αυτό το λάθος και σε πολλά διαφορετικά μαθήματα, όντως οι διορθωτές δεν είναι τόσο ηλίθιοι που για να κόψουν από αυτό, αλλά αυτά τα έχεις ξανακούσει, θέλεις σίγουρη απάντηση, κάτι που είναι αδύνατον. Δεν θα βάλω το χέρι μου στη φωτιά ότι ο συγκεκριμένος διορθωτής δεν θα θέλει να ξεσπάσει κάπου επειδή έτυχε το πουλί του να είναι μικρό, η γυναίκα του να έχει πάρει την μισή πόλη κλπ.
χμ...αλλα μετα σκεφτομαι...ανετα ο βαθμολογητης δεν ξερει ΚΑΝ οτι στο γραπτο ελεγε να γραψουμε ''σωστο'' ή ''λαθος'' αντι για ''Σ'' ή ''Λ'' ??
Δηλαδη πιστευω μπορει να το δουν και να βαθμολογησουν εντελως φυσιολογικα διχως να προσεξουν οτι δεν το βαλες ολογραφως...
παντως σ'ενα μαθημα το θυμηθηκα και το εβαλα με ολη τη λεξη αλλα συνεχεια το ξεχναω και βαζω Σ/Λ.......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostpfg

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πέρσι σε όλα "Σ"/"Λ" τα έκανα δεν μου ήρθε κάτι διαφορετικό.Είναι άνθρωποι πάνω από όλα οι εξεταστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγω βαζω ολη την λεξη με κεφαλαια ΣΩΣΤΟ/ΛΑΘΟΣ για να μην γινει καμια βλακεια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
εγω βαζω ολη την λεξη με κεφαλαια ΣΩΣΤΟ/ΛΑΘΟΣ για να μην γινει καμια βλακεια...:P
Τοτε αν πραγματι ειναι τοσο αυστηροι ωστε να μην δεχονται τα Σ Λ σιγουρα θα απορηψουν και τα κεφαλαια γιατι η εκφωνηση λεει Σωστο Λαθος...
ΧΑΧΑΧΑΧ.Ασφαλως πλακα κανω.Ολα τα δεχονται εννοειται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
https://dmargaris2.blogspot.com/2010/...g-post_26.html
Για αυτο τι λετε?
Δηλαδη ολα τα μορια θα τα παρει ΚΑΙ αυτος που το εγραψε ετσι ΚΑΙ αυτος που τις εβαλε κατευθειαν ετσι με μια απηροελαχιστη αιτιολογιση για σπρωξηματα ραβδου-δισκου-δακτηλιου???????????????????????????Εγω προσωπικα το ερωτημα αυτο δεν το εκανα ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ οπως δεν εκανα και το β2 γιατι σαν βλακας που ειμαι θεωρησα πως αποκλειεται να θελει σχημα-σχεσεις στη ΘΙ-σχεσεις στη ΤΘ κ ολα τα υπολοιπα '''λεω και εγω 2 θεμα ειναι ελεος δηλαδη...'''Αυτο θα μπορουσε να ηταν βαρβατο ερωτημα δ σε ενα 3ο θεμα ανετα...οχι σε θεμα β.
Αλλα οκ Ευταξιας ηταν αυτος (βλεπε. 2005)....(αληθεια ειχατε ακουσει και εσεις φημες περι Ευταξια Τρικαλινου και Καρδιτσιωτη ως μελη της ΚΕΕ?)
Ευλογο το ερωτημα που παραθετεται στο τελος της επισηναψης σαν σχολιο και θα σκοτωνα να ακουσω την απαντηση απο την ΚΕΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1310

Νεοφερμένος

Ο manos1310 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γυρω στο 14, απο βλακειεσ δε πηρα 16, το Δ θεμα δε λυνοταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Γεια σας αν ξερει καποιος ας μου απαντησει...
αν στο δ2 και δ4 καποιος εχει κανει λαθος και εχει παρει πως η Τστ ειναι ιδια και για το δισκο και για το δακτυλιο με αποτελεσμα η μια επιταχυνση να βγαινει διπλασια της αλλης και η απαντηση να ειναι η σωστη οτι δηλαδη ο δισκος εχει μεγαλυτερη επιταχυνση τοτε αφαιρειται ολο το θεμα,λογω λαθος αιτιολογησης?(αντιστοιχα και στο δ4 η δυναμη βγαινει λαθος γιατι εχει θεωρηθει πως Τστ ειναι ιδια και για το δισκο και για το δακτυλιο)
αν ξερει καποιος ας μου πει...
ευχαριστω!!

Χαιρετώ!
Μην ανησυχείς δεν κόβεται ολόκληρο το θέμα! -2 από το δ2 και αν έχεις κάνει όλα τα άλλα στο δ4 (ΣF, Στ και σχήμα) βρίσκεσαι γύρω στο -4. Συνολικά -6 (+-1 λόγω σφάλματος!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
παιδια μη με βρισετε αλλα...στα Σ/Λ λετε να κοψουν επειδη τα εβαλα Σ ή Λ αντι για ''σωστο'' ή ''λαθος'' ??! :confused::eek: στην εκφωνηση λεει να γραψουμε ''Σωστο'' αν ειναι σωστη και ''Λαθος'' αν η προταση ειναι λανθασμενη! μην βιαστειτε να με καθησυχασετε γτ εχω ηδη ακουσει οτι ειναι βλακεις αυτα! Θελω σιγουρη απαντηση! απο βαθμολογητη εχετε μαθει κανεις τιποτα για το αν κοβουν ολη την αηση Σ/Λ πχ επειδη δν ηταν γραμμενα ολογραφως ?! :eek:

Χαιρετώ!
:( Οκ! δεν είμαστε και τόσο κάφροι!
Αν τα Σ-Λ είναι πράγματι Σωστά (λάθος) και στην σωστή σειρά δεν θα έχει πρόβλημα!

