[Θερινή Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2017

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια και καλη επιτυχία φετος! Εχω καποια βοηθηματα χημειας και βιολογιας κυριως τα οποια θα ηθελα να τα δωσω σε καποιον που τα χρειαζεται. Αν ενδιαφέρεται κάποιος να μου στειλει:)
Μμ υπάρχουν ένα σωρό topic με τίτλο "πωλούνται/χαρίζονται". Ίσως θα ήταν καλύτερα να γράψεις εκεί, για να είσαι σίγουρη ότι αυτοί που ενδιαφέρονται θα διαβάσουν το μήνυμά σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριασερ

Νεοφερμένος

Η Μαριασερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ θα το ψαξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Μόνο εγώ κάνω θερινά τα απογεύματα;:look:
Με βλέπω τον Αύγουστο να καίγομαι μόνη αλλά δεν πειράζει,κάθε φροντιστήριο έχει το δικό του πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Για ποιο λόγο Αύγουστο;O Ιούλιος είναι υπέρ-αρκετός αν δώσεις το 100%...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μόνο εγώ κάνω θερινά τα απογεύματα;:look:
Με βλέπω τον Αύγουστο να καίγομαι μόνη αλλά δεν πειράζει,κάθε φροντιστήριο έχει το δικό του πρόγραμμα.

Εγώ τον Αύγουστο πάντως θα κάνω παραθέριση 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Εγώ τον Αύγουστο πάντως θα κάνω παραθέριση 8)

Συνήθως βάζουμε μαθήματα είτε τέλη Ιουνίου και διακόπτουμε τον Αύγουστο είτε ξεκουραζόμαστε τον Ιούλιο και ξεκινάμε τον Αύγουστο (αν και το δεύτερο δεν προτιμάται τόσο). Γενικά αυτόν τον 1 μήνα του καλοκαιριού ξεκουραζόμαστε γιατί μας περιμένει ένας δύσκολος και ανηφορικός δρόμος τον Σεπτέμβρη που λήγει τον Μάιο ή τον Ιουνίου. Γι'αυτό είναι απαραίτητο να γεμίσεις μπαταρίες. Εγώ την πάτησα πέρσι γιατί παράκουσα την καθηγήτρια μου, η οποία με συμβούλεψε να μην διαβάσω τίποτα τον Αύγουστο, γιατί τον Σεπτέμβρη θα με περίμενε γολγοθάς. Το αποτέλεσμα ήταν να γυρίσω στα μαθήματα τον Σεπτέμβρη πτώμα από την κούραση. Το χειρότερο, βέβαια, ήταν ότι τον Σεπτέμβρη πηγαίναμε με πιο γρήγορους ρυθμούς και κάπου το έχασα. Εγώ το ίδιο λάθος δεν κάνω. Γι΄αυτό έναν μήνα του καλοκαιριού θα τον αφήσω εντελώς κενό, χωρίς διαβάσματα και μαθήματα, και θα επιστρέψω στα μαθήματα ξεκούραστος τον Σεπτέμβρη. Το ίδιο σε συμβουλεύω να κάνεις και εσύ. Σου το λέω αυτό γιατί έχω δώσει μία φορά και έχω εμπειρία. Συνεπώς καλό είναι να μην βάλεις μαθήματα τον Αύγουστο, εφόσον κάνεις τον Ιούλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Συνήθως βάζουμε μαθήματα είτε τέλη Ιουνίου και διακόπτουμε τον Αύγουστο είτε ξεκουραζόμαστε τον Ιούλιο και ξεκινάμε τον Αύγουστο (αν και το δεύτερο δεν προτιμάται τόσο). Γενικά αυτόν τον 1 μήνα του καλοκαιριού ξεκουραζόμαστε γιατί μας περιμένει ένας δύσκολος και ανηφορικός δρόμος τον Σεπτέμβρη που λήγει τον Μάιο ή τον Ιουνίου. Γι'αυτό είναι απαραίτητο να γεμίσεις μπαταρίες. Εγώ την πάτησα πέρσι γιατί παράκουσα την καθηγήτρια μου, η οποία με συμβούλεψε να μην διαβάσω τίποτα τον Αύγουστο, γιατί τον Σεπτέμβρη θα με περίμενε γολγοθάς. Το αποτέλεσμα ήταν να γυρίσω στα μαθήματα τον Σεπτέμβρη πτώμα από την κούραση. Το χειρότερο, βέβαια, ήταν ότι τον Σεπτέμβρη πηγαίναμε με πιο γρήγορους ρυθμούς και κάπου το έχασα. Εγώ το ίδιο λάθος δεν κάνω. Γι΄αυτό έναν μήνα του καλοκαιριού θα τον αφήσω εντελώς κενό, χωρίς διαβάσματα και μαθήματα, και θα επιστρέψω στα μαθήματα ξεκούραστος τον Σεπτέμβρη. Το ίδιο σε συμβουλεύω να κάνεις και εσύ. Σου το λέω αυτό γιατί έχω δώσει μία φορά και έχω εμπειρία. Συνεπώς καλό είναι να μην βάλεις μαθήματα τον Αύγουστο, εφόσον κάνεις τον Ιούλιο.

