Επιτυχία στις πανελλήνιες

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι πέρασες με κατατακτήριες.Έτσι εξηγείται που επιμένεις τόσο.Θέλει το κόμπλεξ να κρυφτεί και η χαρά δεν το αφήνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι πέρασες με κατατακτήριες.Έτσι εξηγείται που επιμένεις τόσο.Θέλει το κόμπλεξ να κρυφτεί και η χαρά δεν το αφήνει.

Δεν είναι που ντρέπομαι είμαι περίφανος για αυτό. γιατί διάβαζα 2 χρόνια για να το καταφέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Δεν σε ξέρω οπότε λάθος μου που είπα κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι πέρασες με κατατακτήριες.Έτσι εξηγείται που επιμένεις τόσο.Θέλει το κόμπλεξ να κρυφτεί και η χαρά δεν το αφήνει.

Δεν σε ξέρω οπότε λάθος μου που είπα κάτι τέτοιο.

:P Όχι δεν έκανες λάθος έτσι πρέπει να γίνεται στα forum για να συχεχίζετai η ροή της συζήτησης :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
:P Όχι δεν έκανες λάθος έτσι πρέπει να γίνεται στα forum για να συχεχίζετai η ροή της συζήτησης :hmm:

Να γίνονται τα... κλίκς, να ρέει... η συζήτηση φυσικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μα στις κατατακτήριες ποιος θα την κάνει την καταγγελιά? Αυτός που έχει γνωστό καθηγητή θα καταγγείλει τον εαυτό του? Είναι γνωστό οτι υπάρχει επιτροπή συνήθως τριών καθηγητών που είναι υπεύθυνη να βγάλει θέματα. Προφανώς αν εγώ ξέρω κάποιον καθηγητή είναι απλό να μου πει τα θέματα, να πάω να γράψω και τέλος, χωρίς να καταλάβει κανείς τίποτα. Για παράδειγμα ένας θείος μου είναι καθηγητής σε μια σχολή και έχει βγάλει πολλές φορές θέματα για κατάταξη. Θα μπορούσα να του πω να μου δείξει τα θέματα καιρό πριν. Οτι δεν υπάρχουν αποδείξεις δε σημαίνει οτι δε γίνεται ή οτι δεν είναι εφικτό να γίνει. Είναι σαν να λέμε οτι κανείς διορισμένος στα λύκεια δεν κάνει ιδιαίτερα και πράγματι εδω και δεκαετίες κανείς δεν έχει πάει φυλακή και απειροελάχιστες καταγγελιές έχουν γίνει σε σχέση με το μεγεθος του φαινομένου, ενω είναι κοινό μυστικό στο πανελλήνιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Μην μου πεις πώς δεν έχεις ακούσει από τον κοινωνικό σου περίγυρο, πώς το τάδε ιδιωτικό σχολείο ή φροντιστήριο έδωσε θέματα, τώρα για καταγγελίες ξέρω περίπτωση φροντιστηρίου στο Μαρούσι (οι ιδιοκτήτες του οποίου έχουν και ιδιωτικό σχολείο), για το οποίο είχαν γίνει επώνυμες καταγγελίες από γονείς, φαντάζομαι πώς υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις πανελλαδικά. Επίσης πολλές φορές όταν κάποιος κατακρίνει ένα σύστημα είναι γιατί δεν κατάφερε ο ίδιος να επιτύχει σε αυτό. Σε κάθε περίπτωση αυτά είναι τα δημόσια συστήματα εισαγωγής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση και αν με ρωτάς προσωπικά, ποτέ δεν πίστευα στην αδιαβλητότητά τους.

Αν εννοείς να είχα παιδιά ή οικογένειες στον κοινωνικό μου περίγυρο που να πήραν θέματα μια μέρα πριν, η απάντηση είναι ΟΧΙ. Αν εννοείς να ακούστηκε ότι "γνωστό φροντιστήριο" είχε τα θέματα μια μέρα πριν, έτσι γενικά και αόριστα, και ότι αυτό έγινε "κάπου" και ότι ο υπεύθυνος του φροντιστηρίου είχε "άκρες" μέσα στην επιτροπή θεμάτων και λοιπές αόριστες, απροσδιόριστες και αγνώστου προελεύσεως πληροφορίες, αυτές τις μαθαίνω κάθε χρόνο, είτε από τον περίγυρο μου ή εκτός αυτού.

