[17/5/2010] Ιστορία Γενικής Παιδείας

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καλά

    Ψήφοι: 2 28.6%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 5 71.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2010 , να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί μετά το τέλος της αυριανής εξέτασης.

Καλή επιτυχία! :D

Προηγούμενο θέμα:

[14/5/2010] Έκθεση Γενικής Παιδείας

_________________________________________

updated: τα θέματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Κανείς; Είναι κανείς εδώ; Ωραία, μάλλον δεν είναι, ας κάνω την αρχή εγώ. Στο σχολείο που έδινα σήμερα, 2 άτομα έδιναν την ιστορία, ο αδερφός μου και εγώ. Μετά από τις γνωστές καζούρες κτλ ήρθαν τα θέματα. τα βρήκα αρκετά βατά, εκτός από την ερώτηση με την αποικιοκρατία η οποία υπονοούσε πολλά χωρίς να τα λέει, κάτι που μου τη δίνει όταν πρόκειται για πανελλήνιες εξετάσεις, δεν κάνουμε κουίζ εκεί μέσα...! Τέλος πάντων, γενικά τα θέματα της δεύτερης ομάδας που ήταν και αυτά με τη μεγαλύτερη βαθμολογία ήταν και τα πιο εύκολα για μένα, το ένα για την οικονομική κοινωνική και εκπαιδευτική πολιτική της δεκαετίας του '20 και το άλλο για το ολοκαύτωμα. Ελπίζω να έγραψα κάνα καλό βαθμό... Επίσης ελπίζω να βρεθεί ένας/μια χριστιανός/ή να μου πει τη γνώμη του/της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_1992

Νεοφερμένος

Η Lady_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σου Παναγιωτη! Απο οτι φαινεται ειμαστε οι μονοι που δωσαμε ιστορια! Πιστευω οτι εγραψα μετρια προς καλα. Τα θεματα πραγματι ηταν βατα ειδικα οι πηγες οπυ εκει πιστευω τα πηγα παρα πολυ καλα, οντως η ερωτηση με την αποικοιοκρατια ηταν τελειως πονηρη και πιστεψα οτι ζητουσαν το πως εληξε...Δλδ εγραψα για εθνικιστικα κινηματα και οτι πολλες χωρες απεκτησαν την ανεξαρτησια τους μετα τον Β Παγκοσμιο πολεμο αλλα οπως αποδειχτηκε δεν ηθελαν αυτο αλλα το τελευταιο κομματι του Β1. Οποτε πανε οι 12 μοναδες! Για τον Τρικουπη το ειχα προβλεψει οτι θα πεσει, ειχα ενστικτο και να που επεσε! Και οκ τους ορισμους τους εγραψα αλλα οχι απολυτως ιδια με το βιβλιο, παρελειψα καποια πραγματακια αλλα οχι τοσα ωστε να μου κοψουν πολλους βαθμους. Τελοσπαντων δυσκολη διαδικασια αποδειχτηκε η ιστορια, μπορει να την λατρυω αλλα σιγουρα αν εδινα του χρονου, σε περιπτωση αποτυχιας θα επαιρνα βιολογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Γεια σου Παναγιωτη! Απο οτι φαινεται ειμαστε οι μονοι που δωσαμε ιστορια! Πιστευω οτι εγραψα μετρια προς καλα. Τα θεματα πραγματι ηταν βατα ειδικα οι πηγες οπυ εκει πιστευω τα πηγα παρα πολυ καλα, οντως η ερωτηση με την αποικοιοκρατια ηταν τελειως πονηρη και πιστεψα οτι ζητουσαν το πως εληξε...Δλδ εγραψα για εθνικιστικα κινηματα και οτι πολλες χωρες απεκτησαν την ανεξαρτησια τους μετα τον Β Παγκοσμιο πολεμο αλλα οπως αποδειχτηκε δεν ηθελαν αυτο αλλα το τελευταιο κομματι του Β1. Οποτε πανε οι 12 μοναδες! Για τον Τρικουπη το ειχα προβλεψει οτι θα πεσει, ειχα ενστικτο και να που επεσε! Και οκ τους ορισμους τους εγραψα αλλα οχι απολυτως ιδια με το βιβλιο, παρελειψα καποια πραγματακια αλλα οχι τοσα ωστε να μου κοψουν πολλους βαθμους. Τελοσπαντων δυσκολη διαδικασια αποδειχτηκε η ιστορια, μπορει να την λατρυω αλλα σιγουρα αν εδινα του χρονου, σε περιπτωση αποτυχιας θα επαιρνα βιολογια!

Γεια σου!! Τι ακούω; Ή μάλλον τι βλέπω; :-P Λατρεύεις την Ιστορία; Εγώ πάλι καθόλου, η ανάγκη με έκανε. Να φανταστείς ο μεγαλύτερος βαθμός μου σε εξετάσεις ιστορία ήταν στην Α' Γυμνασίου όπου έγραψα 10 :clapup: Αλλά ήθελα σχολή 1ου πεδίου ενώ είμαι Θετική... :eek: Και γω άκυρα εντελώς μου βγήκαν αυτά με την αποικιοκρατία. Περιμένουμε!! Καλά αποτελέσματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top