Τι κινητό έχετε;

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Για ποιο λόγο iPhone, πραγματικά?! -.-

LG G2

Το LG G2 βγήκε το 2013. Αν αντί το lg g2 έπαιρνες το αντίστοιχο iPhone (iPhone 5s) θα είχες ένα κινητό που θα έπαιρνε επίσημα τις τελευταίες αναβαθμίσεις και θα τις παίρνεις για ένα ακόμα χρόνο τουλάχιστον.

Αντί γι αυτό έχεις ένα κινητό που έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται από το Android 5 όταν έχουμε ήδη 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Είχες ποτέ σου iphone? Πιστεύω μέχρι να γίνεις χρήστης αιφον το λες αυτό. Είναι πάρα πολύ καλά κινητά και αξίζουν όσα θα δώσεις. Έχω το iphone 5c κάπου δυο χρόνια και ακόμα αντέχει, κολλάει μερικές φορές με τόση χρήση αλλά είναι μια χαρά. Και το λογισμικό τέλειο, δε θα μπορούσα με android, βέβαια είναι θέμα συνήθειας αλλά σίγουρα θα γυρνούσα στο iphone αν είχα android κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Το οποιο iPhone 5C ειναι ουσιαστικα μοντελο του 2012 και λειτουργει αξιοπρεπεστατα. Ξερω πολλα παιδια που εχουν ειτε το 5 ειτε το 5C και κανουν τη δουλεια τους μια χαρα.

Το LG G2 βγήκε το 2013. Αν αντί το lg g2 έπαιρνες το αντίστοιχο iPhone (iPhone 5s) θα είχες ένα κινητό που θα έπαιρνε επίσημα τις τελευταίες αναβαθμίσεις και θα τις παίρνεις για ένα ακόμα χρόνο τουλάχιστον.

Αντί γι αυτό έχεις ένα κινητό που έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται από το Android 5 όταν έχουμε ήδη 7.

Παραδοξως, το G2 ηταν συσκευη Android που δεν εβγαλε σοβαρα κατασκευαστικα προβληματα και ειχε αντοχη στο χρονο. Ωστοσο μετα απο κανα χρονο οταν το Android εφυγε στην 5.1-6, επρεπε να το πειραξεις για να το κρατησεις up to date. Οι μαμισιες ROM ειναι παλιες και βαριες. Αλλα τηλεφωνα ειχαν πολυ μεγαλυτερα θεματα, οπως το S4 που μολις πηρε Android 5 και μεχρι να ερθει διορθωτικο update, ειχε περισσοτερο lag κι απο συσκευη των 80€

Αυτο ειναι και το μεγαλο πλεονεκτημα των τηλεφωνων της Apple. Δεν χρειαζονται πειραγμα. Δουλευουν out of the box εξαιρετικα και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Για ποιο λόγο iPhone, πραγματικά?! -.-

LG G2

Για ποιο λογο οχι iPhone?

Ειχες ποτε σου μηλο-συσκευη; Πειραγμα σε συσκευη φιλου δεν μετραει...

Samsung Wave II, δεν με ενδιέφερε παλιά να έχω ένα smartphone με android οπότε κάλυπτε τις ανάγκες μου ωστόσο έχει παλιώσει πολύ πλέον και στην εποχή των εφαρμογών θέλω να αγοράσω καινούριο.



Τώρα ψάχνω νέο κινητό, είμαι μεταξύ Huawei P9 Lite, Motorola Moto X Style και Huawei Honor 8. Το Honor 8 σαφώς πιο ακριβό (350 ευρώ) αλλά η Huawei έχει υποσχεθεί υποστήριξη τουλάχιστον για 2 χρόνια ενώ στο P9 Lite ίσως σταματήσει με το που βγει το P10 lite σε ένα εξάμηνο. Αλλά το P9 Lite κάνει 250 και είναι πολύ value for money. Με έχει βάλει σε σκέψεις. Το Moto X Style είναι 5.7 ίντσες πολύ μεγάλο για τα γούστα μου.

Η Huawei παραταει κινητα 1.5 ετους με παλιες ρομ. Μην την ψαχνεις, αν θες αναβαθμισεις παρε κατι με μαμισιο Android. Τσεκαρε και το Moto 4G plus που στην 64αρα εκδοση εχει 4GB Ram αρα και μεγαλη αντοχη στο χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Και εγώ iPhone 6 (δε ξερω αν ειναι s ή όποια άλλη παραλλαγή έχει , αφού ήταν το παλιό του θείου μου που μου το έδωσε..) Πάντως έχει πολύ καλή κάμερα και 64 GB (για να τα γεμισω με μουσικη χεχεχε :whistle: )


Αν ηταν το 6s τοτε στην πίσω πλευρά, εκει που λεει iPhone απο κατω θα επρεπε να εχει ένα s ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

Lenovo p70 :D
Μ' έχει βολέψει πάρα πολύ, χρησιμοποιούσα χρόνια Samsung αλλά κάπου με κούρασαν. Στα αρνητικά αυτού εδώ είναι ότι δεν μου βγάζει αναφορά παράδοσης στα sms, αλλά στέλνω τόσο σπάνια που δεν με ενοχλεί πραγματικά. Και έχουν και πολύ καλό και εξυπηρετικό service :D (αυτό το ξέρω γιατί και το πισι μου lenovo είναι και κάποια στιγμή είχα επικοινωνήσει για να μου πουν κάτι για το τροφοδοτικό).