Να μου πεις για συστήματα ενδοεπικοινωνίας που είχαν μαθητές, να σου πω ναι. Να μου πεις για SMS, να σου πω ναι. Να μου πεις για σκονάκια στις τουαλέτες, να σου πω ναι.

Για θέματα που τα ήξεραν μια μέρα πριν, όχι, αυτό αντιβαίνει στην λογική μου.

Και ξέρεις γιατί;

Γιατί τα θέματα βγαίνουν περίπου 8 ώρες πριν τις εξετάσεις, και δεν είναι μόνο 4. Είναι πολλαπλάσια του 4, και γίνεται κλήρωση.

Άρα, όποιος λέει ότι το τάδε φροντιστήριο είχε τα θέματα μια μέρα πριν, λέει μαλακίες.

Άλλο το να πετύχεις θέματα στην τύχη, άλλο να τα ξέρεις. Μην μπερδευόμαστε.

:hmm:

Ούτε στις κατατακτήριες έγινε κάποια καταγγελία

Εκτός από το ότι μέρος της απάντησης μου σε σένα βρίσκεται παραπάνω, εγώ θα ρωτήσω, τι σχέση έχουν οι κατατακτήριες σε αυτό το θέμα. Δεύτερον, ισχυρίστηκε κανείς ότι οι κατατακτήριες είναι από τους πιο αδιάβλητους θεσμούς της χώρας; Τρίτον, οι κατατακτήριες δεν έχουν μια κεντρική επιτροπή εξετάσεων, όπως οι πανελλήνιες, πράγμα που αλλάζει πολλά πράγματα. Να συνεχίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους
Ένα μικρό υπόβαθρο για αρχή
Καταρχάς, να σας μιλήσω για τις γνώσεις μου
Στα μαθηματικά κατεύθυνσης είμαι πολύ καλός. Χτυπώ 90% αν και στις πανελλαδικές δεν πιστεύω ότι θα γράψω τόσο πολύ Ξέρω την θεωρία και τα πάντα γενικώς, λύνω πολλές ασκήσεις γιατί μου αρέσουν και στον ελεύθερο χρόνο μου καμιά φορά λύνω ασκήσεις.
Στην φυσική κατεύθυνσης είμαι και εκεί καλός,λύνω κάμποσα θέματα, την καταλαβαίνω και γράφω γύρω στο 70% στο φροντιστήριο... ΑΟΔΕ είναι από τα αγαπημένα μου μαθήματα,έχω βγάλει το βιβλίο 2 φορές και πάω για τρίτη τώρα.Προγραμματισμος...κλαφτα Χαράλαμπε.Δεν τον καταλαβαίνω καθόλου, θεωρία ξέρω στο φροντιστήριο γράφω γύρω στα 65%
Έκθεση όλα καλά πάντα ήμουν καλός 70% περίπου γράφω, θεωρία κομπλέ όλα
Φυσική γενικής παιδείας που επέλεξα μου αρέσει απίστευτα και γράφω πάνω από 85%.
Τώρα ας έρθουμε στην κύρια ερώτηση μου.Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες να περάσω ?Γενικώς το καλοκαίρι διάβαζα καλά,δεν μπορώ να πω,τα παράτησα από Οκτώβριο ως Δεκέμβριο λίγο με την έννοια όχι ότι ήμουν τουρίστας αλλά εντάξει θα μπορούσα να βελτιωθώ αρκετά...αλλά τότε κάναμε βλακιουλες όρια στο άπειρο κτλ και γενικώς τα κενά τα κάλυψα. Όλη τη χρονιά διάβαζα γύρω στις 3 ώρες καθημερινά κατά μέσο όρο, ωστόσο κάποια διαστήματα διάβαζα 8ώρα και κάποια άλλα 1-2ώρες..Το θέμα μου είναι ότι οι καθηγητές μου κτλ λένε συνεχώς "εσείς είστε υποψήφοι και όχι άνθρωποι"και αλλά τέτοια πράγματα του στυλ δεν έχετε ντιπ χρόνο κτλ...αλλά εγώ δεν το παρατήρησα αυτό φέτος...και καφριλες έκανα και έπαιξα πολλά βίντεο γκειμς και γενικά δεν στερήθηκα πολλά....φυσικά στερήθηκα κάποια πράγματα αλλά εντάξει δενπεθανα κιόλας.Αν φύγει αυτός ο χρόνος θα ανακουφιστω βέβαια γιατί είναι μεγάλο βάρος....Υποδομή έχω φυσικά και απτις προηγούμενες τάξεις γιατί διάβαζα.... Εγώ θέλω να βγάλω πάνω από 12500 μρια πιστεύετε πως έχω ελπίδες ?

