Βοήθεια/Απορίες για πανελλήνιες και απολυτήριο

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Καλημερα :)
Μπορεις να δωσεις σε αλλο σχολειο , εγω φετος αυτο εκανα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_evans

Νεοφερμένος

Η maria_evans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά ,η ανηψιά μου έδωσε πανελλήνιες από εσπερινό λύκειο αλλά δεν είναι ευχαριστημένη από τα μόρια της.Μέσα στην επόμενη εβδομάδα περιμένουμε τις βάσεις και ψάχνουμε εναλλακτικές για το τι θα κάνουμε αν δεν έχει περάσει εκεί που θέλει.Έψαξα για το αν μπορεί να κάνει 10% αλλά βρήκα ότι γίνεται μόνο από ημερήσια λύκεια.Μπορεί να ξαναδώσει πανελλήνιες από το εσπερινό ή πρέπει να δώσει από ημερήσιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silia 55

Νεοφερμένος

Η Silia 55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,

Πριν 3 χρονια ημουν και γω ενα απ τα ατομα που εδωσαν Πανελληνιες.
Ειχα μεγαλη αποτυχια μιας και τοτε με τα μυαλα στα καγκελα, που λεμε δεν με ενοιαζε τι θα συμβει στο αυριο.
Εχω τελειωσει το λυκειο μεν αλλα ο βαθμος απολυτηριου ειναι ενα αισχος.
Πλεον ζω εδω και εναν χρονο στη Γερμανια και αρχικα δουλευα και ηταν απλα αναγκαια τα αγγλικα, τωρα πια κανω μαθηματα γερμανικων ωστε να μαθω καλα τη γλωσσα και να κανω κατι περισσοτερο.
Δεν αρκει να ξερω μια παραπανω γλωσσα αν το απολυτηριο μου ειναι για τα σκουπιδια, γι αυτο σκεφτηκα να δωσω ξανα πανελληνιες, ναι..μετα απο 3 χρονια.. επειδη ομως δεν παρακολουθω τι συμβαινει με τα συστηματα και τα λοιπα ηθελα να ξερω ποσο πιο δυσκολες εχουν γινει οι εξετασεις. Εγω πηγαινα στην θεωριτικη κατευθηνση. Εχει γινει καποια αλλαγη εκει? πχ σε βιβλια η οτιδηποτε αλλο.
Δεν ενδιαφερομαι να σπουδασω καπου στην Ελλαδα, απλα να ανεβασω τον βαθμο του απολυτηριου μου.
Γι αυτο πρεπει να δωσω μονο τα μαθηματα της κατευθυνσης μου σωστα? η και της γενικης?
Και μπορω να δηλωθω σε οποιοδηποτε λυκειο για να δωσω τις εξετασεις..οχι ντε και καλα σε αυτο που πηγαινα πριν 3 χρονια, σωστα?

Επισης κατι τελευταιο οποιος γνωριζει απο σπουδες στην γερμανια, μπορει να μου πει τι βαθμο απολυτηριου πρεπει να εχεις ωστε να σου αναγνωριζει η γερμανια πως εχεις το Abitur?

Ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Το βαθμο απολυτηριου δεν μπορεις να τον αλλαξεις. Γιατι δεν κοιτας αν υπαρχει καποιος τροπος για εισαγωγικες σε σχολες στη Γερμανια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silia 55

Νεοφερμένος

Η Silia 55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν μπορει να αλλαξει ο βαθμος? Χριστε μου, καηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex98

Νεοφερμένος

Ο alex98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ισχυει. Δυστυχως ή ευτυχως ο βαθμος του απολυτηριου σε κυνηγαει για μια ολοκληρη ζωη, δεν μπορεις να τον αλλαξεις :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silia 55

Νεοφερμένος

Η Silia 55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δηλαδη το μονο που μπορω να "κερδισω" απο το να εδινα ξανα πανελληνιες θα ηταν να βγαλω μορια και να περασω σε καποια σχολη στην Ελλαδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
προφανώς :P ο βαθμός απολυτηρίου βγαίνει και από τις πανελλήνιες και από τα μαθήματα γενικής, τα οποία άπαξ και τα περάσεις, δεν γίνεται να τα ξαναδώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex98

Νεοφερμένος

Ο alex98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Για την αξιοπρεπεια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kasavas

Νεοφερμένος

Ο kasavas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά :clapup:
Είμαι 19 χρονών και για προσωπικούς λόγους το 2014 δεν έδωσα πανελλήνιες, ούτε καν συμπλήρωσα μηχανογραφικό.
Έδωσα μόνο ενδοσχολικές εξετάσεις για να πάρω το απολυτήριο μου. :)
Θέλω να σας ρωτήσω μήπως ξέρετε τί διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να το κάνω αυτό.
Σίγουρα θα πάω και στο σχολείο μου να ρωτήσω, αλλά επειδή με τους καθηγητές δεν είχα και την καλύτερη σχέση, δεν θα ήθελα να πάω χωρίς να έχω την παραμικρή ιδέα για το τι πρέπει να κάνω... :hmm:
Ευχαριστώ.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra-k

Νεοφερμένος

Η Dimitra-k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.

Μήπως γνωρίζει κανείς αν στον βαθμό απολυτηρίου επα.λ υπολογίζονται και τα γραπτά των πανελληνίων? :hmm:
Εάν όχι, φαίνεται κάπου ότι έχουμε συμμετάσχει στις πανελλήνιες ή φένεται ότι έχουμε δώσει μόνο ενδοσχολικά?
Δεν πρέπει κάπου να αναφέρονται και αυτοί οι βαθμοί?

Παρακαλώ να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει σίγουρα γιατί είναι σημαντικό!
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Syd

Νεοφερμένος

Ο Syd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εβγαλα το λυκειο με 9,6 το 2009 και σκεφτομαι να δωσω φετος πανελληνιες
επηρεαζει ο βαθμος του απολυτηριου την εισαγωγη μου σε πανεπιστημιο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena31

Νεοφερμένος

Η Elena31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας. Εχω γραφτεί στις πανελλαδικές για δεύτερη χρονιά σε περίπτωση που δεν πάω να δώσω ο περσινός βαθμός και τα μόρια ακυρώνεται ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Γεια σας. Εχω γραφτεί στις πανελλαδικές για δεύτερη χρονιά σε περίπτωση που δεν πάω να δώσω ο περσινός βαθμός και τα μόρια ακυρώνεται ;

Ναί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Γεια σας. Εχω γραφτεί στις πανελλαδικές για δεύτερη χρονιά σε περίπτωση που δεν πάω να δώσω ο περσινός βαθμός και τα μόρια ακυρώνεται ;

Εάν έχεις γραφτεί σε κάποια σχολή, δεν χάνεις τη θέση σου από τη σχολή. Εάν όμως απλά έδωσες και δεν γράφτηκες σε κάποια σχολή, σαφώς ο περσινός βαθμός δεν μπορεί να μετρήσει, γιατί οι θέσεις εισακτέων είναι καθορισμένες γι αυτούς που θα δώσουν το 17.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top