Το φροντιστήριο μας είπε πως την τελευταία βδομάδα του Αυγούστου θα γράψουμε διαγωνίσματα σε ότι έχουμε κάνει το καλοκαίρι αλλά βέβαια εγώ εκείνη τη βδομάδα κατά 99% θα είμαι διακοπές:P
Επίσης κλείνουμε στο φρόντ ή 22 ή 25 ( δεν έχει βγει ακόμα οριστικά) και την επόμενη μέρα arrivederci για Άθενς 8)
Συμφωνώ απόλυτα ότι χρειάζεται κάποιος καιρός για να ξεκουραστείς σωματικά και ψυχικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panspil

Νεοφερμένος

Ο panspil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού Θράκης. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
για τους θετικους: παιδιά ειμαι ο μονος που βαριέμαι τα ορια γιατι εχουν πολυ γραψιμο ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Το φροντιστήριο μας είπε πως την τελευταία βδομάδα του Αυγούστου θα γράψουμε διαγωνίσματα σε ότι έχουμε κάνει το καλοκαίρι αλλά βέβαια εγώ εκείνη τη βδομάδα κατά 99% θα είμαι διακοπές:P
Επίσης κλείνουμε στο φρόντ ή 22 ή 25 ( δεν έχει βγει ακόμα οριστικά) και την επόμενη μέρα arrivederci για Άθενς 8)
Συμφωνώ απόλυτα ότι χρειάζεται κάποιος καιρός για να ξεκουραστείς σωματικά και ψυχικά

Ναι, αν και βέβαια δεν πήγαινε για σένα αλλά για Soleado Febrero. Απλά κατά λάθος πάτησα παράθεση στο δικό σου μήνυμα. Πάντως τα διαγωνίσματα καλό θα ήταν να σας τα έβαζαν ή αρχές Σεπτέμβρη ή τέλη Ιουλίου ώστε να ξεκινήσεις το διάβασμα τέλη Αυγούστου και όχι στα μέσα Αυγούστου (φαντάζομαι τότε θα ξεκινήσεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
για τους θετικους: παιδιά ειμαι ο μονος που βαριέμαι τα ορια γιατι εχουν πολυ γραψιμο ;;
Όντως αν και είμαι στις ιδιότητες είναι αρκετά βαρετά αλλά είναι νωρίς βέβαια γιατί είναι μεγάλο κομμάτι της ύλης ακόμα να βγει από το κεφάλαιο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Για μαθηματικα κυριως ,πιστευετε οι ασκησεις του φροντ. αρκουν ή να λυνω και αλλες ασκησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
για τους θετικους: παιδιά ειμαι ο μονος που βαριέμαι τα ορια γιατι εχουν πολυ γραψιμο ;;



Τσέκαρε τι γράφω στα διαστήματα μονοτονίας... :( :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξεκίνησα σήμερα με Έκθεση και έχω παραδόξως πάααρα πολύ καλή ψυχολογία! :D
Θα κάνω μαθήματα όλο το καλοκαίρι, με διάλειμμα μιας βδομάδας τον 15Αύγουστο και θα έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε και άλλη μια βδομάδα διάλειμμα όποτε θέλουμε εμείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlias17

Νεοφερμένος

Ο Hlias17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Για μαθηματικα κυριως ,πιστευετε οι ασκησεις του φροντ. αρκουν ή να λυνω και αλλες ασκησεις?

θεωρω πως αυτο το κρινεις εσυ!! παντως εγω θα προτεινα να λυνεις και αλλες για να εχεις την δυνατοτητα να βλεπεις ασκησεις απο οσο το δυνατο πιο πολλες πηγες.. και φυσικα δεν εννοω μονο να πας να αγορασεις βοηθηματα αλλα με μια καλη αναζητηση στο ιντερνετ θα βρεις παρα πολλες πηγες ασκησεων με παρα πολυ πλουσιο υλικο!

καλη συνεχεια και....

καλες διακοπες!! :clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.


Τσέκαρε τι γράφω στα διαστήματα μονοτονίας... :( :/:
Τέλειες οι μονοτονίες και τα ακρότατα:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Εγώ πάντως ξεκίνησα σήμερα με Έκθεση και έχω παραδόξως πάααρα πολύ καλή ψυχολογία! :D
Θα κάνω μαθήματα όλο το καλοκαίρι, με διάλειμμα μιας βδομάδας τον 15Αύγουστο και θα έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε και άλλη μια βδομάδα διάλειμμα όποτε θέλουμε εμείς :)

Και εγώ έχω πολύ καλή ψυχολογία και μου κάνει εντύπωση:P Μακάρι να κρατήσει όλο το χρόνο!!Ωραίο αυτό πάντως με το κενό όποτε θέλετε εσείς!!

