[Θερινή Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2017

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Elina99

Νεοφερμένος

Η Elina99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Για βιολογια τι βοηθήματα έχετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Χημεία κατεύθυνσης με τι ξεκινήσατε??????????? :) :) :) :)
Εγώ ξεκίνησα χημεία κατεύθυνσης τον Ιανουάριο και κάναμε πρώτα την Οργανική, ως συνέχεια της χημείας Β' Λυκείου που κάναμε νωρίτερα στο φροντιστήριο. Οι περισσότεροι που ξέρω όμως αφήνουν την οργανική για το τέλος.
Εσύ με ποιο κεφάλαιο θα ξεκινήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμείς την τελειώσαμε σήμερα την εισαγωγή του Πρωταγόρα:P
Μας λέει η καθηγήτρια: '' Η εισαγωγή της Πολιτείας είναι η δυσκολότερη, αλλά εμείς την κάναμε και πέρυσι''
Απορώ που την είδε δύσκολη. Εμένα δεν με είχε δυσκολέψει καθόλου.Ίσα ίσα μου άρεσε κι όλας... Ομολογώ περισσότερο από αυτή του Πρωταγόρα:(

Του Πρωταγόρα μου φαίνεται πως έχει αρκετές περιττές πληροφορίες πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Του Πρωταγόρα μου φαίνεται πως έχει αρκετές περιττές πληροφορίες πάντως.

Μόνο;:P εγώ θα κρατούσα μόνο το Δ2 και μετά ότι είχε σχέση με το συγκεκριμένο βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μόνο;:P εγώ θα κρατούσα μόνο το Δ2 και μετά ότι είχε σχέση με το συγκεκριμένο βιβλίο.

Αχ, ναι. Να αγιάσει το στόμα σου. :P
Δεν καταλαβαίνω γιατί σε μερικούς φαίνεται δύσκολη η εισαγωγή του Σωκράτη πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αχ, ναι. Να αγιάσει το στόμα σου. :P
Δεν καταλαβαίνω γιατί σε μερικούς φαίνεται δύσκολη η εισαγωγή του Σωκράτη πάντως.

Ούτε το ''εν οιδα'' ειναι δύσκολο ιδιαίτερα ούτε το τέλος του. Το τέλος του ειδικά είναι σαν ιστοριούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ούτε το ''εν οιδα'' ειναι δύσκολο ιδιαίτερα ούτε το τέλος του. Το τέλος του ειδικά είναι σαν ιστοριούλα.

Θεωρώ πως οι περισσότεροι μπερδεύονται στη διαλεκτική και τη μαιευτική αν και θεωρώ πως όποιος δώσει ελάχιστα βάση στα όσα είπαμε για τους σοφιστές και την αρχαία ελληνική φιλοσοφία στη φιλοσοφία πέρσι, δεν θα δυσκολευόταν και τόσο. :P Εμάς ο καθηγητής μας εξάλλου πέρσι μας είχε εμβαθύνει στην αρχαία ελληνική φιλοσοφία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θεωρώ πως οι περισσότεροι μπερδεύονται στη διαλεκτική και τη μαιευτική αν και θεωρώ πως όποιος δώσει ελάχιστα βάση στα όσα είπαμε για τους σοφιστές και την αρχαία ελληνική φιλοσοφία στη φιλοσοφία πέρσι, δεν θα δυσκολευόταν και τόσο. :P Εμάς ο καθηγητής μας εξάλλου πέρσι μας είχε εμβαθύνει στην αρχαία ελληνική φιλοσοφία...