Ευχαριστώ προκαταβολικα για τις απαντήσεις σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Καλησπέρα από μένα.Νομίζω ότι αν προσεγγίσεις λίγο αυτές τις βαθμολογίες που γράφεις στο φροντιστήριο, στις πανελλήνιες, τότε θα βγάλεις τα μόρια που θέλεις, και πολύ παραπάνω κατά την άποψη μου, αφού όπως είπες είσαι πάρα πολύ καλός μαθηματικά, φυσική και έχεις βγάλει και τον Α.Ο.Δ.Ε. Μια φιλική συμβουλή: Να στοχεύεις 1000-2000 μόρια από την περσινή βάση της σχολής που θες για να είσαι κάπως πιο σίγουρος ότι θα περάσεις (οι βάσεις ανεβαίνουν-κατεβαίνουν κάθε χρόνο).

Αυτά από μένα, καλή μας επιτυχία και καλή Ανάσταση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
απαντηση στο ερωτημα σου δεν εχω.
αλλα ας πουμε πως ειχα και ας πουμε πως ηταν αρνητικη(το ιδιο και των υπολοιπων μελων). τι θα εκανες θα τα εδινες ολα στο τελος ή θα απογοητευοσουν και θα τα παρατουσες?
ή ας πουμε πως ηταν θετικη. τι θα εκανες? αφου εισαι καλα θα σταματουσες το διαβασμα ή θα συνεχιζες με μεγαλυτερη ορεξη?
για μενα τετοιες ερωτησεις δεν εχουν μεγαλη ουσια. εσυ κανε το καλυτερο που μπορεις μεχρι το τελος, κοντα ειναι. δεν μιλαω για εξαντλητικο διαβασμα αλλα για νορμαλ καθημερινο διαβασμα για καλυψη κενων και για να τελειοποιησεις οσα ηδη ξερεις καλα. ειμαστε κοντα στο τελος αλλα ο χρονος ειναι αρκετος για να βελτιωθεις αρκετα!
καλο διαβασμα και καλη επιτυχια!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
To ΑΕΠΠ είναι το ευκολότερο μάθημα, δώσε του λίγο παραπάνω χρόνο και πας για 80+.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

millie_M

Νεοφερμένος

Η thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πρέπει να έχεις περισσότερη αγωνία για αυτό που ακολουθεί μετά τις εξετάσεις!!!!:worry:(αναμονή περίπου 3 μήνες μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα και άφθονη σκέψη για το τί πέρασες τελικά και αν αξιζε τόσο αγχος ).:hmm:

