[Θερινή Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2017

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες 2016 έχουν τελειώσει, οι εξετάσεις της β λυκείου τελειώνουν για τους περισσότερους από εμας αυτη την εβδομάδα και όπως είναι αναμενόμενο οι περισσότεροι ξεκινάμε τις επόμενες εβδομάδες θερινά φροντιστήρια για την γ λυκείου. Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε με σκοπό να συζητάμε για τις απορίες μας σχετικά με την ύλη των μαθημάτων της γ λυκείου κατα την διάρκεια του καλοκαιριού και να ενθαρρύνουμε ο ένας τον άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πωπω... πραγματικά δεν κατάλαβα πώς πέρασε αυτή η χρονιά για 'μένα, μία χρονιά όμως γεμάτη τρέξιμο. Πότε ήταν που υπήρχε το θέμα για την θερινή προετοιμασία των Πανελλαδικών 2016. Και νά που αρχίζει η προετοιμασία για τους μαθητές της Β' -για την ώρα- Λυκείου. Καλό κουράγιο στους δυνάμει υποψηφίους του 2017. Σκληρή δουλειά και μην αφήσετε τίποτε στην τύχη. Κάντε ένα πλάνο -και με την βοήθεια των καθηγητών σας- και διαβάστε μεθοδικά. :-)

Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
καλη επιτυχια παιδια!!! μακαρι να πετυχετε ολοι τους στοχους σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλή δύναμη παιδιά ,θέστε ως αποκλειστική προτεραιότητά σας ,φέτος, το διάβασμα και οι κόποι σας θα ανταμειφθούν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καλή αρχή σε μας του '99! Πότε θα ξεκινήσετε μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

murtoudi

Νεοφερμένος

Η murtoudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλή αρχή σε μας του '99! Πότε θα ξεκινήσετε μαθήματα;

εγω ενα 10ημερο μετα το τελος των εξετασεων. δηλαδη γυρω στις 27, μεχρι τελος ιουνιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deankel

Νεοφερμένος

Ο deankel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αντε να τελειωνουμε κι εμεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εγώ δεν θα μπορέσω να κάνω φροντιστήρια λόγω οικονομικών προβλημάτων. Θα προσπαθήσω και θα ξεκινήσω το διάβασμα μόνος μου από το καλοκαίρι και όπου περάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

murtoudi

Νεοφερμένος

Η murtoudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ δεν θα μπορέσω να κάνω φροντιστήρια λόγω οικονομικών προβλημάτων. Θα προσπαθήσω και θα ξεκινήσω το διάβασμα μόνος μου από το καλοκαίρι και όπου περάσω.


Τι κατεύθυνση εισαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Πότε έφτασε ο καιρός να απαντάω και εγώ σε τέτοιο θέμα ως υποψήφια πια:P
Καλή επιτυχία σε όλους μας!!Μακάρι να καταφέρουμε να πραγματοποιήσουμε τους στόχους μας:D

Τι πεδίο/α θα ανοίξετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

murtoudi

Νεοφερμένος

Η murtoudi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πότε έφτασε ο καιρός να απαντάω και εγώ σε τέτοιο θέμα ως υποψήφια πια:P
Καλή επιτυχία σε όλους μας!!Μακάρι να καταφέρουμε να πραγματοποιήσουμε τους στόχους μας:D

Τι πεδίο/α θα ανοίξετε;

Εγω οικονομικα. Εσυ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Οικονομίας και πληροφορικής θα ακολουθησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ξεκινάμε κι εμείς σιγά σιγά λοιπόν! :D Εγώ ξεκινάω φροντιστήρια αρχές Ιουλίου, αν και ήδη έχω βγάλει κάποια κομμάτια της ύλης σε μαθηματικά, φυσική και χημεία. Θα ανοίξω σίγουρα 2ο πεδίο και το σκέφτομαι και για 3ο (αν και με την βιολογία μέχρι τώρα δεν τα πήγαινα και πολύ καλά :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Καλή επιτυχία και από εμένα (και βασικά καλή επιτυχία και σε μένα γιατί θα ξαναδώσω). Εύχομαι να έχετε υπομονή και επιμονή. Οι πανελλήνιες είναι μια διαδικασία που δεν απαιτεί μόνο πολύωρο και εντατικό διάβασμα αλλά και ψυχικό σθένος. Μην αφήσετε ποτέ να σας καταστραφεί η ψυχολογία (και σας το λέω εγώ που έδωσα και την πάτησα από αυτό). Και πραγματικά πιστέψτε με η ψυχολογία ίσως είναι και πιο σημαντική και από το διάβασμα. Δυστυχώς εγώ την πάτησα στο ότι δεν πίστεψα στις δυνάμεις μου, με κυρίευσε άγχος, που με κατέβαλε και έριξε την ποιότητα του διαβάσματός μου. Γι' αυτό, από τώρα που μπαίνετε στη διαδικασία των πανελληνίων μέχρι να δώσετε και το τελευταίο σας μάθημα, να είστε αισιόδοξοι! Μόνο με καλή ψυχολογία θα αποδώσετε σωστά. Επίσης μην αφήνετε κενά. Να διαβάζετε αυτά που σας λένε οι φροντιστές σας. Μην λέτε, λόγου χάρη, δεν πειράζει που δεν διάβασα αυτό γιατι θα το διαβάσω στο επαναληπτικό που θα μας βάλει. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ! Είναι πολύ σημαντικό το πρώτο πέρασμα που κάνετε στην ύλη και γι΄αυτό θα πρέπει στην αρχή να τα διαβάζετε όλα σε μικρά κομμάτια. Μόνο έτσι θα γράφετε καλά στα επαναληπτικά και δεν θα ζορίζεστε τόσο στις επαναλήψεις (βέβαια οι πρώτες επαναλήψεις σε μεγάλα κομμάτια της ύλης θα είναι αρκετά κουραστικές και θα πιεστείτε, αλλά με τις συνεχείς που θα κάνετε θα δείτε ότι μετά από κάποια στιγμή θα σας βγαίνουν πιο εύκολα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resistance