Ναι και εμένα αρκετοί συμμαθητές μου στο φροντ δυσκολεύτηκαν εκεί. Αν και η δική μας καθηγήτρια στην φιλοσοφία δεν έδινε μεγάλη βάση δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα. Διάβασμα. Καθαρά διάβασμα είναι τα περισσότερα.
Γι αυτό μισώ την κατεύθυνσή μας γαμώτο.
Αυτή τη στιγμή γράφω αρχικούς χρόνους και μέχρι και αυτό το θεωρώ ''δημιουργικό'' εδώ που έχουμε μπλέξει:P:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Προετοιμαζομαι για τις πανελλαδικες του 17,ειμαι παλια αποφοιτη και με ενδιαφερουν οι παιδαγωγικες σχολες!
Καταρχας εχω πιασει αρχαια απο την αρχη γιατι δεν θυμαμαι τιποτα και μου ειναι αγνωστα σχεδον(δεν διαβαζα και ιδιαιτερα τοτε) το ιδιο και στα λατινικα
Αρχικα εχω μπερδευτει με τα ρηματα στην γραμματικη των αρχαιων ,το βιβλιο ειναι χαοτικο και δεν εχω καταλαβει απο ρηματα τι πρεπει να ξερω ;;;
Επειδη δεν θα κανω φροντιστηρια κλπ θελω οσοι μπορειτε να μου πειτε στην εκθεση τι πρεπει να μαθω απο θεωρια και πως να εξασκηθω σε αυτην αλλα και σε λεξιλογικες ασκησεις; να παρω ενα βοηθημα καλυτερα;;;Εσας τι σας εκαναν για την πειθω στο φροντ που ειπατε;;;

Να σας πω εγω τι κανω απο διαβασμα να μου πειτε κι εσεις που σας τα κανουν καθηγητες τι κανω λαθος:PΣυμφωνα παντα με τη δικη σας εμπειρια.
Διαβαζω μεταφραση στο γνωστο,ενα κομματι εισαγωγης,τα σχολια του σχολικου και απανταω στις ερωτησεις του σχολικου.Κανω μια αναγνωση και μαθαινω στο περιπου καποια εξτρα σχολια απο study4exams.Σε αυτα τα 'εξτρα' θα δωσω βαση απο δεκεμβρη περιπου που θα εχω τελειωσει την υλη.
Ομμοριζα κλπ δεν εχω ιδεαα!Τι κανω;
Στα λατινικα διαβαζω μεταφραση και απεξω το γραμματικα ταξινομημενο λεξιλογιο.
Και το πρωτο και το δευτερο μου παιρνει ομως 3 μερες περιπου να τα μαθω.Πολυ γρηγορα δεν ειναι;Μηπως κανω κατι λαθος εγω;;

Τωρα σχετικα με το συντακτικο και στα αρχαια κ στα λατινικα
δυσκολευομαι πολυ γιατι δεν το ξερω,χρειαζεται εξασκηση αλλα η αληθεια ειναι οτι απογοητευομαι πως θα τα μαθω ολα αυτα σε μια χρονια.

Και τελος για τα παιδια της παλιας θετικης,επειδη αναγκαστικα θα δωσω και μαθηματικα ειμαι σχεδον ετοιμη να παρατησω τις παιδαγωγικες εξαιτιας αυτου του μαθηματος.Ποτε μου δεν το διαβασα,δυστυχως,και τα λιγα που ηξερα τα εχω ξεχασει με αποτελεσμα να ξεκινησω την υλη του γυμνασιου αλλα ηδη δυσκολευομαι πολυ δεν τα καταλαβαινω,στις συναρτησεις πχ που ειμαι τωρα της β γυμνασιου.Ελεγα να κανω ιδιαιτερα απο χειμωνα ομως...,τσαμπα κοπος λετε;;;Μηπως να επαιρνα καποιο βοηθημα;;
Συγνωμη για το σεντονι ειπα και λιγο τον πονο μου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μαρία :hello:

Γνωστό: Εμείς βγάζουμε την εισαγωγή ολόκληρη όλη. ΄Μεχρι στιγμής έχουμε βγάλει αυτή της Πολιτείας και αυτή του Πρωταγόρα. Αφού τελειώνουμε την εισαγωγή, γράφουμε τεστ ( ερωτήσεις πάνω στην εισαγωγή). Άνοιξε τα αρχαία στο study4exams και πέρασε από το pdf τους όλους τους πλαγιότιτλους των εισαγωγών που έχουμε. Θα σε βοηθήσουν πολύ να καταλαβαίνεις τι να διαβάζεις και που πρέπει να σταματάς την αντίστοιχη ερώτηση. Μετά μαθαίνεις την μετάφραση. Τα σχόλια κυρίως του βιβλίου. Του βιβλίου ζητούνται συνήθως αλλά διάβασε και μερικά extra όπως ήδη κάνεις. Και μετά κάνε ότι ερμηνευτική μπορείς να βρεις. Από το σχολικό; Από το σάτι του υπουργείου; Από βοήθημα; Από παντού. Έχει επίσης ασκήσεις στο study4exams με λεξιλόγιο. Δεν είναι τίποτα. Πρέπει να ξέρεις καλά τους αρχικούς των ρημάτων πχ. Άσκηση ππου συνηθίζουν είναι να συσχετίσεις κάποιες λέξεις με ομόρριζες του κειμένου.

