Βελτίωση βαθμού σε επόμενη εξεταστική

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θέλω να ρωτήσω γιατί η συγκεκριμένη δυνατότητα δεν υπάρχει σε όλα τα πανεπιστήμια:hmm:
Π.χ ξέρω από παιδιά σε άλλα τμήματα ότι τον Σεπτέμβρη μπορούσαν να δώσουν μαθήματα τα οποία είχαν περάσει, για να βελτιώσουν τον βαθμό τους. Στο δικό μου τμήμα κάτι τέτοιο από όσο ξέρω δεν γίνεται και συνήθως επιτρέπεται μόνο στους επι πτυχίο μετά από συννενόηση με τον καθηγητή.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να μην επιτρέπεται αυτό:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ουτε εγω βλεπω το λογο. Καλυτερα να μπορεις να κανεις βελτιωση το Σεπτεμβρη που τα εχεις φρεσκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μα ναι και γιατί να μπορούνε σε κάποια τμήματα και σε άλλα όχι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι ενιαια πολιτικη αυτο. Δηλαδη δεν υπαρχει κατι το οποιο να δεσμευει τα ιδρυματα.
Οποτε το δικο σου ιδρυμα εχει αυτη τη νοοτροπια και ως εκ τουτου εκει πρεπει να το συζητησετε. Στην Γ.Σ ας πουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι ενιαια πολιτικη αυτο. Δηλαδη δεν υπαρχει κατι το οποιο να δεσμευει τα ιδρυματα.
Οποτε το δικο σου ιδρυμα εχει αυτη τη νοοτροπια και ως εκ τουτου εκει πρεπει να το συζητησετε. Στην Γ.Σ ας πουμε!
Θεωρώ πως θα έπρεπε να υπάρχει κάτι τέτοιο σε όλα τα πανεπιστήμια:/: Γιατί να μην μπορεί ο φοιτητής να βελτιώσει τον βαθμό του από την στιγμή που το θέλει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Θεωρώ πως θα έπρεπε να υπάρχει κάτι τέτοιο σε όλα τα πανεπιστήμια:/: Γιατί να μην μπορεί ο φοιτητής να βελτιώσει τον βαθμό του από την στιγμή που το θέλει?

Μπορείς να το κάνεις με εργασία στη διάρκεια του εξαμήνου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μπορείς να το κάνεις με εργασία στη διάρκεια του εξαμήνου!;)
δεν μιλάω για αυτό..μιλάω για όταν έχεις ήδη περάσει το μάθημα και θέλεις να το ξαναδώσεις για να βελτιώσεις τον βαθμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ουτε εμεις το εχουμε.Τα μονο δικαιωμα μας ειναι 4 μαθηματα που μπορεις να κοψεις και να τα ξαναδωσεις για βελτιωση.Αλλα αν γραψεις λιγοτερο θα μετρησει ο δευτερος βαθμος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EviKnl

Νεοφερμένος

Η EviKnl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας!Ειμαι πρωτοετής και στην εξεταστική του πρώτου εξαμήνου πέρασα κάποια μαθήματα με βαθμό που δεν με ικανοποιεί.Γνωριζετε αν υπάρχει δυνατότητα να τα κόψω και να τα ξαναδωσω τον Σεπτέμβρη,και αν ναι,πόσα είναι αυτά στο σύνολο;(πηγαινω στο παπει,αν αυτό βοηθάει κάπως)Ή αν επιτρέπεται να συνεννοηθώ με τον καθηγητή να με κόψει χωρίς να φανεί;(δεν ξέρω αν βγάζετε νοημα) Ευχαριστώ για το χρονο σας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας!Ειμαι πρωτοετής και στην εξεταστική του πρώτου εξαμήνου πέρασα κάποια μαθήματα με βαθμό που δεν με ικανοποιεί.Γνωριζετε αν υπάρχει δυνατότητα να τα κόψω και να τα ξαναδωσω τον Σεπτέμβρη,και αν ναι,πόσα είναι αυτά στο σύνολο;(πηγαινω στο παπει,αν αυτό βοηθάει κάπως)Ή αν επιτρέπεται να συνεννοηθώ με τον καθηγητή να με κόψει χωρίς να φανεί;(δεν ξέρω αν βγάζετε νοημα) Ευχαριστώ για το χρονο σας!:)

Ρώτησε στη γραμματεία να σου πει τι ισχύει στο τμήμα σου για την επανεξέταση μαθημάτων για βελτίωση βαθμολογίας. Συνήθως ισχύει για περιορισμένο αριθμό μαθημάτων (γύρω στα 6) και γίνεται τα τελευταία εξάμηνα των σπουδών σου ώστε να ξέρεις ποια σε συμφέρει να επιλέξεις. Κάνεις αίτηση και αυτομάτως ακυρώνεται ο προηγούμενος βαθμός σου και καταχωρείται αυτός που θα πάρεις στην επανεξέταση γιαυτό πρέπει να είσαι καλά προετοιμασμένος ώστε να μην πας για βελτίωση και τα κάνεις χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EviKnl

Νεοφερμένος

Η EviKnl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ρώτησε στη γραμματεία να σου πει τι ισχύει στο τμήμα σου για την επανεξέταση μαθημάτων για βελτίωση βαθμολογίας. Συνήθως ισχύει για περιορισμένο αριθμό μαθημάτων (γύρω στα 6) και γίνεται τα τελευταία εξάμηνα των σπουδών σου ώστε να ξέρεις ποια σε συμφέρει να επιλέξεις. Κάνεις αίτηση και αυτομάτως ακυρώνεται ο προηγούμενος βαθμός σου και καταχωρείται αυτός που θα πάρεις στην επανεξέταση γιαυτό πρέπει να είσαι καλά προετοιμασμένος ώστε να μην πας για βελτίωση και τα κάνεις χειρότερα.

Ευχαριστώ για την απάντηση,θα ρωτήσω!Ομως αν πάω σε έναν καθηγητή και του ζητήσω να με κόψει χωρίς να θεωρηθεί επανεξέταση,δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ για την απάντηση,θα ρωτήσω!Ομως αν πάω σε έναν καθηγητή και του ζητήσω να με κόψει χωρίς να θεωρηθεί επανεξέταση,δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτεί;

Αφού έχει περαστεί ο βαθμός δεν γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top