Πρόγραμμα διαβάσματος

Lovely_Bitch

Νεοφερμένος

Η Lovely_Bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
1)Τι ώρες σας βολεύει να κάνετε εργασίες(ασκήσεις/σχέδια/κώδικες/μακέτες);
2)ποια ώρα της ημέρας είστε πιο συγκεντρωμένοι για διάβασμα;
3)προτιμάτε να δουλεύετε με σπαστό ωράριο ή το παίρνετε σερί;
4)έχετε υποχρεώσεις/χρωστούμενα για καλοκαίρι;
5)ποσες ώρες μαξιμουμ μπορείτε να δουλεύετε και να βγάζετε καλή δουλειά;

It's a cruel,cruel summer για μένα,αλλά πρέπει να βάλω τα δυνατά μου! πείτε ιδέες για να την βγάλω καθαρή και να μη χάσω τσάμπα τις διακοπές μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
1) Απόγευμα, βράδυ οι πιο παραγωγικές μου περίοδοι, δεν μπορώ με τίποτα να ασχοληθώ το μεσημέρι.
2) Ολόκληρο το απόγευμα.
3) Λόγω του προγράμματος της σχολής μου, άλλες ώρες έχω μάθημα το πρωί και άλλες το απόγευμα, σπαστό ωράριο.
4) Κάτι ψιλά, θα ασχοληθώ από αρχές Αυγούστου.
5) Πολλές, αν με ενδιαφέρει το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
1)Τι ώρες σας βολεύει να κάνετε εργασίες(ασκήσεις/σχέδια/κώδικες/μακέτες);
2)ποια ώρα της ημέρας είστε πιο συγκεντρωμένοι για διάβασμα;
3)προτιμάτε να δουλεύετε με σπαστό ωράριο ή το παίρνετε σερί;
4)έχετε υποχρεώσεις/χρωστούμενα για καλοκαίρι;
5)ποσες ώρες μαξιμουμ μπορείτε να δουλεύετε και να βγάζετε καλή δουλειά;
  1. Βράδυ που 'χει ησυχία.
  2. Επίσης βράδυ που 'χει ησυχία, αν και πιστεύω ότι το πρωί μου ταιριάζει καλύτερα. Δυστυχώς κοιμάμαι εκείνη την ώρα. :P
  3. Τα 'χω κάνει και τα δύο, μάλλον με το σπαστό ξελαμπικάρεις και λίγο.
  4. Τίποτα. :P
  5. Και όλη τη μέρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1)Τι ώρες σας βολεύει να κάνετε εργασίες(ασκήσεις/σχέδια/κώδικες/μακέτες);
2)ποια ώρα της ημέρας είστε πιο συγκεντρωμένοι για διάβασμα;
3)προτιμάτε να δουλεύετε με σπαστό ωράριο ή το παίρνετε σερί;
4)έχετε υποχρεώσεις/χρωστούμενα για καλοκαίρι;
5)ποσες ώρες μαξιμουμ μπορείτε να δουλεύετε και να βγάζετε καλή δουλειά;

It's a cruel,cruel summer για μένα,αλλά πρέπει να βάλω τα δυνατά μου! πείτε ιδέες για να την βγάλω καθαρή και να μη χάσω τσάμπα τις διακοπές μου!

1) Συνήθως βράδυ.
2) Βράδυ επίσης (και όταν εγώ λέω βράδυ, εννοώ μετά τις 12)
3) Σερί. Επειδή δουλεύω παράλληλα, ο μόνος τρόπος να αποδίδω και στα δύο είναι να λέω πχ "Σήμερα θα κάνω ΜΟΝΟ εργασίες" ή "Σήμερα θα δουλέψω ΜΟΝΟ". Αλλιώς καθώς κάνω το ένα θα νιώθω τύψεις που δεν κάνω το άλλο και δεν θα αποδώσω πουθενά.
4) 2 μαθήματα μόνο, ψιλοάσχετα με το αντικείμενο μου (Σπουδάζω πληροφορική και τα μόνα που χρωστάω είναι "Εισαγωγή στην Οικονομική Επιστήμη" και Λογιστική)
5)Αναλόγως πόσο με ενδιαφέρει το κάθετι. Αν με ενδιαφέρει αρκετά, δεν υπάρχει όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
1)Τι ώρες σας βολεύει να κάνετε εργασίες(ασκήσεις/σχέδια/κώδικες/μακέτες);
2)ποια ώρα της ημέρας είστε πιο συγκεντρωμένοι για διάβασμα;
3)προτιμάτε να δουλεύετε με σπαστό ωράριο ή το παίρνετε σερί;
4)έχετε υποχρεώσεις/χρωστούμενα για καλοκαίρι;
5)ποσες ώρες μαξιμουμ μπορείτε να δουλεύετε και να βγάζετε καλή δουλειά;

1. Βράδυ πάντα! Μετά τις 11!!!
2. Το ίδιο
3. Σερί να τελειώνω
4. Πάντα!
5. Όσες χρειάζεται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
1)Τι ώρες σας βολεύει να κάνετε εργασίες(ασκήσεις/σχέδια/κώδικες/μακέτες);
2)ποια ώρα της ημέρας είστε πιο συγκεντρωμένοι για διάβασμα;
3)προτιμάτε να δουλεύετε με σπαστό ωράριο ή το παίρνετε σερί;
4)έχετε υποχρεώσεις/χρωστούμενα για καλοκαίρι;
5)ποσες ώρες μαξιμουμ μπορείτε να δουλεύετε και να βγάζετε καλή δουλειά;