παιδια εγω εκανα ενα λαθος στο τριτο θεμα στο τελευταιο υποερωτημα.
ενω μετα απο αδετ κατεληξα οτι 4*q^2=Q^2 και μετα με αντικατασταση του Q βρισκω το q. ομως εκανα αριθμητικο λαθος μετα απο κει. τι χανω??

Χαιρετώ!
χάνεις 2 μόρια!

Ποσο θα μου κοψουν απο αυτο;Ολο το ερωτημα; Αν μπορει να απαντησει καποιοσ καθηγητης
στο Β1 βρήκα οτι το λ2=λ1/2 και μετα εγραψα οτι στην πρωτη περιπτωση ισχυε r1-r2=Nλ1 αρα στη δευτερη ισχυει r1-r2=N λ1/2 και επελεξα το γ( Εντελως απροσεξια)

Χαιρετώ!
-2 από την απάντηση (το γ αντί του α). Τα 6 της αιτιολόγησης είναι δικά σου!

Θελω να ρωτησω τον καθηγητη(amalfi).....δεν σχεδιασα στην τυχη και οπως μου κατεβει τις δυναμεις και αρχισα να λυνω την ασκηση αλλα προσπαθησα μεσα απο ΣF=0 και ΣΤ=0 ως προς οποιονδηποτε αξονα διερχεται απο τη ραβδο να βρω την φορα της δυναμης που ασκει η ραβδος...την ανελυσα δλδ σε Τχ και Τy...παρολα αυτα ομως εχω κανει ενα λαθος και οδηγουμαι σε λαθος αποτελεσματα και ως εκ τουτου δεν εχω σχεδιασει τις δυναμεις σωστα(τυχαια δλδ οπως εκαναν οι περισσοτεροι)...θα καταλαβουν οι διορθωτες την σκεψη ή λαθος σχημα=0 ???

Χαιρετώ! Αν μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος στο τι έκανες στο 4δ θα μπορέσω να είμαι πιο ακριβής σε αυτά που θα σου γράψω.

....Και ένα τελευταίο!....
Φανταστείτε ένα σενάριο όχι βέβαια πραγματικό, όπου ο δακτύλιος είναι μπροστά και ο δίσκος πίσω!....
Μήπως τότε είναι αναγκάιο ένα ερώτημα τύπου Δ2;
Μήπως τότε είναι αναγκαίο ένα ερώτημα τύπου "σχεδιάστε τις δυνάμεις";
Μήπως τότε είναι αναγκαία η ύπαρξη της ράβδου; (Γιατί στο Δ4 των πανελληνίων μια χαρά έκανε την δουλειά του και αβαρές νήμα χωρίς να μπερδέψει και χωρίς να λέει ο καθένας οτιδήποτε)!...
Μήπως τότε όλα τα ερωτήματα είναι το ένα συνέχεια του άλλου;
Αλλά τελικά, όλα αυτά είναι απλά ένα σενάριο νοσηρής φανατασίας!.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marouli.kel

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
....Και ένα τελευταίο!....
Φανταστείτε ένα σενάριο όχι βέβαια πραγματικό, όπου ο δακτύλιος είναι μπροστά και ο δίσκος πίσω!....
Μήπως τότε είναι αναγκάιο ένα ερώτημα τύπου Δ2;
Μήπως τότε είναι αναγκαίο ένα ερώτημα τύπου "σχεδιάστε τις δυνάμεις";
Μήπως τότε είναι αναγκαία η ύπαρξη της ράβδου; (Γιατί στο Δ4 των πανελληνίων μια χαρά έκανε την δουλειά του και αβαρές νήμα χωρίς να μπερδέψει και χωρίς να λέει ο καθένας οτιδήποτε)!...
Μήπως τότε όλα τα ερωτήματα είναι το ένα συνέχεια του άλλου;
Αλλά τελικά, όλα αυτά είναι απλά ένα σενάριο νοσηρής φανατασίας!.....

Εγω παντως αξιοποιησα το Δ2 για να αιτιολογησω το Δ4 οποτε αυτοι που υποστηριζουν οτι ηταν 3 διαφοτερικες ασκησεις το 4ο θεμα δεν ειχαν σκεφτει ολες τις εκδοχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Onair

Νεοφερμένος

Ο Onair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Επειδή από ό,τι ακούω, οι βαθμοί προβλέπεται να αργήσουν να βγουν, μπορεί κάποιος να με ενημερώσει πόσα μόρια θα χάσω αν:1. Στο 3.γ. είπα πως δεν έχει αρχική φάση, χωρίς ωστόσο να το αποδείξω.2. Στο 4.α. δεν είπα πως η επιτάχυνση είναι σταθερή, ώστε να είναι ευθύγραμμη ομαλα επιταχυνόμενη η κίνηση.3. Στο 4.δ. δεν απέδειξα ότι οι δυνάμεις της ράβδου είναι ίσου μέτρου.Σας ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top