Φοιτητικό σπίτι στα Ιωάννινα

Kωσταντινος008

Νεοφερμένος

Ο Kωσταντινος008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δηλαδη εγω που βρηκα σπιτι στην Αγιου Κοσμα 300 ευρω,καινουργιο,1ος οροφος και σχετικα ευρυχωρο ειναι καλα ή να ετοιμαζομαι για αλλαγη απο του χρονου???:P:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δηλαδη εγω που βρηκα σπιτι στην Αγιου Κοσμα 300 ευρω,καινουργιο,1ος οροφος και σχετικα ευρυχωρο ειναι καλα ή να ετοιμαζομαι για αλλαγη απο του χρονου???:P:confused:

Καλά είσαι, κράτα το. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αν και τελικα βρηκα κουκλακι σπιτι τελικα, τρομαξα με τα σπιτια που ειδα πιο πριν.. τριτοκοσμικες καταταστασεις ρε παιδια στο κεντρο !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγω που βρηκα στο παρκο του γηροκομειου ειμαι καλα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω που βρηκα στο παρκο του γηροκομειου ειμαι καλα?:P

Θα ερχομαι να παιρνουμε ματια γκομενακια :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Θα ερχομαι να παιρνουμε ματια γκομενακια :whistle:

χαχαχα ετσι το λενε δεν εχει γιαγιακες απεναντι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Εγώ νοίκιασα σχεδόν πάνω από το Maison και ησύχασα.... τραγικό το τι έχουν δει τα μάτια μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frunner

Νεοφερμένος

Ο frunner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μιας και πιθανοτατα εχω περασει μηχανικους υπολογιστων στα ιωαννινα(βεβαια ας περιμενω να βγουν οι βασεις) θα ηθελα να μου πειτε συμβουλες για περιοχες που μπορω να βρω σπιτι σε σχετικα λογικες τιμες(μεχρι 270 αδειο ή μεχρι 300 επιπλωμενο) και να ειναι κοντα στο κεντρο(δηλαδη αποσταση που και τον χειμωνα με βροχη-κρυο να περπατιεται)
Σπιτι θα παω να κλεισω λιγο αφοτου βγουν οι βασεις.Κατι αλλο.Ποσο καιρο πριν αρχισουν τα μαθηματα να μετακομισω μονιμα στην πολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Το πανεπιστημιο απο την πολη ειναι μακρια.ειναι κανα 20 λεπτο απο το κεντρο με το αστικο...μπορεις να κοιταξεις στην πλατεια παργης που ειναι διπλα απο την πλατεια και γενικα ειναι ολα διπλα.μπορεις να κοιταξεις και πιο εξω απο την πολη που θα εχει και πιο ησυχια.γενικα αν νοικιασεις μεχρι 5 χιλιομετρα απο το κεντρο δεν θα εχεις θεμα π.χ αμπελοκηποι η γηροκομειο..Ανατολη η κατσικα μην κοιταξεις.ειναι πιο μακρια και θα ταλαιπωρηθεις..Αυτα απο εμενα.δεν ειμαι φοιτητης(απο του χρονου αυτα απλα μενω στα ιωαννινα)οτι θες ρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Next........

Νεοφερμένος

Ο Next........ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδιά σε ποια περιοχή να κοιτάξω για σπίτι ώστε να μην χρειάζεται να πάρω λεωφορείο ή ταξί για το κέντρο ( φοιτητικά στέκια ) και να είναι σχετικά κοντά σε στάση λεωφορείου που πάει στο πανεπιστήμιο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Κοντά στην οδό Δωδώνης. Εκεί περνάει το 16 κάθε 10-20 λεπτά απ΄ο,τι ξέρω. Αν θες κάτι πιο φθηνό πας και λίγο πιο έξω, αλλά μετά θα περπατάς για να πας κέντρο και οι αποστάσεις δεν είναι μικρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την πλατεία Πάργης την προτιμούν πολλοί, Ουσιαστικά είσαι στο κέντρο. Κάνοντας μια μικρή αναζήτηση στο ίντρνετ καταλαβαίνετε ποιες οδοί είναι στο κέντρο. Μπέιτε και στο google maps.

Η Δωδώνης επίσης είναι μια καλή επιλογή. Είναι κι αυτήν κέντρο. Απλά να ξέρετε ότι τα ενοίκια τσιμπάνε στα Γιάννενα. Κι όσο πιο κέντρο, τόσο περισσότερο θα ανεβαίνει η τιμή. Επίσης, είναι πολύ συχνό το φαινόμενο να προσφέρουν σκατά σπίτια και να ζητάνε πολλά. Τα περισσότερα σπίτια που θα δείτε έτσι είναι. Θέλει ψάξιμο, υπομονή, τύχη.

Άλλη επιλογή είναι προς το τζαμί.Θεωρείται γενικά κακόφημη οδός αλλά μένουν πάρα πολλοί φοιτητές κι εκεί. Εγώ θα τη συνιστούσα. Όσο προχωράς, μάλιστα τα ενοίκια μπορεί να πέφτουν. Το να μένεις ακριβώς στο τζαμί προσωπικά το θεωρώ καλό. Έχεις πρόσβαση και στο 16 και στο 17 αστικό (τα κύρια αστικά που πάνε πανεπιστήμιο) οπότε αυτό βολεύει άααααααααααπειρα. Επίσης, ουσιαστικά είσαι κέντρο, σε 2-3 λεπτά φτάνεις δωδώνης!