1. Ανά πάσα στιγμή, αρκεί να έχω καλή παρέα (πχ για ομαδικές εργασίες) και την κατάλληλη μουσική ή εκπομπή. Κατά προτίμηση κάναμε κατάληψη στο σπίτι μου, μετατρέποντας το ισόγειο σε αρχιτεκτονικό μπάχαλο, ή στο φοιτητικό διαμέρισμά της, δουλεύοντας όλη μέρα και κάνοντας διάλειμμα για trash tv ή jumbo shopping.
2. Διάβασμα το βράδυ ή πολύυυ νωρίς το πρωί. ;)
3. Σερί, πολύ μικρά διαλείμματα μόνο. Είμαι ζόμπι. Αλλά ανάμεσα στα μαθήματα κάνω ένα log off, με shopping ρούχων, ταβέρνα ή κάτι πιο ολέ.
4. Νο.
5. Πολλέεεεεεεεεες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά βράδυ μετά τις 12-1 ή πολύ νωρίς το πρωί (κοιμόμουν 3 το πρωί και ξυπνούσα 5 για να συνεχίσω) δούλευα στο 2ο εξάμηνο της σχολής μου, πέρασα μόνο 2 μαθήματα (τα εύκολα), οπότε αναγκάστικα να αλλάξω πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
1)Τι ώρες σας βολεύει να κάνετε εργασίες(ασκήσεις/σχέδια/κώδικες/μακέτες);
2)ποια ώρα της ημέρας είστε πιο συγκεντρωμένοι για διάβασμα;
3)προτιμάτε να δουλεύετε με σπαστό ωράριο ή το παίρνετε σερί;
4)έχετε υποχρεώσεις/χρωστούμενα για καλοκαίρι;
5)ποσες ώρες μαξιμουμ μπορείτε να δουλεύετε και να βγάζετε καλή δουλειά;

1) Βραδάκι, κάπου μετά τις 9, που αρχίζει να ησυχάζει και το σπίτι.
2) Περίπου από τις 11 το πρωί μέχρι τις 5-6 το απόγευμα.
3) Με σπαστό.
4)Ουυυυυυ!!!!
5) Αν είμαι σε πολύ καλές φόρμες, μπορεί και 10ωρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ο προγραμματισμός στο διάβασμα θεωρώ ότι είναι το άλφα και το ωμέγα, προκειμένου ο/η φοιτητής/τρια να αποδώσει ικανοποιητικά. Επίσης, είμαι υπέρ του σταθερού διαβάσματος καθ' όλη τη διάρκεια της χρονιάς. Αυτή τη τακτική μας βοηθάει να εμπεδώσουμε τις αποκτηθείσες γνώσεις. Φτάνοντας λοιπόν στην εξεταστική καλό είναι να έχει βγει η ύλη, έτσι ώστε να είμαστε σε θέση να κάνουμε μια καλή επανάληψη. Εγώ βέβαια καταθέτω απλώς την εμπειρία μου χωρίς να πρεσβεύω το αλάθητο. Ο/η καθένας/μία ξέρει καλύτερα για τον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γενικά δύσκολα σε κάθε εξεταστική να έχεις βγάλει όλη την ύλη σε όλα τα μαθήματα. Πιστεύω ότι δεν έχει και νόημα γιατί σε κάθε εξάμηνο πάντα θα υπάρχει ένα μάθημα (ίσως και περισσότερα), το οποίο είναι πανεύκολο, περνιέται με παλιά θέματα, εξετάζεται με πρόοδο, παραδίδεις εργασία, βγαίνει με διάβασμα 2-3 ημερών κ.ο.κ. Θεωρώ πιο ποιοτικό και λειτουργικό να επικεντρωθώ στα δύσκολα και σημαντικά μαθήματα του εξαμήνου (όπως π.χ. στο εξάμηνο που μας πέρασε έκανα με την Χειρουργική και σ αυτό που μας έρχεται θα κάνω με την Νευρολογία), να τα διαβάσω καλά, όσο καλά χρειάζεται για να μου μείνουν γνώσεις (μπορεί μία φορά να βγάλω την ύλη να μην αρκεί).

Αποκεί και πέρα, δυστυχώς μέχρι να μας δώσουν βιβλία (που δυστυχώς -ξανά- αυτό αργεί κανένα μήνα από την έναρξη του εξαμήνου), πρέπει να βολευόμαστε με δικές μας σημειώσεις ή απλά να μην κάνουμε κοπάνες από τις παραδόσεις (been there, done that).Το πόσο συχνά και πόσο θα διαβάζει κάποιος είναι υποκειμενικό, άλλος μπορεί να θέλει να λιώνει τα πρωινά του σ/κ και άλλος να διαβάζει σημειώσεις πριν πέσει για ύπνο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LHK

Νεοφερμένος

Ο LHK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
1)Τι ώρες σας βολεύει να κάνετε εργασίες(ασκήσεις/σχέδια/κώδικες/μακέτες);
2)ποια ώρα της ημέρας είστε πιο συγκεντρωμένοι για διάβασμα;
3)προτιμάτε να δουλεύετε με σπαστό ωράριο ή το παίρνετε σερί;
4)έχετε υποχρεώσεις/χρωστούμενα για καλοκαίρι;
5)ποσες ώρες μαξιμουμ μπορείτε να δουλεύετε και να βγάζετε καλή δουλειά;

It's a cruel,cruel summer για μένα,αλλά πρέπει να βάλω τα δυνατά μου! πείτε ιδέες για να την βγάλω καθαρή και να μη χάσω τσάμπα τις διακοπές μου!

1) Απόγευμα-Βράδυ (7-9) ή ΠΟΛΥ πρωί
2) Απόγευμα-Βράδυ (7-9)
3) Σπαστό ωράριο (με μικρά διαλείμματα)
4) Όχι (πρωτοετής ακόμα :P )
5) 2. Δεν μπορώ περισσότερες, αλλά σε αυτές οι 2 ώρες αποδίδω το maximum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top