Συνήθως βάζουμε μαθήματα είτε τέλη Ιουνίου και διακόπτουμε τον Αύγουστο είτε ξεκουραζόμαστε τον Ιούλιο και ξεκινάμε τον Αύγουστο (αν και το δεύτερο δεν προτιμάται τόσο). Γενικά αυτόν τον 1 μήνα του καλοκαιριού ξεκουραζόμαστε γιατί μας περιμένει ένας δύσκολος και ανηφορικός δρόμος τον Σεπτέμβρη που λήγει τον Μάιο ή τον Ιουνίου. Γι'αυτό είναι απαραίτητο να γεμίσεις μπαταρίες. Εγώ την πάτησα πέρσι γιατί παράκουσα την καθηγήτρια μου, η οποία με συμβούλεψε να μην διαβάσω τίποτα τον Αύγουστο, γιατί τον Σεπτέμβρη θα με περίμενε γολγοθάς. Το αποτέλεσμα ήταν να γυρίσω στα μαθήματα τον Σεπτέμβρη πτώμα από την κούραση. Το χειρότερο, βέβαια, ήταν ότι τον Σεπτέμβρη πηγαίναμε με πιο γρήγορους ρυθμούς και κάπου το έχασα. Εγώ το ίδιο λάθος δεν κάνω. Γι΄αυτό έναν μήνα του καλοκαιριού θα τον αφήσω εντελώς κενό, χωρίς διαβάσματα και μαθήματα, και θα επιστρέψω στα μαθήματα ξεκούραστος τον Σεπτέμβρη. Το ίδιο σε συμβουλεύω να κάνεις και εσύ. Σου το λέω αυτό γιατί έχω δώσει μία φορά και έχω εμπειρία. Συνεπώς καλό είναι να μην βάλεις μαθήματα τον Αύγουστο, εφόσον κάνεις τον Ιούλιο.

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα όμως.Αν ξεκινούσα κατευθείαν μετά το πέρας των ενδοσχολικών και έκανα μέχρι τον Αύγουστο,τότε ναι το καταλαβαίνω θα ήταν υπερβολικό και θα κουραζόμουν πολύ χωρίς λόγο,αρά δεν ισχύει αυτό τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aprosarmosti

Νεοφερμένος

Η aprosarmosti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Φίλε chris2799 καλή σου επιτυχία και μπράβο σου για την απόφαση σου να "παλέψεις" μόνο σου.
Με μια συντονισμένη προετοιμασία και με θάρρος νομίζω μπορείς να πετύχεις αυτό που θέλει.(επειδή είσαι στην κατεύθυνση οικονομίας /πληροφορικής θα σου πω το εξής :έκθεση, ΑΟΘ,ΑΕΠΠ δεν θα σου δημιουργησουν προβλημα, τα μαθηματικά που είναι το "βαρίδι" να προσέξεις. Ξεκίνα συντονισμένα (πάρε τετράδιο, γράψε αρχικα θεωρία,μετα ασκήσεις κλπ με ΤΑΞΗ) και ασχολήσου όσο περισσότερο μπορείς. Τα εξωσχολικα βοηθήματα είναι απαραιτητα δυστυχώς (Παπαδάκης -Μπαρλας) οπότε προσπάθησε να διαθέσεις εκεί κάποια χρήματα. Ειδικά προτίμησε Μπαρλα εάν δεν έχεις την δυνατότητα και των δύο.Βεβαια τώρα με το διαδίκτυο υπάρχουν άπειρες πηγες αλλά εγώ συνιστώ τα παραπάνω εάν μπορείς να δώσεις κάποια χρήματα)

Αυτά απο μένα,καλη επιτυχια ξανα παιδες!!!

Επισης να προσθεσω πως καποια λυσαρια υπαρχουν pdf στο διαδικτυο και πως σιγουρα αμα ζητησεις βοηθεια απο καθηγητες στο σχολειο θα σου δωσουν εκατο τοις εκατο υλικο.
Γενικα, οι πανελληνιες ειναι ενας μαραθωνιος δεν κερδιζει ουτε αυτος που εχει καλυτερα παπουτσια ουτε τιποτα , κερδιζει αυτος που κανει σωστες κινησεις (προγραμμα στο διαβασμα, διατροφη και ΥΠΝΟ) και αυτος που μπορει να κρατησει μια καλη ψυχολογια μεχρι το τελος. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελινα Σπλ

Νεοφερμένος

Η Μελινα Σπλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε λίγο γιατί θα τρελαθώ! :P
Έδωσα πανελλαδικές το 2013-2014 και φέτος θα ξαναδώσω !
Θα δώσω με το παλαιό η με το νέο σύστημα?
Δηλαδή το παλαιό θα ισχύσει και τις πανελλήνιες του 2017?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε λίγο γιατί θα τρελαθώ! :P
Έδωσα πανελλαδικές το 2013-2014 και φέτος θα ξαναδώσω !
Θα δώσω με το παλαιό η με το νέο σύστημα?
Δηλαδή το παλαιό θα ισχύσει και τις πανελλήνιες του 2017?
Όχι, το παλιό ίσχυε μέχρι και φέτος. Θα δώσεις με το νέο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελινα Σπλ

Νεοφερμένος

Η Μελινα Σπλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όχι, το παλιό ίσχυε μέχρι και φέτος. Θα δώσεις με το νέο:)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top