Γραμματική: Μαθαίνεις αρχικά από έξω λύω κι λύομαι ( ΠΡΩΤΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΟ ΛΥΟΜΑΙ. ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΗΝ Μ.Φ) , το τιμω, το ποιω, το δηλω ( d.h συνηρημένα ρήματα). Αορ β', παθητικούς, τα ανώμαλα οιδα, φημι, είμι. Εννοείται το ειμί από έξω. Συγγνώμη αν μου διαφεύγει κάποιο ας το συμπληρώσει κάποιος.
Συντακτικό: Καλά εδώ πρέπει να τα ξέρεις όλα... Πρόσεχε τις δευτερεύουσες, τις μετατροπές, τα ρήματα με αντικείμενο σε γενικη πχ, στο υποκείμενο τα ρήματα: μέτεστι, μεταμέλει, μέλει, ενδει με την σύνταξη τινι τινος μαζί με τις λέξεις που εννούμε ως υποκείμενα σε αυτά: μέλησις, μεταμέλεια, μετουσία, ένδεια και τον ρόλο που έχει η δοτική ( μτφρ ως υποκείμενο, δοτική ενεργούντος και όχι προσωπική) και η γενική του μεταμέλει δεν είναι αντικείμενο αλλά της αιτίας)
Ευθύς-πλάγιος λόγος
ανάλυση μτχ
κλπ

Έκθεση: προτείνω να διαβάζεις κείμενα από το βιβλίο ''θεματικοί κύκλοι'' έχει καλές ασκήσεις και αρκετά δύσκολα κείμενα.
Το καλοκαίρι τελείωσε και το βιβλίο με τις γλωσσικές ασκήσεις. Νομίζω πως οι απαντήσεις υπάρχουν στο σάιτ του υπουργείου.
Πέρα από εκεί, από θεωρία εκτός την πειθώ πρέπει να ξέρεις και το σχόλιο, σημεία στίξης, δομή παραγράφου.
Εμείς στην πειθώ στο πρώτο μάθημα κάναμε τα είδη και σήμερα τους συλλογισμούς.

Λατινικά: Πρώτα μτφρ ( 30 μονάδες είναι αυτές) και μετά σίγουρα τους αρχικούς χρόνους νεράκι, μετά κάθε ουσιαστικό και επίθετο ονομαστική και γενική και η σύνταξη δυστυχώς από έξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Ομμοριζα κλπ δεν εχω ιδεαα!Τι κανω;

'εχει και ετυμολογικά το study4exams..μη τα φοβάσαι, είναι εύκολα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Στα λατινικα προσπαθηστε να βρισκετε μονοι σας τα ευκολα(υποκειμενο,αντικειμενο,κατηγορουμενο κτλπ)Με τον καιρο θα μπορειτε να βρισκετε και τους προσδιορισμους μονοι σας.Τωρα κατι πολυ περιεργα πχ δοτικη κατηγορηματικη του σκοπου(μονο μια παιζει να υπαρχει:P)αναγκαστικα πρεπει να μαθαινετε απεξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Αρχικα εχω μπερδευτει με τα ρηματα στην γραμματικη των αρχαιων ,το βιβλιο ειναι χαοτικο και δεν εχω καταλαβει απο ρηματα τι πρεπει να ξερω ;;;

επίσης έχει στο study4exams μια κατηγορία που λέγεται ''γραμματική''...πχ ουσιαστικά, επίθετα, μετοχές''...διάβασε τα από εκεί καλά!
Μην αγχώνεσαι, έχεις σχεδόν 1 χρόνο βρε! ;) α, έχει και άγνωστα κείμενα να δουλέψεις, αφού πρώτα εξασκηθείς σε γραμματική και συντακτικό!