Οπότε " ψάρεψε πρώτα και μετά βάζεις το τηγάνι"
καλή επιτυχία!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Koμπλε εισαι φιλε, μην αγχωνεσαι για τιποτα!!! Και αυτα που λενε οι καθηγητες οτι και καλα πρεπει να τα σταματησεις ολα παπαριες ειναι!!! Εμενα η 3η λυκειου ηταν απ τις καλυτερες χρονιες μου..!!! Καλη επιτυχια, λιγο εμεινε ακομα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Αραξε και εγω δεν εχω πεθανει στο διαβασμα, να πριν λιγο ξυπνησα:p Ετσι οπως τα λες τα 16000 βλεπω να τα εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Παίδες σας ευχαριστώ άπειρα! Μου ανεβάσατε το ηθικό!!!
Να ρε παιδιά συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις μου αλλά μου τα εμφάνιζαν πολύ δραματικά τα πράγματα και ούτε στο τόσο δεν τα αισθάνθηκα έτσι..."το έζησα " κανονικότατα στην τρίτη λυκείου και λέω μήπως έκανα κάτι λάθος?γιατί εντάξει άριστος δεν είμαι αλλά είμαι καλά διαβασμένος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΑΜΕΝΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΧΑΜΕΝΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
"Help!I need somebody help!"Λοιπον λοιπον,3 βδομαδες πριν γραψουμε πανελληνιες κι εχω απελπιστει!Αλλα ας στο παρω απ'την αρχη!Μεχρι το γυμνασιο ημουν μαθητης του 19-20 αλλα εχοντας κουραστει απ αυτο ειχα αποφασισει οτι Α Λυκειου θα ειμαι χαλαρα!Ομως το αφησα ανεξελεγκτο και εφτασα να βγαζω 15+ ,με πεσμενο ηθικο συνεχιζω στη Β Λυκειου αλλα τα παω σχετικα καλυτερα γυρω στο 17!Ετσι τελειωνει κι η Β....σε συνδιασμο με πολλα προβληματα στο σπιτι(δεν εννοω οικονομικα)ερχεται το καλοκαιρι του 13'!Τοτε στοχευα να γραψω ωστε να περασω σε υψηλοβαθμες σχολες του πολυτεχνειου!ομως τα προβληματα στο σπιτι δεν μου επετρεπαν να διαβαζω και σε συνδιασμο με το πεσμενο ηθικο των προηγπυμενων χρονων το διαβασμα μου ηταν πολυ δυσκολο!τον φεβρουαριο του '14 τα προβληματα στο σπιτι ελλατωθηκαν εγω δυσκολευομουν να κατσω να διαβασω με τοσα κενα που ειχα!Και φτανω στο τωρα εχω αγχωθει για το τι κι αν θα γραψω αν θα περασω πουθενα!Πραγματικα τα χω χασει!Αν δεν περασω θα μαι ενα τιποτα σαυτη την κοινωνια κι ετσι θα πρεπει να ξαναδωσω και δεν θελω να επιβαρινω τους γονεις μου αλλο ενα χρονο και χανω ετσι αλλο ενα χρονο τη στιγμη που οι συμμαθητες μου θα ναι πρωτοετεις!Πιστευω οτι αξιζω περισσοτερο απο αλλους αλλα η φετινη χρονια ηταν το κατι αλλο(οχι μονο για τα αρνητικα νταξει μια παρηγορια ηταν και οι ωρες του σχολειου)!Η κατασταση μου στα μαθηματα που δινουμε ειναι η εξης:ΕΚΘΕΣΗ κανω ελαχιστα απ τις 30 εκθεσεις εχω παει 2-3(ειμαι καλος ομως στο γραπτο λογο οσο εχω γραψει ημουν αρκετα καλος και σε διαγωνισματα 75+/100 περνω),ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ:ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ,ΦΥΣΙΚΗ:ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ,ΑΟΔΕ:Το εχω διαβασει αποσπασματικα,ΑΝΕΦ:ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ στις ασκησεις θεωρια οχι κ τοσο,ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ.Π.:Αποσπασματικα αλλα οσα ξερω τα ξερω καλα!Το θεμα ειναι θα μπορεσω να γραψω πανω απο 12.000 ωστε να περασω σε ενα καλο τμημα του πολυτεχνειου;;;;Υπαρχει καποιος που ειχε παρομοια κατασταση με τη δικη μου;;;;τελευται αρχησα να διαβαζω*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Mετά το Πολυτεχνείο είναι το χάος; :confused: Μην βάζετε τόσους "περιορισμούς" στις επιλογές σας με βάση κατεστημένες απόψεις. Μόνο στην Ελλάδα το 90% του πληθυσμού θέλει δαγκωτό Πολυτεχνείο. Δεν λέω, καλό είναι να κάνουμε όνειρα κλπ αλλά πριν προβούμε σε αφαιρετική επιλογή, γνωρίζουμε πραγματικά τι είναι τα άλλα Τμήματα που δεν αγγίζουμε καθόλου ως επιλογές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