Η κάμερά του επίσης με έχει σώσει! 13ΜΡ η πίσω, 5ΜΡ η σελφοκάμερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όσοι έχουμε iphone και ipad ας παίξουμε το mario run οι αλλοι κλαψ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
παιδιά όποιος ξέρει μπορεί να με βοηθήσει??
τι γνώμη έχετε για αυτό το power bank? https://www.plaisio.gr/tilefona/fortistes/powerbanks/Puro-Powerbank-2200-mAh-1-Thesis-Choco-1A-BB22C1.htm

την έχω πατήσει άπειρες φορές με λάθος power bank, δεν ξέρω δεν έχω καταλάβει τι χαρακτηριστικά κοιτάω, παρά το ψάξιμό μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάμε μωρή Νοkia :clapup: Όταν τα φτύσει το Samsung Dumbphone μου, θα το αγοράσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
παιδιά όποιος ξέρει μπορεί να με βοηθήσει??
τι γνώμη έχετε για αυτό το power bank? https://www.plaisio.gr/tilefona/fort...werbank-2200-mAh-1-Thesis-Choco-1A-BB22C1.htm

την έχω πατήσει άπειρες φορές με λάθος power bank, δεν ξέρω δεν έχω καταλάβει τι χαρακτηριστικά κοιτάω, παρά το ψάξιμό μου
Πιο μάπα powerbank δεν θα μπορούσες να πάρεις, πραγματικά :lol: H τιμή του είναι εξωφρενική...

Για να πάρεις ένα καλό powerbank, κοίτα να έχει τουλάχιστον 10.000mah αν θέλεις να σου φορτίζει το κινητό σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Πιο μάπα powerbank δεν θα μπορούσες να πάρεις, πραγματικά :lol:

Για να πάρεις ένα καλό powerbank, κοίτα να έχει τουλάχιστον 10.000mah αν θέλεις να σου φορτίζει το κινητό σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο.

ρε θέλω να πάρω ένα για ανταλλαγή δώρων, που έχει όριο ως 10 ευρώ...οπότε θέλω κάτι σχετικά τζαμπέ

και είμαι ψιλοάσχετη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
ρε θέλω να πάρω ένα για ανταλλαγή δώρων, που έχει όριο ως 10 ευρώ...οπότε θέλω κάτι σχετικά τζαμπέ

και είμαι ψιλοάσχετη
Αααααα... Πες έτσι... :hehe:
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα usb LED από τα jumbo, πάντως. Ειδάλλως, ό,τι πιο φθηνό βρεις από powerbank :P

(Εγώ έχω ένα τζαμπέ powerbank από την Τράπεζα Πειραιώς, μέσω του check in class :hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Αααααα... Πες έτσι... :hehe:
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα usb LED από τα jumbo, πάντως. Ειδάλλως, ό,τι πιο φθηνό βρεις από powerbank :P

(Εγώ έχω ένα τζαμπέ powerbank από την Τράπεζα Πειραιώς, μέσω του check in class :hehe:)

λες ε?? παίζει να κρατήσει καθόλου ή θα χαλάσει στην 1η βδομάδα? :P:D

ευχαριστώ πολύ ε?? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Είχες ποτέ σου iphone? Πιστεύω μέχρι να γίνεις χρήστης αιφον το λες αυτό. Είναι πάρα πολύ καλά κινητά και αξίζουν όσα θα δώσεις. Έχω το iphone 5c κάπου δυο χρόνια και ακόμα αντέχει, κολλάει μερικές φορές με τόση χρήση αλλά είναι μια χαρά. Και το λογισμικό τέλειο, δε θα μπορούσα με android, βέβαια είναι θέμα συνήθειας αλλά σίγουρα θα γυρνούσα στο iphone αν είχα android κινητό.
Βεβαια τα iphone εχουν υψηλα επιπεδα SAR (1<x<2)... Αν και το επιτρεπομενο οριο ειναι 2 στην ευρωπη δεν θα συνιστουσα σε καποιον να εχει πανω απο 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,254 μηνύματα.
Εχω το iphone 6s 64gb space grey
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Alcatel OneTouch 1016D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Nokia Lumia 1020 Black εδώ και 3+ χρόνια...και μάλλον θα το κρατήσω όσο υπάρχουν ανταλλακτικά στο εμπόριο για να το φτιάχνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Βεβαια τα iphone εχουν υψηλα επιπεδα SAR (1<x<2)... Αν και το επιτρεπομενο οριο ειναι 2 στην ευρωπη δεν θα συνιστουσα σε καποιον να εχει πανω απο 1

Μαν τα όρια όπως είπες είναι κάτω από το όριο της Ε.Ε. είναι 100% ασφαλή. Οι επειθέσεις που γίνονται εισβάρος του iPhone είναι για λόγους marketing.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kozi

Νεοφερμένος

Ο Kozi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Nοkia 3310
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Samsung Galaxy Ace 2 με σπασμένο digitizer και προβληματική αφή σε μερικά σημεία. Με CyanogenMod 14 και Android 7.1.1 γιατί πριν δεν την πάλευε και πολύ (όχι πως τώρα την παλεύει βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top