νομίζω το πιο μεγάλο σου εμπόδιο είναι τα μαθηματικά, αλλά κι εκεί πιστεύω μπορείς να τα καταφέρεις...απλά θα κουραστείς πιο πολύ και μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις και κάποια μαθήματα, αλλά και πάλι, δεν είναι κάτι ακατόρθωτο!
καλό κουράγιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Παιδια να 'στε καλα!Με βοηθατε!
Στο συντακτικο βρισκω συνηθως τα βασικα (Υ-Ρ-Α) αλλα κι αυτα οχι παντα,δηλαδη μια λεξη μπορει να νομιζω οτι ειναι Αντ. και να ειναι γενικη/δοτικη κατι
αυτα δεν ξερω καθολου...
Deutsch... Lover (εχουμε γνωριστει; :P )δηλαδη το συντακτικο των κειμενων των λατινικων εννοεις να το μαθαινω παπαγαλια;;
Δηλαδη απο ρηματα αυτα ειναι ολα;τα ανωμαλα μονο 4 ειναι η μου τα εβαλες ενδεικτικα;
Για την εκθεση τα βιβλια που λες ειναι της γ ;; γιατι βιβλιο με γλωσσικες ασκησεις δεν εχω μονο το βιβλιο της εκθεσης της γ λυκειου,για αυτο ελεγα για βοηθημα

miss marple ναι το εχω δει στο study αλλα ειπα μηπως δεν ειναι ολη υλη των ρηματων εκει,αυτα ειναι ολα δηλαδη;
τα ομμοριζα/ετυμολογικα δεν τα εχω πιασει ακομα ισως γι αυτο μου φαινονται δυσκολα,εκανα μια προσπαθεια δηλαδη αλλα ακομα δεν τα βγαζω

αρχικους χρονους στα λατινικα και στα αρχαια που τους βρισκω; ποσα ρηματα λετε να μαθαινω τη βδομαδα για να τα βγαλω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδια να 'στε καλα!Με βοηθατε!
Στο συντακτικο βρισκω συνηθως τα βασικα (Υ-Ρ-Α) αλλα κι αυτα οχι παντα,δηλαδη μια λεξη μπορει να νομιζω οτι ειναι Αντ. και να ειναι γενικη/δοτικη κατι
αυτα δεν ξερω καθολου...
Deutsch... Lover (εχουμε γνωριστει; :P )δηλαδη το συντακτικο των κειμενων των λατινικων εννοεις να το μαθαινω παπαγαλια;;
Δηλαδη απο ρηματα αυτα ειναι ολα;τα ανωμαλα μονο 4 ειναι η μου τα εβαλες ενδεικτικα;
Για την εκθεση τα βιβλια που λες ειναι της γ ;; γιατι βιβλιο με γλωσσικες ασκησεις δεν εχω μονο το βιβλιο της εκθεσης της γ λυκειου,για αυτο ελεγα για βοηθημα

miss marple ναι το εχω δει στο study αλλα ειπα μηπως δεν ειναι ολη υλη των ρηματων εκει,αυτα ειναι ολα δηλαδη;
τα ομμοριζα/ετυμολογικα δεν τα εχω πιασει ακομα ισως γι αυτο μου φαινονται δυσκολα,εκανα μια προσπαθεια δηλαδη αλλα ακομα δεν τα βγαζω

αρχικους χρονους στα λατινικα και στα αρχαια που τους βρισκω; ποσα ρηματα λετε να μαθαινω τη βδομαδα για να τα βγαλω;

Δεν έχουμε γνωριστεί αλλά πάνω γράφεις το όνομά σου;):P
Το συντακτικό των λατινικών πέρα από ρήμα αντικείμενο υποκείμενο κατηγορούμενο και απαρφμ εμείς συνήθως τα μαθαίνουμε τα υπόλοιπα από έξω για την ώρα... Επίσης, πάντα στην άσκηση του συντακτικου να γράφεις: Αντικείμενο στο..... γιατί αν γράψεις σκέτο αντικείμενο παίρνεις το μισό!