Νεοφερμένος

Ο Resistance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδιά Μαθηματικά Προσανατολισμού πόσες ώρες θα κάνετε(ιδιαίτερο ή φροντιστήριο);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabeconomist

Νεοφερμένος

Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους παιδιά με θάρρος και αυτοπεποιθηση!
Δεν θα καταλάβετε πως θα περάσει να το θυμάστε αυτο.
Μια συμβουλή μόνο :είναι οντως βαναυσο να ξεκινάς αμέσως μετά τις εξετάσεις την προετοιμασία μες το καλοκαίρι αλλά να θέσετε "γερές βασεις" όσον αφορα το διάβασμα σας.Μην το αφήνετε καθολου και μην αφήσετε τον εαυτό σας να σας πει:"ελα μωρε θα τα διαβασω απο Σεπτέμβρη ".
Επιμονή και επιμονή!
Φίλε chris2799 καλή σου επιτυχία και μπράβο σου για την απόφαση σου να "παλέψεις" μόνο σου.
Με μια συντονισμένη προετοιμασία και με θάρρος νομίζω μπορείς να πετύχεις αυτό που θέλει.(επειδή είσαι στην κατεύθυνση οικονομίας /πληροφορικής θα σου πω το εξής :έκθεση, ΑΟΘ,ΑΕΠΠ δεν θα σου δημιουργησουν προβλημα, τα μαθηματικά που είναι το "βαρίδι" να προσέξεις. Ξεκίνα συντονισμένα (πάρε τετράδιο, γράψε αρχικα θεωρία,μετα ασκήσεις κλπ με ΤΑΞΗ) και ασχολήσου όσο περισσότερο μπορείς. Τα εξωσχολικα βοηθήματα είναι απαραιτητα δυστυχώς (Παπαδάκης -Μπαρλας) οπότε προσπάθησε να διαθέσεις εκεί κάποια χρήματα. Ειδικά προτίμησε Μπαρλα εάν δεν έχεις την δυνατότητα και των δύο.Βεβαια τώρα με το διαδίκτυο υπάρχουν άπειρες πηγες αλλά εγώ συνιστώ τα παραπάνω εάν μπορείς να δώσεις κάποια χρήματα)

Αυτά απο μένα,καλη επιτυχια ξανα παιδες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Είμαι θετική με βιολογία.Εμεις θα ξεκινήσουμε την ημέρα μετά του Αγίου Πνεύματος έως 10-15 Ιουλίου περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happysoul

Νεοφερμένος

Η happysoul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδιά Μαθηματικά Προσανατολισμού πόσες ώρες θα κάνετε(ιδιαίτερο ή φροντιστήριο);
εγώ θα κάνω τρεις φορές τη βδομάδα επί 1,5 ώρα

τόσο νομίζω περίπου φυσική,χημεία 2 φορές τη βδομάδα (1,5 κάθε φορά) και έκθεση κ εκείνη πάλι 2 φορές/βδομάδα (1,5 και 1 ώρα)
Είχα ξεκινήσει πάντως ήδη Χημεία της Γ' από τον Μάρτη.


εγώ ξεκινάω από 4 Ιούλη και λογικά κανά 15ήμερο τον Αύγουστο θα μ'αφήσουν να ξεκουραστώ λιγάκι και μετά πάλι στον αγώνα.

καλή αρχή σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Καλή επιτυχία μας και ελπίζω οι κόποι μας να ανταμειφθούν!
Εγώ προσωπικά θα κάνω συνολικά 12 ώρες ΑΟΘ, 10 ώρες Έκθεση και πρέπει να καθορίσω τις ώρες για Μαθηματικά και ΑΕΠΠ.
Ξεκινώ 22 Ιουνίου και τελειώνω 18 Ιουλίου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Φίλε chris2799 καλή σου επιτυχία και μπράβο σου για την απόφαση σου να "παλέψεις" μόνο σου.
Με μια συντονισμένη προετοιμασία και με θάρρος νομίζω μπορείς να πετύχεις αυτό που θέλει.(επειδή είσαι στην κατεύθυνση οικονομίας /πληροφορικής θα σου πω το εξής :έκθεση, ΑΟΘ,ΑΕΠΠ δεν θα σου δημιουργησουν προβλημα, τα μαθηματικά που είναι το "βαρίδι" να προσέξεις. Ξεκίνα συντονισμένα (πάρε τετράδιο, γράψε αρχικα θεωρία,μετα ασκήσεις κλπ με ΤΑΞΗ) και ασχολήσου όσο περισσότερο μπορείς. Τα εξωσχολικα βοηθήματα είναι απαραιτητα δυστυχώς (Παπαδάκης -Μπαρλας) οπότε προσπάθησε να διαθέσεις εκεί κάποια χρήματα. Ειδικά προτίμησε Μπαρλα εάν δεν έχεις την δυνατότητα και των δύο.Βεβαια τώρα με το διαδίκτυο υπάρχουν άπειρες πηγες αλλά εγώ συνιστώ τα παραπάνω εάν μπορείς να δώσεις κάποια χρήματα)

Σ'ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου!!!!! Το εκτιμώ ιδιαίτερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top