"Help!I need somebody help!"Λοιπον λοιπον,3 βδομαδες πριν γραψουμε πανελληνιες κι εχω απελπιστει!Αλλα ας στο παρω απ'την αρχη!Μεχρι το γυμνασιο ημουν μαθητης του 19-20 αλλα εχοντας κουραστει απ αυτο ειχα αποφασισει οτι Α Λυκειου θα ειμαι χαλαρα!Ομως το αφησα ανεξελεγκτο και εφτασα να βγαζω 15+ ,με πεσμενο ηθικο συνεχιζω στη Β Λυκειου αλλα τα παω σχετικα καλυτερα γυρω στο 17!Ετσι τελειωνει κι η Β....σε συνδιασμο με πολλα προβληματα στο σπιτι(δεν εννοω οικονομικα)ερχεται το καλοκαιρι του 13'!Τοτε στοχευα να γραψω ωστε να περασω σε υψηλοβαθμες σχολες του πολυτεχνειου!ομως τα προβληματα στο σπιτι δεν μου επετρεπαν να διαβαζω και σε συνδιασμο με το πεσμενο ηθικο των προηγπυμενων χρονων το διαβασμα μου ηταν πολυ δυσκολο!τον φεβρουαριο του '14 τα προβληματα στο σπιτι ελλατωθηκαν εγω δυσκολευομουν να κατσω να διαβασω με τοσα κενα που ειχα!Και φτανω στο τωρα εχω αγχωθει για το τι κι αν θα γραψω αν θα περασω πουθενα!Πραγματικα τα χω χασει!Αν δεν περασω θα μαι ενα τιποτα σαυτη την κοινωνια κι ετσι θα πρεπει να ξαναδωσω και δεν θελω να επιβαρινω τους γονεις μου αλλο ενα χρονο και χανω ετσι αλλο ενα χρονο τη στιγμη που οι συμμαθητες μου θα ναι πρωτοετεις!Πιστευω οτι αξιζω περισσοτερο απο αλλους αλλα η φετινη χρονια ηταν το κατι αλλο(οχι μονο για τα αρνητικα νταξει μια παρηγορια ηταν και οι ωρες του σχολειου)!Η κατασταση μου στα μαθηματα που δινουμε ειναι η εξης:ΕΚΘΕΣΗ κανω ελαχιστα απ τις 30 εκθεσεις εχω παει 2-3(ειμαι καλος ομως στο γραπτο λογο οσο εχω γραψει ημουν αρκετα καλος και σε διαγωνισματα 75+/100 περνω),ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ:ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ,ΦΥΣΙΚΗ:ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ,ΑΟΔΕ:Το εχω διαβασει αποσπασματικα,ΑΝΕΦ:ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ στις ασκησεις θεωρια οχι κ τοσο,ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ.Π.:Αποσπασματικα αλλα οσα ξερω τα ξερω καλα!Το θεμα ειναι θα μπορεσω να γραψω πανω απο 12.000 ωστε να περασω σε ενα καλο τμημα του πολυτεχνειου;;;;Υπαρχει καποιος που ειχε παρομοια κατασταση με τη δικη μου;;;;τελευται αρχησα να διαβαζω*
Μάθε τέλεια τη θεωρία κάθε μαθήματος,
Προσπάθησε όσο πιο πολύ μπορείς έκθεση
Μην αφήσεις καμία άσκηση αναπάντητη, στη χειρότερη γράψε σκέτους τύπους μπας και πάρεις κανα μόριο
Μην αγχωθείς για να αποδώσεις το 100% των δυνατοτήτων σου
Κάνε όσο πιο πολλές ασκήσεις μπορείς μαθ και φυσ μέχρι τις πανελλήνιες :(
Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για αρχή, πιες κάνα μπέρμπον να χαλαρώσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
μην απελπιζεσαι! παρε μια βαθια ανασα και ξεκινα!! οντως δεν εχεις μεγαλο χρονικο περιθωριο αλλα ουτε και το χρονο μπορεις να πας πισω. Οποτε μην απογοητευεσαι, προσπαθησε και ολο και κατι θα βγει... Ακομη κι αν δεν περασεις δε θα εισαι ενα τιποτα, τοσοι και τοσοι πετυχαν στη ζωη τους και δεν τα χρειαστηκαν τα πτυχεια. Οπως και να 'χει, και δευτερη φορα να δωσεις τι εγινε? ο πρωτος θα εισαι ή ο τελευταιος? δες τα πραγματα ρεαλιστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top