είναι τα 3 που σου είπα, το ειμί το βασικό, και τα ρήματα σε -μι ( δείκνυμι, ιστημι, τιθημι σε Ε.Φ κ Μ.Φ) τα άλλα κλίνονται σύμφωνα με το λύω ή το λύομαι, ο αόρ β σύμφωνα με το έβαλον τα συνηρημένα σύμφωνα με το ποιω, τιμω, δηλω κλπ κλπ

Τους θεματικούς και τις γλωσσικές τα έχω πάρει από την α λυκείου! Είναι για όλο το λύκειο όμως η ύλη της έκθεσης είναι και από τις 3 τάξεις άρα καλό θα ήταν να έχεις και τα βιβλία των αλλων 2 ετών.
Η ''φιλία'' που έπεσε φέτος πχ ήταν στην ύλη της α
Όπως και η θεωρία που έπρεπε να γνωρίζεις!


Τα βιβλία είναι αυτά:



Υπάρχουν και σε ηλεκτρονική μορφή εδώ και εδώ

Σε pdf για εκτύπωση: εδώ και εδώ

Οι λύσεις των γλωσσικών ασκήσεων είναι εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

George_2099

Νεοφερμένος

Ο George_2099 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα χημεία κατεύθυνσης τον Ιανουάριο και κάναμε πρώτα την Οργανική, ως συνέχεια της χημείας Β' Λυκείου που κάναμε νωρίτερα στο φροντιστήριο. Οι περισσότεροι που ξέρω όμως αφήνουν την οργανική για το τέλος.
Εσύ με ποιο κεφάλαιο θα ξεκινήσεις;
Και εγώ έκανα από την προηγούμενη χρονιά οργανική και τώρα ξεκίνησα από οξειδοαναγωγή!!!!!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Α καλα που να διαβαζα και απο το πρωι μεχρι το βραδυ:P :lol:
Τωρα αρχισα να καταλαβαινω λιγο τι παιζει με τα ρηματα,ωραια!
Σε ευχαριστω πολυ για τα λινκς.θα αρχισω να τα μελεταω κι αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_2099

Νεοφερμένος

Ο George_2099 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
οξειδαναγωγη!

και γω σήμερα ξεκινάω,άντε καλή μας αρχή!
Και εγώ με οξειδοαναγωγή ξεκίνησα και μου φάνηκε δύσκολη αλλά πιστεύω με πολλές ασκήσεις θα τα κατανοήσω πιο πολύ!!!!!! Εσένα πως σου φάνηκαν????????????


Καλή αρχή και σε εσένα!!!!!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happysoul

Νεοφερμένος

Η happysoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Και εγώ με οξειδοαναγωγή ξεκίνησα και μου φάνηκε δύσκολη αλλά πιστεύω με πολλές ασκήσεις θα τα κατανοήσω πιο πολύ!!!!!! Εσένα πως σου φάνηκαν????????????


Καλή αρχή και σε εσένα!!!!!!! :) :)


μου φαίνεται πολυυυ ενδιαφέρουσα,πιο πολύ μαρέσει απο οργανική!
σ'ευχαριστώ!
και γω είχα αρχίσει από πέρσι την άνοιξη οργανική τρίτης και οξειδαναγωγη αλλά τώρα το καλοκαίρι συνεχίσαμε με τη δεύτερη


πώς τα πάτε εσείς της θετικής; δεν σας βλέπω και πολύ ενεργούς στο θέμα αυτό..για να ανεβούμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Α καλα που να διαβαζα και απο το πρωι μεχρι το βραδυ:P :lol:
Τωρα αρχισα να καταλαβαινω λιγο τι παιζει με τα ρηματα,ωραια!
Σε ευχαριστω πολυ για τα λινκς.θα αρχισω να τα μελεταω κι αυτα!

Δεν κάνει τίποτα:)
Εύχομαι να καταφέρεις να μπεις στο παιδαγωγικό! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top