Δεν έχω πάει ποτέ Ανατολή μέχρι κέντρο με τα πόδια άρα δεν ξέρω πόσο μακριά θεωρείται. Πάντως θεωρώ ότι άμα νοικιάσετε στην αρχή της Ανατολής, περπατιέται μέχρι το κέντρο. Το θέμα είναι άμα φοβάστε το βράδυ. Γενικά 20-25 λεπτά περπάτημα δεν είναι κάτι οπότε άμα ξανακοιτούσα στα Γιάννενα για σπίτι, αν έβρισκα στην αρχή της Ανατολής σπίτι καλό και φτηνό, θα το προτιμούσα.

Αρνητικό με την Ανατολή είναι ότι περνάει το 17 αστικό κι έχει γεμίσει ήδη οπότε παίζει να σε προσπεράσει και να μη σε πάρει και να σε πάρει το επόμενο. το επόμενο είναι τυπικά σε 20 λεπτά αλλά καμμιά φορά μπορεί να βάλλουν έξτρα (μπραβο γιάννενα!!! -_- ). Αν και γενικά, τυχαίνει να γίνεται φίσκα το 17 και σε 3-4 στάσεις πριν την Ανατολή οπότε δεν θεωρείται και το καλύτερο επιχείρημα.

Τέλος πάντων, αν είναι να μένεις ακόμα και την αρχή της ανατολής αλλά να παίρνεις ταξί για να επιστρέψεις το βράδυ, καλύτερα ψάχνεις αλλού.

Γενικά να ξέρετε, τα Γιάννενα περπατιούνται. Δεν ξέρω πολλούς που να παίρνουν αστικό για να πάνε κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Παιδιά διαβάζω εδώ πέρα για τους Γιαννιώτες και ειδικότερα για τους ηλικιώμενους οτι είναι κουτσομπόληδες και τσιγκούνηδες...έκλεισα σπίτι κάτω από ένα διαμέρισμα που μένουν ηλικιωμένοι και τους ανήκει(το σπίτι)...λέτε να το μετανιώσω;γιατί με αυτά που διαβάζω,όλη την ώρα θα ασχολούνται μαζί μου και θα σχολιάζουν;μήπως κατεβαίνουν κάτω να κάνουν έλεγχο ή μήπως είναι πολύ ιδιότροποι;πείτε ρε παιδιά τίποτα γιατί όπως τα λέτε από το πολύ κράξιμο θα πάθουμε και τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ειναι αρκετα κουτσομποληδες, αλλα και κοινωνικοι. Αυτο συνεπαγεται πως (πιθανοτατα) θα προσπαθουν να κρατανε παραπανω απο τυπικες σχεσεις μαζι σου. Δεν ειναι παντα κακο, ιδιως αν στην αρχη νιωθεις μοναξια η θες καποιον να σου δειξει τα κατατοπια. Ετσι οπως περιγραφεις την κατασταση, στη θεση σου μαλλον θα αλλαζα σπιτι, δε θα μπορεις να τους αποφευγεις για παντα. Το βρισκω δυσκολο να πεσεις σε πολυ καλυτερη περιπτωση βεβαια, δεν ειναι μονο οι ηλικιωμενοι κουτσομποληδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Ougka pougka απλά θέλω να έχω την ησυχία μου,δε μπορώ να κάθομαι να λέω τα προσωπικά μου,ούτε αυτοί να ασχολούνται με το τι κάνω στο σπίτι που νοικιάζω!Είμαι τυπικός άνθρωπος με τους ηλικιωμένους,δε μπορώ πολλά πολλά.Το σπίτι δε σκέφτομαι να το αφήσω γιατί τελικά βρήκα στο κέντρο και ήταν το καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα που είδα(μιλάμε όλα τα προηγούμενα ήταν ερείπια με όλη τη σημασία της λέξης.)Δε λέω να τους αποφεύγω,αλλά ούτε να συζητάω με τις ώρες μπορώ αλλά ούτε και να ασχολούνται με το τι κάνω(ποτέ γυρνάω,ποιον/α φίλο/η έφερα στο σπίτι όταν με το καλό κάνω παρέα,πότε κοιμάμαι,πότε τρώω-ειλικρινά είναι πολύ cringy).Ευελπιστώ να κλείσουν στην πολυκατοικία και άλλοι φοιτητές γιατί αλλιώς με όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα,θα είμαι ματιασμένη κάθε μέρα ανελλιπώς + θα σχολιάζουν συνέχεια,κάτι το οποίο με ψιλοεκνευρίζει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Σε ποια περιοχη στο κεντρο βρηκες αν επιτρεπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
jim2015 δεν είναι ακριβώς κέντρο,είναι στην ΚΑ φεβρουαρίου,αλλά με λίγο περπάτημα είσαι κομπλέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μια χαρα εισαι.Διπλα η σταση του αστικου σε παιρνει και στην αποκατω Χρ.Κατσαρη σε αφηνει.Ελα 5 λεπτα με τα ποδια απο πανω εισαι.Κομπλε.Καλες σπουδες να εχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστεύω,είμαι σε καλή οδό,κοντά στο αστικό παρόλαυτα με αυτά που διαβάζω εδώ,ή από μάτιασμα θα πάω ή από την ιδιοτροπία που οι περισσότεροι λένε πως έχουν οι Γιαννιώτες..Κάποια άλλη προσωπική εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Χαλαρα και μην ανχωνεσαι.Σε ενα 6μηνο δεν θα θυμασαι τιποτα απο αυτα που σε απασχολουν τωρα.Καλές σπουδές να εχεις και καλη φοιτ.ζωη στα Ιωαννινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top